[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 15:18

marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 14:55
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 14:42
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 14:07
@Bobby:Si mangia are partea lui de vina,ca nu i-a antrenat sa zburde.pe teren,par vlaguiti de vreo 3 meciuri incoace.Pe de alta parte,clubul nu i-a trasat ca obiectiv castigarea titlului de campioana,ci doar ocuparea unui loc de cupa europeana.La momentul asta mangia este in obiectiv.Daca erau asa de dornici de performanta,de ce nu au adus acum in iarna un antenor de valoare,si cu experienta,cand au vazut ca lucrurile nu merg tocmai bine?De ce nu l-au adus pe dan petrescu?E prea scump si cu prea multa personalitate.Toni conceicao e mare antrenor?Nu,dar uite ca echipa a mers excelent cu el,pastrand-o tot campionatul pe locul 1,la o distanta considerabila de locul 2.
Daca Universitatea ar etala fotbalul impus de Petrescu ar injura toata lumea.
28, ariciule!!! Sunt 28 de ani de cand Stiinta n-a mai castigat titlul si ne indreptam cu pasi repezi spre 30! Asta inseamna o viata de om, intelegi? La ce folos sa mai fii suporterul celei mai minunate echipe din Romania daca nu te poti bucura decat de un singur titlu intr-o viata de om? Vad ca si mizeria asta cum ca daca ar fi Petrescu antrenor ar injura lumea ca jucam urat e una dintre scuzele principale pt care nu bagi bani! Adu-l tu pe Petrescu sa vedem cat de urat o sa jucam si apoi mai vedem daca injura lumea! aaa, e scump? cere jucatori cu salarii mari? #Bagabaniariciule si ai sa vezi cum vei juca cu casa inchisa la fiecare meci, nu ne mai pacali si nu ne mai aburi cu basme de-astea
Nu intelegi mecanismul. Rotaru nu mai baga bani in club. Rotaru a organizat clubul astfel incat sa se poata autofinanta din banii dati de televiziuni, din bilete, abonamente si alte vanzari, din sponsorizari si din vanzari de jucatori. Imbucurator este ca actionarii, care au bagat cam 14 milioane de euro, au promis ca nu isi retrag investitia...inca. Daca tu cunosti un investitor care sa bage bani in club, asa cum vrei tu, spune-ne si noua sa-l sustinem. Imi pare rau sa-ti spun, dar in lumea civilizata, lucrurile asa functioneaza. Stiu ca te racoresti cand crezi ca il certi cu Rotaru si daca asta iti face bine poti continua.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 14 Apr 2019, 15:19

Noi ne imaginam actionarul principal, om cu sute de mil de euro, ca sta pe un forum de suporteri, Mangia isi imagineaza ca Rocha si - mai nou Bic - sunt fotbalisti, Rotaru isi imagina ca poate lua titluri si poate vinde ca un mercenar cel mai bun jucator in intersezon. E bine, avem multa imaginatie, de aia ne-am pacalit cu totii sezonul asta, toata lumea vaneaza fluturi.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 15:29

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 15:18
marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 14:55
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 14:42


Daca Universitatea ar etala fotbalul impus de Petrescu ar injura toata lumea.
28, ariciule!!! Sunt 28 de ani de cand Stiinta n-a mai castigat titlul si ne indreptam cu pasi repezi spre 30! Asta inseamna o viata de om, intelegi? La ce folos sa mai fii suporterul celei mai minunate echipe din Romania daca nu te poti bucura decat de un singur titlu intr-o viata de om? Vad ca si mizeria asta cum ca daca ar fi Petrescu antrenor ar injura lumea ca jucam urat e una dintre scuzele principale pt care nu bagi bani! Adu-l tu pe Petrescu sa vedem cat de urat o sa jucam si apoi mai vedem daca injura lumea! aaa, e scump? cere jucatori cu salarii mari? #Bagabaniariciule si ai sa vezi cum vei juca cu casa inchisa la fiecare meci, nu ne mai pacali si nu ne mai aburi cu basme de-astea
Nu intelegi mecanismul. Rotaru nu mai baga bani in club. Rotaru a organizat clubul astfel incat sa se poata autofinanta din banii dati de televiziuni, din bilete, abonamente si alte vanzari, din sponsorizari si din vanzari de jucatori. Imbucurator este ca actionarii, care au bagat cam 14 milioane de euro, au promis ca nu isi retrag investitia...inca. Daca tu cunosti un investitor care sa bage bani in club, asa cum vrei tu, spune-ne si noua sa-l sustinem. Imi pare rau sa-ti spun, dar in lumea civilizata, lucrurile asa functioneaza. Stiu ca te racoresti cand crezi ca il certi cu Rotaru si daca asta iti face bine poti continua.
Zau? nu inteleg mecanismul? hai sa-ti demonstrez cat de simplu este "mecanismul"! Vindem tot ce se poate vinde, oricand, oricum, la sume cat mai mari posibile, profitam de dragostea nebuneasca a prostilor din tribune (#campioniilasuporteri), ne laudam ca asa se creste un club sanatos ca sa aburim fraierii, si aducem toate chilipilurile posibile, pe sume cat mai mici posibil, crezand ca merge asa inca un an! Nu mai merge, gata!
#Bagabaniariciule

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Apr 2019, 15:37

zici ca au bagat 14 milioane si nu si-au retras investitia..."inca"? ca si cum ar fi o amenintare? cat tupeu sa spui asta? Dar banii pe Baluta, Gustavo, Screciu si Mitrita oare cat or insemna? Bani luati in numai 6 luni (trecem peste mizeria cu un jucator vandut pe sezon, maxim)! Cred ca numara zilele pana la terminarea sezonului sa mai faca rost de niste milioane dupa Bancu si Mateiu
Chiar asa prosti ne credeti ma voi pe noi?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 15:50

marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 15:29
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 15:18
marius_vl scrie:
14 Apr 2019, 14:55


28, ariciule!!! Sunt 28 de ani de cand Stiinta n-a mai castigat titlul si ne indreptam cu pasi repezi spre 30! Asta inseamna o viata de om, intelegi? La ce folos sa mai fii suporterul celei mai minunate echipe din Romania daca nu te poti bucura decat de un singur titlu intr-o viata de om? Vad ca si mizeria asta cum ca daca ar fi Petrescu antrenor ar injura lumea ca jucam urat e una dintre scuzele principale pt care nu bagi bani! Adu-l tu pe Petrescu sa vedem cat de urat o sa jucam si apoi mai vedem daca injura lumea! aaa, e scump? cere jucatori cu salarii mari? #Bagabaniariciule si ai sa vezi cum vei juca cu casa inchisa la fiecare meci, nu ne mai pacali si nu ne mai aburi cu basme de-astea
Nu intelegi mecanismul. Rotaru nu mai baga bani in club. Rotaru a organizat clubul astfel incat sa se poata autofinanta din banii dati de televiziuni, din bilete, abonamente si alte vanzari, din sponsorizari si din vanzari de jucatori. Imbucurator este ca actionarii, care au bagat cam 14 milioane de euro, au promis ca nu isi retrag investitia...inca. Daca tu cunosti un investitor care sa bage bani in club, asa cum vrei tu, spune-ne si noua sa-l sustinem. Imi pare rau sa-ti spun, dar in lumea civilizata, lucrurile asa functioneaza. Stiu ca te racoresti cand crezi ca il certi cu Rotaru si daca asta iti face bine poti continua.
Zau? nu inteleg mecanismul? hai sa-ti demonstrez cat de simplu este "mecanismul"! Vindem tot ce se poate vinde, oricand, oricum, la sume cat mai mari posibile, profitam de dragostea nebuneasca a prostilor din tribune (#campioniilasuporteri), ne laudam ca asa se creste un club sanatos ca sa aburim fraierii, si aducem toate chilipilurile posibile, pe sume cat mai mici posibil, crezand ca merge asa inca un an! Nu mai merge, gata!
#Bagabaniariciule
Nu te supara pe mine, eu doar ti-am explicat cum functioneaza un club de fotbal. Bilantul financiar al clubului se va publica si atunci o sa stim cum sta situatia. Din ultima propozitie, inteleg ca te-ai hotarat sa nu mai mergi la stadion. Daca tu crezi ca am vreo legatura cu Mishu Rotaru si o sa- spun ca " nu mai merge ", te dezamagesc, sunt doar un suporter si atat.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 16:23

Nu este responsabil rotaru,pentru naivitatea unei parti a suporterilor.Eu nu l-am vazut sa iasa pe tv pe omul asta si sa spuna ca echipa lui anul asta se va bate la campionat si la accederea in grupele EL.Nu stiu cum unii puteau crede,ca ne puteam lupta la titlul de campioana,cand ei il repatriaza pe rocha(jucator de play-out).Eram in plin campionat,si noi transferam jucatori,iar cfr avea lotul definitivat in prima etapa.Pana anul trecut,lucrurile au mers bine,pe o panta ascendenta,iar anul asta s-a dat chix.Suntem pe.cale sa ratam si cupa.Vor curge rauri de injurii si reprosuri,daca se va pierde calificarea in finala.Meciul de la viitorul,e meciul sezonului pentru mangia&Co.Sper intr-o mobilizare exemplara din partea baietilor,peste 2 saptamani.Nu vreau sa-mi imaginez ca putem rata toate obiectivele.anul asta.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 16:40

Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 16:23
Nu este responsabil rotaru,pentru naivitatea unei parti a suporterilor.Eu nu l-am vazut sa iasa pe tv pe omul asta si sa spuna ca echipa lui anul asta se va bate la campionat si la accederea in grupele EL.Nu stiu cum unii puteau crede,ca ne puteam lupta la titlul de campioana,cand ei il repatriaza pe rocha(jucator de play-out).Eram in plin campionat,si noi transferam jucatori,iar cfr avea lotul definitivat in prima etapa.Pana anul trecut,lucrurile au mers bine,pe o panta ascendenta,iar anul asta s-a dat chix.Suntem pe.cale sa ratam si cupa.Vor curge rauri de injurii si reprosuri,daca se va pierde calificarea in finala.Meciul de la viitorul,e meciul sezonului pentru mangia&Co.Sper intr-o mobilizare exemplara din partea baietilor,peste 2 saptamani.Nu vreau sa-mi imaginez ca putem rata toate obiectivele.anul asta.
Din nefericire, cred ca este mai usor sa obtinem locul 3, dar pentru asta ne trebuie victorie cu Astra vineri si sa speram ca Viitorul se impiedica . Daca Astra joaca serios va fi extrem de greu. Meciul din cupa cu Viitorul trebuie jucat pe principiul "totul sau nimic" si sa speram ca avem mult noroc.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 16:54

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 16:40
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 16:23
Nu este responsabil rotaru,pentru naivitatea unei parti a suporterilor.Eu nu l-am vazut sa iasa pe tv pe omul asta si sa spuna ca echipa lui anul asta se va bate la campionat si la accederea in grupele EL.Nu stiu cum unii puteau crede,ca ne puteam lupta la titlul de campioana,cand ei il repatriaza pe rocha(jucator de play-out).Eram in plin campionat,si noi transferam jucatori,iar cfr avea lotul definitivat in prima etapa.Pana anul trecut,lucrurile au mers bine,pe o panta ascendenta,iar anul asta s-a dat chix.Suntem pe.cale sa ratam si cupa.Vor curge rauri de injurii si reprosuri,daca se va pierde calificarea in finala.Meciul de la viitorul,e meciul sezonului pentru mangia&Co.Sper intr-o mobilizare exemplara din partea baietilor,peste 2 saptamani.Nu vreau sa-mi imaginez ca putem rata toate obiectivele.anul asta.
Din nefericire, cred ca este mai usor sa obtinem locul 3, dar pentru asta ne trebuie victorie cu Astra vineri si sa speram ca Viitorul se impiedica . Daca Astra joaca serios va fi extrem de greu. Meciul din cupa cu Viitorul trebuie jucat pe principiul "totul sau nimic" si sa speram ca avem mult noroc.
In momentul asta cupa e de 10 ori mai importanta,e un trofeu pe care-l poti castiga,si poti salva sezonul asta mizerabil,si scapi de un tur preliminar in EL.Prefer mai degraba locul 4 si cupa,decat locul 3 si atat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Apr 2019, 16:58

Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 16:54
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 16:40
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 16:23
Nu este responsabil rotaru,pentru naivitatea unei parti a suporterilor.Eu nu l-am vazut sa iasa pe tv pe omul asta si sa spuna ca echipa lui anul asta se va bate la campionat si la accederea in grupele EL.Nu stiu cum unii puteau crede,ca ne puteam lupta la titlul de campioana,cand ei il repatriaza pe rocha(jucator de play-out).Eram in plin campionat,si noi transferam jucatori,iar cfr avea lotul definitivat in prima etapa.Pana anul trecut,lucrurile au mers bine,pe o panta ascendenta,iar anul asta s-a dat chix.Suntem pe.cale sa ratam si cupa.Vor curge rauri de injurii si reprosuri,daca se va pierde calificarea in finala.Meciul de la viitorul,e meciul sezonului pentru mangia&Co.Sper intr-o mobilizare exemplara din partea baietilor,peste 2 saptamani.Nu vreau sa-mi imaginez ca putem rata toate obiectivele.anul asta.
Din nefericire, cred ca este mai usor sa obtinem locul 3, dar pentru asta ne trebuie victorie cu Astra vineri si sa speram ca Viitorul se impiedica . Daca Astra joaca serios va fi extrem de greu. Meciul din cupa cu Viitorul trebuie jucat pe principiul "totul sau nimic" si sa speram ca avem mult noroc.
In momentul asta cupa e de 10 ori mai importanta,e un trofeu pe care-l poti castiga,si poti salva sezonul asta mizerabil,si scapi de un tur preliminar in EL.Prefer mai degraba locul 4 si cupa,decat locul 3 si atat.
Ai dreptate, dar nu stiu daca putem sa batem la Viitorul si sa marcam doua sau mai multe goluri.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 17:13

fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 16:58
Neagu.djuvara scrie:
14 Apr 2019, 16:54
fabius_2014 scrie:
14 Apr 2019, 16:40


Din nefericire, cred ca este mai usor sa obtinem locul 3, dar pentru asta ne trebuie victorie cu Astra vineri si sa speram ca Viitorul se impiedica . Daca Astra joaca serios va fi extrem de greu. Meciul din cupa cu Viitorul trebuie jucat pe principiul "totul sau nimic" si sa speram ca avem mult noroc.
In momentul asta cupa e de 10 ori mai importanta,e un trofeu pe care-l poti castiga,si poti salva sezonul asta mizerabil,si scapi de un tur preliminar in EL.Prefer mai degraba locul 4 si cupa,decat locul 3 si atat.
Ai dreptate, dar nu stiu daca putem sa batem la Viitorul si sa marcam doua sau mai multe goluri.
Noi,suporterii,suntem.inca sub imperiul emotiilor,pricinuite de infrangerea de aseara,si vedem.acum totul negru.Din punctul meu de vedere se poate sa scoatem un 1-2 in cele 90 de minute si apoi sa mergem in prelungiri.Am mai spus-o,avem 40% sanse in cupa,cu conditia ca unii jucatori(mihaila,fortes) sa nu mai doarma pe teren.Viitorul e echipa.de batut.Cat sunt eu de pesimist,cred in calificarea in finala.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 20:33

Parerea mea e ca avem sub 5 % sanse la returul de cupa cu Viitorul. Pur si simplu Viitorul pare mai buna decit Craiova si Hagi pare mai bun decit Mangia. E posibil sa jucam finala pentru locul 3 la Craiova, in ultimul meci din play off cu Viitorul. Dar vazind prestatiile celor doua echipe in utimele saptamini cred ca Viitorul e mare favorita la locul 3. Noi venim cu sansa a doua.

In 5 etape de play off pina acum Viitorul a obtinut 10 puncte, golaveraj 8-4. Craiova a obtinut 7 puncte, golaveraj 5-5. Si vorbim de Viitorul - echipa care abia a prins play offul in ultima etapa de campionat regulat ! Viitorul este marea favorite la finala cupei si la locul 3 daca ma uit la aceste trenduri (si in campionatul trecut Viitorul a obtinut mai multe puncte decit Stiinta in play off !).

La CFR Cluj - FCSB, clujenii au pus un pret la bilete de 70 de lei. Clujul este in oras bogat si toate biletele s-au dat in timp record. La Craiova ar fi fost revolutie la un asa pret pe bilete. Piata suporta bilete scumpe la Cluj si Bucuresti, dar nu si la Craiova. Comentariile sint de prisos...

P.S. Petrolul Ploiesti probabil ca a iesit din lupta pentru promovare desi probabil ca are cel mai mare buget din liga 2 ! Nu intotdeauna investitiile mari garanteaza performanta...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Apr 2019, 20:58

Ca la noi la nimeni,pana acum 3 saptamani se vorbea de event,iar acum nu mai suntem.capabili nici sa mai pastram locul 3 si nici sa ajungem in finala cupei.O s-o ia viitorul in mana si in campionat si in cupa.I-am facut si pe.mucosii lui hagi mari fotbalisti.Nu crrd ca putem pierde si locul 3 si cupa.Are viitorul o perioada buna,dar n-o sa dureze mult,la fel.cum nici la noi nu cred.ca va mai dura perioada asta proasta.O sa ne revenim la.meciul cu astra.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 21:13

Echipa pare incapabila sa reactioneze, Cristea accidentat, Fortes parca devine noul Rambe si s-a anuntat acum citeva zile ca bosniacul Koljic nu va mai juca in acest campionat. Eu speram sa-l vedem pe Koljic in echipa - imediat dupa accidentare s-a speculat ca va reveni pe teren in 3 saptamini. Fara Koljic si fara Cristea (eu speram ca va prelua din responsabilitatile lui Mitrita), atacind cu Baicu - nu e realist zic eu sa mai speram la rezultate prea bune...

Imi place Rondon de la Medias - pacat ca nu l-am luat noi pentru 6 luni macar...

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 21:42

Cat de naivi suntem noi in joc in raport cu celelalte echipe... cate cadouri facem adversarilor, nu noi protestam, nu punem presiune, nu facem faulturi la mijloc prin care sa rupem jocul adversarilor.... ma uitam si la cei de viitorul, pe care i-ai considera mai neexperimentati... noi jucam un fotbal boem....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 22:33

Asta-i stiinta jocului, smecherie pe teren - cine sa-i invete asta pe jucatori ?

Închis