[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Papura la primul meci pe banca Universitatii?

Poll ended at 19 Apr 2019, 00:14

3 puncte, Papura este "cap electronic"
10
40%
1 punct, Enache si trupa lui ne incurca
5
20%
0 puncte, Papura NU este "cap electronic"
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 17 Apr 2019, 13:15

Orice suporter normal la cap isi doreste victoria Stiintei, dar trebuie sa fim si realisti. Daca ne bazam pe noroc pt. Papura, ce sa mai vorbim...
Temerile sunt clare:
1. Ce il recomanda pe Papura ca antrenor al Stiintei cand vrem calificare in Europa League? Evident, il respectam ca jucator, dar antrenoratul e altyceva.
2. Ce antrenor serios vine la vara la noi in situatia asta?
3. Daca vine Mourinho, ce rezultate va avea cu lotul asta subtire numeric si valoric?

@Arthur: Merci l'ami!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 17 Apr 2019, 18:44

Pigliaceli-dimitrov kelic briceag - martici mateiu cicaldau bancu-barbut fortes cristea

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 17 Apr 2019, 19:22

Papura zice ca el are un stil de joc ofensiv.
Echipa a 2a ce joaca ? 4-4-2, foarte ofensiv ?
Stancioiu - Briceag, Acka, Donkor, Martic - Bancu, Cicaldau, Mateiu, Barbut - Mirko, Markovic

Papura deja a facut prima greseala la conferinta de presa dinaintea meciului. "Ma bazez pe jucatori, sper ca jucatorii sa ma ajute" el vrea sa fie prieten cu jucatorii ca popa la biserica. Jucatorii au nevoie de un lider!

JustME

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 17 Apr 2019, 19:34

@cortina

interesant, eu propun o echipa mult mai ofensiva 4-1-4-1:

Fortes - Barbut, Donkor, Mateiu, Mihaila - Cicaldau - Bancu, Meza Colli, Rocha, Draghici - Cristea;

aici avantajul este ca Fortes si Cristea pot sa treaca, cu randul, in poarta si sa se odihneasca. in felul asta o sa avem mereu un atacant proaspat dpdv fizic. cred ca acesta poate sa fie factorul decident de care vorbea Papi o:

sau poate se va merge pe varianta defensiva in ideea ca un punct in deplasare e f bun 6-3-1:

Stancioiu - Martic, Donkor, Pigliacelli, Popica, Kelic, Briceag - Mateiu, Cicaldau, Bic - Acka;

avantajul sistemului 6-3-1 este ca Stancioiu, Pigli si Popica pot sa treaca pe rand in poarta in functie de cum ii prinde faza. in plus Acka o sa fie tinut in avnposturi, departe de aparare, deci eventualele sale gafe nu or sa mai fie decisive in primirea golurilor o:
cortinadampezzo scrie:
17 Apr 2019, 19:22
Echipa a 2a ce joaca ?
asta e o intrebare atat de buna incat cred ca nici Bon n-ar putea sa-ti raspunda.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 17 Apr 2019, 21:00

Probabil pe zvonistica, baba Vanga, si pe un baiat din cartier care a auzit de la un alt baiat ca Papura il sapa pe Mangia. Papura nu a prins nici macar un meci la echipa si deja ii se canta prohodul :))

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 17 Apr 2019, 21:15

UneKa scrie:
17 Apr 2019, 12:54
Pe de o parte cred ca noi suporterii suntem intr-o pozitie dificila.
Un lucru e cert, mangia a plecat, clubul a ramas ai vrem nu vrem trebuie sa fim alaturi de Stiinta. Aceasta minunata echipa nu a stat ea in oameni formidabili ca Oblemenco, Balaci, Cartu, Camataru da pai in [*****] ca Rotaru, Mititelu, Netoiu, Staicu Ilinca, etc.

Problema mare din punctul meu de vedere este urmatoarea, ramanerea lui Papura in pozitia de antrenor si din vara, daca se intampla asta suntem pa din toate punctele de vedere.

Acum nici nu stim cum e bine, sa castige asta dar dupa ramanem cu brelocul lui Rotaru si din vara. Sau sa piarda si ea aducem un antrenor serios din vara pt a spera la ceva performante. Spun acest lucru pt ca din punctul meu de vedere Papura ar putea avea succes in acest sfarsit de sezon doar prin prisma norocului, este mult sub Mangiq ca antrenor, cel putin acum. Din vara ar fi problema ca un eventual noroc in acest final de sezon nu ar putea continua la nesfarsit si din vara dupa ne trezim prin septembrie vai mama noastra, cu o pregatire de cara distrusa de un nepriceput ca Papura.

In acelasi timp mie ca suporter imi e imposibil sa nu doresc victoria Stiintei, este foarte greu ce se intampla. Nu-l vad pe escrocul de Rotaru sa faca ca aia de la CFR si sa-l schimbe cum au facut aia cu Minteuan cand avea rezultate, dar au preferat un antrenor net superior.

Greu, greu, greu....
Daca esti sanatos la cap,adica ai ceva coeficient de inteligenta ,reailzezi ca nu prea are ce sa faca Papura ca sa ramana,e doar asa...un atarnator pana in sezonul viitor.Nu are ce sa faca peste Mangia cu un lot de [cenzurat] ucv ,ASA E LA CRAIOVA-CAND AI PIIIZZZZDA N-ai un cooooiii ,cand ai farza,n-ai butoi ! :up: usteag :-x

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Apr 2019, 22:24

Hai, Papi! Rupe gura targului! Presimt ca Papi va fi Ferguson al Craiovei. Si mai presimt ca luam titlul.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Apr 2019, 00:15

Jimmy, sau cum oi fi tu, aceasta echipa fara Oblemenco, Balaci, Taralunga, Camataru si multi altii, nu ar fi EXISTAT. Tu, ai fi existat oricum.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Apr 2019, 00:16

Te-ai prinsnJimmy, era pentru UnekaPiturca...
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Apr 2019, 01:52

blixa scrie:
17 Apr 2019, 22:24
Hai, Papi! Rupe gura targului! Presimt ca Papi va fi Ferguson al Craiovei. Si mai presimt ca luam titlul.
Hai, recunoaste! Te autoincurajezi pentru vineri! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 18 Apr 2019, 02:50

cortinadampezzo scrie:
17 Apr 2019, 19:22
Papura zice ca el are un stil de joc ofensiv.
Echipa a 2a ce joaca ? 4-4-2, foarte ofensiv ?
Stancioiu - Briceag, Acka, Donkor, Martic - Bancu, Cicaldau, Mateiu, Barbut - Mirko, Markovic

Papura deja a facut prima greseala la conferinta de presa dinaintea meciului. "Ma bazez pe jucatori, sper ca jucatorii sa ma ajute" el vrea sa fie prieten cu jucatorii ca popa la biserica. Jucatorii au nevoie de un lider!
Eu as prefera doi oameni în poartă, pentru a salva măcar un punct...Asta dacă ne dă voie regulamentul.. :laughing: :laughing: :laughing:

PS- Hazul de necaz ne-a mai rămas...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Apr 2019, 03:16

Astra va juca probabil extrem de motivat cu noi si va da totul ca sa invinga. Ei au jucat practic cu echipa a doua la Sepsi in etapa trecuta, ca sa-si odihneasca titularii pentru meciul cu noi. Circul asta e rezultatul memoriului depus pentru imprumutul pe axa FCSB-Astra (care e idiotul de la club care a decis sa faca memoriul nu stiu; nici un memoriu impotriva FCSB nu va avea nici o o sansa niciodata). Acum cei de la Astra vor juca cu furie cu noi.

Au un talent sefii astia de la club sa motiveze tot timpul adversarele Craiovei; declaratii arogante inainte meciurilor cu FCSB, oile vin motivate, pierdem. Acum i-am intaritat si pe cei de la Astra. Vorbe mieroase tot timpul despre adversari inainte de meciul direct : asa face Hagi, asa face Dan Petrescu.

LiviuB

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Apr 2019, 04:55

Astra va trage pt a ne intrece in clasament.
La faza cu memoriul eu nu sunt de acord cu ce spui, e f bine ca s-a facut. Daca vrem sa se termine cu cumetriile din fotbal, asta e solutia.
Conducerea a gresit ca nu a asigurat un competitiv pt poff, nu la chestia asta

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 18 Apr 2019, 05:37

Nu cred ca acum putem discuta daca Papura este sub/peste Mangia, cred ca un antrenor are nevoie de cel putin 6 luni pentru a-si impune o idee. N-are acest timp ! Pur si simplu este pus acolo pentru ca trebuie sa fie cineva acolo si era omul cel mai la indemana lui Rotaru. Depinde de noroc, poate si de intuitie ca sa scoata ceva rezultate - eu ii doresc succes pentru ca este vorba de Stiinta ! Si mai cred ca este acolo si pentru a incepe curatenia de primavara ,da DeuxEx si da LiViuB, despre ei este vorba dar si despre echipa tehnica! Totodata, cu aceasta ocazie, Rotaru si-a dat timp pentru a cauta noul antrenor , pentru ca dupa parerea mea, chiar si el a fost surprins ! Revenind la subiect, merg pe mana Stiintei in primul rand pentru ca e imposibil sa nu avem macar o tresarire de orgoliu iar astra nu cred ca mai pune pret acum decat pe meciurile din cupa si ... cum s-ar putea altfel, sa incerce sa-i incurce pe franari in campionat, in demersul lor final de a incerca sa-l satisfaca pe cioban.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 18 Apr 2019, 07:56

LiviuB scrie:
18 Apr 2019, 04:55
Astra va trage pt a ne intrece in clasament.
La faza cu memoriul eu nu sunt de acord cu ce spui, e f bine ca s-a facut. Daca vrem sa se termine cu cumetriile din fotbal, asta e solutia.
Conducerea a gresit ca nu a asigurat un competitiv pt poff, nu la chestia asta
Bine - eu am alta opinie. Daca era vorba doar de FCSB - hai ca intelegeam. Dar as fi facut memoriul dupa meciul retur cu FCSB din play off ca sa nu-i motivez impotriva mea pe terenul de joc.

Dar asa am iritat doua cluburi care la directe si indirecte vor cauta sa ma caroteze. C-asa-i in tenis, cum zicea Toma Caragiu :-) Eu sint mai pragmatic : daca am 5 adversary in play off, de ce sa irit 2 impotriva mea ?

Închis