Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
Bobby
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de Bobby » 15 Apr 2019, 11:35

marius_vl scrie:
15 Apr 2019, 07:33
dupa inca o noapte parca m-am mai calmat un pic cu critica asupra lui Rotaru! Ma uit pe site la staff-ul lui Mangia, sunt 7 italieni plus Iliev, mi se pare enorm de multi, probabil costa o gramada de bani toata aceasta cohorta de italieni, si pt ce? ca echipa sa pice fizic dupa min 60? este inadmisibil asa ceva, de ce ne trebuie atatia oameni in staff? cu banii economisiti pe astia platesti un salariu de 20k unui Lis Houri de exemplu,pe care eu il vad chiar mai bun decat Mitrita...
Aici ai dreptate. Universitatea Craiova plateste cel mai numerous staff in Romania - o suma de bani foarte mare platita in fiecare campionat. Se ajunge la paradoxul in care clubul are un deficit in fiecare an, si vinde jucatori ca sa plateasca stafful. Pregatirea fizica nu pare extraordinara, dar nici partitura tactica si asezarea din teren - din pacate...Echipa a parut fragila in defensiva cu FCSB si Viitorul. Apararea cistiga trofeele si atacul vinde bilete la meci. Daca nu uitam la ultimele meciuri, parca atacul a miscat - dar apararea fragila ne-a mincat tot timpul.

Houri asta este fost international de juniori din Franta - adus gratis de Hagi anul trecut si promovat puternic. Iti trebuie ochi la jucatori si souteri ca lumea.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 15 Apr 2019, 12:38

Bobby daca pana acum mai aveam dubii, dupa postarile pe tema Iuda mi le-ai indepartat complet. Esti cu siguranta portavocea lui Rotaru pe acest forum. Iar subiectul asta cu Iuda in general refleca perfect societatea romaneasca, memoria ei scurta si mentalitatea ei defecta. Pentru ca uitam repede repetam aceleasi greseli la infinit si asta ne da senzatia de neputinta. Iar metalitatea defecta se reflecta prin faptul ca multi considera ca daca un individ a avut norocul sa dea bine cu piciorul in minge, trebuie sa ii se perimita sa fie putred dpdv uman. Din postarile lui Bobby se vede clar ca Rotaru are ceva planuri de viitor cu Iuda, ceea ce e de inteles, dar sper ca e clar ca Iuda trebuie sa se spele inainte sa intre in orice fel de colaborare cu Universitatea Craiova. Pe deoparte e simplu, ne-a vandut pentru bani, deci revenirea trebuie sa il coste bani, in niciun caz sa nu fie in postura de a castiga financiar din colaborarea cu Stiinta. Orice colaborare prin care iese in castig financiar il pastreaza la stadiul de Iuda. A doua e mai grea, pentru ca in general oamenii fara suflet sunt si aroganti. Nu ajunge ca a recunoscut ca a gresit, el trebuie sa isi si ceara scuze pentru asta. Si mai important trebuie sa o faca intr-un mod la fel de public si vizibil cum a semnat si cu dinamo. Trebuie sa o faca astfel incat sa ne faca sa uitam imaginea lui in ferrari la antrenamentele javrelor.

Asa.... acum cu comparatia Rotaru vs mititelu, staicu, netoiu. Momentan e complet deplasata, sunt convins ca greselile sunt pur si simplu din nepricepere, nu planificate, din obsesie sau chiar rautate cum ajunsesera ceilalti. Toate astea apar pe fondul unui sezon in care lupta pentru titlu pana in ultima etapa nu era o utopie. La cum s-au prezentat contracandidatele anul asta trebuia sa reusim mult mai mult si indiferent ce o sa se intample in sezoanele viitoare o sa ramana in istorie ca in 2019 am ratat o mare sansa de a lua al 5lea titlu din cauza gestionarii gresite a situatiei in iarna. Asa se intampla cand asteptarile sunt mari, si reactiile in caz de esec sunt pe masura. Vad ca acum sunt si niste oameni care ne compara cu boovenii pentru ca am injurat, desi nu tin minte vreodata ca Peluza Nord sa spuna ca ar avea ceva cu injraturile atat timp cat destinatarii acestora le merita. Nu am injurat si nu ne-am batut atatea meciuri pentru ca nu am avut cu cine, daca inca erau in divizie, sdr, petrolul, u cluj, timisoara sau alte galerie cu care am intrat in conflicte de-a lungul zecilor de ani de deplasari cu totul atlfel ar fi fost si cantecele sau atmosfera din Peluza. Oricum ce mai mare bucurie e ca, pe faceook, imensa majoritate a celor care ne critica atitudinea fata de Iuda sunt analfabeti care nu sunt in stare sa lege 5 cuvinte fara sa masacreze limba romana.

PS: Cati dintre voi ati renunta la Gica Craioveanu, un om care o iubeste sincer pe Stiinta, pentru Iuda, un om fara principii care urmareste avantajul propriu in tot ce face?

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 15 Apr 2019, 22:39

Fii linistit in ceea ce priveste GP - e pur si simplu parerea mea. Nici un jucator si antrenor nu trebuie injurat. Nimeni nu imi poate lua bucuria de la sfirsitul anilor 80 cind GP a fost simbolul revenirii Craiovei in top. Accept ca ai dreptate in momentul in care un jucator titular la o semifinalista de Champions League lasa totul balta si vine la Craiova. Ca asa a facut GP acum aproape 30 de ani ! Eu spun ca GP nu trebuie sa faca nimic pentru Stiinta. A facut destul acum 25-30 de ani.

In alta ordine de idei, ghinioanele de la echipa se inmultesc :
https://www.fanatik.ro/alex-cicaldau-in ... a-18875649

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 16 Apr 2019, 17:00

Mare ghinion cu Koljic ! Pacat. Unul dintre jucatorii cheie ai echipei va lipsi luni bune - probabil nu va putea juca nici o buna parte din sezonul viitor.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Apr 2019, 18:36

LPF acorda drepturile tv pt urmatorii 5 ani pe 28 mil eur pe an. Asta inseamna 2 mil si ceva pe an in medie pe echipa ... mai putin decat costa Mitrita. RIP
Pai Biletele noastre pe un an valoreaaza putin peste 1 mil eur. Pai noi dam mai multi bani decat da LPF-u (tv-u) pentru o calificare in POFF.

A inceput si cruciada impotriva echipelor unguresti. Prima vizata este Hermanstadt, urmeaza Sepsi. Academica Clinceni care va promova in liga 1 face rocada cu Rapid care va promova in liga 2-a si la anu vom juca cu Academia Rapid !

1,5 mil ar fi suma pentru implementarea sistemului VAR, nici-o sansa in viitorii 100 de ani

Craiova a facut o mentione la FRF sa scoata regula cu 2 u21. Cu mentiunea ca cei U23 care acum au U21 nu vor mai prinde echipa. Propunere refuzata doar cu 3 abtineri si restu impotriva.
Imagine

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 17 Apr 2019, 09:51

malus dacus scrie:
11 Oct 2018, 22:57
...sa va vand si voua una: Parerea lui Papura despre Mangia - antrenor slab rau de tot! Afirmatie facuta in cadru privat. Sursa absolut sigura. Nu e mare branza, dar ca idee. Apropo, cu ce se mai ocupa Papura in momentul de fata? In afara de denigrarea antrenorului de la echipa mare...
...din ciclul "daca doriti sa revedeti". Scriam chestia asta pe forum acum 6 luni. Atunci am aflat eu, dar oare de cand il sapa Cap Electronic? Iata ca ti s-a indeplinit visul, arata-ne ce poti, Papura!...

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Apr 2019, 10:43

acum e in masura sa arate ce poate, altfel, e usor sa vorbesti de altul...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

White&Blue
senior
senior

Mesaj de White&Blue » 18 Apr 2019, 13:04

https://www.sport.ro/transfer-market/aj ... -cine.html

Cam cand incepi sa pregatesti un sezon nou...
Nimeni nu asteapta aceeasi calitate, dar daca vrei sa nu ajungi sa ti se restranga aria de selectie cam asa se face.

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 18 Apr 2019, 13:26

malus dacus scrie:
17 Apr 2019, 09:51
malus dacus scrie:
11 Oct 2018, 22:57
...sa va vand si voua una: Parerea lui Papura despre Mangia - antrenor slab rau de tot! Afirmatie facuta in cadru privat. Sursa absolut sigura. Nu e mare branza, dar ca idee. Apropo, cu ce se mai ocupa Papura in momentul de fata? In afara de denigrarea antrenorului de la echipa mare...
...din ciclul "daca doriti sa revedeti". Scriam chestia asta pe forum acum 6 luni. Atunci am aflat eu, dar oare de cand il sapa Cap Electronic? Iata ca ti s-a indeplinit visul, arata-ne ce poti, Papura!...
Ce-ai zice de Mangia la FCSB , asa se vehiculeaza in presa.

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 18 Apr 2019, 14:07

Sa se duca, dae la.pachet cu Rocha, Acka, Coli si Fedele + chiar Bic si Donkor.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 18 Apr 2019, 16:47

...acum sunt doar speculatii, dar nu se stie. Eu zic ca n-a invatat romana degeaba...

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 19 Apr 2019, 07:19

UneKa scrie:
18 Apr 2019, 14:07
Sa se duca, dae la.pachet cu Rocha, Acka, Coli si Fedele + chiar Bic si Donkor.
Ce frumos din partea ta, si cat curaj, esti de admirat!

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 19 Apr 2019, 11:22

A mai auzit cineva ca o data cu impacare psd-mititelu acesta din urma este sustinut sa preia echipa de la Rotaru?

White&Blue
senior
senior

Mesaj de White&Blue » 19 Apr 2019, 11:31

Pai o are pe adevarata si tribunele pline de adevarati, omul e onest, nu umbla cu clone.
Pe de alta parte si daca e adevarat, presupun ca ar mai fi nevoie si de acordul lui Rotaru, nu cred ca poti sa iei o echipa de fotbal ca o floare de pe camp.

valynet
junior
junior

Mesaj de valynet » 19 Apr 2019, 12:22

SLH scrie:
19 Apr 2019, 11:22
A mai auzit cineva ca o data cu impacare psd-mititelu acesta din urma este sustinut sa preia echipa de la Rotaru?
Sper ca-i o gluma asta. Altfel asta e tot ce ne mai lipsea...
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Închis