[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Papura la primul meci pe banca Universitatii?

Poll ended at 19 Apr 2019, 00:14

3 puncte, Papura este "cap electronic"
10
40%
1 punct, Enache si trupa lui ne incurca
5
20%
0 puncte, Papura NU este "cap electronic"
10
40%
 
Total votes: 25

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 19 Apr 2019, 23:13

Victorie chinuita in conditiile in care Astra parea ca nu vrea sa se oboseasca . Nu cred ca avem vreo sansa in cupa. Cu putin noroc ramanem pe 3.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 19 Apr 2019, 23:32

In cupa clar va fi greu dar in campionat dupa victoria asta, pentru a pastra locul 3 eu cred ca trebuie sa castigi 2 din 4 meciuri iar unul din ele sa fie cel cu Viitorul... In conditiile in care ai 3 din cele 4 acasa si unul din ele e cu Sepsi, eu cred ca e de bun simt sa castigi cu Sepsi si Viitorul.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Apr 2019, 23:34

Fedele avea alura de fotbalist. Pt mine e un mister ce s-a intamplat cu el. Nu prea vazui meciul. Cat am vazut, mi s-a parut ca sunt cam apasati baietii. Ma bucura mult victoria.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Apr 2019, 23:37

Hai baieti, macar sa ne pastram locul 3, daca nu vom putea sa intoarcem rezultatul in cupa. Sa terminam onorabil sezonul, sa ne aducem un antrenor adevarat ( mie de la noi, repet, imi place mult Bergodi ), cativa jucatori meseriasi si sa pregatim cum se cuvine campionatul urmator.

Forta Stiinta!
ucv ucv ucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Apr 2019, 23:41

Acum vad ca Fortes a ratat 11 m si a mai jucat si in aparare la Astra.
Fedele a participat bine la faza golului, care a fost foarte frumos construita.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 19 Apr 2019, 23:59

Fedele, Bic și Fortes nu au nici o treabă cu fotbalul!
Bancu, Mateiu, Cicâldău, Bărbuț, Mihăilă, Martic, Mirko- buni. Kelic acceptabil. Echipa în totalitate parcă a jucat fără vlagă!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Thunder

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 20 Apr 2019, 01:13

papi Guardiola ma, ce [****] :)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2019, 01:18

Felicitari echipei pentru victorie. Anul trecut am facut 12 puncte in play off. Acum, cu 4 etape inainte de final, avem 9 puncte.

Statistica jocului : posesie: 47%-53%, ocazii de gol: 4-8, șuturi pe poartă: 1-3, șuturi pe lângă poartă: 3-5, lovituri libere: 19-18, cornere: 2-8, ofsideuri: 2-3, aruncări de la margine: 33-17, intervenții portar: 2-1, faulturi: 16-16, cartonașe galbene: 1-3.

Cum este evaluate prestatia jucatorilor pe cvlpress.ro :

Pigliacelli 6 – Martic 7, Acka 5 (46 Donkor) 6, Kelic 7, Bancu 7 – Mateiu 7, Fedele 5 (70 Bic) 5, Cicâldău 7 – Bărbuț 6, Fortes 6, Mihăilă 8 (89 Meza Colli)

P.S. Ma asteptam ca Fortes sa fie scos si sa joace Cristea. Cel putin portughezul trebuia odihnit in pic pentru meciul de cupa.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 20 Apr 2019, 01:42

...[****], pana-n min. 33 cat vazui eu din meci, mi se paru labareala. Acka parca un pic mai hotarat. Inteleg ca rataram si penalty, pana la urma rezultatul conteaza. Fortes panarama, fara legatura cu ratarea de la 11 m. Ne-am aruncat ca gaina la muci cu Fortes asta din liga a saptea din Portugalia...

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 20 Apr 2019, 06:09

Bine ma Papi, excelent debut ! Suntem o echipa ''boanta'' in continuare- nici nu avem cu cine (multumim dl, Rotaru !) dar cel putin imi place decenta si nivelul academic pe care incearca sa le mentina Papi ! Despre meci cred ca am scos maximum din ce puteam scoate cu aceasta echipa vaduvita sistematic la fiecare 6 luni de principalele sale ''guri de foc''; asta este, aviz impresarilor, asteptam oferte cat mai repede pentru Cicaldau, Bancu si Mateiu ! Am ajuns sa urasc perioadele de transfer ! Nici comentariile negative ale unora dintre noi nu le inteleg, la ce te poti astepta de la o echipa de 8-9 jucatori , fara atacanti si fara nici o solutie pe banca ? Eu pot sa zic ca astept o minune la Ovidiu- in sensul in care Viitorul sa prinda o zi proasta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2019, 06:34

Sint de accord ca nu prea avem oameni ofensivi, dar eu spun ca trebuie sa fim rezonabili si sa admitem ca nici Cel e Sus nu ne ajuta pe partea ofensiva:

Koljic, golgeterul echipei - accidentat vreo 5 luni, se pare
Rocha, golgeter al echipei in trecut (10 goluri si 4 pase de gol in sezonul 15/16; 8 goluri si 7 pase de gol in campionatul 14/15) - accidentat; si certat de fani
Cristea, unul dintre atacantii foarte buni ai Romaniei in ultimele sezoane - pe banca, din pacate nu prea confirma la Craiova
Markovic, unul dintre cei mai talentati tineri jucatori din Romania - accidentat de vreo 7-8 luni
Meza Colli, laudat de Mutu si Cristea drept un Mitrita de picior sting - mai mult accidentat si cam deziluzie in acest sezon

Pai de unde vere mai mult daca acest club este lovit de atitea ghinioane si accidentari ? Nu poti sa tii in lot 10 atacanti in cazul in care 3-4 se accidenteaza, 1-2 nu confirma/nu se adapteaza la Craiova, si alti 1-2 nu sint in forma.

Inteleg ca nu e OK ca mai pierdem jucatori - dar asta inseamna si sustenabilitatea clubului. Fara vinzari nu se poate mentine un buget de play off. La un moment dat Rocha ar fi avut oferta de vreo 700 k din Belgia. Oferta a fost refuzata si Rocha a plecat liber de contract in 2017. A fost o decizie buna sa refuzi oferta ?

Stiinta are un grup de jucatori buni, de play off : Mirko, Martici, Mateiu, Cicaldau, Bancu, Barbut, Koljic (sper sa-si revina). Sper ca daca pleaca unul la vara, sa aducem inca 2-3 jucatori de play off. Va fi rau cind va pleca, daca va pleca, Bancu (totusi Nicusor e de 5 ani la echipa, poate ca vrea si el sa-si incerce fortele in alt campionat) - el e folosit ca fundas stinga, nu mai are 22-23 de ani, probabil ca suma pe care se poate lua pe el va fi prea mica pentru deranjul mare ce va fi facut in echipa prin plecarea lui.

LiviuB

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Apr 2019, 08:46

Pai atunci hai sa ii mai dea niste bani la contract si sa il mai tina.
Cu privire la partea cu norocul, asa este, pe langa cedearea lui Mitrita am mai avut si ghinion cu carul - sa pierzi cel mai bun marcator, sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta la meciul cu fcsb, Cooli, Rocha, Markovic... apoi si in timpul meciurilor...

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Apr 2019, 11:35

cred ca sint oameni,ce se declara suporteri ai Craiovei, pe care victoria de aseara i-a durut!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 20 Apr 2019, 11:35

Bine ca am batut, nu o mai facusem de 5 meciuri si intram in depresie si mai rau daca nu o faceam nici aseara.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 20 Apr 2019, 11:37

LiviuB scrie:
20 Apr 2019, 08:46
Pai atunci hai sa ii mai dea niste bani la contract si sa il mai tina.
Cu privire la partea cu norocul, asa este, pe langa cedearea lui Mitrita am mai avut si ghinion cu carul - sa pierzi cel mai bun marcator, sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta la meciul cu fcsb, Cooli, Rocha, Markovic... apoi si in timpul meciurilor...
Asta nu e ghinion, e mersul firesc a lucrurilor: oboseala, suspendarile si accidentarile sunt inevitabile in jocul de fotbal.

Închis