[Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine merge mai departe?

Universitatea Craiova
15
50%
FC Viitorul
15
50%
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Apr 2019, 21:59

Bobby scrie:
23 Apr 2019, 16:47
alex.p scrie:
23 Apr 2019, 15:17
Bobby scrie:
23 Apr 2019, 11:44
Ma intreb daca avem vreo sansa cu Viitorul. Daca am luat bataie in tur cu antrenor care a activat in Serie A, avem vreo sansa in retur cu un antrenor care a activat in liga 3 din Romania ?
Pe principiul asta nu stiu de ce s-a prezentat Viitorul la meciul tur, ca Hagi nu-l batuse pe Mangia niciodata inainte de acel meci.
Viitorul s-a prezentat la meci pentru ca avea antrenor care cistigase trofee in Romania si Turcia (ca antrenor), plus antrenase si nationala de seniori a Romaniei. E un pic mai multa prestanta in CV in comparatie cu unul care a antrenat un pic in liga 3.

Din pacate sint citiva jucatori accidentati - Papura are o misiune aproape imposibila...
Usor...usor...ma dau pe mana lui SLH vizavi de tine....ce [****] atata imposibilitate?Le asterni infrangerea sau ce? Au batut echipe de liga 3 lideri din liga 1 in meciuri de cupa si noi avem misiune imposibila cu plozi lui haji si IUDA , "zdaisama" ...probabil e imposibila ca nu mai e Mangia antrenor... ucv

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 25 Apr 2019, 09:41

Eu personal cred ca ne vom califica astazi. Am incredere in baieti .... dubla Fortes :)

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Apr 2019, 11:39

Analizand ultimele 2 meciuri cu viitoru , imi dau seama ca suntem cea mai sensibila 'moral' echipa din liga 1
In meciul de cupa am dominat 75 min si am luat 2 goluri pe greseli individuale
In meciul de campionat am condus si dominat 40 min si am pierdut pe lipsa increderii si cu motivatia oboselii. Dupa niste goluri scoase din palarie de Hagi si Rivaldinu.
In concluzie nu stiu cat de mult ne vom mobiliza contra echipei care poate l-a dat afara pe Mangia. Pana sa vina papura erau doua echipa care jucau in oglinda. In meciul cu Sepsi Craiova a jucat un fel de 4-1-4-1 nu a mai jucat 4-3-3.

Mirko - Bancu, Thiago, Donkor, Martic - Cicaldau, Mateiu, Mezza - Rocha, Mihaila, Barbut

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Apr 2019, 12:17

un aspect care poate sa conteze mult este presiunea care acum s-a mutat la cei de la viitorul. Si s-ar putea sa clacheze pentru ca nu au experienta. pana acum le-a fost bine - presiunea a fost numai pe noi, la ei nu era nicio problema daca nu prind locul 3, daca pierd cupele europene sau cupa Romaniei. Acum noi suntem cei care nu mai avem presiunea pe cap dupa rezultatul din tur.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 25 Apr 2019, 13:28

...ca sa ma joc de-a antrenorul, eu as pregati meciul asa:
1. Sa nu luam gol: Ianis Hagi nu paseaza in adancime;
2. Sa dam goluri: suturi la poarta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Apr 2019, 14:10

Albastru scrie:
25 Apr 2019, 09:41
Eu personal cred ca ne vom califica astazi. Am incredere in baieti .... dubla Fortes :)
Eu, insa, ma situez la polul opus. Nu am nicio asteptare de la acest meci.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Apr 2019, 18:28

Echipa de start... Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Apr 2019, 18:38

Mai baieti, eu cred ca s-a terminat treaba cu cupa romaniei. Sa joci cu Bic si Popa, fara Mateiu (unde e Mateiu ?) si Kelic - hai sa fim seriosi.

Macar domnu' Papura trebuia sa spuna ca se joaca cu Bic, ca sa nu se mai agite lumea cu meciul asta. Asta isi bate joc de meciul asta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Apr 2019, 18:39

E blat :lol: :lol: :lol: :laughing: :laughing: :laughing: lasa ca luam locu 2 anu asta

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Apr 2019, 19:06

Probabil ca e accidentat Mateiu... si Kelic... altfel nu imi explic

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 25 Apr 2019, 19:16

Cica Mateiu de fapt e suspendat pentru meciul asta.

Macar ar fi trebuit sa se spuna asta : "avem multi jucatori lipsa, Viitorul e 95 % calificata, noi incercam ce putem". Macar asa poate ii faci pe cei de la Viitorul sa te ia usor in meci si nu mai dai iluzii oamenilor...

E un talent la clubul asta in a trai pe alta planeta, in loc sa se joace cartea modestiei. Si la dubla cu Milan ne spunea MP ca de fapt calificarea se joaca, desi pierdusem acasa.

Cinstit vorbind calificarea a fost pierduta de Mangia. Papura saracu' o sa fie paratrasnetul dezamagirii in seara asta dupa meci. In editia asta de cupa am jucat doar cu echipe de ligi inferioare pina in semifinale - un noroc nemaivazut. Cum am dat de o echipa de liga 1, am esuat cu stil.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Apr 2019, 19:20

Calificarea a fost pierduta de managementul conducerii, Bobby

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Apr 2019, 19:22

Corect! Rotaru a esuat lamentabil in aceasta pauza de iarna. Mateiu e suspendat. Kelic e racit. Dar cum sa joci cu Bic??!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 25 Apr 2019, 19:29

DeuxEx scrie:
25 Apr 2019, 19:22
Corect! Rotaru a esuat lamentabil in aceasta pauza de iarna. Mateiu e suspendat. Kelic e racit. Dar cum sa joci cu Bic??!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Deci si papura are obsesia cu bic...credeam ca e doar mangia. Ma dau batut.

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [Cupa Romaniei 1/2] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 25 Apr 2019, 19:52

Mangia, de prost, l-a datafara pe popa.

Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk


Închis