[Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte obtine echipa in primul meci al lui Papura pe noul stadion?

Poll ended at 29 Apr 2019, 15:58

3 puncte, Cap Electronic este peste Geana si echipa maghiara
12
71%
1 punct, oltenii de pe banca isi impart punctele
1
6%
0 puncte, Neagoe obtine prima victorie din PO
4
24%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 27 Apr 2019, 15:58

Luni, 29.04.2019, incepand cu ora 18.00, Universitatea Craiova intalneste pe teren propriu echipa condusa de Eugen Neagoe, Sepsi OSK. Universitatea vine dupa o victorie in campionat in fata Astrei Giurgiu si o infrangere dezastruoasa in Cupa Romaniei, 2-0 cu FC Viitorul. Echipa maghiarilor din Romania vine dupa o infrangere asteptata in fata liderului CFR Cluj, scor 1-0.
Cu ce echipa credeti ca va aborda Papura acest meci? Cu ce tactica credeti ca ar trebui sa abordeze pentru aceasta partida?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Preator12 » 27 Apr 2019, 19:29

Eu sincer,nu mai am nicio asteptare de la sezonul asta.Am avut asteptari prea mari la inceputul campionatului si din pacate am ramas dezamagit de absolut tot staff-ul clubului.De la conducere,care a luat niste decizii stupide,pana la antrenor,care,chiar daca a obtinut niste rezultate,si-a aratat si limitele.
Desigur,munca lui Mangia este de apreciat,dar trebuia sa facem pasul urmator la sfarsitul sezonui.Dar sa il demiti in mijlocul sezonului?M-am simtit umilit,dezamagit,cum am mai spus,de tot ce inseamna Universitatea Craiova.

Astept cu nerabdare sezonul urmator.
Cat despre antrenor?Poate Bergodi.Si daca tot vine,sa-i aduca si pe Laidouni(sper sa nu-i fi gresit numele) si pe Ion Gheorghe cu el.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 28 Apr 2019, 01:14

Preator12 scrie:
27 Apr 2019, 19:29
Eu sincer,nu mai am nicio asteptare de la sezonul asta.Am avut asteptari prea mari la inceputul campionatului si din pacate am ramas dezamagit de absolut tot staff-ul clubului.De la conducere,care a luat niste decizii stupide,pana la antrenor,care,chiar daca a obtinut niste rezultate,si-a aratat si limitele.
Desigur,munca lui Mangia este de apreciat,dar trebuia sa facem pasul urmator la sfarsitul sezonui.Dar sa il demiti in mijlocul sezonului?M-am simtit umilit,dezamagit,cum am mai spus,de tot ce inseamna Universitatea Craiova.

Astept cu nerabdare sezonul urmator.
Cat despre antrenor?Poate Bergodi.Si daca tot vine,sa-i aduca si pe Laidouni(sper sa nu-i fi gresit numele) si pe Ion Gheorghe cu el.
Baiatul ala Ion Gheorghe e un junior de la Dinamo. De ce sa nu promovezi copiii Craiovei in loc sa aduci juniorii ciinilor ?

Se pare ca Bergodi ar fi pe lista Craiovei. Dar ce a demonstrat Bergodi in cariera lui ? A cistigat o super cupa a Romaniei cu Rapid. Cu exceptia unui angajament la Modena in care a antrenat 61 de meciuri, Bergodi nu pare a fi antrenat vreodata un sezon complet la o echipa !

https://www.transfermarkt.co.uk/cristia ... ainer/4790

Bergodi pare a fi similar cu Mangia in ceea ce priveste partea de PR si comunicare, dar ce a demonstrat in cariera lui de antrenor ? Evident ca este peste Mogosanu si Papura ca antrenor, dar asta e standardul dupa care ne ghidam la Craiova ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de malus dacus » 28 Apr 2019, 01:59

...ne raportam si noi la ce cunoastem si care s-ar preta. Antrenorii romani buni sunt pe-afara si, oricum, nu prea-s alb-albastrii, strainii buni nu-si prind mintea cu Romania, deci, variantele sunt de pe-aici...

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Augustus Caesar » 28 Apr 2019, 07:35

Eu merg pe o victorie si , de ce nu, un nou obiectiv pentru echipa , locul al doilea. Altfel, total contrar a ceea ce sustineam dupa returul cu viitorul, sa se reseteze, sa se aduca un nou antrenor... bla, bla, bla ( cred ca am capatat si eu '' apucaturile '' voastre de olteni aprigi :) Dar, noptile sunt un sfetnic bun, nu-i asa ! Da , cred in acest nou obiectiv si, mai mult, as incerca sa-l obtin cu cat mai multi ''under 21''.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanUCV » 29 Apr 2019, 17:13

.. hopa, hopa .. ce de suporteri, par, ocupați cu sărbătoarea .. sunt al 6 lea postac, doar! .. plecarea lui Mangia, plus rezultatele din ultima perioadă, se remediază mai greu în sufletul oltenilor & .. sper ca, Sepsi să joace serios și astfel să vedem momentul de formă sportivă a UCV pentru asaltul finalului de sezon(ce a mai rămas, poate chiar locul 2!?) .. 1-0, gol A.Cristea .. ?!
ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2019, 17:14

Poate n-ai observat, dar zilele astea e Paștele. Familie, vizite, întâlniri... Unii abia scapa sa vina la meci.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blixa » 29 Apr 2019, 17:48

Papi Mnemonic castiga si ne inchide gura! 3-1.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 29 Apr 2019, 18:51

Ce somnolenta e in fata. Centrari au fost dar nu urmareste nimeni mingea. Saracii... ce soarta.. sa ii puna sa joace in a doua zi de Paste. Nu au niciun chef. Iar unii nici valoare

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Apr 2019, 18:53

Dynamique nostra de joc este lenta si prévisible.
Eu nu cunoaste acest Papura insa ce pot eu spune este ca majoritate de collegi mei craiovieni refuza a merge la meci cat Papura este entraîneur.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

LiviuB

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 29 Apr 2019, 18:55

Si Cicaldau in ce hal a putut lovi mingea aia cu capul...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Apr 2019, 19:18

LiviuB scrie:
29 Apr 2019, 18:55
Si Cicaldau in ce hal a putut lovi mingea aia cu capul...
El a luat o superbe revanche cu acest shoot fabuleux. ucv
CRAIOVA JE T'AIME !!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blixa » 29 Apr 2019, 19:45

Fortes e pe teren ca sa echilibreze fortele. In 10 i-am bate rau.
S-a rupt Brazda.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Rocain » 29 Apr 2019, 19:56

Fortes rateaza din toate pozitiile.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2019, 19:56

Meci bun facut de baieti. Papura a mictionat pe tactica lui Geană. Vi-l mai doriti pe Neagoe la Craiova?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis