[Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte obtine echipa in primul meci al lui Papura pe noul stadion?

Poll ended at 29 Apr 2019, 15:58

3 puncte, Cap Electronic este peste Geana si echipa maghiara
12
71%
1 punct, oltenii de pe banca isi impart punctele
1
6%
0 puncte, Neagoe obtine prima victorie din PO
4
24%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 01 Mai 2019, 00:16

DeuxEx scrie:
30 Apr 2019, 18:00
Da, am inteles ca nou crainic e Toni Sorica. Stie cineva ceva?
Da ,Toni Sorica a fost crainic la meciu cu Sepsi.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blue ray » 01 Mai 2019, 00:43

Prestațiile lui Sorică din polivalentă, în special cele de la meciurile de handbal din sezonul trecut de EHF, au fost de-a dreptul penibile, mă făceau să-mi fie rușine că particip la așa ceva.
Despre fotbal, pentru mine nu mai contează nimic sezonul ăsta decât să batem duminică FCSB. Dacă se poate, cu 2-1 (un gol din penalty inventat în min. 40+1 și incă unul din offside în min 90+4).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 01 Mai 2019, 03:39

Frumoasa fotografie, cu Alex aratind stema cu leul de pe tricou !

Cicaldau, Koljic, Mirko - 1.8 milioane de Euro suma de transfer in total - achizitiile reusite ale acestui campionat. Keljic si Barbut jucatorii din lot care au aratat cresteri in prestatiile pe terenul de joc in sezonul 2018-2019.

P.S. Se spune totusi ca s-ar fi platit mai mult de un million pentru Alex !


blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blixa » 01 Mai 2019, 09:56

Dar nu stim daca i-am platit toti odata, sau in transe cum luam si noi pe Mitrita.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 01 Mai 2019, 10:42

blixa scrie:
01 Mai 2019, 09:56
Dar nu stim daca i-am platit toti odata, sau in transe cum luam si noi pe Mitrita.
Frumoasa observatie si fina. Incet, incet, ni se spune ca sumele din vanzari sunt umflate si de fapt sunt mult mai mici, iar cele cheltuite ptr aducerea jucatorilor sunt mult mai mari...

Forta Stiinta!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 01 Mai 2019, 18:12

G.Ovidiu-Catalin scrie:
01 Mai 2019, 10:42
blixa scrie:
01 Mai 2019, 09:56
Dar nu stim daca i-am platit toti odata, sau in transe cum luam si noi pe Mitrita.
Frumoasa observatie si fina. Incet, incet, ni se spune ca sumele din vanzari sunt umflate si de fapt sunt mult mai mici, iar cele cheltuite ptr aducerea jucatorilor sunt mult mai mari...

Forta Stiinta!
Asta-i scenarita. La cel putin doi jucatori se zvoneste ca sumele platite de Craiova sint mai mari decit cele publicate in presa. S-a scris in presa ca Andrei Cristea a venit pe gratis; eu nu cred asta - anumite surse mentioneaza ca s-ar fi platit 100k. Dar suma finala nu a fost confirmata de nimeni. La Cicaldau presa a scris ca s-a platit un milion - suma neconfirmata de nimeni oficial. Neoficial se spune ca s-ar fi platit mai mult.

Sumele pe care jucatorii au fosrt cedati sint probabil reale. Sumele pe care le incaseaza clubul sint mai mici - ca se platesc comisioane, procente la cluburi formatoare etc. Se spune ca la Screciu din suma incasata de 2 milioane mai putin de 1.5 milioane au intrat in conturile clubului.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 01 Mai 2019, 18:40

Bobby scrie:
01 Mai 2019, 18:12
G.Ovidiu-Catalin scrie:
01 Mai 2019, 10:42
blixa scrie:
01 Mai 2019, 09:56
Dar nu stim daca i-am platit toti odata, sau in transe cum luam si noi pe Mitrita.
Frumoasa observatie si fina. Incet, incet, ni se spune ca sumele din vanzari sunt umflate si de fapt sunt mult mai mici, iar cele cheltuite ptr aducerea jucatorilor sunt mult mai mari...

Forta Stiinta!
Asta-i scenarita. La cel putin doi jucatori se zvoneste ca sumele platite de Craiova sint mai mari decit cele publicate in presa. S-a scris in presa ca Andrei Cristea a venit pe gratis; eu nu cred asta - anumite surse mentioneaza ca s-ar fi platit 100k. Dar suma finala nu a fost confirmata de nimeni. La Cicaldau presa a scris ca s-a platit un milion - suma neconfirmata de nimeni oficial. Neoficial se spune ca s-ar fi platit mai mult.

Sumele pe care jucatorii au fosrt cedati sint probabil reale. Sumele pe care le incaseaza clubul sint mai mici - ca se platesc comisioane, procente la cluburi formatoare etc. Se spune ca la Screciu din suma incasata de 2 milioane mai putin de 1.5 milioane au intrat in conturile clubului.
Detinatorul adevarului absolut ( bazat pe zvonuri convenabile, caci cele neconvenabile sunt... doar zvonuri ). apld apld apld
ucv ucv ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mai 2019, 18:49

Stie cineva, in Romania, un club care sa fie la fel de transparent ca Universitatea Craiova ? Eu vad ca in prezent, Universitatea Craiova are un manageriat profesionist si nivelul atins in 6 sezoane este unul nesperat de bun. Mai departe vom vedea.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blixa » 01 Mai 2019, 18:54

nu stiu, dar plecare lui Mangia nu a fost deloc transparenta. e dubioasa, mai ales prin prisma campaniei de presa din ultima saptamana petrecuta de italian la Craiova. despre bani, ce sa zicem? poti sa verifici, poti sa contesti, poti sa confirmi? nu-mi pasa de bani, ca sunt niste cifre cum arunca toate firmele din Ro.
Pe de alta parte, chiar Bobby acuza de lipsa de transaprenta cand spune ca in transferurile lui Cicaldau si Cristea au fost vehiculate sume mai mari. deci, ce sa mai credem? transparent? translucid?
Sa mai cred cifrele alea, daca se vehiculeaza alte sume? iar daca se poate intr-un sens, de ce nu s-ar putea si pe contrasens?
S-a rupt Brazda.

un oltean
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Mar 2019, 08:22

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de un oltean » 01 Mai 2019, 19:04

Dacă Rotaru se încăpățânează și îl aduce pe Neagoe mai pierdem un an.
Bergodi când a fost întrebat dacă vrea sa vina a spus -da- fără sa întrebe de suma ce o primește.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mai 2019, 19:06

blixa scrie:
01 Mai 2019, 18:54
nu stiu, dar plecare lui Mangia nu a fost deloc transparenta. e dubioasa, mai ales prin prisma campaniei de presa din ultima saptamana petrecuta de italian la Craiova. despre bani, ce sa zicem? poti sa verifici, poti sa contesti, poti sa confirmi? nu-mi pasa de bani, ca sunt niste cifre cum arunca toate firmele din Ro.
Pe de alta parte, chiar Bobby acuza de lipsa de transaprenta cand spune ca in transferurile lui Cicaldau si Cristea au fost vehiculate sume mai mari. deci, ce sa mai credem? transparent? translucid?
Sa mai cred cifrele alea, daca se vehiculeaza alte sume? iar daca se poate intr-o parte, de ce nu s-ar putea si in alta?
Da, plecarea lui Mangia a fost de neinteles, la acel moment. Eu il vedeam pe Mangia construind o echipa la Craiova cu care sa jucam in CL. Dar, daca a fost mai mult dorinta lui sa plece ? Dupa mai multe "sapaturi" am ajuns la concluzia ca e mai bine sa o las asa, pentru ca nu am suficiente date pentru a fi obiectiv. Acum spun ca aproape sigur urmatorul antrenor va fi sub Mangia, dar daca el a vrut sa plece, asta e. De aceea, acum, accept si o varianta de tip Neagoe sau altceva.Cand nu ai toate datele e greu sa te exprimi.

un oltean
junior
junior
Mesaje: 22
Membru din: 06 Mar 2019, 08:22

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de un oltean » 01 Mai 2019, 19:07

plus ca Begodi vine cu 4 jucatori extrem de ieftini

LiviuB

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 01 Mai 2019, 19:11

Si eu am auzit tot de Neagoe... poate vine cu Tandia si Fl Stefan

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de blixa » 01 Mai 2019, 19:12

@Fabius - As zice si eu "asta e!", daca nu era nebunia din presa din ultima saptamana a lui Mangia la noi si daca nu pomenea Corleone de Papura cu o zi inainte. Pentru ca nu pare stilul lui Rotaru, imi vine sa cred ca e in discutii sa vanda echipa si cei care vor sa cumpere au aruncat buzduganele in saptamana premergatoare. I-o fi zis lui Mangia:" ba, ma retrag" si asta o fi zis: "atunci plec de-acu'". Sigur, e scenarita, dar, repet, nu e stilul lui Rotaru sa faca valuri in presa inainte de o incetare a unei colaborari. Si de-asta ma gandesc ca se pregateste terenul pentru altii.
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VII - Play-Off] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mai 2019, 19:15

blixa scrie:
01 Mai 2019, 19:12
@Fabius - As zice si eu "asta e!", daca nu era nebunia din presa din ultima saptamana a lui Mangia la noi si daca nu pomenea Corleone de Papura cu o zi inainte. Pentru ca nu pare stilul lui Rotaru, imi vine sa cred ca e in discutii sa vanda echipa si cei care vor sa cumpere au aruncat buzduganele in saptamana premergatoare. I-o fi zis lui Mangia:" ba, ma retrag" si asta o fi zis: "atunci plec de-acu'". Sigur, e scenarita, dar, repet, nu e stilul lui Rotaru sa faca valuri in presa inainte de o incetare a unei colaborari. Si de-asta ma gandesc ca se pregateste terenul pentru altii.
Se poate sa ai dreptate sau nu, chiar nu stiu ce sa zic.

Închis