[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu oile din Pipera?

Poll ended at 05 Mai 2019, 23:32

Cap Electronic reuseste surpriza si invinge oile!
18
47%
Scoatem un egal si ne consolidam locul 3.
6
16%
Luptam ca niciodata, pierdem ca intotdeauna.
14
37%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 01 Mai 2019, 23:32

Duminica, 05.05.2018, incepand cu ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste pe stadionul Ion Oblemenco echipa ciobanului din Pipera, FC FCSB. Universitatea Craiova vine dupa un meci bun jucat in compania echipei conduse de Neagoe, Sepsi OSK, meci castigat cu 1-0. Oile vin dupa un meci slab jucat in compania Astrei, castigat cu acelasi scor.
Ce credeti ca vom face in acest meci? Cu ce tactica si cu ce prim 11 credeti ca va aborda Papi Mnemonic acest meci?
Cine vine la meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 01 Mai 2019, 23:40

Cap Electronic si-a calculat totul pentru meciul asta. Tot ce am jucat pana acum au fost algoritmi pt meciul cu fcfc. Va castiga cu 2-1.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 01 Mai 2019, 23:45

La meci ar trebui sa vina toata lumea care poate sa vina, si eu sper sa ii batem pe nemernici. Orice scor e bun, 1-0 e chiar ideal ca sa moara de oftica.
Sper sa le dea gol Fortes. Cred ca vom juca asa: Mirko - Dimi, Donkor, Kelici, Bancu, Cicaldau. Mateiu, Fedele, Mihaila, Cristea, Barbut.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 01 Mai 2019, 23:48

Fortes si Cristea sa inscrie. Ca 'cea Jiji ca e bine ca a venit aici, ca ii ajuta pe ei. Sper s-ai ajute sa ocupe locul 3!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 01 Mai 2019, 23:52

Paul scrie:
01 Mai 2019, 23:45
La meci ar trebui sa vina toata lumea care poate sa vina, si eu sper sa ii batem pe nemernici. Orice scor e bun, 1-0 e chiar ideal ca sa moara de oftica.
Cu un gol in min. 93, din offside, ca sa moara ciobanul & Mimi... Sau din penalty inexistent, cu Mirko la transformare.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 02 Mai 2019, 00:02

...p-asta, ultima a lui Dembele, o dadea Fortes al nostru? Pareri...

sorin107

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2019, 00:03

nu cred ca mai incepe cristea titular, s-a vazut ca nu poate sa faca fata la noi dupa parerea mea. cred ca jucam la fel ca si cu astra, dar cu fortes in atac. ramane de vazut daca poate juca martic.

mirko - dimi/martic, donkor, kelic, bancu - fedele, mateiu, cicaldau - barbut, fortes, mihaila

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de zeddDarko » 02 Mai 2019, 03:54

1-0 in 90, gol inscris cu noroc de oricine, offside daca se poate, sa turbeze mioarele.Penalty ratat de ei prin 85.Stiu ca visez, dar sper ca orice s-ar intampla, sa moara mioarele.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Augustus Caesar » 02 Mai 2019, 06:05

malus dacus scrie:
02 Mai 2019, 00:02
...p-asta, ultima a lui Dembele, o dadea Fortes al nostru? Pareri...
:lol: credeam ca numai la noi prin liga zac astfel de atacanti da' uite ca si echipe mari au cate un Fortes; concluzia, avem rezerva nu ne mai ramane decat sa gasim titularul :-)
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 02 Mai 2019, 06:46

Probabil ca semnele de intrebare in echipa sint la fundasul dreapta (o fi Martic inca accidentat ?) si la perechea lui Kelic din aparare. O juca Tiago daca e refacut ?

Meci de 1,x,2 - sper sa nu fie stricat de arbitraj. Decit in favoarea noastra :-) Daca se pierde meciul, va fi vina lui Papura; daca printr-o minune se cistiga, Papura nu va avea nici un merit :-)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 02 Mai 2019, 08:45

E momentul sa umplem stadionul. Spre deosebire de voi, eu visez sa castigam la 2-3 goluri diferenta, sa nu am emotii pe final. Avem nevoie de cele 3 puncte pentru a ne asigura locul 3 si a spera la locul 2. Echipa probabila, In functie de accidentati. Sa vedem ce inspiratie i-a dat snookerul lui Papura.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanucrv » 02 Mai 2019, 08:46

Bobby scrie:
02 Mai 2019, 06:46
Probabil ca semnele de intrebare in echipa sint la fundasul dreapta (o fi Martic inca accidentat ?) si la perechea lui Kelic din aparare. O juca Tiago daca e refacut ?

Meci de 1,x,2 - sper sa nu fie stricat de arbitraj. Decit in favoarea noastra :-) Daca se pierde meciul, va fi vina lui Papura; daca printr-o minune se cistiga, Papura nu va avea nici un merit :-)
În cazul unei victorii, se vor găsi câțiva sa ne explice ca e meritul lui Mangia. :))

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 02 Mai 2019, 08:54

DeuxEx scrie:
01 Mai 2019, 23:52
Paul scrie:
01 Mai 2019, 23:45
La meci ar trebui sa vina toata lumea care poate sa vina, si eu sper sa ii batem pe nemernici. Orice scor e bun, 1-0 e chiar ideal ca sa moara de oftica.
Cu un gol in min. 93, din offside, ca sa moara ciobanul & Mimi... Sau din penalty inexistent, cu Mirko la transformare.
Cel mai bine penanlty inexistent rezultat dintr-o faza cu offside clar, ratat in prima faza, dar sa dicteze arbitru repetarea loviturii pe care o transforma - evident - Mirko. Minutul 93 a foarte bun. Finalul cu FCSB dand o bara, mingea revine la Tanase, care e faultat clar in careu dar primeste al doilea galben pentru simulare, e eliminat si meciul se termina. Dupa final intervine MM si banca de rezerve si mai primesc cateva rosii ca sa plece complet multumiti.
Iar Cristea si Fortes sa ii umileasca pe toti de la FCSB cu depasiri, craci si tot felul de virtuzitati ca sa moara Ciobandante.
Asa sa ne ajute Dumnezeu, duminca stadionul arhiplin!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 02 Mai 2019, 09:53

Mai aveti putin si va doriti sa degajeze Papi Mnemonic o minge iesita in aut la banca noastra, sa intre in poarta si sa se puna golul.
S-a rupt Brazda.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 02 Mai 2019, 12:49

Laude si aprecieri dupa meciul cu Sepsi desi adversarul a fost modest. Spuneau unii colegi ca jucam pe spatii, deschideri, sutam la poarta, dezinvoltura mai buna decat in era Mangia. Meciul cu Steaua va fi clarificator pentru forta echipei.
Craioveanu spuse ca el ii vrea pe amandoi la Craiova, Piturca si Neagoe. Pai, cand a fost Piturca antrenor prin Romania fara Neagoe secund ?
E de discutat aici, nu il vad pe Piturca sub Cartu. Probabil ii vor da un titlu de Manager Tehnic si Neagoe va fi antrenor si responsabil cu declaratiile de presa. Mai e mult pana acolo...Satana nu vine daca nu ai o echipa cu potential. Craiova de la vara, prin vanzarea lui Bancu si a altora se va intoarce in urma cu 5 ani.

FCSB nu mai spera, jucatorii lor nu mai cred ca pot prinde Clujul insa noi putem prinde FCSB. Vedem ce facem cu fundasii, daca iar ne dam autogol sau chiar reusim sa impresionam ca in meciul cu Sepsi.

mirko - Martic, Acka, Donkor, Bancu - Fedele, mateiu, cicaldau - Barbut, Cristea, Baicu

Închis