[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu oile din Pipera?

Poll ended at 05 Mai 2019, 23:32

Cap Electronic reuseste surpriza si invinge oile!
18
47%
Scoatem un egal si ne consolidam locul 3.
6
16%
Luptam ca niciodata, pierdem ca intotdeauna.
14
37%
 
Total votes: 38

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Mai 2019, 01:03

1.E clar ca e ratat sezonul si e clar ca au fost multe disensiuni legate de strategia de jucatori intre Mangia si Rotaru si probabil Cirtu indirect catre Rotaru si acum cu 5 etape inainte ai ramas cu o lista de accidentati si cu atmosfera stricata

2.Papura din punctul meu de vedere a fost peste asteptari si echipa a jucat mai bine decat cu Mangia (nu am fost contestatar Mangia si ma asteptam la ceva modest, dar dupa jocul echipei trag concluzia ca devenise o atmosefera de [cenzurat] in vestiar pana la Papi), am avut ocazii de m-am plictisit in 3 meciuri. Eu sunt conservator si cred ca unul de-al casei gen Papura sau Neagoe face treaba pe termen lung , nu vad asa mare tacticizare prin campionatul nostru sa nu te poti descurca, eu vad doar antrenori care asteapta sa impuste 1-2 sezoane la o echipa mare si sa plece pe salarii mari la arabi , chinezi....dar ma puteti contrazice daca ziceti ca asa mari antrenori am avut prin Liga 1 ...razvanel l-a impins taso cum impinge si hagi pe ianis, pana la urma daca tot pompezi cu chiu cu vai devii si tu bun

3.Avem acceasi problema ca la inceputul sezonului, ne lipsesc 2 posturi cheie (fundas central si atacant), daca atacantul s-a accidentat ,la fundas central nu am rezolvat problema de la inceputul sezonului. Ocazii peste ocazii si nu are cine sa o impinga in poarta, deci nota 10 pentru Papura.

4.Eu cred ca si campania de achizitii a fost gresita si de Mangia, nu doar de ai nostrii si acum se vede ....trebuie remediata in vara neaparat pe 7 posturi (5 existente + 2 plecari):
- NEAPARAT Fundas Central 1+ o rezerva (Kelic mi-a placut tot sezonul, foarte constant chiar daca e lent)
- NEAPARAT Fundas stanga sau Mijlocas Stanga bun (pleaca Bancu) ,
- NEAPARAT mijlocas ofensiv
- atacant bun daca isi revine Kojic nu stiu ce faci cu el... pastrati cei actuali ca rezerve daca vor
- mijlocas defensiv(pleaca mateiu)
- mijlocas dreapta

5. Campanie de achizitii puteti sa asteptati cat vreti, noi oferim salarii mici , deci 1-2 jucatori maxim de buni/sezon sa poti sa impusti si aia din 5-6 achizitii, restul ii sufla FCSB si CFR ca le da salariu de peste 20KEUR . Nici Dinamo nu are salarii si vedeti unde sunt. Si FCSB si CFR daca nu intra in grupe, o pun original..si nu rezista financiar. Hagi chiar e viitorul, pt ca isi produce , nu mai sta la mila nimanui ("hai te rog eu vindemi-l mie sa facem bani amandoi ca iti dau %" )..noi mergem in Portugalia si o sa iei 6-7 jucatori la vara si o sa confirme 1-2 si tot asa...pe podium nu mai merge asa usor, aici orice gresala costa

Eu sunt optimist, imi place ca avem echipa de management din foste glorii, asa fac toate cluburile mari, altfel vine Pitzi ii da bani cu camata patronului si retrogradezi si vinzi tot lotul la reducere ...ca unu care nu are legatura cu Craiova, vine usor si pleaca la fel de usor....Eu vreau Identitate , nu campionat castigat cu tribune goale.

FORTZA STIINTA !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 02:02

...hai, ca ne-a trecut si cu decenta, cu profesionalismul, cu astea. Incepem sa ne punem chilotii in cap pe la tv., intra presedintele peste antrenor ( nu conteaza ca e Cap Electronic ) ca Bancu trebuia sa joace pe nu stiu ce post, ca Mihaila sa intre "pe stangul", ce mai, intram in normalitate...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 05:25

malus dacus scrie:
06 Mai 2019, 02:02
...hai, ca ne-a trecut si cu decenta, cu profesionalismul, cu astea. Incepem sa ne punem chilotii in cap pe la tv., intra presedintele peste antrenor ( nu conteaza ca e Cap Electronic ) ca Bancu trebuia sa joace pe nu stiu ce post, ca Mihaila sa intre "pe stangul", ce mai, intram in normalitate...
Da - cam multe interventii la TV in aceeasi seara : antrenorul, presedintele si unul dintre actionari. Nu e OK. Pe de alta parte - Craiova este cumva in conflict cu LPF si televiziunile in ceea ce priveste drepturile TV. Daca nu tipi un pic, te calca mafiotii in picioare.

Pe mine m-a deranjat interventia lui Cirtu la GSP live. Nu m-a deranjat ce a spus - pentru prima data in ultimii 6 ani Craiova are un presedinte care spune lucrurilor pe nume si asta e important. Sorin stie fotbal mult. Dar de ce intra la GSP live cind aia nu ne scot din CSU ? De ce faci audienta la mafioti ?

Cum am mai scris pe aici - publicul ii va obliga pe actionari sa ia cele mai bune decizii. Daca publicul nu va crede in echipa si antrenori asta se va vedea imediat.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DarkComy » 06 Mai 2019, 07:57

Pt cine a ratat interventia lui rotaru la digi (folositi wi-fi ul )
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Dany » 06 Mai 2019, 08:31

Păcat...după ce a plecat Mangia în 4 etape a intrat patronul echipei de 2 ori la tv...Pana atunci în 2 ani cred ca a intrat o singură dată.
Cred ca si Cartu ar trebui să fie mai temperat și să nu îi mai dea lecții antrenorului în direct și să discute în privat.
Din pacate după aproape 2 ani de normalitate revenim și noi la mizeriile fotbalului românesc.
Imi pare rau ca s-a ajuns aici și nu cred, în acest moment, ca avem puterea să revenim pe un drum normal.
As vrea sa vad mai mult profesionalism!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 08:34

...da. A intrat ( culmea, a cerut sa intre! ), sa ne spuna sa ne bucuram de fotbal si sa-l confirme pe Papura pt. la anul. Si sa-si ia craci de la moderator la matematica lui. Penibil...


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 08:48

[quote=DarkComy post_id=478335 time=1557118658 user_id=1807]
Pt cine a ratat interventia lui rotaru la digi (folositi wi-fi ul )
Multumesc ! Ratasem inceputul discutiei. Interventia lui Rotaru a fost ... pertinenta si daca nu il confirma pe Papura pentru sezonul viitor eram chiar placut impresionat.
Daca ramane Papura cred ca dupa primele 7-8 etape din sezonul 2019/2020 ne schimbam obiectivul din castigarea campionatului in calificarea in cupele europene.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 09:44

...parca au cazut in cap toti, pe la toate departamentele. La ce dracu imi pun clip motivational pe stadion? Lasand la o parte caliatea destul de slaba a acestuia, pune-l dreq in vestiar si cu asta basta! La ce mi-l pui mie? Sa-mi arati ca lucrati voi dupa metode moderne de-acum 50 de ani? Sa aiba astia din presa de cine-si bate inimă...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 09:47

DarkComy scrie:
06 Mai 2019, 07:57
Pt cine a ratat interventia lui rotaru la digi (folositi wi-fi ul )
A doua jumatate a interventiei a fost de groaza. Trebuia sa se duca la culcare. Prezenta slaba la stadioane este cauzata de multe echipe no name in liga 1 si de nivelul modest al competitiei. Nici presa sportiva nu ajuta - ba dimpotriva. Cind focusul presei este fcsb - celelalte cluburi nu prea mai exista.

A repetat ceea ce se stia - Universitatea Craiova are un deficit de 2.2 milioane de Euro pe campionat. M-as mira sa se bage 3-4 milioane de Euro in achizitii la vara cind clubul, la nivelul asta, are un deficit de 2.2 milioane de Euro fara sa arunce cu bani multi pe jucatori. Pur si simplu nu e de unde. De la TV nu poti lua mai multi bani; din publicitate nu poti mai mult; biletele de meci nu le poti face mai scumpe. Poate sa gaseasca alti investitori mult mai puternici.

Parerea mea este ca U Craiova trebuie sa renunte la vreo 5-6 jucatori si sa aduca vreo 10. La banii existenti nu cred ca se pot aduce 10 jucatori foarte buni.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 09:55

alextudi scrie:
06 Mai 2019, 08:59
Bobby scrie:
05 Mai 2019, 23:48
marius_vl scrie:
05 Mai 2019, 23:46


iar eu cred ca ar trebui sa intre rotaru in locul lui donkor!
Dupa parerea ta, Donkor - venit din Serie B - o fi avut sau nu acceptul singurului om din club care a lucrat ani buni in Serie B ? Cine juca cu 3 pe linia de fund si avea nevoie de un fundas central de picior drept in locul lui Popa ?
Vezi ca te contrazici cu seful tau, a zis el la digi ca donkor a fost adus de cap electronic.
Seful meu e belgian si nu intra pe TV - ca n-are nici o treaba cu industria asta. Asta e una la mina si nu e gluma.

Doi - inseamna ca ne-am timpit de tot daca noi credem ca Mangia s-a opus aducerii lui Donkor, din Serie B !!, jucator pe care l-a titularizat imediat in locul lui Popa, in conditiile in care Donkor parea ca poate juca in formula cu 3 pe fund - ceea ce DOAR Mangia dorea. Care antrenor intreg la minte de pe lumea asta titularizeaza imediat si constant, indiferent de gafele facute, un jucator pe care nu-l doreste de la inceput ?

Ca sa nu amintesc de faptul ca atit Mangia cit si Cirtu au declarat acelasi lucru - toti jucatorii adusi la Craiova s-au adus cu acordul lui Mangia.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marius_vl » 06 Mai 2019, 10:03

Bobby scrie:
06 Mai 2019, 09:47
DarkComy scrie:
06 Mai 2019, 07:57
Pt cine a ratat interventia lui rotaru la digi (folositi wi-fi ul )
A doua jumatate a interventiei a fost de groaza. Trebuia sa se duca la culcare. Prezenta slaba la stadioane este cauzata de multe echipe no name in liga 1 si de nivelul modest al competitiei. Nici presa sportiva nu ajuta - ba dimpotriva. Cind focusul presei este fcsb - celelalte cluburi nu prea mai exista.

A repetat ceea ce se stia - Universitatea Craiova are un deficit de 2.2 milioane de Euro pe campionat. M-as mira sa se bage 3-4 milioane de Euro in achizitii la vara cind clubul, la nivelul asta, are un deficit de 2.2 milioane de Euro fara sa arunce cu bani multi pe jucatori. Pur si simplu nu e de unde. De la TV nu poti lua mai multi bani; din publicitate nu poti mai mult; biletele de meci nu le poti face mai scumpe. Poate sa gaseasca alti investitori mult mai puternici.

Parerea mea este ca U Craiova trebuie sa renunte la vreo 5-6 jucatori si sa aduca vreo 10. La banii existenti nu cred ca se pot aduce 10 jucatori foarte buni.
asta era valabila inainte sa-l vanda pe Mitrita cu 8 MILIOANE DE EURO!!! aaa, da, stiu...inca nu au intrat banii aia, mai trebuie sa mai asteptam inca vreo doi ani pana vor intra!
Suntem luati in bascalie rau de tot, dar vine ea si ziua scadentei, de fapt a venit deja, s-a terminat cu vrajeala, aseara a fost ultima data cand a mai vazut ariciul asta stadionul plin, sa se mai bata si de-acum inainte in piept cu #campionilasuporteri...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 10:16

marius_vl scrie:
06 Mai 2019, 10:03
Bobby scrie:
06 Mai 2019, 09:47
DarkComy scrie:
06 Mai 2019, 07:57
Pt cine a ratat interventia lui rotaru la digi (folositi wi-fi ul )
A doua jumatate a interventiei a fost de groaza. Trebuia sa se duca la culcare. Prezenta slaba la stadioane este cauzata de multe echipe no name in liga 1 si de nivelul modest al competitiei. Nici presa sportiva nu ajuta - ba dimpotriva. Cind focusul presei este fcsb - celelalte cluburi nu prea mai exista.

A repetat ceea ce se stia - Universitatea Craiova are un deficit de 2.2 milioane de Euro pe campionat. M-as mira sa se bage 3-4 milioane de Euro in achizitii la vara cind clubul, la nivelul asta, are un deficit de 2.2 milioane de Euro fara sa arunce cu bani multi pe jucatori. Pur si simplu nu e de unde. De la TV nu poti lua mai multi bani; din publicitate nu poti mai mult; biletele de meci nu le poti face mai scumpe. Poate sa gaseasca alti investitori mult mai puternici.

Parerea mea este ca U Craiova trebuie sa renunte la vreo 5-6 jucatori si sa aduca vreo 10. La banii existenti nu cred ca se pot aduce 10 jucatori foarte buni.
asta era valabila inainte sa-l vanda pe Mitrita cu 8 MILIOANE DE EURO!!! aaa, da, stiu...inca nu au intrat banii aia, mai trebuie sa mai asteptam inca vreo doi ani pana vor intra!
Suntem luati in bascalie rau de tot, dar vine ea si ziua scadentei, de fapt a venit deja, s-a terminat cu vrajeala, aseara a fost ultima data cand a mai vazut ariciul asta stadionul plin, sa se mai bata si de-acum inainte in piept cu #campionilasuporteri...
Dar stii tu citi bani vor intra in contul clubului din cedarea lui Mitrita dupa ce se platesc toate taxele si comisioanele ? Cit se da la Pescara, la FRF, la impresari etc ? Si tu recomanzi sa se imprumute bani acum de la banca, cu dobinda, sa-i bage in achizitii de jucatori - pentru ca vor intra bani in cont peste 1-2 ani ? Pai daca FC NY City intra in insolventa intr-un an, ipotetic vorbind ? Cum sa cheltui acum banii pe care nu-i ai in cont ? Eu n-as cheltui un Euro pe care nu-l am in cont. Cifra asta cu 8 milioane s-a bagat in mass media ca sa eleveze un pic profilul si imaginea clubului - eu nu mi-am inchipuit ca cineva crede ca suma asta se va incasa...

Dar sint de acord cu tine - publicul va sanctiona echipa, antrenorii si actionarii. Eu sper ca implicarea lui Cirtu sa fie benefica in scouting. Dar cu Papura antrenor si fara Koljic o buna parte din sezonul viitor, m-as mira sa putem intra in play off la anul.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Mai 2019, 10:20

Bobby scrie:
06 Mai 2019, 09:47

A repetat ceea ce se stia - Universitatea Craiova are un deficit de 2.2 milioane de Euro pe campionat. M-as mira sa se bage 3-4 milioane de Euro in achizitii la vara cind clubul, la nivelul asta, are un deficit de 2.2 milioane de Euro fara sa arunce cu bani multi pe jucatori.
Arunci banii pe jucatori care nu te ajuta. Ai jucatori si staff pe care i-ai platit degeaba. Bic a fost platit degeaba de cand a venit la Club, inca este. Rocha, Fortes, Fedele, Gardos, Mezza, Popa ... platiti degeaba. Briceag are salariu de liga 1 ca sa joace pe maidane cu Mititelu. De cand a venit Iliev nu am vazut o reforma in aparare. Nici Stancioiu nu l-a transformat pe Popescu in Bufon...

Cum ar fi fost acum ca Briceag sa se accidenteze in Liga III a, Bancu suspendat plus Mihaila, pt meciul cu CFR. Pe dreapta am inteles ca l-ai cumparat pe Mitrita de picior stang . Te-ar face Manea in banda stanga de nu mai stii cum te cheama...


Dupa interventia lui Rotaru mi-am dat seama ca naivitatea lui Papura e oglinda patronului. Rotaru, alt naiv care in stupiditatea lui are dreptate. TV se plange ca nu sunt spectatori si e fotbalul e slab, insa tot ei programeaza meciurile Luni la ora 21 la -10 grade. Ce spectatori vrei la ora aia ?
Treaba lu Rotaru e sa faca bani, pentru interviuri are Presedinti, Directori, Manageri, Costesini, Antrenori, Jucatori ... nu te apuci tu sa dai interviuri.
Intrebat de can-can-uri Henry Ford a spus odata : -" Eu sunt pus aici sa gandesc, la intrebari vor raspunde cei 6 consilieri ai mei. " si a plecat din sala.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 10:24

alextudi scrie:
06 Mai 2019, 10:05
Tu ai vazut cat de gras e popa? sau stii ca a refuzat echipa a2a ca el e mare fotbalist si se antreneaza cand vrea? Sau ca bea sticla de whisky singur in oras? Ce dracu vorbim... Donkor e foarte slab, dar popa nu e o varianta. Ca a acceptat mangia sau nu, e irelevant acum, daca cauti interviul cu gica craioveanu in iarna o sa vezi cum zice inca de atunci ca la craiova jucatorii sunt adusi de CORNELIU si MIHAI. Ne ingroapa rotaru cu Cornel cap electronic. Sa ramana amandoi si la anu' ca a inceput sa-i placa circul lui rotaru. Si la TV si pe teren.
Popa a jucat titular campionatul trecut - cap/coada. Locul 3 plus cupa Romaniei. A inceput si acest campionat titular si a fost exclus din lot exact dupa venirea lui Donkor. E treaba mea sa-l tin in forma pe Popa ? Nu e treaba aluia platit sa antreneze ?

Exista Spahja la echipa a doua plus Dobre un pusti care are calitati foarte bune. Daca nu l-a placut pe Donkor de ce nu i-a bagat pe astia de la satelit ?

Ti-am spus : Mangia a declarat ca toate venirile si plecarile de la echipa s-au facut cu acordul lui. A mintit ? Poate ca Mangia a propus jucatori si altii au luat decizia finala - habar n-am ca nu e clubul meu.

Închis