[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu oile din Pipera?

Poll ended at 05 Mai 2019, 23:32

Cap Electronic reuseste surpriza si invinge oile!
18
47%
Scoatem un egal si ne consolidam locul 3.
6
16%
Luptam ca niciodata, pierdem ca intotdeauna.
14
37%
 
Total votes: 38

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de galmeele » 06 Mai 2019, 10:46

Eu daca eram in locul lui Rotaru l-as fi adus pe Piturca in locul lui Papura pentru ultimile meciuri contra unei sume de 100.000 euro, bani care i-ar fi castigat prin accederea in cupeler europene. Spun Piturca deoarece are capacitate, stie sa-i mobilizeze, sa faca echipa, schimbarie,etc si poate castigam cupa si terminam pe 3. Oricum,Mangia trebuia schimbat de mult, pentru ca in prima repriza cu Steaua, echipa a dovedit ca are pontential, si asta nu datorita lui Papura ci echipei pentru ca a vazut ca pierd totul, si daca ar fi jucat asa in timpul lui Mangia nu eram in situatia data.
In alta oridine de idei, nu inteleg de ce l-a schimbat pe Cristea ( a fost jucat cum trebuie Cristea cu pase) , de ce l-a introdus pe Fortes,Meza, Baicu.
Acum trebuie sa luptam sa batem/facem meci egal la cfr ca sa ajutam pe Steaua sa castige campionatul, realmente iti vine sa turbezi.
Intre Steaua si CFR prefer pe CFR.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 10:47

Ipoptetic vorbind, daca actionarii ar reveni la stilul profesionist de acum 2-3 ani, fara balacareli pe la tv si ar renunta la a-si tine pe langa ei catelusi, prieteni si suporteri care ii perie si le dau limbute toata ziua, angajand profesionisti la toate nivelurile, nu ar fi mai bine? Progresul vine luand ce este mai bun din opinii diferite, nu din " da, da sefu', aveti dreptate".
ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 11:13

galmeele scrie:
06 Mai 2019, 10:46
Eu daca eram in locul lui Rotaru l-as fi adus pe Piturca in locul lui Papura pentru ultimile meciuri contra unei sume de 100.000 euro, bani care i-ar fi castigat prin accederea in cupeler europene. Spun Piturca deoarece are capacitate, stie sa-i mobilizeze, sa faca echipa, schimbarie,etc si poate castigam cupa si terminam pe 3. Oricum,Mangia trebuia schimbat de mult, pentru ca in prima repriza cu Steaua, echipa a dovedit ca are pontential, si asta nu datorita lui Papura ci echipei pentru ca a vazut ca pierd totul, si daca ar fi jucat asa in timpul lui Mangia nu eram in situatia data.
In alta oridine de idei, nu inteleg de ce l-a schimbat pe Cristea ( a fost jucat cum trebuie Cristea cu pase) , de ce l-a introdus pe Fortes,Meza, Baicu.
Acum trebuie sa luptam sa batem/facem meci egal la cfr ca sa ajutam pe Steaua sa castige campionatul, realmente iti vine sa turbezi.
Intre Steaua si CFR prefer pe CFR.
...e treaba da ce preferi, normal ar fi sa nu "preferi" nimic in afara de Stiinta. Dar, pana una alta, fcsb nu e steaua. Asta trebuie repetata pana pricep toti cei ca tine, inclusiv Papura, inclusiv Cartu, inclusiv ametitii de North Lions si Nord Oltenia...

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 06 Mai 2019, 11:44

Eu vad ca presa ne cam ia la misto, moderatorul se rasteste la Rotaru si il ia si la misto....pai cu Jiji are tupeu sa faca asa..ca sunt toti pierduti in fata lui.

Craciunescu a cam exagerat putin, nu stiu ce e in capul lui de se tine de mana asa cu Digi pentru banii care ii primeste. Pai daca eu Craiova aduc mare parte a suporterilor la stadion vreau sa imi fac programul ce [****], de ce sa il faca dunarea calarsi si hermanstand sau fcsb cu 1500 si dinamo cu 1000 spect....sa aduca suporteri daca vor sa nu joace lunea, de ce sa joc eu lunea...pai ne-am tampit, are dreptate Rotaru...Craciunescu ca vai au platit mult televiziuniele....pai sa nu mai plateasca si isi ia fiecare echipa drepturile si le transmite....sa vedem cine face bani atunci ....Craiova sau Dunarea Calarasi

Omu a recunoscut ca a facut greseli si ca ca se pregateste de titlu pentru la anu si vrea transferuri si noi sarim in sus ca nu vrem .,...noi vrem ca CFR sa cheltuim tot intr-un an si dupa sa stam la limita falimentului daca nu intram in cupe...noi vrem echipa azi sau tot timpul ?

Tot vad pe aici ca vreti Piturca, Radoi...da pe Niculescu nu-l vreti , ca si asta antreneaza, a castigat o cupa....ce ziceti ? ca vad ca daca pui oltean 100% si joaca echipa super nu e bine...noi vrem un stelist sa ne dea bani cu camata in timp ce ne antreneaza....eventual sa fie si "pretin" bun cu Jigi sa mai si colaboreze cu jucatori....

nu mai vrem transparenta , vrem un Mititel care sa ne spuna ca are el terenuri multe si face el si drege el...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 11:46

" Avem deja niste tinte, ne vom intari pentru sezonul urmator.(...) Noi credem ca aceste transferuri ( vanzarile de jucatori ) au intarit clubul, l-au stabilizat, de acum avem puterea de a ne bate la titlu pentru noul sezon".

M.Rotaru la Gigi Sport
ucv ucv ucv

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 06 Mai 2019, 11:55

Am ajuns intr-un punct in care trebuie luate imediat masuri radicale...asta pt a avea succes in campionatul viitor.In gradina mare si frumoasa a Stiintei a inceput sa creasca iarba.Ce este de facut si cine ar trebui sa faca?Sa luam lotul post cu post.....La portari suntem acoperiti..Mirko si Popica sunt foarte ok(l-am vazut pe Popescu in meciul de vineri si a aparat senzational).Pe posturile de fundasi centrali am fi acoperiti cu Kelic,Tiago,Gardos,pahija,Dobre......Popa si Donkor out.Pe dreapta....Martic,Vladoiu,Borta.......Dimitrov out.Pe dreapta ne trebuiesc doi.....daca pleaca Bancu,iar Briceag out.La mijloc Bic out,vitezistul Fedele out.Ne-ar trebui doi oameni aici(Olaru ar fi bun pt under21).Pe dreapta Mezza out.....l-as lua pe Ivan,cu Barbut rezerva.Pe sstanga Mihaila.....rezerva poate Burlacu.Varf Koljic si Cristea plus Markovic.Fortes out....Din salariile economisite de la cei out.....as plati salariile mari ale lui Ivan si pt UN NUMAR 10 de valoare.Reconstructia nu cred ca o poate face Papura.....am admirat destul jocul echipei secunde antrenate de el..........

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 12:09

lory69 scrie:
06 Mai 2019, 11:55
Am ajuns intr-un punct in care trebuie luate imediat masuri radicale...asta pt a avea succes in campionatul viitor.In gradina mare si frumoasa a Stiintei a inceput sa creasca iarba.Ce este de facut si cine ar trebui sa faca?Sa luam lotul post cu post.....La portari suntem acoperiti..Mirko si Popica sunt foarte ok(l-am vazut pe Popescu in meciul de vineri si a aparat senzational).Pe posturile de fundasi centrali am fi acoperiti cu Kelic,Tiago,Gardos,pahija,Dobre......Popa si Donkor out.Pe dreapta....Martic,Vladoiu,Borta.......Dimitrov out.Pe dreapta ne trebuiesc doi.....daca pleaca Bancu,iar Briceag out.La mijloc Bic out,vitezistul Fedele out.Ne-ar trebui doi oameni aici(Olaru ar fi bun pt under21).Pe dreapta Mezza out.....l-as lua pe Ivan,cu Barbut rezerva.Pe sstanga Mihaila.....rezerva poate Burlacu.Varf Koljic si Cristea plus Markovic.Fortes out....Din salariile economisite de la cei out.....as plati salariile mari ale lui Ivan si pt UN NUMAR 10 de valoare.Reconstructia nu cred ca o poate face Papura.....am admirat destul jocul echipei secunde antrenate de el..........
Esti sigur ?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 12:12

...de acord cu toti cei cu out. Plus Rocha, plus Acka, poate si Gardos, poate si Draghici. In lipsa de altceva, l-as vrea pe Roman inapoi. Oricum, nu putem sta in atac doar in Koljic, Cristea si Markovic...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 12:15

lory69 scrie:
06 Mai 2019, 11:55
Am ajuns intr-un punct in care trebuie luate imediat masuri radicale...asta pt a avea succes in campionatul viitor.In gradina mare si frumoasa a Stiintei a inceput sa creasca iarba.Ce este de facut si cine ar trebui sa faca?Sa luam lotul post cu post.....La portari suntem acoperiti..Mirko si Popica sunt foarte ok(l-am vazut pe Popescu in meciul de vineri si a aparat senzational).Pe posturile de fundasi centrali am fi acoperiti cu Kelic,Tiago,Gardos,pahija,Dobre......Popa si Donkor out.Pe dreapta....Martic,Vladoiu,Borta.......Dimitrov out.Pe dreapta ne trebuiesc doi.....daca pleaca Bancu,iar Briceag out.La mijloc Bic out,vitezistul Fedele out.Ne-ar trebui doi oameni aici(Olaru ar fi bun pt under21).Pe dreapta Mezza out.....l-as lua pe Ivan,cu Barbut rezerva.Pe sstanga Mihaila.....rezerva poate Burlacu.Varf Koljic si Cristea plus Markovic.Fortes out....Din salariile economisite de la cei out.....as plati salariile mari ale lui Ivan si pt UN NUMAR 10 de valoare.Reconstructia nu cred ca o poate face Papura.....am admirat destul jocul echipei secunde antrenate de el..........
Interesanta analiza. Presupun ca te-ai grabit cu "Pe dreapta ne trebuiesc doi.....daca pleaca Bancu,iar Briceag out", era vorba de stanga, dar am inteles ce ai vrut sa spui. Eu mai degraba as renunta sa-i mai platesc pe Spahia si Gardos ( care cred ca are si un salariu maricel) si mai degraba as promova de la tineret si "as pune biciul" tare de tot pe Popa. Kelici, cu toate criticile unora, are experienta si a fost CONSTANT, daca nu ma insel conform InStat a fost cel mai bun fundas central din liga I. Langa el poate creste un tanar.
Ptr stanga as forta aducerea lui Vatajelu, cuplu cu Mihaila. Ivan ar fi super, dar nu cred ca il putem aduce. Un nr 10 adevarat ( care sa poate scoate om din joc prin tehnica si sa poata pasa inteligent) NEAPARAT. Si nu in ultimul rand gandita f bine regula cu 2 U21. Ne cam trebuie 4 U21 buni ca sa stam oarecum linistiti. Avem 1 cert : Mihaila.
ucv ucv ucv

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de marty » 06 Mai 2019, 12:18

Cutumele intalnite pe acest forum s-au acutizat.Indivizi care in functie de interese si prietenii sustin persoane fizice diferite,fie ca sunt jucatori sau manageri sau patroni!Mai putin echipa de fotbal...
Dar unii au si dreptate.Incep sa apara stangaciile facute de cei care au preluat echipa de fotbal.
Degringolada la echipa a aparut inaintea meciului pierdut dezastruos de noi cu catelusii.In urma discutiilor dintre Rotaru si Vadim Cusnarenco-mare dinamovist,content manager la Betano! Stim cine este Betano! De aici au aparut frictiunile cu Mangia.
Declaratiile de ieri ale lui Rotaru au produs ilaritate.O fi fost obosit dupa zborul transatlantic,dar sa declari ca ai 5 mil de euro in cont si sa nu fortezi nota cumparand jucatori ca sa castigi campioatul/cupa este o prostie!
Si vanzarea lui mitrita este o mare prostie.Si nu vorbesc de perioada aleasa si de faptul ca inca dupa cum spune Rotaru nu au intrat inca banii,dar vor intra in urmatorii 2 ani!Daca clubul american da faliment-se cam intampla peste ocean chestia asta?!
Nu puteau amandoi sa astepte oferta venita la vara cu banii jos? chiar daca era mai mica...
Clubul este impanat cu profitori, cu diletanti dornici sa castige niste bani!
Procesul pierdut la Timisoara o dovedeste.Dar si non combatul cu presa aservita oierilor.Sa accepti sa fii numit csu de gesepe,sa le dai interviuri este o mare prostie!
Ok.Ajunge! Dar nu vreau sa inchei fara a spune ca indivizi "ultras" au rupt si galeria! Cica nu ai voie la nord cu un anumit tip de steaguri! Ieri la sud au fost chiar mai multe steaguri decat la nord! Deh,izgonitii de la nord.
Imi aminteste de discutiile avute cand mai intram pe aici, cu unii care se credeau suporteri doar ca mergeau dupa echipa...
PS.Am jucat destul de bine,dar cine s-o bage in ate? Ivan,Baluta,Gustavo,Mitrita,Koljic...Fara Bancu si Mihaila la Cluj,avem putine sanse.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de SLH » 06 Mai 2019, 12:32

Rotaru face cele mai comune greseli ale actionarilor/creditorilor/patronilor/investitorilor din fotbal:
1. Pune prieteniile si simpatiile personale mai presus de CV si competente si face asta in toate departamentele nu doar pe banca acum cu Papura
2. Crede ca se pricepe la fotbal
Daca ii ies astea 2 din cap avem o sansa de progres, daca nu o sa mergem din rau in mai rau pana la o finalizare clasica.
In fiecare dimineata trebuie sa isi repete in oglinda: nu stiu fotbal, nu il inteleg, de aici inainte trebuie sa gasesc niste profesionisti care sa imi aduca bani.
Cred totusi ca asta cu Papura a fost o gluma in ideea ca vrea sa faca o surpriza, dar din pacate pentru el isi pierde si mai mult din credibilitate dupa ce recent l-a confirmat pe Mangia pentru a intrerupe colaborarea peste cateva zile. Daca si acum il schimba pe Papura dupa ce il confirma, cine o sa se mai dea 2 bani pe declaratiile lui viitoare?
Mare greseala intrarea de aseara, a vrut sa spuna multe lucruri corecte, dar a iesit varza din confruntarea cu cacatii de la digi. Pana la urma aia erau niste oameni sub nivelul lui si trebuia sa-i faca, dar probabil ca ii exploda si lui, ca si noua capul de nervi si nu a mai putut concentra. De aia nici nu trebuia sa intre imediat dupa meci, mai bine intra azi cu gandurile in ordine.
a intrebat cineva mai sus daca sunt bolnav. Sunt OK, nu stiu despre ce e vorba si care e sensul intrebarii...

PS: coregrafia a fost o proba ca sa vedem daca suntem in stare sa pastram placutele pe scaunele pe care le gasim si sa scriem ceva din ele. Am invatat lucruri din ea, dar momentan nu cred ca suntem pregatiti pentru o coregrafie cu model complex din placute pe toata peluza.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 12:33

Nu ma bag in speculatii pentru ca nu imi palc. Nu fac parte dintre cei care il PERIE NECONTENIT si-l CURATA DE SCAME PERMANENT pe Rotaru. Dar NU CRED sub nicio forma chestia cu Betano - Vadim - Rotaru. Eu inca am incredere in inteligenta, orgoliul si abilitatile lui Rotaru. Trebuie doar sa inteleaga ca nu are nevoie de " periatori" ci de profesionisti. Restul cu divizarea galeriei, nu stiu, nu am cunostinte, sper ca toti suporterii sa fim uniti. Si stiu ca avem CEI MAI FRUMOSI SUPORTERI DIN TARA.
ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 12:38

...nici combinatia albastru / negru nu cred ca a fost cea mai inspirata...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 12:43

...ce divizare? Si-a luat unu niste print-uri si s-a carat la Sud. S-a discutat aici. N-a fost niciun steag, alea nu sunt steaguri...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 06 Mai 2019, 12:47

Rocha si Acka s-au dat afara singuri..nici nu-i mai consider in lot.Fabius.....te referi la Papura?Pai daca el continua la echipa secunda o retrograda in liga4.Si ia in considerare ca multi din cei imprumutati la alte echipe,jucau pe atunci in formatia lui Papura.Despre Popa am informatii sigure ca bea si fumeaza de stinge..I s-au schimbat vreo 2 locuinte de catre club,pt al face sa renunte la anturaje..Iar cu fundasii centrali....alege vere 2 fundasi si joaca-i meci de meci.Nici Kelic nu era mare scula la inceput,dar,jucand a capatat incredere.Poate un cuplu Kelic-Gardos sau Kelic -Spahija ar trebui ales din ce avem la dispozitie.

Închis