[Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revenim de la Cluj?

Poll ended at 11 Mai 2019, 22:46

3 puncte, "Cap Electronic" reuseste surpriza!
7
24%
1 punct, decisv in lupta pentru locul 3
12
41%
0 puncte, nicio minune!
10
34%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2019, 13:07

Hai sa nu mai amestecam subiectul CFR - Stiinta cu problemele noastre din acest sezon. Discutati despre echipa si problemele ei pe topicul dedicat!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 814
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 07 Mai 2019, 13:25

fabius_2014 scrie:
07 Mai 2019, 09:45
marius_vl scrie:
07 Mai 2019, 09:08
eu mor pe chestia asta ca nu te poti pune in calea bunastarii jucatorilor, ca daca primesc o oferta buna de afara si nu-l lasi sa plece va fi trist! Cum adica te compromiti? Pai te compromiti mai rau daca dai in fiecare pauza competitionala cate 2-3 jucatori, iti garantez! Au ajuns saracii de ei sa fie tristi ca le intra in fiecare luna pe card cate 12-15 000 de euroi! astea sunt basme de adormit copiii! oare cat de tristi au fost astia de la cfr ca n-au plecat in vara trecuta, la ce oferte au avut si ei? Atat de tristi incat s-au razbunat luand si anul asta titlul? Uite ca astia de la Cfr au luat titlul si cu ei in lacrimi, suparati nevoie mare ca nu au fost lasati sa plece...
Saracul Bancu ce rau ii merge lui Craiova, daca nu pleaca neaparat in vara asta se spanzura de nocturna! ia sa-i faca ariciul 20k pe luna, sa vedem daca mai are dor de duca... Despre asta e vorba, nu basme ca n-ai cum sa te opui in calea fericirii jucatorilor! Cel mai elocvent exemplu este Baluta, care a plecat de la 10k la noi la probabil 30k la Slavia, iar acum face tusa si a pierdut si nationala! Pai daca ii marea salariul la 20K mai era el disperat sa plece?
Uite asa a luat Cfr titlul 2 ani la rand, n-a dat drumul la nimeni, au avut toti salarii de minim 20k si nu s-a mai gandit nimeni la plecare
E parerea ta si trebuie respectata, dar e departe de realitate.
Jucatorii de la CFR au o medie de varsta de aproape 30 ani si nu cred ca au avut oferte foarte avantajoase. Ionita nu a fost lasat sa plece si nu a mai jucat.
Daca nu intra in grupele EL, la Cluj e mare deranj financiar si s-ar putea sa-i vezi aproape de faliment.
Daca il impiedici pe Bancu sa se transfere la Lazio cum crezi ca va juca ? Aici banii nici nu mai conteaza, dar sigur salariul ar fi, de minim, 4-5 ori mai mare decat la Craiova.
Puteai sa-l impiedici pe Mitrita sa plece la un salariu de 10 ori mai mare si tu finantaor sa refuzi o suma echivalenta cu bugetul clubului pe cativa ani ?
Problema la Craiova a fost ca nu s-au adus jucatori de calitate la timp .
Daca 8-9 mil de $ reprezinta bugetul clubului nostru pe cativa ani e deranj mare. Sper doar ca a fost o exprimare nefericita sau hazardata.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2019, 13:44

Pai asta e bonusul peste drepturile TV si banii de la sponsori, bilete, etc...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 07 Mai 2019, 14:07

G.Ovidiu-Catalin scrie:
07 Mai 2019, 13:25
fabius_2014 scrie:
07 Mai 2019, 09:45
marius_vl scrie:
07 Mai 2019, 09:08
eu mor pe chestia asta ca nu te poti pune in calea bunastarii jucatorilor, ca daca primesc o oferta buna de afara si nu-l lasi sa plece va fi trist! Cum adica te compromiti? Pai te compromiti mai rau daca dai in fiecare pauza competitionala cate 2-3 jucatori, iti garantez! Au ajuns saracii de ei sa fie tristi ca le intra in fiecare luna pe card cate 12-15 000 de euroi! astea sunt basme de adormit copiii! oare cat de tristi au fost astia de la cfr ca n-au plecat in vara trecuta, la ce oferte au avut si ei? Atat de tristi incat s-au razbunat luand si anul asta titlul? Uite ca astia de la Cfr au luat titlul si cu ei in lacrimi, suparati nevoie mare ca nu au fost lasati sa plece...
Saracul Bancu ce rau ii merge lui Craiova, daca nu pleaca neaparat in vara asta se spanzura de nocturna! ia sa-i faca ariciul 20k pe luna, sa vedem daca mai are dor de duca... Despre asta e vorba, nu basme ca n-ai cum sa te opui in calea fericirii jucatorilor! Cel mai elocvent exemplu este Baluta, care a plecat de la 10k la noi la probabil 30k la Slavia, iar acum face tusa si a pierdut si nationala! Pai daca ii marea salariul la 20K mai era el disperat sa plece?
Uite asa a luat Cfr titlul 2 ani la rand, n-a dat drumul la nimeni, au avut toti salarii de minim 20k si nu s-a mai gandit nimeni la plecare
E parerea ta si trebuie respectata, dar e departe de realitate.
Jucatorii de la CFR au o medie de varsta de aproape 30 ani si nu cred ca au avut oferte foarte avantajoase. Ionita nu a fost lasat sa plece si nu a mai jucat.
Daca nu intra in grupele EL, la Cluj e mare deranj financiar si s-ar putea sa-i vezi aproape de faliment.
Daca il impiedici pe Bancu sa se transfere la Lazio cum crezi ca va juca ? Aici banii nici nu mai conteaza, dar sigur salariul ar fi, de minim, 4-5 ori mai mare decat la Craiova.
Puteai sa-l impiedici pe Mitrita sa plece la un salariu de 10 ori mai mare si tu finantaor sa refuzi o suma echivalenta cu bugetul clubului pe cativa ani ?
Problema la Craiova a fost ca nu s-au adus jucatori de calitate la timp .
Daca 8-9 mil de $ reprezinta bugetul clubului nostru pe cativa ani e deranj mare. Sper doar ca a fost o exprimare nefericita sau hazardata.
Cam 2-3 milioane de euro pe an intra in club din transferuri. Suma obtinuta pe Mitrita acoperea 3-4 ani . Ma refeream doar la suma obtinuta din transferuri.Nu am fost clar in exprimare.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 07 Mai 2019, 17:05

fabius_2014 scrie:
07 Mai 2019, 14:07
G.Ovidiu-Catalin scrie:
07 Mai 2019, 13:25
fabius_2014 scrie:
07 Mai 2019, 09:45

E parerea ta si trebuie respectata, dar e departe de realitate.
Jucatorii de la CFR au o medie de varsta de aproape 30 ani si nu cred ca au avut oferte foarte avantajoase. Ionita nu a fost lasat sa plece si nu a mai jucat.
Daca nu intra in grupele EL, la Cluj e mare deranj financiar si s-ar putea sa-i vezi aproape de faliment.
Daca il impiedici pe Bancu sa se transfere la Lazio cum crezi ca va juca ? Aici banii nici nu mai conteaza, dar sigur salariul ar fi, de minim, 4-5 ori mai mare decat la Craiova.
Puteai sa-l impiedici pe Mitrita sa plece la un salariu de 10 ori mai mare si tu finantaor sa refuzi o suma echivalenta cu bugetul clubului pe cativa ani ?
Problema la Craiova a fost ca nu s-au adus jucatori de calitate la timp .
Daca 8-9 mil de $ reprezinta bugetul clubului nostru pe cativa ani e deranj mare. Sper doar ca a fost o exprimare nefericita sau hazardata.
Cam 2-3 milioane de euro pe an intra in club din transferuri. Suma obtinuta pe Mitrita acoperea 3-4 ani . Ma refeream doar la suma obtinuta din transferuri.Nu am fost clar in exprimare.
cheferul a avut alta strategie, a dat bani pe salarii si achiztii de jcuatori experimentati ca sa ii recupereze din grupe ECL sau LC si daca nu intra acolo anul asta , faliment scrie pe ei, ca nu au ce sa vanda, nimeni nu vrea jucatori peste 28 ani din campionatul nostru.

Cam toti aveti dreptate , pe scurt am vandut si am achizitonat nimic...dar avem buget de achizitii acum ceea ce sincer mie imi place si plus ca mai ei cel putin 5 mil pe Bancu sI Mateiu.

Asa ca trebuie sa rupem piata de transferuri in urmatoarele 3 luni fara nici o scuza ca vrem calitate, ca e soare,ca nu stiu ce...poti baga pe toti 5 mil in achizitii (din vanzarea lui bancu si mateiu) pentru ca pe urmatorii 2 ani ai buget asigurat din banii pe mitrita.

nea Sorin tipa ca are cele mai bune conditii aici, MP ca vrea calitate , Rotaru ca are buget....deci hai la munca sa vedem...si de antrenor eu sunt ok cu Papi

P.S. : ori e un meci tare, ori va fi un meci din ala de rahat, fara nici o ocazie de ambele parti....ca ne e frica unii de altii si vrem egal

mi-e frica clar pe stanga oricum in lipsa lui Bancu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2019, 23:14

Parca nu aveam destule absente si accidentati...Fortes este out pina la sfirsitul campionatului :

https://www.fanatik.ro/carlos-fortes-a- ... v-18910785

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 08 Mai 2019, 00:08

...o veste buna. Ne bucuram si pt. el si pt. noi. Bine, n-are aia nici pe dreaqu...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 08 Mai 2019, 00:13

Nu venise unu' cu informatia ca Fortes are oferta de X00k din Rusia? Ca-mi amintii acu'... Forumul asta e plin de cifre. Sa fie sanatos copilul familiei Fortes si mama lui si tatal sa aiba macar bucurii pe extrema asta, ca fotbalistic nu prea are. Markovic e apt pt meciul de la Cluj? M'e dor, m'e dor de Mazrache, Roman si Burlacu.
S-a rupt Brazda.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 08 Mai 2019, 06:00

Sincer ? Eu sper sa murim cu franarii de gat si prefer sa iau bataie cu o echipa formata din cat mai multi tineri- dar de la care sa vad atitudine- decat sa vad un blat ordinar din care sa luam un punct care, ce sa vezi, probabil nici nu va conta foarte mult, Viitorul a cam facut cu noi cam ce a vrut in finalul asta de an competitional. Ma mai gandesc, pe de alta parte, participarea in preliminariile EL ce ne poate aduce bun in afara ''bifarii'' acestui lucru la capitolul ''istorie'' ? Pentru ca lot de EL nu avem, antrenor nu, programul de pregatire il dam peste cap si cred ca mai sunt si altele in defavoare. In sfarsit, asta o zic la suparare, as miza in aceste ultime partide pe tinerii nostri- macar vad daca ne putem baza pe ei in viitor si as face ''curatenie'' la nivelul primei echipe; dar asta probabil ne va costa participarea in EL. Greu de zis ce va alege Rotaru, eu doar sper sa nu vad si ma repet, un blat ordinar.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Mai 2019, 06:34

Augustus Caesar scrie:
08 Mai 2019, 06:00
Sincer ? Eu sper sa murim cu franarii de gat si prefer sa iau bataie cu o echipa formata din cat mai multi tineri- dar de la care sa vad atitudine- decat sa vad un blat ordinar din care sa luam un punct care, ce sa vezi, probabil nici nu va conta foarte mult, Viitorul a cam facut cu noi cam ce a vrut in finalul asta de an competitional. Ma mai gandesc, pe de alta parte, participarea in preliminariile EL ce ne poate aduce bun in afara ''bifarii'' acestui lucru la capitolul ''istorie'' ? Pentru ca lot de EL nu avem, antrenor nu, programul de pregatire il dam peste cap si cred ca mai sunt si altele in defavoare. In sfarsit, asta o zic la suparare, as miza in aceste ultime partide pe tinerii nostri- macar vad daca ne putem baza pe ei in viitor si as face ''curatenie'' la nivelul primei echipe; dar asta probabil ne va costa participarea in EL. Greu de zis ce va alege Rotaru, eu doar sper sa nu vad si ma repet, un blat ordinar.
O calificare in EL aduce beneficii de imagine si financiare. Dar e clar ca nu avem lot de EL.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Mai 2019, 07:58

Decat o victorie la cluj,mai bine un egal,sa lesine muielu si becali, plus un egal in ultima etapa cu haji(bonus ar fi o moie pt iuda),bagam autobaza ca miguri in atac nu avem,desi eu sincer cred ca si de pe locul 4 jucat 2 meciuri in ioropa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 08 Mai 2019, 08:07

De data asta si eu prefer egalul, tot pentru a-l bucura pe Becali. Si daca invingem si daca facem egal ne trebuie un punct cu Viitorul, pentru a termina pe locul 3, in concluzie, un egal pentru MM si GG ( nu e good game). Eu am scris de oferta pentru Fortes de 1 milion euro si am cules-o din presa. Daca au mintit ei, am mintit si eu. In final parca locul 3 e mai ok, locul 4 pare un esec total.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1160
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 08 Mai 2019, 12:19

egal cel mai bine, e bine si pt noi si e si contra oilor

cu viitorul trebuie sa ne mai si invatam sa jucam meciuri tari daca vrei in EL, macar pentru a exersa cum e sa ai nevoie de un rezultat....

si daca ia Viitorul cupa si noi facem 2 meciuri preliminare , ce e rau in asta ? noi trebuie sa cautam sa jucam in cat mai multe meciuri , cu un lot extins, ca sa pui doar spuma jucatorilor la treaba in meciuri tari....daca ai meciuri putine stai cu jucatorii pe banca

am un sentiment foarte bun cu cristea..e orgolios si are picior sa o bage in poarta si nici cfr nu e liverpool ucv

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 08 Mai 2019, 14:18

Am un sentiment urat fata de meciul asta. Presimt ca o luam zdravan.

sorin107

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 08 Mai 2019, 14:44

zeddDarko scrie:
08 Mai 2019, 14:18
Am un sentiment urat fata de meciul asta. Presimt ca o luam zdravan.
si mie mi se pare ca daca suntem naivi putem lua o caruta de goluri.

Închis