Competitii Europene (discutii generale)

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Mar 2019, 23:58

Am.glumit cu arbitrajul bineinteles.Nu-mi place sa vad arbitraje partinitoare,pentru ca vreau sa vad un fotbal curat.Imi doream sa paraseasca athletico competitia,pentru ca sunt fan juventus,si chiar daca n-ar fi jucat cu juventus,tot mi-as fi dorit sa nu-i mai vad in competitia asta,pentru ca joaca oribil,se apara ca disperatii.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 10 Mai 2019, 07:43

Citi dintre antrenorii, jucatorii si spectatorii romani chiar inteleg jocul de fotbal ? Citi oameni cu minte sint pe teren si in tribune in fotbalul romanesc ? Minge lunga si pe-a doua, focu' la ei, autobaza, dribleza si da "craci" unuia - cam asta este fotbalul pe aici.

O altfel de analiza a jocului de fotbal, cu strategie, dinamica si tactica lucrata la antrenamente - o serie de "tutorials" in jocul de fotbal la nivel inalt (P.S. Daca Murinho ar avea lotul Craiovei din acest campionat, s-ar bate la titlu sau nu ?):

Se poate subscrie aici pentru seria de analize tactice : https://www.youtube.com/channel/UCuR-Zd ... YhYUQ-he-Q

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 11 Mai 2019, 07:19

Interviu Murinho dupa semifinalele CL. El zice ca Ajax a pierdut meciul din cauza ca nu s-a adaptat la tactica lui Tottenham. Pentru ca Ajax juca foarte avansat, Tottenham a jucat "minge lunga si pe-a doua". Tactica hulita prin liga 1 a cistigat meciul din CL !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2019, 19:03

Diferenta majora ... intre fotbalistii Liga 1 si restul lumii
Restul lumii au capacitatea sa se adapteze in timpul jocului , liga 1 NU!
Imagine

Scrie răspuns