Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
senior
senior

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2018/2019

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mai 2019, 12:48

blixa scrie:
16 Mai 2019, 12:39
Ce facusi, Mariuse, dadusi investitorul afara? Cand suporterii cer sa plece antrenorul, aduc antrenor?!?!?
Pe antrenor il da afara patronul si tot patronul aduce alt antrenor. In locul patronului ar trebui sa faca toate astea presedintele clubului. Cine da afara are datoria sa aduca altceva in loc. Simplu si logic.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2019, 12:53

primul transfer este intr-o pozitie unde suntem foarte bine acoperiti, cu Mateiu si Cicaldau!
Dar ma rog, sa zicem ca pleaca Fedele si Bic si atunci avem nevoie de un mijlocas acolo, iar Mrzljak este foarte bun! Totusi observ ca in continuare se incearca aducerea de jucatori care nu cer salarii prea mari, din cate citesc in articol s-ar fi inteles pe 9k pe luna! Din partea mea sa-l aduca si pe Budescu pe 10k pe luna, daca pot, insa nu ne vom putea bate niciodata de la egal la egal cu cfr si oile, atata timp cat aia pleaca cu salariile de la minim 15 k...

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 16 Mai 2019, 13:04

DeuxEx scrie:
15 Mai 2019, 23:11
Malus, suporterii cer campionatul din 2014 incoace... Asta nu e o explicatie. Daca suporterii cereau Champions League, iesea Rotaru cu o declaratie ca anul asta ne batem la CL? Hai sa fim seriosi!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
...deux, suporterii au "cerut" campionatul in acest an. Prin scandari si mesaje. Restul, ca baraia un ametit pe fb sau aiurea in 2014 n-are nicio relevanta. Iar presa aservita fcsb pune presiune din sezonul trecut, cand ii ridica mingea la fileu oierului si-l intreba de Craiova, iar acesta zicea ca noi nu intram in calcul la titlul pt. ca nu ne-am exprimat intentia. Am cazut cu toti in plasa, atat suporteri cat si conducere. Daca nu se anunta intentia de titlul se putea interpreta ca facem alte jocuri. Acum, ca s-a anuntat, sar unii ca Rotaru a vrut doar sa arunce cu praf in ochi si tot asa...

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 16 Mai 2019, 13:14

marty scrie:
16 Mai 2019, 09:37
universitatea craiova continua sa fie tavalita in noroi in gesepe.articolul de azi loveste in prestigiul clubului.daca nici acum nu se iau masuri,inclusiv juridice impotriva detractorilor de la gesepe inseamna ca rotaru este interesat doar de banii pe care ii ia de la craiova.

si apropos de ce tot il ridica in slavi pe rotaru cativa lingai de-ai lui pe aici.ca a bagat milioane de euro.

rotaru a fost ales sa preia echipa dupa modelul becali sau gastii de la cfr cluj.adica sa cheltuiasca banii luati de la anrp! adica sa-i albeasca!
dar deocamdata pe asta il avem.dar am sentimentul ca am cazut din lac in put.
...copilas, nu stapanesti notiunea de "spalare de bani". Niste bani incasati de la stat n-au cum sa fie negri...

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 16 Mai 2019, 13:18

malus dacus scrie:
16 Mai 2019, 13:04
DeuxEx scrie:
15 Mai 2019, 23:11
Malus, suporterii cer campionatul din 2014 incoace... Asta nu e o explicatie. Daca suporterii cereau Champions League, iesea Rotaru cu o declaratie ca anul asta ne batem la CL? Hai sa fim seriosi!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
...deux, suporterii au "cerut" campionatul in acest an. Prin scandari si mesaje. Restul, ca baraia un ametit pe fb sau aiurea in 2014 n-are nicio relevanta. Iar presa aservita fcsb pune presiune din sezonul trecut, cand ii ridica mingea la fileu oierului si-l intreba de Craiova, iar acesta zicea ca noi nu intram in calcul la titlul pt. ca nu ne-am exprimat intentia. Am cazut cu toti in plasa, atat suporteri cat si conducere. Daca nu se anunta intentia de titlul se putea interpreta ca facem alte jocuri. Acum, ca s-a anuntat, sar unii ca Rotaru a vrut doar sa arunce cu praf in ochi si tot asa...
Dar cred ca ne putem reveni cu totii din aceasta aiureala si putem sa privim obiectiv situatia. S-au facut greseli, a fost un final foarte dezamagitor, acum e important ce facem in continuare. Cred ca de fapt ar fi mai bine sa nu mai mergem la misto in Europa toamna asta, mai degraba am reusi sa inchegam un lot puternic si sa avem mult timp de pregatire.
Eu nu inteleg de ce ajungem sa ne certam pe-aici pentru niste chestii care nu depind de noi, una la mana, si pe care probabil ca nu le intelegem cu adevarat oricum, in sensul ca nimeni nu stie de ce a plecat Mangia de fapt, dar cum nu se mai poate face nimic in legatura cu asta, pur si simplu trebuie sa mergem mai departe.
Sa venim toti la meci sambata, sa speram la un joc frumos, si oricare ar fi rezultatul eu zic ca e bine. Si daca ia Astra cupa tot bine e, ca e un semn de reset total.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 16 Mai 2019, 13:19

e un jucator foarte bun, avem nevoie de un om care sa mature zona din fata apararii. Cicaldau e destul de firav pe faza defensiva iar Mateiu nu reuseste mereu de unul singur.
eu zic ca mai sunt cativa jucatori de la Astra care pot fi adusi
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 13:41

fabius_2014 scrie:
16 Mai 2019, 12:48
blixa scrie:
Ce facusi, Mariuse, dadusi investitorul afara? Cand suporterii cer sa plece antrenorul, aduc antrenor?!?!?
Pe antrenor il da afara patronul si tot patronul aduce alt antrenor. In locul patronului ar trebui sa faca toate astea presedintele clubului. Cine da afara are datoria sa aduca altceva in loc. Simplu si logic.
Deci suporterii sa taca dreacu din gura... Sa nu ceara in veci demisia cuiva, ca nu ei numesc...
Te intreb: dadu suporterul de pe forum un patron afara? Nu are dreptul sa-si doreasca sa plece un patron care in opinia lui nu prezinta incredere? Asta inseamna ca l-a dat afara? Nu, frate, inseamna ca isi doreste sa vina cineva mai capabil. E opinia lui. Nu cred ca cineva de aici, daca cere sa nu mai joace Fortes, aduce el atacant din gradina.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2019, 14:09

As propune sa inchidem polemica asta cu ariciul! Cel putin pt moment, pana vedem in ce sens se misca lucrurile in perioada urmatoare! eu o sa fiu primul care o sa-mi pun cenusa in cap ca i-am cerut plecarea, daca o sa ne demonstreze ca vrea cu adevarat sa faca echipa de titlu pt sezonul viitor!

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mai 2019, 14:17

blixa scrie:
16 Mai 2019, 13:41
fabius_2014 scrie:
16 Mai 2019, 12:48
blixa scrie:
Deci suporterii sa taca dreacu din gura... Sa nu ceara in veci demisia cuiva, ca nu ei numesc...
Te intreb: dadu suporterul de pe forum un patron afara? Nu are dreptul sa-si doreasca sa plece un patron care in opinia lui nu prezinta incredere? Asta inseamna ca l-a dat afara? Nu, frate, inseamna ca isi doreste sa vina cineva mai capabil. E opinia lui. Nu cred ca cineva de aici, daca cere sa nu mai joace Fortes, aduce el atacant din gradina.
Cred ca trebuie sa punem punct acestei mici dispute si am sa spun ca si eu imi doresc pentru Craiova cel mai bun investitor, cel mai bun presedinte de club, cel mai bun antrenor si cei mai buni jucatori, dar pana ii gasim, mergem cu ce avem. Am sustinut un punct de vedere avand convingerea ca am dreptate si siguranta ca sunt postaci, nu ma refer la tine, care vor ca investitorul acela " mai bun " sa fie Mititelu. Pe net si in presa a "mititelienii" sunt foarte activi si chiar aici am depistat cativa " mititelieni vopsiti " care au scopul de a diviza suporterii Universitatii Craiova. Repet, nu ma refer la tine.

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 14:23

Eu am incredere in suporterii de pe forum si in ruptul capului nu pot crede ca pot pleca dupa fenta vreunui postac. Ce vreau sa spun e ca suporterii au rolul lor si nu tre sa-l uite. Rotaru nu e fratele lor. Cand interesele nu mai sunt comune, cineva trebuie sa-l traga de maneca. Iar observatia continua cu banii pe care-i baga e neconstructiva, dimpotriva, creaza o tovarasie bolnavicioasa.
Apoi, Boo nu va mai ajunge sa administreze aceasta echipa. Oricum a condus-o in cel mai dezastruos mod cu putinta.
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 16 Mai 2019, 14:28

blixa scrie:
16 Mai 2019, 14:23
Eu am incredere in suporterii de pe forum si in ruptul capului nu pot crede ca pot pleca dupa fenta vreunui postac. Ce vreau sa spun e ca suporterii au rolul lor si nu tre sa-l uite. Rotaru nu e fratele lor. Cand interesele nu mai sunt comune, cineva trebuie sa-l traga de maneca. Iar observatia continua cu banii pe care-i baga e neconstructiva, dimpotriva, creaza o tovarasie bolnavicioasa.
Apoi, Boo nu va mai ajunge sa administreze aceasta echipa. Oricum a condus-o in cel mai dezastruos mod cu putinta.
Boo nu vrea sa administreze acesta echipa, vrea sa o distruga si sa ramana el, singurul, unicul etc. E mult mai usor sa distrugi decat sa construiesti.

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 16 Mai 2019, 14:31

Cica vor sa ii vanda pe Donkor si Martici. Martici ar vrea el se plece, cica.
https://www.telekomsport.ro/scandal-la- ... aign=Cross

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2019, 14:31

Daca tot luam de la Astra, oare n-ar fi bun si Alibec? Eu cred ca ar fi un super atacant in tricoul Stiintei, un adevarat marcator!

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 14:44

Tu o sa fii primul sa-i ceri "ariciului" sa-l goneasca pe Mufturel.
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 16 Mai 2019, 14:47

blixa scrie:
16 Mai 2019, 14:44
Tu o sa fii primul sa-i ceri "ariciului" sa-l goneasca pe Mufturel.
ba deloc, eu o sa fiu primul care o sa-l aprecieze pe arici, pt ca atunci cand il aduci pe Alibec inseamna ca intr-adevar te gandesti la titlu!

Închis