[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%
 
Total votes: 29

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 20:18

macar stim sa nu apasam F5 din 3 in 3 minute pe saiturile de sport in perioada de transferuri...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 16 Mai 2019, 21:34

Stati calmi, presupun ca asta e momentul in care Rotaru ne arata pisica... O sa-l puna pe Neagoe, Lincar, Multescu sau unul din gama asta si o sa zicem toti "Saru' mana!" in loc sa ne lamentam ca iar au pus un mediocru antrenor. Cred ca asta e ideea...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 21:41

G.Ovidiu-Catalin scrie:
16 Mai 2019, 17:48
Cateva lucruri de retinut din conferinta de presa premergatoare meciului cu Viitorul :

1. Se pare ca Papura este antrenorul pentru sezonul viitor ( iata ca actionarii se tin de cuvant).
2. Papura a urmarit in jur de 40 de jucatori ptr transferuri in ultima luna. Toti liberi de contract.
3. Nu putem sa ne facem o strategie ptr sezonul urmator pentru ca nu stim ce oferte vin pentru jucatori, deci nu putem sti dinainte ce sa aducem ( pe cine vom inlocui). :mad:
4. Nu putem vinde doar un jucator/sezon, deoarece noi vindem unu si apoi vin alte echipe care platesc clauza de reziliere si iti mai pleaca 2-3. :hai

In rest, multe intrebari tampite ( cu care ne-am obisnuit deja) si multe raspunsuri "adormite" marca Papi ( noi nu ne putem lupta cu Man City sau cu fcsb ) si cateva atacuri subtile (?) la Mangia tot ale lui Papi ( gen "cu ce este acum la Craiova puteam lua titlul fara probleme, dar (...) un campionat se castiga in primele 15 etape. Spre final este greu sa castigi meciuri, ca este presiunea mai mare" ).

Sa fim optimisti, poate vom avea parte de surprize frumoase! :-D

Papura asta ma face rid. Campionatul se cistiga in etapele in care nu el era antrenor - hai sa fim seriosi...Deci se face scouting pe youtube si Papura e antrenor si la anul. Sa zicem mersi daca intram in play off. Performanta se face peste vreo 10 ani, cind intra meleoanele lui nea Adi...

In asemenea conditii, sper sa li se dea sanse jucatorilor buni din lot sa plece la cluburi serioase.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 21:45

malus dacus scrie:
16 Mai 2019, 19:04
...ce nesimtit! Mangia nu s-a plans niciodata de accidentati, suspendati etc., cu Mitrita i-au dat-o la temelie si iarasi, n-a comentat nimic. Papi incepu smiorc smiorc ca lipseste Kelic si ca s-a pierdut campionatul cu Chiajna. Exact asta a spus si Rotaru. Uite cine invartea clubul asta pe degete si noi habar n-aveam - Cap Electronic Shut Down la ora 10 seara!...
Pai lipseste Kelic ca asa a vrut Papura. Era evident ca echipa nu face nimic la Cluj - de ce l-a bagat pe Kelic, aflat la un cartonas de suspendare ?

Papura 100 % pierde locul 3. La Cupa a fost 70 % Mangia si 30 % Papura.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 21:56

Cica Papura a vazut 40 de jucatori. Eu am vazut vreo 50 de fotbalisti recent - in semifinalele CL :-)
Ce bataie de joc la baiatul asta… Asta e - n-ai oameni de valoare in club, n-ai nici o sansa la performanta. Poti dubla bugetul - tot aia e daca nu ai oameni competenti.

Acum 10 ani analfabetul boovean facea strategia de club...acum il avem pe Papura. Frumoasa tranzitie !

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 22:06

Niciodata nu am banuit pe nimeni de pe acest forum de postari necurate, dar tie ti-a luat cineva mintile. Adica banuiam de prostie, insa nu de rea vointa. Nu stiu cum dar, in toate posturile, nu faci decat sa acuzi pe oricine in afara de Rotaru si nu uiti sa spui cati bani s-au aruncat in clubul asta pe apa sambetei. adica patronul si-a facut datoria, dar capusele il sug. E ca aia "Ceausescu era bun, dar nevasta-sa l-a stricat"
E ceva ciudat cu tine pe forumul asta. tare ciudat...
Macar dupa conferinta asta de presa, in care s-a recunoscut practic ca nu avem forta financiara sa tinem jucatori si nici nu avem strategie facuta; suntem la voia intamplarii si a capriciilor jucatorilor, macar acum ia-ti o pauza!
la tine situatia e distractiva: Rotaru a fost comic, Papura te face sa razi. Razi, ma!
Ba, cum a facut Rotaru milioanele alea, daca il fac toti smecherasii din folbal? Auzi? Nici macar Cartu sau Rednic. Pe Rotaru il joaca Papi Mnemonic!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 22:23

[quote=Bobby post_id=478989 time=1558032992 user_id=3698]
Cica Papura a vazut 40 de jucatori. Eu am vazut vreo 50 de fotbalisti recent - in semifinalele CL :-)

Papi nu avea cum, el doarme la orele acelea. El vede CD-uri trimise de impresari, la ore rezonabile :mad:
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 22:27

blixa scrie:
16 Mai 2019, 22:06
Niciodata nu am banuit pe nimeni de pe acest forum de postari necurate, dar tie ti-a luat cineva mintile. Adica banuiam de prostie, insa nu de rea vointa. Nu stiu cum dar, in toate posturile, nu faci decat sa acuzi pe oricine in afara de Rotaru si nu uiti sa spui cati bani s-au aruncat in clubul asta pe apa sambetei. adica patronul si-a facut datoria, dar capusele il sug. E ca aia "Ceausescu era bun, dar nevasta-sa l-a stricat"
E ceva ciudat cu tine pe forumul asta. tare ciudat...
Macar dupa conferinta asta de presa, in care s-a recunoscut practic ca nu avem forta financiara sa tinem jucatori si nici nu avem strategie facuta; suntem la voia intamplarii si a capriciilor jucatorilor, macar acum ia-ti o pauza!
la tine situatia e distractiva: Rotaru a fost comic, Papura te face sa razi. Razi, ma!
Ba, cum a facut Rotaru milioanele alea, daca il fac toti smecherasii din folbal? Auzi? Nici macar Cartu sau Rednic. Pe Rotaru il joaca Papi Mnemonic!
Dar cine l-a angajat pe Papura la club ? Cine l-a pus antrenor ? Eu ? Cine e OK sa se ia jucatori de pe youtube ? Ideea mea este ca acest club are un buget suficient pentru Romania. Mai mare decit la Viitorul. Staful e paralel cu fotbalul de performanta - e evident ca staful e angajat de actionari. Ca aia, actionarii, nu se pricep la fotbal e de asteptat. Dar ca toti aia de la club si de linga club - Cristescu, Papura, Craioveanu, MP, Costesin, Cirtu - sint afoni, asta e surpriza pentru mine. Pina la urma nu Rotaru ne zicea sa-i dam o sansa lui Jerry. Craioveanu facea asta.

E o vorba in fotbal : fiecare investitor nou plateste taxa de fraier. Astia de la Craiova tot o platesc, desi nu mai sint incepatori. Si e vina lor 100 %.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 22:32

Pai ce sa zica si Craioveanu? Era Jerry... Si Craioveanu ce poate sa zica la TV? Greseste patronu'! Craioveanu si Copacelu sunt singurii fara interese meschine in clubul asta.
De-acum, Rotaru se va numi Milionarul Naiv.
Adevarul e ca nu are bani de Universitatea si nu ii ia nimeni capul pt asta. Sper sa scape de chin si sa vanda clubul. Daca e intreg la minte.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mai 2019, 22:43

Bobby scrie:
16 Mai 2019, 22:27
blixa scrie:
16 Mai 2019, 22:06
Niciodata nu am banuit pe nimeni de pe acest forum de postari necurate, dar tie ti-a luat cineva mintile. Adica banuiam de prostie, insa nu de rea vointa. Nu stiu cum dar, in toate posturile, nu faci decat sa acuzi pe oricine in afara de Rotaru si nu uiti sa spui cati bani s-au aruncat in clubul asta pe apa sambetei. adica patronul si-a facut datoria, dar capusele il sug. E ca aia "Ceausescu era bun, dar nevasta-sa l-a stricat"
E ceva ciudat cu tine pe forumul asta. tare ciudat...
Macar dupa conferinta asta de presa, in care s-a recunoscut practic ca nu avem forta financiara sa tinem jucatori si nici nu avem strategie facuta; suntem la voia intamplarii si a capriciilor jucatorilor, macar acum ia-ti o pauza!
la tine situatia e distractiva: Rotaru a fost comic, Papura te face sa razi. Razi, ma!
Ba, cum a facut Rotaru milioanele alea, daca il fac toti smecherasii din folbal? Auzi? Nici macar Cartu sau Rednic. Pe Rotaru il joaca Papi Mnemonic!
Dar cine l-a angajat pe Papura la club ? Cine l-a pus antrenor ? Eu ? Cine e OK sa se ia jucatori de pe youtube ? Ideea mea este ca acest club are un buget suficient pentru Romania. Mai mare decit la Viitorul. Staful e paralel cu fotbalul de performanta - e evident ca staful e angajat de actionari. Ca aia, actionarii, nu se pricep la fotbal e de asteptat. Dar ca toti aia de la club si de linga club - Cristescu, Papura, Craioveanu, MP, Costesin, Cirtu - sint afoni, asta e surpriza pentru mine. Pina la urma nu Rotaru ne zicea sa-i dam o sansa lui Jerry. Craioveanu facea asta.

E o vorba in fotbal : fiecare investitor nou plateste taxa de fraier. Astia de la Craiova tot o platesc, desi nu mai sint incepatori. Si e vina lor 100 %.
Eu nu cred ca cei enumerati nu se pricep la fotbal, mai ales Gicanu si Cartu. Problema este ca au "prietenii" ( Gicanu in cazul lui Jerry) si interese ( ceilalti).. Eu am spus de la inceput : l-am iubit pe Cartu ca jucator, l-am apreciat ca antrenor ( cu toate ca multi ii contestau "autobaza"), dar la capitolul "iubire" fata de Craiova am mari dubii... Este conflictual, iar daca cineva are alta opinie il sapa pana scapa de el. Eu am spus de cand a venit ca presimt ca Mangia va pleca. Nu spun ca l-a dat Cartu afara, dar atmosfera este clar ca s-a deteriorat dupa. Incepuse si echipa sa scartaie, au aparut si accidentari, a fost momentul prielnic sa se tulbure apele. Atunci ar fi fost momentul sa stranga toti randurile acolo in interior, nu sa se sape.
ucv ucv ucv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 16 Mai 2019, 22:50

...da, blixa, nu te mai mira asa. Te face un pupincurist de nu se poate. Daca nu crezi, ori ai fost numai sef, ori n-ai lucrat in viata ta intr-un colectiv. In alta ordine de idei, daca astia se axeaza pe jucatori din videoclipuri pt. mine e clara treaba. Recunosc ca nu-i banuiam de atata amatorism...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 23:01

ma, eu nu cred ca unul care a ajuns milionar e asa usor de dus cu presul. am vaz't putini la viata mea, ce-i drept... da, n-am lucrat in colective mari, nici sef nu am fost. acum lucrez de acasa. am o gogoserie. de matase.
Acum, poate conferinta a fost strategia lui Papi de a produce confuzie si apoi ataca pe flancuri de-i administreaza lui Haji un 6-0. Si ala o sa fie buimac, ca el credea ca noi nici nu mai avem pe cine sa bagam in teren.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2019, 23:04

blixa scrie:
16 Mai 2019, 23:01
ma, eu nu cred ca unul care a ajuns milionar e asa usor de dus cu presul. am vaz't putini la viata mea, ce-i drept... da, n-am lucrat in colective mari, nici sef nu am fost. acum lucrez de acasa. am o gogoserie. de matase.
Iti dau eu doua exemple : Porumboiu si Iancu. Ambii au bagat zeci de milioane de Euro in fotbal - si s-a ales praful. Nici macar un titlu n-au cistigat.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 16 Mai 2019, 23:09

Ii gasisi! Iancu?!?!
Porumboiu, cel fara niciun rezultat, nu e ala care ii da sfaturi lui Rotaru?
Porumboiu avea cifra de afaceri cat jumate din Coca Cola Romania. nu a dat bani din boznar. n-a construit nimic. a fost mai mult sponsor.
Amandoi un fel de Mititei. Si Porumboiu tipa ca a pierdut bani ca au plecat jucatorii liberi, exact ca Boo...
Vere, nu mai intru in discutii cu tine. Daca tu ii dai exemplu pe Iancu si Porumboiu ca au pierdut bani in folbal!
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de iuli » 17 Mai 2019, 08:30

va certati aiurea,adevarul este ca rotaru nu se pricepe la fotbal.si la cum se comporta nici nu invata nimic.a luat exemplul cel mai rau,ciobanul,si-l copiaza.numeste antrenor o marioneta,gen papura,pt asi dezvolta el veleitatile de tehnician.Pacat de valoarea anumitor jucatori,care v-a scadea drastic.Am sperat ca vom aduce un antrenor peste Mangia,am adus de fapt unul cu 10 clase sub.Orice manager ar fi priceput din vanzarile din ultimii ani ca la antrenor nu trebuie sa te zgarcesti,creste valoarea jucatorilor si aduce de fapt bani,nu cheltuie inutil.

Închis