Pregatirea de vara 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce sperante aveti de la noul sezon 2019-2020?

Poll ended at 04 Iul 2019, 16:53

Titlul si Cupa
12
24%
Locul 2-3
6
12%
Calificarea in Play-Off
17
33%
Playout
16
31%

Total votes: 51

White&Blue
senior
senior

Re: Pregatirea de vara 2019/2020

Mesaj de White&Blue » 23 Mai 2019, 17:28

De acord cu tine si probabil suntem mai multi care o sa abordam o forma sau alta de protest, dar asta nu inseamna ca o sa-i schimbam intentiile lui Rotaru.
Nu uita ca el/clubul nu tine cont de parerile suporterilor. Respectul fata de suporteri este inteles de el prin comunicate in care isi cere scuze dupa ce isi realizeaza greseala. Asadar daca nu te consolezi nu rezolvi nimic, el tot in iarna sau vara viitoare o sa scrie comunicatul.
Last edited by White&Blue on 23 Mai 2019, 17:32, edited 2 times in total.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2019, 17:30

Nicio problema... Ne vedem in primavara sau in vara pe stadion.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Mai 2019, 17:31

E clar ca Papura reprezinta un experiment. Un moft. Papura, am mai spus, ar trebui sa nu accepte postul, mai ales ca vede ca suporterii nu il vor. Dar faza cu abonamentele si nu ma duc la meci nu stiu daca este corecta. Ce vina are unu ca Mateiu, spre exemplu, care-si da viata pe teren, ca Rotaru face experimente? De ce ar merita Mateiu un stadion gol? Cred ca mai degraba solutia ar fi stadion plin si contestati Rotaru si Papura meci de meci. Asta in cazul iin care nu ne trezim cu echipa ca joaca spectacol cu duetul Papi&Schumi la putere. :hai :hai :hai
ucv ucv ucv

fabius_2014
senior
senior

Mesaj de fabius_2014 » 23 Mai 2019, 17:36

Avem antrenorii cu cele mai sarace CV-uri din Liga 1, din toate timpurile. Nu-mi aduc aminte de antrenori care sa fi antrenat atat de putin si la echipe atat de slabe. Solutia aleasa de DeuxEx este cea mai rationala si as mai adauga si solutia propusa de Bobby cu un comunicat din partea celor care conteaza ca Peluza Nord, Craiova Maxima etc . Rotaru trebuie avertizat oficial ca numirea lui Papura este contestata vehement de suporterii Universitatii, astfel ca atunci cand nu vor fi rezulatate sa nu invoce ca a fost in necunostinta de cauza. De asemenea,e normal ca in caz de esec, Papura sa paraseasca clubul definitiv impreuna cu cei care l-au sustinut.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 23 Mai 2019, 17:49

Nu vad nicio diferenta intre momentul numirii lui Multescu si cel al numirii lui Papura. Ce-l califica pe Multescu, antrenorul smurd numai cu salvari de la retrogradare si care nu terminase in viata lui vreun campionat la carma aceleasi echipe? De ce l-as primi cu bratele deschise pe un neica nimeni precum multescu si in acelasi timp sa-l injur cu obida pe Papura, care pana una alta si-a facut datoria ca jucator al nostru. Ca e un antrenor slab, cum si cred ca asa este, o vor spune rezultatele.
Chestia cu nevenitul la stadion din cauza unei numiri (vom vedea cat de inspirata a fost - vezi Linkar, Gane, Cartu&Sandoi tot niste numiri riscante), pare prea drastic, in conditiile in care clubul face un mititelism nu vad de ce eu ca suporter sa raspund prin tacere. Ca sunt nemultumit, ca sustinator al lui Mangia, nu ma va face sa stau acasa.
Daca am ceva de reprosat conducerii o voi face acolo unde o fac suporterii: pe stadion, in tribuna.
CRAIOVA NESUPUSA

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Mai 2019, 18:48

DeuxEx scrie:
23 Mai 2019, 17:30
Nicio problema... Ne vedem in primavara sau in vara pe stadion.
Am acelasi punct de vedere. Te sustin 100%.

BiancoAzzurro_AS.
junior
junior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Mai 2019, 18:52

Eu îmi amintesc când a fost Rednic antrenor și apoi Piturca și am zis ca a venit norocul și pe stadionul nostru de ambele dați și cu toată experienta și palmaresul iată ce au reușit..... Asa ca vreau jucători buni neapărat ca apoi degeaba îmi mai aduci super antrenor ca nu poate nici sa ii învețe nimic, preia echipa din mers si e cam la noroc.. Obiectiv vorbind, dacă era kolici disponibil nu știu dacă mai aveam atâtea probleme, deci jucători și iar jucători și dupăia jucatori

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 23 Mai 2019, 18:59

Astazi incepe CM de fotbal U20. In Polonia. Oare se uita cineva de la noi?
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 23 Mai 2019, 19:07

...eu zicem sa nu ma mai duc la Nord. Dar nu ca forma de protest ci pt. ca pur si simplu nu m-as mai vedea in stare sa cant, sa scandez, sa incurajez cu acelasi aplomb. De la a T1 sau T2 parca e altceva...

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 23 Mai 2019, 19:17

SergyuR scrie:
23 Mai 2019, 18:59
Astazi incepe CM de fotbal U20. In Polonia. Oare se uita cineva de la noi?
...Papi sigur nu, pt. ca nu e pasionat. Pt. el, fotbalul e doar un job iar acum se bucura de vacanta. Nu o spun eu, a spus-o el cu alte cuvinte...

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2019, 19:22

G.Ovidiu-Catalin scrie: Dar faza cu abonamentele si nu ma duc la meci nu stiu daca este corecta. Ce vina are unu ca Mateiu, spre exemplu, care-si da viata pe teren, ca Rotaru face experimente? De ce ar merita Mateiu un stadion gol?
Eu consider ca merit un antrenor pe banca Universitatii, la fel ca si Mateiu. Iar forma asta de protest are ca scop exact asta: sa-i ofer sansa lui Mateiu de a fi antrenat de un antrenor, nu de un fost jucator al Universitatii Craiova. De ce Papura si nu Niculescu? Sau Luțu? A fi "fost jucator al Stiintei" nu te face automat si antrenor...
Comparațiile Papula vs Multescu iar nu-si au rostul. Pai Multescu are cateva echipe ce le-a luat de la retrogradare si le-a dus in Top 6. Papula se poate lauda doar cu cariera sa la echipa a doua, pe care era cat pe ce s-o retrogradeze. Despre ce vorbim?!

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

G.Ovidiu-Catalin
membru
membru

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Mai 2019, 20:11

Omule, cred ca ai vazut ca urlu pe-aici intr-una ca ne trebuie antrenor si jucatori, ca este nevoie de investitii pentru performanta. Crezi ca eu nu mi-as dori un antrenor adevarat? Eu spuneam doar ca Rotaru tot ce vrea el va face probabil, iar jucatorii ( care nu au nicio vina in chestia asta ) vor fi cei care vor suferi. In ceea ce priveste comparatia Papi vs Multescu nu stiu cine a facut-o, ca eu nu. Ptr mine nu exista termeni de comparatie. Cu Multescu nu doar ca am jucat frumos, ofensiv, se vedeau trasee de joc, dar a mai si promovat tineri. Deci, nu stiu de unde comparatia asta, ca nu-mi apartine.
ucv ucv ucv

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 23 Mai 2019, 21:26

Eu nu cred ca facem ceva cu protestele, dar cred ca am putea sa incercam o comunicare, in afara parerilor pe care le schimbam pe aici, cu cei care iau decizii. Nu imi inchipui ca Rotaru se saboteaza singur in asemenea hal, poate are un plan pe care nu il spune inca, sau motive pentru care insista cu Papura, dar cred ca e normal sa afle de nemultumirea suporterilor si sa aiba o replica, explicatie, ceva, ca sa nu para ca i se rupe de noi, asa cum face pe fata nean-su Becali.
Vad ca baga comunicate ca raspuns la alte comunicate. Cum a zis Bobby si au fost de acord mai multi, nu se poate face de catre PN si alte grupari un comunicat?

valynet
junior
junior

Mesaj de valynet » 23 Mai 2019, 22:28

Eu, ca forma de protest, nu imi voi mai prelungi abonamentul. Dar imi voi lua bilet si voi merge la meciuri cat timp am senzatia ca directia este buna. Sper ca Papura sa ne contrazica pe toti si sa ne faca sa ne punem cenusa in cap. Chiar daca nu imi inspira incredere, trebuie tinut cont ca este un antrenor cu licenta Pro. Adica nu e chiar o improvizatie gen Radoi la FCSB. Consider ca Papura isi va da examenul de antrenor la Craiova. Daca il va trece, va avea o cariera de antrenor, daca nu cred ca va trebui sa se reprofileze. Poate pe snooker.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 23 Mai 2019, 22:33

Putza Stoian fan-mititelu si florentin [****] matei de la fcsb cica sunt pe lista lui Rotarubecali.

Scrie răspuns