[Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem acest campionat?

3 puncte, cum este normal in fata unei echipe nou promovata
29
85%
1 punct, "relatiile de joc nu sunt sudate"
4
12%
0 puncte, "oboseala si-a spus cuvantul"
1
3%
 
Total votes: 34

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 19:59

Ce rau am putut sa aratam... bine ca am batut si ma bucur pt acest copil. Dar aratam rau de tot

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2019, 20:02

Sunt curios cat il mai duce pe Papula nesimtirea...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 20:22

Fa bai frate cea mai buna echipa, pregateste primul 11 din pregatiri, nu incepe experimente in primul meci din campionat. Ia draq un fundas central ca suntem praf acolo.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fabius_2014 » 14 Iul 2019, 20:26

Nici o idee de joc. Noroc cu un autogol si cu Calancea. Apararea varza, dar marea problema este Papura. Dupa meciul cu Dinamo cred ca se termina rabdarea suporterilor.

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 20:29

Eu nu imi daubseama ce il joaca pe ivanov, ca bulgaru e iesit din joc, e fileu, nici pe defensiv si nic pe ofensiv

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 14 Iul 2019, 20:30

...sunt de parere ca jocul a suferit la mijloc. Asa au venit peste noi. Nu recuperam, nu suntem agresivi in presing si nu pasam cum trebuie. Ivanov mai ales, e depasit cu usurinta. Fundasii astia sunt, n-avem altii. Despre Papura putem discuta doar ca sistem de joc folosit, in rest, nu vad ce i se poate reprosa. Primul 11 a fost ok, la fel si schimbarile. Zic sa incetam cu "demisia". E tarziu deja, punem presiune aiurea, antrenor bun nu mai gasesti acum. Asta macar a facut pregatirea, cunoaste jucatorii si, din cate se pare, mai are si noroc fraierul...

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 20:33

Cum draq sa fie primul 11 ok cand face schimbare in min 30?!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2019, 20:38

Ma, cand va aud ca vorbiti de fundasi, ma apuca dracii! Pai nu aceiasi linie defensiva a fost nr. 1 sezonul trecut?? Despre ce dracu vorbim? Cu Papula, in 2 meciuri oficiale, am luat 4 goluri, cam cate luam pe vremea lui Mangia in 8-10 etape. CU ACEIASI FUNDSASI! Pai spuneau baietii care fura la meci ca jucatorii strigau unii la altii, pentru ca nu stiau fiecare ce om are la marcaj, la loviturile libere. W.T.F.?! Vi se pare normal sa NU PREGATESTI efectiv meciul?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 20:42

Ca tactica ii si expune f mult. Dupa ce ca au viteza melcului, ii mai si lasi fara aportul mijlocasilor centrali. El joaca doar cu Mateiu in fata lor, Qaka si Ivanov sunt mai avansati

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de JustME » 14 Iul 2019, 20:46

malus dacus scrie:
14 Iul 2019, 20:30
Despre Papura putem discuta doar ca sistem de joc folosit, in rest, nu vad ce i se poate reprosa.
serios? la fazele fixe suntem catastrofa, doar cine nu vrea nu ne da gol. as fi foarte curios sa ne explice ce [cenzurat] mea lucreaza cu ei la antrenamente din moment ce in doua meciuri oficiale, cu doua echipe foarte slabe, am luat 2 goluri din faze fixe. primul 11 o aberatie totala, lasi pe banca cel ma bun mijlocas central ca sa faci loc unul jucator U21 pe care il inlocuiesti in minutul 30. alta chestie ce i se poate imputa acestui diletant penibil este faptul ca nu are curaj, Baiaram a facut un meci foarte bun iar Constantin l-a salvat pe acest habarnist de antrenor in ultimul minut. daca nu exista regula U21 baietii astia doi erau si acum la echipa a 2-a. putem sa ii reprosam si jocul lipsit de orizont, uneori aproape haotic. si nu in ultimul rand am putea sa ii imputam incapatanarea asta penibila de a juca c.a.ca.t.ul asta de sistem 4-3-3 cand e clar ca echipei ii e peste mana sa joace asta.

cu azerii si Clinceniul trebuia sa defilam. am luat 4 goluri de la 2 echipe foarte, foarte, slabe. putem sa aducem 100 de fundasi centrali, problema e habarnistul de pe banca!

n-am crezut ca o sa spun ceea ce voi spune insa Bon era o varianta de antrenor mult mai reusita. macar ala n-a esuat in liga a 3-a ca Papura. Doamne, ce hal de antrenor avem.. :o:

DEMISIA
Last edited by JustME on 14 Iul 2019, 21:26, edited 4 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2019, 20:50



Pe imaginile filmate dupa meci se cere demisia lui Papula si campionatul. Rotarule, ce zici, ma? Ne bagam si noi?!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 14 Iul 2019, 20:56

E tarziu acuma...vom pierde puncte importante cu acest moft

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fanucrv » 14 Iul 2019, 21:33

Și eu cred ca Papură greșește jucând 4 3 3. Echipa nu pare sa poată a acoperi bine terenul, sunt spații mari între jucători iar apărătorii sunt permanent expuși atacanților care sunt mai mereu cu fața către poarta noastră. Azi am marcat doar din noroc: autogol, greșeală de portar și execuție de excepție, altfel luam 2 goluri și nu înscriam niciunul. Lucru care se va întâmpla foarte repede.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de u2blue » 14 Iul 2019, 21:38

Apărarea lu' Papură... cam asta e comentariul la meci.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2019, 21:42

ImagineImagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis