[Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem acest campionat?

3 puncte, cum este normal in fata unei echipe nou promovata
29
85%
1 punct, "relatiile de joc nu sunt sudate"
4
12%
0 puncte, "oboseala si-a spus cuvantul"
1
3%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Iul 2019, 21:54

DeuxEx scrie:
14 Iul 2019, 21:42
ImagineImagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
usteag ucv cam asa

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Iul 2019, 21:56

Astazi am jucat bambilici direct,fiecare de capul lui.....asta e pariul lui Rot cu Bheeechhali....care e mai pe vana antrenor gen :))

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de mihu » 14 Iul 2019, 22:05

DeuxEx scrie:ImagineImagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Rautaciosule ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu EML-L29 folosind Tapatalk

"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de fanUCV » 14 Iul 2019, 22:10

.. inspirat V.Constantin dar antrenorul, pentru că a făcut schimbarea, nu .. ?!
nu am mai vrut cu Mangia, pentru că ne plictisisem să tot stăm pe locul 3 dar nu-mi aduc aminte ce antrenor a mai fost atât de hulit precum actualul(nu îl simpatizez dar are ani cu tricoul Craiovei pe el) ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 14 Iul 2019, 22:19

...hai sa vedem partea plina a paharului. L-am castigat pe acest Neymar de Bailesti, pe care nu vad cum il mai scoate Mihaila din primul 11. E peste toti embapeii din liga 1 si era cat pe-aci sa debuteze cu gol la 16 ani jumate...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2019, 22:25

fanUCV scrie:
14 Iul 2019, 22:10
.. inspirat V.Constantin dar antrenorul, pentru că a făcut schimbarea, nu .. ?!
nu am mai vrut cu Mangia, pentru că ne plictisisem să tot stăm pe locul 3 dar nu-mi aduc aminte ce antrenor a mai fost atât de hulit precum actualul(nu îl simpatizez dar are ani cu tricoul Craiovei pe el) ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
A facut schimbarea pentru ca Bairam a picat fizic si avea crampe musculare. Si Niculescu a purtat tricoul Craiovei. El nu merita apreciat? :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de nyk_sorin » 14 Iul 2019, 22:43

fanUCV scrie:
14 Iul 2019, 22:10
.. inspirat V.Constantin dar antrenorul, pentru că a făcut schimbarea, nu .. ?!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
NU, in **** mea, nu.
Tu meciul il vazusi sau erai la wc cand se accidenta Baiaram si nu mai putu continua?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Iul 2019, 23:07

Papura nu este pe placul suporterilor, la care se cumuleaza tampeniile facute de patron, iesirile la televizor, toate se vad la prezenta din tribune.

La mijloc am adus doi jucatori de PlayOut si asta se vede.
Qaka si Ivanov nu au fost in stare , in doua meciuri, sa recupere 10 mingii impreuna. Cam cate recupereaza Mateiu in 15 min.
Imi pun mai mare speranta in copii astia , ca vor creste si vor deveni titulari peste Barbut, Qaka, Ivanov, Fortes, Acka.

Mangia avea o regula care functiona bine. Apararea care nu ia gol nu se schimba !
Apararea noastra a luat 4 goluri in 2 meciuri cu echipe de liga inferioara. I-as schimba pe toti, incepand cu Pigliaceli caruia i sa urcat la cap manelismul sudic romanesc.

Fortes nu are ce cauta la echipa. Cu Barbut sunt indulgent. Ivanov merita sa fie rezerva de minutul 80. Qaka joaca numai cu spatele la poarta si paseaza inapoi.
Ne lipseste fantezia, creatia, frumosul, jocul cu fata la poarta. Cele mai bune faze de azi au fost facute de Baiaram, Constantin si Martic in nota lui. Rusinos pentru "seniori". Ivanov a dat 3-4 suturi si niciunu nu a prins poarta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2019, 00:14

Ma repet, nu stiu ce fumezi, dar nu-ti face bine. Opreste-te! Qaka fu, probabil, cel mai bun jucator de pe teren.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Iul 2019, 00:24

malus dacus scrie:
14 Iul 2019, 22:19
...hai sa vedem partea plina a paharului. L-am castigat pe acest Neymar de Bailesti, pe care nu vad cum il mai scoate Mihaila din primul 11. E peste toti embapeii din liga 1 si era cat pe-aci sa debuteze cu gol la 16 ani jumate...
Ah, te rog nu vorbeste mie de mizeria asta de Neymar. Fiu de scursura de curva brésilienne care ia la bataia de joc PSG.

La alta ordine de idei, eu fost présent la meci, virage sud, impreuna cu amicii si collègii. Joc forte superflu, mijloc nu sigur deloc, apararea super fragile. Greu de avut increderea in acesta echipa propusa de acest Papura.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Nea Marin » 15 Iul 2019, 02:10

In concluzie: de unde mai luam antrenor la ora asta, ma nene? :mad:
STIINTA SUNTEM NOI !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 15 Iul 2019, 03:17

...in concluzie, cu Papi inainte! E prostu' nostru, cunoaste lotul, n-are rost sa punem unul acum de ochii lumii. Romanii mai de Doamne Ajuta au toti contracte iar un strain daca vine, pana se dezmeticeste se duce dreaqu turul campionatului. Pana la urma, cu noroc, cum o fi, avem trei puncte, adica mai mult decat anul trecut in primele vreo patru-cinci etape. Daca nu zboara Cicaldau, eu n-as fi asa de disperat...

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de JustME » 15 Iul 2019, 04:19

argumentele ca Papura cunoaste lotul si ca nu am avea pe cine sa punem acum in locul lui sunt puerile. si e aproape jenant sa vorbim despre cele trei puncte castigate ieri printr-un bulan de zile mari. daca privim situatia printre ulucile gardului de la nivelul genunchiului de broasca da, stam bine de tot: 2 victorii in 2 meciuri, 6 goluri marcate, suntem pe locul 1/2 in clasament, e senzatie. poate nu pleaca Cicaldau si mai compenseaza si el lipsa crasa de competanta a bancii tehnice..

practic suntem intr-o masina condusa de unul care e beat muci si in loc sa incercam sa oprim masina si sa-l dam jos de la volan pe ala beat muci noi ne incurajam singuri: hai, uite, n-a sarit cu masina in copaci la prima curba, nici la a 2-a. atunci sa-i dam viteza dar sa nu ne vaitam atunci cand inevitabilul se va produce si o sa ne proptim cu masina in gard.

in concluzie eu nu am cum sa-i dau inainte cu Papi. degeaba are ani de zile in tricoul Craiovei daca nu are bunul simt sa realizeze ca prezenta lui pe banca face mai mult rau decat bine. daca la inceput il consideram doar un antrenor nepotrivit atitudinea asta absolut dezgustatoare gen Lapusneanu (daca voi nu ma vreti, eu va vreau) ma face pur si simplu sa-l detest.
Last edited by JustME on 15 Iul 2019, 04:47, edited 1 time in total.

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de JustME » 15 Iul 2019, 04:44

p.s. singura sansa sa nu ne proptim cu masina-n gard ar fi ca soferul beat muci sa se trezeasca din betie la volan sau sa ne tina in continuare bulanu' pana ajungem la destinatie. Doamne ajuta, chiar nu doresc raul echipei si perefer sa ma insel decat sa am dreptate si sa avem iarasi un sezon dezamagitor. sustin echipa insa pe acest antrenor habarnist nu am cum sa il sustin sau sa-l tolerez.

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 15 Iul 2019, 06:49

In sfarsit, inca nu pot fi trsse concluzii, e prea devreme, e posibil ca drumul lung sa fi condus la oboseala aratata in ultima parte a meciului. Dar nu mi-a placut nici primul 11 ales, nici modul in care echipa a acoperit terenul si nici pasele astea exagerate la Pigliacelli. Care din nou, pare mai conectat la jocul de pase decat la interventii. In ultimul timp, tot ce e pe poarta e gol.
Sa speram ca va fi o mare concentrare si o mai mare atentie in urmatoarele meciuri. Nu o sa mai dam peste adversari care o sa isi bage singuri mingea in poarta
Si inca ceva - cum naiba se face ca jucatorul nostru careva fost la tineret are doar 2 antrenamente cu echipa in timp ce colegi de-ai sai de la nationala sunt titulari alte echipe?!!! In aceasta perioada f importanta, mai ales din perspectiva cupelor europene

Închis