[Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum incepem acest campionat?

3 puncte, cum este normal in fata unei echipe nou promovata
29
85%
1 punct, "relatiile de joc nu sunt sudate"
4
12%
0 puncte, "oboseala si-a spus cuvantul"
1
3%
 
Total votes: 34

LiviuB

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de LiviuB » 15 Iul 2019, 12:32

Sa speram ca Papura ne va contrazice si va avea rezultate foarte bune.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de R.E.N. » 15 Iul 2019, 12:32

aceasta retorica ma doare. mentinerea lui Cornelush e o greseala, dar el antreneaza pentru echipa... un fel de e [cenzurat], dar e sufletist. pai sa-l mai lasam sapte etape, sa avem timp sa ne convingem ca ne-am anulat toate sansele de a face ceva campionatul asta, pentru ca are Cornelush inima mare si nu cere bani.

prefer oricand un antrenor care isi stie treaba si antreneaza pentru ca e profesionist, pentru el, pentru sotia lui, pentru maica-sa sau taica-sau.

jucam ca o echipa fara antrenor, complet haotic. si e pacat, ca avem echipa buna, cu un fundas central si un antrenor am putea trage cu sanse bune la campionat. e normal ca lumea sa se enerveze, nu e o boala psihica sa strigi "demisia" cand baiatul ala nu are ce cauta pe banca.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de JustME » 15 Iul 2019, 12:51

cum [cenzurat] mea sa nu te enervezi cand, dupa meci, vine acest individ si pur si simplu te sfideaza:
(Probleme în apărare?) "Absolut deloc, am primit un gol la corner, apoi a fost neșansă, nu e o problemă de apărare", a spus antrenorul Craiovei.

sursa:
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... uit-691067
omul ori e pur si simplu ******* ori e nesimtit. cred ca si copiii si-au dat seama ca avem probleme in aparare, nu si Papura.. si pana la urma nici nu e vorba de perceptie, lucrurile sunt foarte clare: am primit 4 goluri de la 2 echipe foarte slabe. trebuie sa fii absolut ****** sa declari ca nu sunt probleme in aparare. macar taci, evita cumva subiectul daca nu vrei sa-l dezvolti. daca esti cat de cat zdravan la cap nu poti sa ai o asemenea declaratie!

stati linistiti, nu e nicio problema in aparare :o:

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Nea Marin » 15 Iul 2019, 13:26

Sa iei cate 2 goluri de la 2 echipe de ciumeti pe care abia le bati in extremis prin executii individuale, sa nu arati nici o idee de joc si sa negi realitatea din teren demonstreaza extrem de clar ca nu avem antrenor.

Cred ca nici rotaru nu se baga la echipa, macar s-ar vedea o idee (probabil tampita, dar s-ar vedea).
Echipa nu are antrenor, joaca toti cum ii taie capul.

Mi-e sa nu fie tarziu cand se va hotara sa-l demita (or sa-l demita rezultatele, adica o sa ne compromita sansele in sezonul asta).

Sa-l cheme pe Mangia inapoi! Ca, uite, ala cunoaste si lotul...
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de gogu2005 » 15 Iul 2019, 13:56

Sarind putin peste problemele de vedere ale lui papura, care inca viseaza ca are o aparere beton, am observat ieri la meci ca iar avem un handicapat mintal pe post de crainic. Nu stiu daca e acelasi zeu din campionatul trecut dar pare ca vrea sa-l intreaca. Cateva minute la inceputul meciului am crezut l-au angajat pe gabi safta....
E cineva pe forum care are putina trecere pe la club sa transmita acest mesaj? Sa lase urletele in seama tribunelor, sa nu mai urle ca un descreierat peste incurajarile peluzei si sa taca in morttttii ma.ssssi cand nu anunta echipa si schimbarile.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2019, 14:00

Just, omul traieste in lumea lui, unde echipa trebuie sa joace ca brazilienii - trebuie sa dam un gol mai mult decat adversarii. Si, din punctul de vedere al conducerii, i s-au adus lui Papura jucatori buni si foarte buni in pauza dintre sezoane. Are dreptate nea Marin, cand va fi sa-l demita pe Papura (ca e in august sau septembrie), va fi deja prea tarziu pentru ca Universitatea sa mai conteze in lupta pentru titlu.
Nu, nu-l va demite dupa o infrangere cu javrele si nici macar daca Sabail ne-ar scoate din Europa League. Rotaru are fixatia asta cu "sa lasam omul sa-si dovedeasca calitatile de antrenor", desi in cele 14 meciuri cu Papura la timona am castigat 4...
gogu2005 scrie:
15 Iul 2019, 13:56
Sarind putin peste problemele de vedere ale lui papura, care inca viseaza ca are o aparere beton, am observat ieri la meci ca iar avem un handicapat mintal pe post de crainic. Nu stiu daca e acelasi zeu din campionatul trecut dar pare ca vrea sa-l intreaca. Cateva minute la inceputul meciului am crezut l-au angajat pe gabi safta....
E cineva pe forum care are putina trecere pe la club sa transmita acest mesaj? Sa lase urletele in seama tribunelor, sa nu mai urle ca un descreierat peste incurajarile peluzei si sa taca in morttttii ma.ssssi cand nu anunta echipa si schimbarile.
Toni Sorica... il gasesti pe facebook, luandu-i apararea lui Papula :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de malus dacus » 15 Iul 2019, 15:09

...bn, hai, acum ca sa va enervez si mai mult, sa va spun in ce consta la Papura analiza tactica. Are meci cu echipa x. Stabileste un soi de "om la om" apoi trimite individual, pe mail, spre vizionare, un colaj video cu adversarul, fiecarui jucator. Cica daca unul nu deschide mailul, e jale, are de-aface cu el. Acum, nu stiu daca la asta se rezuma tot, dar ca idee, mi se pare o frectie inutila...

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2019, 15:20

astea-s bune, dar sunt bune exact din postura unuia care se ocupa cu analizele video. nicaieri nu face asta antrenorul principal.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de sorinyki » 15 Iul 2019, 15:34

Digisport il da pe Cicaldau ca plecat ca si ppleca in vara asta!

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ara-691370

JustME

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de JustME » 15 Iul 2019, 15:59

sa ne aducem aminte de Jurnal :) au trecut ~15 ani insa a ramas la fel de amuzant :lol:
ozzy scrie:
08 Noi 2005, 18:50
13 martie 2004
22:00
Ne-a facut Sorinelu' cu moldovenii lui: 1-1 la noi acasa
Da' am si io o intrebare: bah, Macca asta e sanatos la cap? Chiar asa isi bate joc de munca noastra? Eu nu-l mai vad mult p-asta la echipa

21 martie 2004
11:00
M-am trezit cu durere de cap. Cred ca m-a tras curentul ieri la Bacau, cand alerga Cristea pe langa mine. Nicolo s-a prostit, l-a bagat in teren pe Randjelovic, desi i-am facut semne clare sa nu faca asta. Si-a cam luat-o in cap italianul...
Bineinteles ca sarbul iar n-a pus piciorul pe minge

22 martie 2004
12:00
Iar m-a chemat Dinel la sedinta
- Ma Cornele, ce dracu faceti mah? Ba, sa stii ca daca nu bateti la Bistrita, io-l dau afara iar pe italianu' asta al vostru...
- Pai poti sa-l dai de-acum bre, nu stii ca la Bistrita...
- Ce e la Bistrita?
- Pai eu nu joc, am luat galben la Bacau si sunt suspendat, Stanga la fel
- Asa ca mi-adusasi aminte...ce dracu' va veni ma sa luati galben la 4-1 pentru aia?
- Hai nu te supara pe noi, ne-am gandit ca mai bine stam acu', pe urma avem meciuri importante
- Ai dreptate si tu. Auzi, daca-l dau afara pe Napoli, pe cine zici tu sa aduc? Eu ma gandeam la Rednic
- Ooo, asta e o idee super, nea Dinele. Rednic e antrenor adevarat, facem treaba cu el
- Bine mah, asa facem. Da' nu mai spune la nimeni, lasa-i p-astia tineri sa se agite putin la Bistrita ca nu le strica.
- Da' cu Randjelovic ce facem?
- Lasa Cornele, nu sta tu cu grija asta, ca i-am facut contract beton. Il dau afara fara nici un ban si daca face scandal il pun sa si plateasca pentru c-a jucat doua meciuri la noi

29 martie 2004
23:55
De la beat carciuma vin...Frumoasa-i viata de oltean. A venit azi Mircea in sfarsit, l-am luat in brate in vestiar, saracu' mai avea putin si-i dadeau lacrimile de emotie, cica nu se astepta sa-l primim atat de frumos. L-am intrebat daca ne da liber de la antrenament azi, c-am vrea sa bem o bere in cinste lui si a fost de acord. Extraordinar baiat...Forta Stiinta!!!
ozzy scrie:
08 Noi 2005, 18:50
10 iunie 2004
12:00
In sfarsit vacanta. De ce o fi insistat atata Mircea sa mai merg si la Bucuresti pentru meciul cu National, nu stiu. De fapt, puteam sa nu mergem nici unul ca tot 3-0 pentru ei se termina, hehehe.
N-a fost un retur rau pana la urma. Terminaram pe patru si la anu' a zis Mircea ca tragem la titlu. Ce sa zic, mai vedem, ca si Mircea asta face figuri uneori cand nu alerg la antrenamente. Singurul plus din dreptul lui e ca l-a dat afara pe McBreen pe care oricum si eu l-as fi gonit de mult. In schimb a renuntat si la Ovidiu, iar asta m-a cam suparat

24 iulie 2004
20:00
Avuseram amical cu Steaua. Cat p-aci sa mor de ras, nu alta. Mircea a mai adus o echipa la Craiova, iar asta face sa fie concurenta mare pe toate posturile in afar de al meu si al lui Guso. Ei, desteptu' de Borbely intra in teren cu gandu' sa-i arate lu' Mircea ce scula de jucator e el si la prima minge se repezi ca berbecu' in Radoi, de-a stat ala cinci minute fara sa stie cum il cheama. Noroc ca nu era Gigi cu Smarandescu la meci, ca nu-l vedeam bine pe Ceapa.

01 august 2004
21:00
Ajunsei acum de la Pitesti. 1-1 e binisor, putea sa fie si mai rau daca nu rata Gane in ultimmul minut. Asa, Mircea cica a inceput cu dreptul si se bate in continuare la titlu. Cu cine mah? Cu Rubinelson si Frunza? Spera tu in continuare, hehehe
Dar in Craiova am auzit si o veste buna: cica vine Pitzi antrenor

11 august 2004
20:00
M-am certat definitiv cu Rednic. Auzi, tu, figurantu' naibii sa faca atata scandal ca ne-a batut Sportu'. Pai cin' te pusa ba caine sa joci cu Mongu? Bomboana pe coliva si-a pus-o insa dupa meci, cand a zis ca nu-i place atitudinea mea pe teren si c-o sa-mi ia banderola de capitan si-o sa i-o dea lui Guso. M-apucara dracii instant: "bre nea Mircea, cu tot respectu', innebunisi la cap sau ce? vrei sa-l pui capitan pe unu' care a dat la viata lui mai putine goluri decat Borbely?"

31 august 2004
07:00
M-am sictirit de tot. Am facut un meci de [cenzurat] in Ghencea si cu toate aste suporterii ii scandau numele lui Rednic la sfarsitul meciului. Ce oameni, au uitat cate cupe si campionate am castigat eu cu Stiinta.
Colac peste pupaza ma cheama Dinel aseara in biroul lui
- Ce zici, Cornele, facem si noi performanta anu' asta la Craiova?
- Facem, nea Dinele
- Asa ma gandeam si eu. Pai atunci ia vezi tu, ca se intereseaza de tine unii din Cipru, poate va intelegeti la bani

09:00
Gata, plec in Cipru. Ramaneti bah cu Rednic al vostru
ozzy scrie:
08 Noi 2005, 18:53
30 ianuarie 2005

21:00
Suntem in Antalya. Misto, desi nu prea inteleg cum stabilesc astia deplasarile. Vara, cand ai sta si tu la plaja ca omu', te trezesti ca te duc in Austria. Si iarna, cand sa bagi un ski, hop in Antalya.

01 februarie 2005

16:30
Marfa la astia, am facut numai afaceri bune, mi-am luat o geaca de piele cu 100 de euroi de la unu' care s-a topit de emotie cand a auzit c-am fost cu Hagi la campionatul mondial din 94

02 februarie 2005

21:00
Mi-am luat blugi . Ieftini si buni

04 februarie 2005

22:00
Am plecat la cumparaturi cu 2000 de euro si i-am dat pe toti. Nu pot sa ma abtin, aurul la astia e pomana curata

10 februarie 2005

13:00
Ne treziram dimineata la antrenament cu un francez gasit de Dinel pe BestJobs.ro. Al dracu' francez, e mai urat decat N'jock, chiar daca nu la fel de inalt, are pe undeva intre 1.62 si 1.78. Faza tare fu cand veni Lutu. Asta zisa ca e Flinston Mongu(adevaru' e ca seamana perfect) si automat crezu ca s-a intors Rednic la echipa. Sa-l fi vazut pe Pitic cum il cauta prin vestiar pe nea Mircea, pana i-am explicat eu ca asa sunt francezii astia, seamana toti intre ei. Badea, in schimb, se pare ca nu prea a apreciat faza si l-a anuntat pe Lutu ca de acum inainte e rezerva. Piticu' s-a cam suparat si mi-a zis intre patru ochi ca ii pare rau ca l-a refuzat pe Gane cand l-a sunat sa-l cheme la Vaslui

13:30
Era sa uit: am jucat si niste meciuri zilele astea. Rezultatele nu sunt importante pentru ca, asa cum bine le-a zis-o Baditza la ziaristi, poti sa inveti foarte multe si din infrangeri. Corect, foarte corect. Iar noi mai avem inca atat de multe de invatat...
Totusi, nu pot sa nu remarc un rezultat deosebit. Am jucat cu niste coreeni care, auzind ca suntem pe ultimul loc, ne-au cam luat la pret de matineu, asa ca am reusit o mare surpriza: 0-0. Important e, ca la unul dintre meciuri, a inscris Borbely(nu draga jurnalule, sa-mi sara ochii daca fac misto de tine!)

13 februarie 2005

10:00
Gata, plecam acasa. Francezul n-a ramas la noi, s-a dovedit ca era de fapt un impresar trimis de o echipa din liga a doua portugheza, care aflase ca Plesan e disponibil pentru trasfer
Acum avem la interviu doi brazilieni de care n-a auzit nimeni, insa aveau cv-uri beton si Baditza a zis ca merita o sansa.
Lutu e mai optimist. A auzit zvonuri cum c-o sa vina Sabin Ilie si n-o sa se mai simta singur
Hai ca fug, ma cheama Dinel sa-i examinez pe brazilieni (eu stau in teren si ei incearca sa ma dribleze, daca reusesc, sunt normali si raman sau nu in functie de cati bani cer, daca nu reusesc, e clar, sunt varza ca si egipteanul ala de acum 2-3 saptamani). Vorbim cand ajung in tara, pa!
intre timp capitanul a ajuns antrenor iar Jurnalul e mai "on point" ca niciodata :hai cei care n-au citit "Jurnalul unui capitan de echipa" pot sa-l gaseasca pe subforumul "Suporteri", merita citit o:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de SLH » 15 Iul 2019, 17:11

Papura a declarat si ca daca erau sustinuti din tribune nu erau egalati. Daca nici asta nu e nesimtire...

sorin107

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de sorin107 » 15 Iul 2019, 17:13

e nesimtit intai prin prisma faptului ca vede ca nu-l vrea nimeni si ca-i slab, dar tot nu se da in mm la o parte.

daca asta a zis...iar ne-arata ca e prost, pe langa faptul ca-i nesimtit.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2019, 17:51

JustME scrie:
15 Iul 2019, 15:59
sa ne aducem aminte de Jurnal :) au trecut ~15 ani insa a ramas la fel de amuzant :lol:

intre timp capitanul a ajuns antrenor iar Jurnalul e mai "on point" ca niciodata :hai cei care n-au citit "Jurnalul unui capitan de echipa" pot sa-l gaseasca pe subforumul "Suporteri", merita citit o:
Extraordinar, Just! Multumesc!
:laughing: :laughing: :laughing:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 15 Iul 2019, 21:11

LiviuB scrie:
15 Iul 2019, 12:14
Bobby scrie:
15 Iul 2019, 10:58
Cu tot respectul SLH, lumea vorbeste multe timpenii, gura lumii sloboda. Nu m-ar mira ca anumite chestii de care vorbeste lumea sa fie plasate de catre unii interesati. Deciziile, echipa si schimbarile sint Papura 100%. Exista la zona de virf a clubului idei diferite in ceea ce priveste tactica si jucatorii - asta nu conteaza pentru ca ideile lui Papura primeaza. Am scris aici ca decizia de mentinere a lui Cornel ca antrenor e o greseala. Dar de la Multescu incoace Papura e primul care antreneaza, atita cit poate, pentru club si nu pentru el. Detaliile nu conteaza - si oricum nu aici e locul potrivit pentru spalatul rufelor din familie. Ceea ce se vede in mass media nu este si adevarul din spatele usilor inchise.

Cum am mai scris si pe vremea lui Mangia - eu sint fanul echipei si nu al vreunui antrenor.
Eu nu inteleg partea cu antrenatul pt echipa, primul care face asta?!!! Pai ceilalti ce au facut? S-au antrenat singuri?
Multescu a antrenat si pentru club. Omul s-a uitat la toate grupele de juniori si a promovat multi copii : Vlad, Screciu, Markovic, Vladoiu, Alex Popescu, Birzan etc. Stia ca are contract doar pentru un an, si a promovat doi copii de 16 ani (adica alti antrenori, in viitor, ar fi "profitat" de talentul acestor copii) ! Spre sfirsitul campionatului era clar ca nu va continua la echipa dar l-a aruncat in lupta si pe Birzan.

Majoritatea antrenorilor antreneaza pentru ei - adica se uita la rezultatele din mandatul lor. Multescu a fost un om generos - s-a uitat la binele clubului si la binele acestor pusti.

P.S. Daca era Mangia la echipa, cam cind crezi ca Baiaram ar fi fost aruncat in lupta la liga 1 ?
Last edited by Bobby on 15 Iul 2019, 21:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Mesaj de Bobby » 15 Iul 2019, 21:17

SLH scrie:
15 Iul 2019, 17:11
Papura a declarat si ca daca erau sustinuti din tribune nu erau egalati. Daca nici asta nu e nesimtire...
Eu cred ca atitudinea nepotrivita a fost de ambele parti. Acum 3-4 ani era o atmosfera usor romantica in tribunele Craiovei, desi rezultatele erau mai slabe. Incrincenarea din vremea Mititelu s-a reintors, din pacate. Fanii se injura intre ei pe teme de jucatori. Unii cer incontinuu noi jucatori si antrenori - asta e fabulos ! Viata e azi, Craiova joaca azi - nu in viitor.

Trendurile nu sint pozitive ! Si asta nu tine de Papura - e o chestie de educatie si perceptie a publicului. Anul trecut Mitrita si Bancu au fost agresati verbal de tribune. Aceste chestii nu sint OK.

Închis