[Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din capitala?

Poll ended at 21 Iul 2019, 13:03

3 puncte, Papura ii semneaza demiterea lui Neagoe
16
59%
1 punct, echipele se inchid reciproc
5
19%
0 puncte si un nou antrenor
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 22 Iul 2019, 09:13

Slabi in teren si foarte slabi in tribuna. Nu are sens se ne mintim singuri. Daca se prezeta si dinamo aseara o luam pe amndoua fronturile fara discutii. Cu toate astea rezultatul este incantator! E momentul perfect pentru papura sa se retraga cu fruntea sus.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Iul 2019, 09:29

SLH, nu am jucat fenomenal, ci in nota obisnuita de cand e Papură pe banca. Peluza noastra a dominat fondul sonor (cel putin asa se auzea la TV), iar javrele au fost reduse la tacere.
Bine, tu stii cati dintre cei prezenti in tribuna s-au manifestat activ si cati nu.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 22 Iul 2019, 09:58

Cam slab meciul, nu avem cu ce ne lauda, însă am spart ghinionul asta cu 25 de ani fără victorie, moral contează enorm.

La suporteri, dat fiind numărul, nu ne-am descurcat rău pt o deplasare și ultima cu "Dinamo București unde mm ești" e concluzia perfecta a meciului

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 22 Iul 2019, 10:08

Victorie istorica cu Dinamo dupa 25 de ani.Am mai rupt un blestem si am spart si ghinionul mersului cu trenul.
Momentan cred ca trebuie sa ii dam credit lui Papura ,desi ma numar printre cei care considera ca nu este potrivit pentru postul de antrenor la noi.
Asa ca hai sa il lasam in pace si sa ne vedem de sustinut echipa. Rezultatele il tin in functie si momentan sunt 4 din 4.
Anul trecut dupa 4 meciuri(in toate competitiile) linia noastra era 0-2-2.
Forza Stiinta!!!

P.S:Hai cu un fundas central de valoare ca e belea pe centru

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 22 Iul 2019, 10:49

ma bucur ca i-am batut pe astia dupa atata timp, dar meciul a fost penibil. jocul nostru in nota obisnuita, mingi lungi sau actiuni individuale, ca trasee de joc cu papura antrenor mai greu.. Borta saracul a gresit absolut toate mingile. n-am avut adversar ieri, dinamo joaca cum jucam noi in 2011, parca intra si asteapta sa se termine meciul. nu-mi amintesc cand am vazut ultima oara o echipa care intr-un meci intreg sa nu aiba UN atac mai inchegat. la ce echipa avem, e ridicol sa jucam fara antrenor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Thunder

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Iul 2019, 12:08

DeuxEx scrie:
22 Iul 2019, 09:29
SLH, nu am jucat fenomenal, ci in nota obisnuita de cand e Papură pe banca. Peluza noastra a dominat fondul sonor (cel putin asa se auzea la TV), iar javrele au fost reduse la tacere.
Bine, tu stii cati dintre cei prezenti in tribuna s-au manifestat activ si cati nu.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
El se refera la faptu` ca am fost aproape 3 sectoare din care 2 stateau jos ca oamenii venisera sa vada meciu`... In deplasare cu dinamo… Pe de alta parte da, sonor ne-am chisat in freza lor, dar dupa golul de 1-0. Pana atunci, nu. Iar dupa 2-0 evident ca era inmormantare, si 10 insi daca eram ii dominam sonor.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 22 Iul 2019, 12:13

Bancu ar fi cheia jocului mai legat in atac.Eu l-as baga in masa pe contra cu naționala lui si l-as juca pe Bancu in pozitie ofensivă,cu Vatajelu fundas stânga.Dar pt asta revenim la vesnică problema...fundas central under21.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 22 Iul 2019, 12:43

Si inca o chestie, mi se pare strigator la cer ca meciul nu a fost oprit si amanat dupa ce a patit Neagoe.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 22 Iul 2019, 13:02


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 22 Iul 2019, 13:52

Papura are o relatie speciala cu norocul. Universitatea Craiova castiga in ultimile secunde ale meciurilor, intalneste echipe care isi saboteaza antrenorii. Nu mai zic nimic, poate o fi bun si nu ne dam noi seama. In rest, mi-au placut Vladoiu si Martici.

LiviuB

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 22 Iul 2019, 14:31

prin prisma faptului ca am batut la dinamo dupa 25 de ani si ca am obtinut cea de a 4-a victorie din istorie pe terenul lor, e formidabil.
dar trebuie sa fim realisti si sa spunem ca orice alt rezultat era un esec in conditiile in care am prins un adversar ce nu era in stare nici sa lege 3 pase. Bravo antrenorilor si jucatorilor ca au speculat aceste slabiciuni ale adversarilor si i-au invins. totusi, in continuare s-au facut niste greseli imense, Pigliacelli a dat o pasa pe centru direct la un adversar, iar Acka si Martic au pierdut mingea in aparare, tot pe zona centrala, cu niste adversari mai buni, astea ne puteau costa. sigur, sunt convins ca si la noi sunt multe chestiuni de reglat, suntem la inceput, a fost si nevoia de a juca cu fundasul drapta pe post de fundas central, cei 2 U21 de la inceput au fost foarte timorati, ne-au lipsit multi jucatori, pana la urma e bine ca s-a terminat cu bine dar e mult de munca.
cel mai mult mi-a placut de Bancu - mi se pare ca el a dat tonul superioritatii noastre, a dominat partea stanga. Apoi Mateiu a acoperit extraordinar mijlocul, si ambele goluri pleaca de la pasele lui. nu in ultimul rand, trebuie sa il remarc pe Barbut, a avut un joc bun si a fost disciplinat in defensiva, nu si-a mai lasat adversarul. Despre tineri - Vladoiu a intrat bine in joc. important pentru ei este sa prinda minute, in mod sigur vor creste in joc. si ne lipseste mult Mihaila. Daca s-ar concretiza transferul lui Ghita ne-ar ajuta mult...
despre suporteri - n-au mai fost asa multi ca alte dati dar au fost inimosi. eu am stat la a doua si pot spune ca s-au auzit foarte bine si 0-0, nu doar cand erau cainii cazuti. merita felicitati inclusiv pentru palma data tuturor atunci cand scandau numele lui Neagoe (atentie - galeria Universitatii i-a scandat numele si la inceput, nu doar cand au fost problemele). Referitor la ce spunea Slh, eu nu-i impartasesc opinia, in deplasarile din Bucuresti in peluza vin foarte multi suporteri, nu doar membri ai galeriei. nu ai cum sa ii faci pe toti sa cante si sa strige. era foarte important sa se creeze o masa critica a galeriei care sa dea tonul, si asta deja s-a format, felicitari. restul se vor lua dupa acest grup.
ma bucur sa stiu ca Neagoe e bine, sper sa plece din groapa aia neneorocita. atata rautate ca la astia este greu de gasit. la astia se imbina o lipsa de respect si o nesimtire atat din partea clubului dinamo (care mai are putin si umple cu reclame orice spatiu, chiar daca astupa vizibilitatea asupra gazonului) si a fanilor - care fumau (si nu numai tigari) fara nicio probleama pe stadion, chiar la balustrada care separa tribuna de teren
una peste alta ramane rezultatul. inca o data , felicitari tuturor!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 22 Iul 2019, 14:55

SLH scrie:
22 Iul 2019, 12:43
Si inca o chestie, mi se pare strigator la cer ca meciul nu a fost oprit si amanat dupa ce a patit Neagoe.
Sérieux ?
Eu tin sa reamintesc: 29.05.1985.
Asta spune ceva la voi?

Supp's de LIVERPOOL, club meu de inima, cel mai frumos club pe care football a vreodata inventat, ucide 39 supp's italiens, raneste altele cateva sute. Meci oprit ori amanat?

Nu merita osteneala de reamintesc cate cas de problémes identique pe lungul istorie de football français. Niciodata intrerupt ori amanat meci.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 22 Iul 2019, 15:37


Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 22 Iul 2019, 15:40

malus dacus scrie:
22 Iul 2019, 15:37
...sa mai si radem...
https://www.timesnewroman.ro/sport/disp ... re-un-meci
:lol: :lol: :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Thunder

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Iul 2019, 00:38

LiviuB scrie:
22 Iul 2019, 14:31
si a fanilor - care fumau (si nu numai tigari) fara nicio probleama pe stadion, chiar la balustrada care separa tribuna de teren
Cine ma, io? Nu faceam domne` eu asa ceva, era tigare electronica :-D

Închis