[Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din capitala?

Poll ended at 21 Iul 2019, 13:03

3 puncte, Papura ii semneaza demiterea lui Neagoe
16
59%
1 punct, echipele se inchid reciproc
5
19%
0 puncte si un nou antrenor
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 23 Iul 2019, 00:38

Cum apreciaza Cosmin Staicu evolutia jucatorilor Craiovei :

Universitatea Craiova: Pigliacelli 6 – Borţa 5 (57 Vlădoiu) 7, Martic 7, Acka 7, Bancu 8 – Mateiu 7, Cicâldău 8, Ivanov 8 – Bărbuţ 8, Baiaram 5 (46 Vătăjelu) 6, M. Roman 7 (80 Fortes) 6.

https://cvlpress.ro/23.07.2019/la-un-pa ... happy-end/

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 23 Iul 2019, 02:29

Geană va ieși din spital cândva, curând. Daca aș fi Rotaru, și nu m-ar deranja vreo (maxim) 5K pe lună prin buzunare, l-aș unge pe Geană prin club, direct în academie. Să producă fără stres și poate chiar să iasă și ceva de acolo, cândva, curând (tot pretindem că ne tragem de undeva de pe la '48, ce-ar însemna un 3-5 ani pe ici, pe colo, cât să se pună omul pe picioare). Ar fi o lovitură de imagine devastatoare în comparație cu haita care se sfâșie din interior din Groapă. Și mai ales simbriașilor de prin toate tembeliziunile care abia așteaptă să mai pășim greșit sau să-i mai iasă vreunuia de'al nostru porumbelu pe gură, că ne și împroașcă din cap p'înă'npicioare cu zâmbetul pe buze de nu ne spală tot Jiul dintr-o lună de vară; dar subtil, ca să nici nu-i poți răspunde... geaba le-ai tăiat acreditările, că ei tot mărunt, mărunt te toacă...

Ce să mai, părerea mea e că ar fi o mutare strașnică a cărei efecte nici nu o sa le știm a le contabiliza imediat, căci efectele vor fi a la long.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk



malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 23 Iul 2019, 10:07


Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 23 Iul 2019, 10:08

o idee.extraordinară,de ar fi pusă în practică, chiar și pentru un termen scurt .. măcar dă un copy-paste la ce ai scris & trimite-l,ca mesaj, pe site-ul clubului .. merită încercat, pentru că este unul din familia alb-albastră!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 23 Iul 2019, 10:17

Si ce dacă se mișcară alții mai repede. Dacă Roty ar vrea să facă acest gest, nici măcar n-ar trebui să pluseze la oferta frânarilor. Geană'i din Craiova, nu-i trebuie lui la bătrânețe Cluju. Craiova-i casa lui. De aici se trage. Îl cheamă înapoi Craiova, nu nu știu ce cioflingari apăruți după ultima ploaie. Să facă el oferta, că vine Neagoe singur. Știe drumu'.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Iul 2019, 13:32

https://www.fanatik.ro/cornel-dinu-atac ... a-19034167

Articolul asta unde încep sa se spargă e un argument, pentru cei care susțin ca vor pe Rednic, Piturca etc poate înțeleg ca mai bine un antrenor modest sau străin decât unul bun care nu are nici o legătură cu Craiova.. Asta după ce amândoi au trecut pe la Craiova și "ne-au ajutat" deja, ca erau destui înnebuniți după fostele glorii de la alte echipe..

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 23 Iul 2019, 15:57

Ciudata concluzie ai tras dupa acest articol in care n-am vazut numele lui Piturca.
Nu poti nici sa-l bagi pe Piti in aceeasi oala cu Rednic si sa zici ca n-au treaba cu Craiova. Piti chiar are, e din Craiova, a copilarit si jucat fotbal cu Boldici si Balaci. Apoi, Rednic ti l-a adus pe [miti] care ti-a luat Universitatea. Piti te-a scapat de [miti] si astfel ti-ai recapatat-o.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Iul 2019, 18:58

Am urmărit punctele comune al ambilor, menționez doar rezultatele la Craiova și iubirea pana la moarte cu dușmanii noștri nr1 dar mai gasim, jegurile mereu seamana

Diferențe?! piti a jucat și combinații cu [cenzurat], a încercat sa însele și un cazino, e un om de mare valoare intradevar...ce sa zic, când îți dorești asa ceva la echipa eu zic sa nu ne mai miram dc dispare o echipa peste noapte pentru comisioane sau da, ca piti e mai versat și te vinde la pariuri și ce nu știi nu te doare

A jucat cu bălăci piti.. Asa și? Nu vad relevanta în asta.. Netoiu e de la Poiana Mare, te încălzește asta, ca e din zona? .. poate fi chiar un dezavantaj dc nu tine cu universitatea

Sunt exemple pozitive care sunt f glorii la steaua gen Adrian Ilie care e din Craiova, dar pe Piturca nu îl recomanda nici trecutul nici caracterul, dar spune tu argumentele de dragul unei discuții, de ce l-ai vrea iar pe stelistul asta, poate îmi scăpa mie ceva😒

Thunder

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Iul 2019, 22:17

Fanii lu` marin booveanu sunt printre noi! Numai un zeu il poate acuza pe Piti ca joaca meciurile la pariuri. Piturca e un capos, cand I se pune pata nu-l mai schimba nici luna de pe cer si cam atat poti sa zici de rau de el. Dar sa zici ca e de teapa lu` rednic tre` sa fii *****. Piturca nu avea niciun avantaj din moartea Craiovei cand a venit aici. Combinatiile cu ajica s-au facut pe dezlegarile a 5 jucatori, de comun acord ca nu i-a pus nimeni pistolu` la tampla lu` ajica sa accepte! Piturca e singuru` care ti-a avut rezultate notabile la nationala mare si penultimu` care le-a avut la nationala mica pana acum, anul asta, cand a fost Radoi. Si nu stiu cat a fost meritul lu` Radoi si cat al regulii aleia cu u21. Piturca niciodata nu s-a facut pres pt patron, indifferent ca s-a numit becali, ajica, sau vreun arab din emirate. Daca asta da cuiva de inteles ca Piti e genu` care sa vanda meciuri la pariuri, inseamna ca ala sta prost cu judecata la bibilica.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Iul 2019, 00:31

- asta gasesti asa pe google la liber...cum m-as putea gandi la pariuri ? :?:

M-am mai certat cu cineva pe subiectul asta e forum , care la fel o luase razna cu booveanu cand m-am luat de piturca ...eu ziceam ca a facut combinatii cu jiji, am scris fecallliii si a aparut [cenzurat] , site-ul are regex prea restrict.....in fine..... Dar ai dreptate si cu asta, a fost si asociat cu ajica pe jucatori, pe bani , pe morti lor in gat....eu nu pot sa-i disociez atata timp cat amandoi au batut palma, zici ca il cunoscuse in prima zi de scoala si i-a furat sandvisul....naiv si cu becalli si cu ajica saracu de el....mare naiv si piti asta :o

Dar nu vad unde sunt argumentele proPiturca, doar scuze ca el nu a fost , el nu a facut cu ajica....nici jocurile de noroc nu-i plac , nu te poti intelege cu el ca e incapatanat si asta cik e bine,antrenor de nationala acum 8 ani....foarte convingator , dar cred ca mai stau putin sceptic. Bine, e mai usor sa o bagi manipulare din asta indirecta, la persoana a 3-a, ca atunci cand eram la gradinita in comunism unde era atitudinea securista ca dc desfintezi omul atunci cade in derizoriu ideea...apreciez totusi finetea britanica pr ca ultimul afectat pe subiectul asta a inceput cu jigniri urate , era innebunit tot asa dupa piti si pasionat de sherlock holmes si a zis ca a gasit un spion infiltrat si il orbise succesul, uitase argumentele proPiturca la fel ca altii cum ar zice unii :)(

Concret vorbind :
1. Fotbalistic , ce a castigat Piti in ultimii 15 ani ? unde a antrenat in ultimii 10 ani ? pai a cam stat prin tribunale , prin cazinouri , pe la tv....

2. Are cineva dubii asupra faptului ca la nationala , pe perioada lui, selectia a fost influentata si de jiji in perioada aia ? unde e obiectivitatea aia de care tot zice el mereu...o vrajala

3.Personal =>caracter omu nu prea e de incredere : jucator la cazino , a incercat sa insele, casatorii multiple, cearta cu amanta pe pensia alimentara, realtii vechi cu jiji si toti apropiatii lui si in toate lumea asta neagra din vechiul fotbal , deci referinte proaste pe toate planurile...ca prieten se certa cu toata lumea pt ca e incapatanat si vrea mereu sa fie ca el

4.Legenda a stelei , se identifica cu Steaua

5. Imagine club care te afecteaza si pe partea economica , sa zicem ca esti oficial al craiovei, ce ai raspunde la intrebarile astea sub orice forma ar venii ele , asa primele care imi vin in minte? :
Daca antrenorul dvs a incercat sa insele un cazino, credeti ca ar putea cocheta si cu pariurile , ce parere aveti ?
Ce parere credeti ca are un club din exterior , sau un jucator din exterior cand cauta informatii pe google despre preacuvincuosul Pirturca pe plan personal si fotbalistic

Sunt de acord ca a facut treaba la nationala, dar sa se duca acolo atunci , il tin io ?!...

omu e depasit , in 2020 nu mai merge cu 442 si cu inflexibilitatea lui si e si batran. Si de ce sa ne agatam de vechile fantome tocmai acum cand clubul are o pozitie f buna, e cel mai puternic din '94 incoa, ei au nevoie de noi , nu noi de ei. Cand era bine, stateau toti la coada la oi si la caini ....sa stea si acum , CSA-ul i-a deschis portile larg, ce are acolo ?

Solutie :
Vreau antrenor de club si de ce nu strain , daca astia romani nu sunt seriori si nici experimentati,
uite edy e stelist ,experienta, rezultate, caracter dc a refuzat pe oier , tanar , viziune noua....asta de ce nu ? de ce satana? daca vrei neaparat roman

P.S: Daca cineva are impresia ca cineva care joaca pe la cazino nu e pasibil si de pariuri inseamna ca vrea sa mearga pe incredere si vrea sa stea cu mintea odihnita ....eu vorbeam de lucruri serioase, chestii reale , nu de sentimente si de premonitii , dar probabil ca am eu probleme cu judecata pt ca o folosesc. :smoke: ucv

Thunder

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 24 Iul 2019, 02:03

Nu e vorba ca vreau neaaparat roman, dar exagerezi mult in partea negativaa a unor lucruri care nu prea au treaba cu fotbalu`. A inselat Piti cazinouri? Pai si care [****] e problema? Sunt cazinouri frate, nu e ca si cum ar fi incercat sa fure bani din cutia milei. Chiar am luat-o razna? Astea-s tzatzisme, radio sant, barfa babelor nebune. A avut Piti amanta? Pai ce, esti gelos? Adica [****], daca esti antrenor tre` sa fii bisericos sau cum e asta? Traditional vorbind, fotbalistii si antrenorii se insoara cu femei frumoase si in jurul lor graviteaza femei frumoase pt ca-s atrase de bani. Nu zic ca-s c.rve… Zic doar ca fug hainele de pe ele in preajma banilor dintr-un motiv anume.

Iar de castigat, pai cred ca are vreo 2 titluri cu oaia, nu stiu sigur ca nu-s asa fan Piti dar mi se pare stupid modul in care e judecat… asta una la mana, a 2a, hai sa vedem cate mandate a fost lasat in pace sa le duca la capat? Ca el saracu in ultimii 15 ani nu stiu daca are 6 ca antrenor prin Romania, din care 1 in care a fost indepartat de la oaie de oier si de ajica de la Craiova. Da, e o legenda a stelei. E vina lui ca aia de la Craiova aveau ochi pt alti atacanti atunci. Sa I se taie capu` zic...

iuli

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 24 Iul 2019, 08:59

:)( :)( :)( T@V,ce faci vere?te-ai clonat si tu?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Iul 2019, 09:53

Thunder scrie:
24 Iul 2019, 02:03
Nu e vorba ca vreau neaaparat roman, dar exagerezi mult in partea negativaa a unor lucruri care nu prea au treaba cu fotbalu`. A inselat Piti cazinouri? Pai si care [****] e problema? Sunt cazinouri frate, nu e ca si cum ar fi incercat sa fure bani din cutia milei. Chiar am luat-o razna? Astea-s tzatzisme, radio sant, barfa babelor nebune. A avut Piti amanta? Pai ce, esti gelos? Adica [****], daca esti antrenor tre` sa fii bisericos sau cum e asta? Traditional vorbind, fotbalistii si antrenorii se insoara cu femei frumoase si in jurul lor graviteaza femei frumoase pt ca-s atrase de bani. Nu zic ca-s c.rve… Zic doar ca fug hainele de pe ele in preajma banilor dintr-un motiv anume.

Iar de castigat, pai cred ca are vreo 2 titluri cu oaia, nu stiu sigur ca nu-s asa fan Piti dar mi se pare stupid modul in care e judecat… asta una la mana, a 2a, hai sa vedem cate mandate a fost lasat in pace sa le duca la capat? Ca el saracu in ultimii 15 ani nu stiu daca are 6 ca antrenor prin Romania, din care 1 in care a fost indepartat de la oaie de oier si de ajica de la Craiova. Da, e o legenda a stelei. E vina lui ca aia de la Craiova aveau ochi pt alti atacanti atunci. Sa I se taie capu` zic...
nu vad nici un argument pro_Piti_Antrenor, vad ca e doar o victima ,pt ca pe saracu naiv l-au inselat baietii mari ....remarc insa simpatia pt el si gusturile nu vreau sa le pun in discutie

eu dor am dat argumentele pentru care nu l-as propune pe pe piti la craiova ( fotbalistic, comportament, caracter , economic si imagine)...fiecare simpatizeaza pe cine vrea , insa sa il aduci la echipa acum cand clubul e relativ stabil si puternic, mi se pare ca dam inapoi

LiviuB

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Iul 2019, 10:04

Piturca e un antrenor foarte bun, punct.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2019, 10:42

Nu vine, ma, Piturca. Ar fi o soluție foarte buna (personal, nu il agreez!) la ora actuala.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis