[Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Moderator: grup_moderatori

Cate puncte obtinem in cel de-al 3-lea meci din acest sezon?

Poll ended at 28 Iul 2019, 16:57

3 puncte, un rezultat bun in perspectiva meciului retur din Europa League
16
67%
1 punct, Moldovan este egalul lui Papura
6
25%
0 puncte, Moldovan & co produc surpriza
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 08:59

marius_vl scrie:
28 Iul 2019, 23:23
Pe 11 am jucat primul meci oficial al sezonului! Am jucat 6 meciuri în 17 zile de atunci, adică un meci la mai puțin de 3 zile, iar dacă trecem de unguri urmează o nouă perioadă identică cu cea care a fost până acum! Nu pun în calcul căldura infernală la care se joacă meciurile, nu pun în calcul gazonul mizerabil pe care jucăm acasă, deci de unde atâta spectacol?
Corect !

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marius_vl » 29 Iul 2019, 09:20

observ ca suntem programati in aceeasi zi cu samsarul, duminica, insa noi jucam in plina caldura la ora 6 in timp ce favorizatul ala joaca numai seara in nocturna! ce mare derby este sepsi-viitorul din etapa viitoare incat trebuia programat in nocturna de la ora 9, ca si meciul de aseara cu sibiul? Nu era normal ca etapa viitoare sa se schimbe orele, sa jucam si noi in nocturna si samsarul la 40 de grade? Inclusiv aici suntem total dezavantajati

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Bobby » 29 Iul 2019, 09:22

Da ! Fabulosa programarea acestor meciuri. Clubul trebuie sa faca ceva in aceasta privinta.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iul 2019, 09:30

Bobby scrie:
29 Iul 2019, 08:58
Cica Mihaila a revenit de citeva zile la antrenamentele echipei - sper sa fie apt de joc cit mai repede. Cu Mihaila, Baicu, Ionita, Koljic echipa are destule variante pe zona ofensiva.

M-a mirat ca Barbut si Bancu n-au fost cel putin partial menajati la meciul asta.

Cum noteaza Cosmin Staicu prestatia echipei pe cvlpress.ro :

Pigliacelli 6- Șt. Vlădoiu 5 (25 Martic) 7, Kelic 6, Acka 7, Bancu 6 – Qaka 5 (65 Mateiu) 5, Ivanov 6, Cicâldău 5 (79 Vătăjelu) 4 – Bărbuț 6, M. Roman II 7, V. Constantin 5.

Roman 7!!!??? :lol:
Confirmarea cea mai bun ca olteni au mult humour. Poate si inca mult auto ironie o:



:lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de fanucrv » 29 Iul 2019, 10:55

Portarul ăstora de la Chindia mi se pare un jucător bun. L-am văzut și în primele doua etape și mi-a lăsat o impresie buna. E Under 21

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de SLH » 29 Iul 2019, 11:35

Un nou meci prost impotriva unei echipe slabe pe care il castigam cu mare noroc. Parca nici nu ne mai asteptam la altceva. Cred in continuare ca victoriile astea doar amana inevitabilul.

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marty » 29 Iul 2019, 12:18

ultimele minute cu noile promovate ne-au adus 4 puncte.cat il mai tine norocul pe neofitul asta?! pentru ca nu jucam NIMIC.
daca nu trecem de unguri poate ca adevarul sa iasa la suprafata: nu avem antrenor si un patron nepasator cu clubul!

apropo de roty-nu i-a mai intrat prima transa pe mitrita? niciun cuvintel pe aceasta tema.o fi clubul lui,dar entitatea este de interes national.media de 10 000 de fani la meciurile cu noile promovate confirma acest lucru.continua programarile noastre in bataie de joc.iarna jucam la 9 pe temperaturi de minus,vara jucam la peste 35 de grade de la 6! ce face armata de yesmeni platita de roty? nicio adresa la lpf? nicio obiectiune?!

deci interesul pentru ghita si craioveanul boboc au fost stiri aruncate in presa de aparatul lui roty de propaganda.
deci interesul pentru portughezul ala dorit si de cfr ,alta gogorita!
cand luam un fundas titular? kelic si acka sunt catastrofe-cum l-au lasat pe ala imprumutat de la dinamo sa loveasca fara probleme bara?! iar thiago...
de ce jucam cu improvizatii meciurile in care suntem obligati sa incepem cu 2 u21? ne-am bazat doar pe mihaila.nu stia stafful cat va sta pe tusa?!

cand o sa avem linia de atac, cam peste o luna-ionita-koljic-mihaila ( valoroasa pentru campionatul nostru) probabil roty va renunta la 1-2 mijlocasi-cicaldau ( care a inceput sa carteasca ca nu este transferat afara) si/sau mateiu! sper sa nu se intample asta,dar luna august are 31 de zile! si daca iesim din europa,sa te tii de restructurari!
meciul cu honved consider ca este hotarator pentru universitatea craiova,privind viitorul ei in anul acesta.mai ales ca daca trecem si de atenieni ( cu norocul lui papy :)( ) putem prelua calificativul lor de favoriti la tragerea pentru intrarea in grupe!
oricum,indiferent de ceea ce se intampla,FORZA STIINTA!

stadion plin cu ungurii.sa nu uitam ca acum 100 de ani olteni de-ai nostri si-au pus opincile deasupra steagului ungariei pe parlamentul de la budapesta!
este istorie,pe care nu trebuie s-o uitam!
dar nici sa profitam pe stadion de ea! :)(

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iul 2019, 15:20

marty scrie:
29 Iul 2019, 12:18
ultimele minute cu noile promovate ne-au adus 4 puncte.cat il mai tine norocul pe neofitul asta?! pentru ca nu jucam NIMIC.
daca nu trecem de unguri poate ca adevarul sa iasa la suprafata: nu avem antrenor si un patron nepasator cu clubul!

apropo de roty-nu i-a mai intrat prima transa pe mitrita? niciun cuvintel pe aceasta tema.o fi clubul lui,dar entitatea este de interes national.media de 10 000 de fani la meciurile cu noile promovate confirma acest lucru.continua programarile noastre in bataie de joc.iarna jucam la 9 pe temperaturi de minus,vara jucam la peste 35 de grade de la 6! ce face armata de yesmeni platita de roty? nicio adresa la lpf? nicio obiectiune?!

deci interesul pentru ghita si craioveanul boboc au fost stiri aruncate in presa de aparatul lui roty de propaganda.
deci interesul pentru portughezul ala dorit si de cfr ,alta gogorita!
cand luam un fundas titular? kelic si acka sunt catastrofe-cum l-au lasat pe ala imprumutat de la dinamo sa loveasca fara probleme bara?! iar thiago...
de ce jucam cu improvizatii meciurile in care suntem obligati sa incepem cu 2 u21? ne-am bazat doar pe mihaila.nu stia stafful cat va sta pe tusa?!

cand o sa avem linia de atac, cam peste o luna-ionita-koljic-mihaila ( valoroasa pentru campionatul nostru) probabil roty va renunta la 1-2 mijlocasi-cicaldau ( care a inceput sa carteasca ca nu este transferat afara) si/sau mateiu! sper sa nu se intample asta,dar luna august are 31 de zile! si daca iesim din europa,sa te tii de restructurari!
meciul cu honved consider ca este hotarator pentru universitatea craiova,privind viitorul ei in anul acesta.mai ales ca daca trecem si de atenieni ( cu norocul lui papy :)( ) putem prelua calificativul lor de favoriti la tragerea pentru intrarea in grupe!
oricum,indiferent de ceea ce se intampla,FORZA STIINTA!

stadion plin cu ungurii.sa nu uitam ca acum 100 de ani olteni de-ai nostri si-au pus opincile deasupra steagului ungariei pe parlamentul de la budapesta!
este istorie,pe care nu trebuie s-o uitam!
dar nici sa profitam pe stadion de ea! :)(
Koljic?
Dupa un asemenea accident, tu crede ca el o sa revina la fel cum el inainte fost?
CRAIOVA JE T'AIME !!!

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de marty » 29 Iul 2019, 16:18

Da! va reveni la forma initiala.este si speranta actionariatului care vrea sa-l vanda cel putin pe 10 mil !

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 29 Iul 2019, 16:38

Problema e ca e posibil sa aibă picioare de sticla, e deja la a 2-a accidentare grava și e relativ tânăr...

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de LiviuB » 29 Iul 2019, 16:49

O victorie foarte importanta date fiind circumstantele. Mi-a fost teama de acest meci. E greu ca in aceasta perioada sa aduci echipa la o forma competitiva, eu zic ca abia la sfarsitul lunii august vom ajunge la o frma buna, si se vor suda relatiile. E f important sa strangem puncte pana atunci. Trebuie sa tinem cont ca am avut si f multi indisponibili si nici nu am fost pregatiti pt regula U21. Pt noi a fost un real handicap

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Iul 2019, 17:03

Acka pare intr-o crestere de forma.
Papura a schimbat bine, a menajat tot ce se poate la mijloc.

Roman isi revine la forma de la pandurii, astept sa inscrie odata pe meci
Pigliaceli a fost mai concentrat, mi-a placut
Bancu foarte bun si rezervat, nu a consumat energie inutil.
Martic si Barbut se inteleg din ce in ce mai bine. Combina bine si il gasesc pe Roman

Cicldau si Vatajelu destul de nervosi, iritati, nemultumiti.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iul 2019, 17:11

marty scrie:
29 Iul 2019, 16:18
Da! va reveni la forma initiala.este si speranta actionariatului care vrea sa-l vanda cel putin pe 10 mil !
Eu inteles totul.
Craiova este oras de rude apropiate de Dumnezeu.
Toată lumea cunoaste de inainte ce si cum lucruri va merge.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de Paul » 29 Iul 2019, 17:21

Mai exista o vorba care se aplica, Arthur: cei care cred ca le stiu pe toate ne enerveaza pe noi cei care chiar le stim pe toate :)
Si inca una: nu trebuie sa crezi in miracole, trebuie sa te bazezi pe ele.
Cu Kolijc toti speram ca o sa fie bine, dar e clar ca ii va lua timp sa se reacomodeze la meciuri si sa dea Dumnezeu sa nu aiba picioare de cristal, precum Gardos, ca atunci cu toata speranta actionarilor, si cu tot fotbalul si instinctul de atacant pe care il are el, va fi foarte greu.
Sa fim optimisti, dar nu ar trebui nimic fortat, spre binele tuturor.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Chindia Targoviste

Mesaj de calugaru' vaxile » 29 Iul 2019, 19:03

Bobby scrie:
29 Iul 2019, 09:22
Da ! Fabulosa programarea acestor meciuri. Clubul trebuie sa faca ceva in aceasta privinta.
pai clubu' s-a plins la sfirsitu' sezonului trecut exact de programarile penibile. si drept urmare, anu' asta ne dau sa sarim. adica cum bah, aveti tupeu sa ziceti ceva?

asta e, mai rau ca-n timpu' ligii lu' mitica

Închis