[Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in returul cu maghiarii din Budapesta?

Poll ended at 02 Aug 2019, 17:58

Victorie si calificare, istoria ne obliga!
26
84%
Iesim pe usa din dos din E.L.
5
16%
 
Total votes: 31

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bogho » 30 Iul 2019, 17:03

LiviuB scrie:
29 Iul 2019, 21:23
Ne arbitreaza o brigada din Marea Britanie... nu e prea bine, ar putea sa le permita jocul dur...
Arbitrul de la centru a mai arbitrat de 2 ori echipe românești, dar naționala U21. Și ambele meciuri s-au terminat cu victoria României, cu 2-1.
-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de DeuxEx » 30 Iul 2019, 22:44

Inca se gasesc bilete la vanzare atat in peluze, cat si la T1, T2 si T0.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de conStiinta » 31 Iul 2019, 06:49

Nu am vazut un comunicat special cu treaba asta (probabil mi-a scapat, daca exista), dar din cate am inteles se intra cu abonamentele la acest meci, nu?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Jimmy Darmody » 31 Iul 2019, 06:57

Beneficii dedicate tuturor abonaților
Prețuri preferențiale la achiziționarea produselor din magazinele Științei
Acces liber la meciurile de pe teren propriu din tururile preliminare 1, 2 și 3 ale UEFA Europa League
Deplasare alături de Știința în UEFA Europa League (tragere la sorți)
Întâlnire cu unul dintre jucătorii Științei (tragere la sorți)
O zi în viața echipei alături de jucători (tragere la sorți)
Standuri speciale Food & Drinks în incinta stadionului „Ion Oblemenco”

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2019, 07:13

conStiinta scrie:
31 Iul 2019, 06:49
Nu am vazut un comunicat special cu treaba asta (probabil mi-a scapat, daca exista), dar din cate am inteles se intra cu abonamentele la acest meci, nu?
Da !

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de fabius_2014 » 31 Iul 2019, 09:09

Honved nu este o echipa de speriat. Cu putina organizare nu ar trebui sa avem probleme.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bogho » 31 Iul 2019, 11:22

La conferința de presă de ieri mi-au dat impresia că meciul de EL e secundar, mai important este debutul in campionat fiindcă sărbătoresc și 110 ani de la înființare (meciul va fi pe 3 august, sâmbătă).
Au 5 absențe pt meciul cu noi (2 accidentați, 2 care sunt in recuperare și vor fi menajați pt meciul din campionat, 1 suspendat pt cartonașe). Speră să se califice cu noroc, chiar și la penaltiuri.
-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de DeuxEx » 31 Iul 2019, 22:05

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 31 Iul 2019, 22:44

Papura zice ca Cicaldau mai are nevoie de 2-3 saptamini sa ajunga la potentialul maxim. Si mai zice ca U Craiova a facut oferte la doi jucatori in aceste zile - se asteapta raspunsurile jucatorilor.

E frumos ca simtim, dupa zeci de ani, din nou emotia meciurilor din cupele europene ale Stiintei. Un rezumat de acum 29 de ani de la meciul pe teren propriu cu Borussia Dortmund, un meci care NU a fost sold out :


Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de fanUCV » 31 Iul 2019, 22:50

și continui yo cu citatul ăsta, care ar trebui, cumva, să lămurească situația lui Papură, deocamdată ..

"Corneliu Papură, tehnicianul oltenilor, promite o evoluție pe măsură a elevilor săi, care să ducă într-un final la o calificare în turul al treilea din UEL și încă un pas înainte spre faza grupelor. Papură, aflat la prima sa experiență de o asemenea anvergură, nu s-a sfiit să recunoască faptul că se sfătuiește destul de des cu Victor Pițurcă.

”Da, așa este, vorbesc cu nea Victor, mă ajută mult. Este un lucru bun”, a spus Papură, la conferința de presă oficială dinaintea celui de-al doilea duel cu maghiarii. Apoi, tot Papură a continuat: ”Mai ales că e vorba de un antrenor de talia lui nea Victor, care poate să-mi dea sfaturi și mi le dă”, a mai spus antrenorul oltenilor."

adică, omul are și o pilă bună la patroni, buni amici cu cel supra-numit "Satana" ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2019, 00:04

Bobby scrie:
31 Iul 2019, 22:44
Papura zice ca Cicaldau mai are nevoie de 2-3 saptamini sa ajunga la potentialul maxim. Si mai zice ca U Craiova a facut oferte la doi jucatori in aceste zile - se asteapta raspunsurile jucatorilor.

E frumos ca simtim, dupa zeci de ani, din nou emotia meciurilor din cupele europene ale Stiintei. Un rezumat de acum 29 de ani de la meciul pe teren propriu cu Borussia Dortmund, un meci care NU a fost sold out :

Probabil, cea mai dureroasă înfrângere pe teren propriu în cupele europene și printre cele mai dureroase per total, alături de înfrângerile din deplasare cu Sarajevo (1984) și PSG (1993)...

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de crazy_u.craiova » 01 Aug 2019, 12:54

Știți unde pot vedea meciul online, din afara?M-am uitat pe ghidul programului de la unguri din tur, dar nu par a da meciul.

Trimis de pe al meu FIG-LX1 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de zeddDarko » 01 Aug 2019, 13:10

Daca esti abonat RCS-RDS in strainatate sigur il poti vedea pe site-ul digisport.ro, daca nu, sunt extrem de multe site-uri care transmit toate posturile romanesti.
http://mywebtv.info/dig-sport-1-online

http://www.tvro.eu/2018/08/digi-sport-1.html

http://www.tv-sport-hd.com/TelekomSport1-LSH.html

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2019, 17:45

Au pus astia pe facebook-ului clubului un clip "motivational" facut pentru echipa. Ce productie de doi lei ! Mai bine o tineau ascunsa - niste voci in engleza si niste slogane in romaneste din limba de lemn...

In fine - asta nu conteaza decit la capitolul imagine. Succes echipei in acest meci !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2019, 18:31

...subtire rau. Faceau niste filmulete destul de reusite ( nu neaparat motivationale ). Sper ca nu l-au concediat p-ala. Strict pt. acest meci, cel mai bun motivational si cel mai usor de facut e cel postat de Gruppo Maxima. Deplasarea de la finala cupei pe fond de "Treceti batalioane romane Carpatii".

Închis