[Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in returul cu maghiarii din Budapesta?

Poll ended at 02 Aug 2019, 17:58

Victorie si calificare, istoria ne obliga!
26
84%
Iesim pe usa din dos din E.L.
5
16%
 
Total votes: 31

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bogho » 06 Aug 2019, 15:11

In comisia de etica si disciplina la UEFA am avut 3 romani. Intai Lupescu care a renuntat cand a venit ca director FRF, urmat de Gica Popescu care a demisionat in ianuarie 2013 cand a fost implicat in dosarul tranferurilor si apoi a fost si Dumitru Mihalache dar care a fost retras apoi de Burleanu cand acesta a ajuns presedinte FRF
-

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de marty » 06 Aug 2019, 15:46

The UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (CEDB) has announced the following decision:

Match: UEFA Europa League second qualifying round second-leg match between Universitatea Craiova and Budapest Honvéd FC (0-0), played on 1 August 2019 in Romania

Charges against Universitatea Craiova:
- Setting off fireworks - Art. 16 (2) (c) of the UEFA Disciplinary Regulations (DR)
- Throwing of objects - Art. 16 (2) (b) DR
- Insufficient organization - Art. 16 (1) DR, Art. 27.01 and 33.02 of the UEFA Safety and Security Regulations
- Racist behaviour - Art. 14 DR
- Crowd disturbances - Art. 16 (2) (h) DR

Decision:
The Control, Ethics and Disciplinary Body has decided:
- to order Universitatea Craiova to play its next three (3) UEFA competition matches as host club behind closed doors, the third of which is suspended for a probationary period of two (2) years;
- to fine Universitatea Craiova €60,000.

Following aforementioned match, disciplinary proceedings have been opened against Budapest Honvéd FC.

Charges against Budapest Honvéd FC:
- Improper conduct of the team - Art. 15 (4) of the UEFA Disciplinary Regulations (DR)
- Crowd disturbances - Art. 16 (2) DR
- Racist behaviour - Art. 14 DR

The case will be dealt with by the UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body on 22 August.

vicepresedinte CEDB-UN BOZGOR IMPUTIT.el a fortat ca sanctiunile impotriva noastra sa fie luate ieri si nu vineri cum se stia!
ca de obicei europa occidentala foloseste dublu standard cu europa de est!
comparam incidentele grave de la sturm graz cu cele de la noi!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de alex.p » 06 Aug 2019, 15:47

marty, nu le poti compara. Uita-te de unde e presedintele comisiei si atunci intelegi decizia de la Graz.

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de marty » 06 Aug 2019, 15:52

da,parca este austriac!

acum ca am scapat de mentalitatea de securist a sefului jandarmeriei doljene ,florea,mutat la bucuresti speram ca putem sa scapam de sectorul oaspeti atasat langa peluza nord!

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de marty » 06 Aug 2019, 16:23

bravo sezione!

UEFA=Mafia si tara(nii) de [cenzurat]

#SturmGraz - teasta sparta bine de tot, tusierul cu adevarat in imposibilitatea de a continua meciul. *obiectul aruncat din zona "civilizata" a stadionului, nu de la ultrasi >>> #1etapa
#AEKAtena - oaspetii atacati cu cocktailuri Molotov, zeci de capete sparte, doar norocul nu a dus la o tragedie reala >>> #2etape
#UCraiova - bricheta aruncata in mana unui [cenzurat] si o petarda la 2m la care toti ceilalti nici nu tresar >>> #3etape
Doar prin aceste exemple recente putem linistiti sa eliminam falsa problema a lipsei de civilizatie a publicului roman raportat la cel occidental.
Atunci, care sunt cauzele?
Teatrul ieftin jucat de [cenzurat] imbracat in arbitru? UEFA=Mafia? Europa cu doua viteze? Apararea deficitara a clubului? Faptul ca deciziile au fost luate de o comisie condusa de Imperiul Austro-Ungar(presedinte-austriac, vice-ungur)?
Cu siguranta ca toate cele de mai sus au influentat aceasta dubla masura a forului european, dar cel mai mult doare atitudinea celorlalti romani, unii dintre ei chiar suporteri ai Stiintei. Acestia, in loc sa incerce prin toate mijloacele musamalizarea unui incident, dupa cum se vede minor la nivel european, in loc sa lupte cum se putea pentru binele Stiintei in situatia data, au ales sa puna gaz pe foc mimand civilizatia in vanatoare dupa aprobare in mediul online. Acestia sunt adevaratele petarde rasuflate si urat mirositoare.

#Sezione

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de calugaru' vaxile » 06 Aug 2019, 17:51

ungurii stiu sa se prezinte uniti in fata altora. romanii, nu.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de SLH » 07 Aug 2019, 11:05

Si ungurii au aruncat cu petarde in gura de acces de sub ei si in Peluza Nord. Si ei trebuia sa aiba si primele 2 capete de acuzare ale noastre. Probabil ca o sa le dea si lor la misto o amenda de 10-15k de euro pe care o sa o plateasca cumva mascat statul magiar.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de DeuxEx » 07 Aug 2019, 13:09

Din păcate, decizia de suspendare a executării sancțiunii de a juca fără spectatori următoarele 3 meciuri europene a fost respinsă de către Comisia de Apel a UEFA.

Ca urmare, toți cei care și-au achiziționat pachete de bilete cu AEK Atena și Sepsi OSK vor primii banii înapoi integral și, în plus, vor avea biletul gratuit la meciul cu Sepsi. Returnarea banilor se poate face oricând în următoarele 30 de zile la magazinele oficiale ale Științei, precum și la casele de bilete în cadrul programului zilnic. Cei care au achiziționat bilete doar la meciul cu AEK Atena vor primi, de asemenea, banii înapoi.

Sursa: pagina de Facebook a clubului


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de LiviuB » 07 Aug 2019, 13:47

si revin iar la problema antrenorului - cu un antrenor experimentat nu aveam ce discuta cu honved, cu aceasta echipa de ghiolbani.
astfel, nu ajungeam la situatia din min 119.
dar asta e... cand cel care decide are ambitii prostesti...

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de sorinyki » 07 Aug 2019, 13:50

+ jegul ala de arbitru care s-a [cenzurat] pe el 30 de minute, nu am vazut individ mai las

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de LiviuB » 07 Aug 2019, 13:53

ce este interesant e faptul ca portarul ungurilor se afla chiar langa arbitru. asta a avut o mica tresarire, in schimb, arbitrul zici ca fusese lovit de tanc. se mai si tine de urechea care a fost mai departe de petarda.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de sorinyki » 07 Aug 2019, 14:14

Da, nu am vazut individ mai speriat si mai [cenzurat] pe el. Eu am impresia ca a facut-o intentionat. Eu daca as fi UEFA nu as mai delega la meciuri genul asta de arbitri.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Aug 2019, 14:28

Si totusi nu ma pot intreba la nesfarsit CE CAUTA ACEL ULTRAS/*******/[cenzurat]/zeu la gard ? Ce cauta ? Ca daca te duci cumva inspre gard se gaseste cineva din PN sa iti atraga atentia ca nu ai ce cauta acolo, acolo se flutura steaguri, se bat tobele, se canta, kktul ala ce facea acolo? Sigur o sa se uite faza si peste un an sau doi va face la fel....nu e corecta nici decizia penalizarii tuturor pt un zeu, dar nu este nici in regula ca unul care sta langa steaguri sa faca asemenea gesturi , el a fost imaginea peluzei in seara aceea......

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de DeuxEx » 07 Aug 2019, 15:48

S-a tot discutat pe aici, dar tu nu vrei sa citesti ce posteaza altii. Ala cu petrda a coborat dinspre inelul 2. Nu a putut nimeni sa-l opreasca pentru ca toti eram concentrati pe imbulzeala din careu. Coborasera toti la bara, sa le tina spatele (verbal) jucatorilor nostri aflati in conflict cu ungurii.
Se zice ca atunci cand l-au gasit pe ala cu petardele, mai avea 3 lipite pe corp. Acum gandeste-te cine trebuia sa efectueze controlul corporal si de ce nu a facut-o. De aia propun ca cei de la club sa renunte la colaborarea cu NPG, firma ce de-a lungul timpului nu numai ca nu si-a facut treaba, dar a mai si instigat suporterii la unele meciuri.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Aug 2019, 18:34

Nu am citit recunosc....sincer iti zic ca nici macar odata nu am fost controlat, doar intrebat daca am bricheta sau nu si crezut pe cuvant....nici nu am apucaturi de ultras....bine,am si multi prieteni in jandarmerie si stau cu ei pana se duce imbulzeala,poate de aceea....

Închis