[Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte raman in Banie dupa meciul cu Sepsi?

Poll ended at 12 Aug 2019, 00:50

3 puncte, echipa se redreseaza
10
40%
1 punct, meci greu
5
20%
0 puncte, echipa este in picaj
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2019, 10:36


LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 10:55

pt ca asculta de oameni gen mitica dragomir care ii spune ca papura e senzatie de antrenor. cand astia au tot interesul sa te tna la nivelul asta (de exemplu - lui becali i-a spus sa il aduca pe Piturca)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 12 Aug 2019, 11:08

Papura mai primeste o sansa - pe nervii nostril :

https://www.fanatik.ro/corneliu-papura- ... v-19048452

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2019, 11:19

Acum doua luni iti ceream sa nu iti bati joc de iubirea noastra. Indemnul nu a trecut neobservat, ni s-au oferit anumite explicatii populiste dar bataia de joc a ramas. Va avertizam atunci ca rezultatele se vor observa la primele meciuri.
Uitati-va in tribune si ascultati-le. E ecoul comportamentului si deciziilor luate, e ecoul managementului cel putin defectuos.

Am fost "#impreuna" mereu, am incercat sa avem rabdare, dar cat timp sa ne mai mintim ca o sa fie bine? Decizia de a-l numi pe Papura nu am luat-o #impreuna, ai luat-o #singur! Aratam mizerabil, ne batem joc de fotbalisti, ii simtim la fel de consternati ca si noi ca Papura este antrenorul Stiintei. Si asta se vede in evolutia lor. Incepeti sa aratati din ce in ce mai mult cu un alt patron al Ligii I dar cu investitii mult mai mici.
In ultimele luni s-a reusit ceva de domeniul fantasticului. E o demonstratie a bataii de joc asupra celui mai numeros public din tara. Ne-am obisnuit cu tribune pline, corect? In fotbalul asta mort, Stiinta umplea stadioane. Dar nu toti sunt nebuni ca noi sa isi sacrifice totul pentru echipa la fiecare 3 zile. Multi se satura repede, aleg calea usoara. Papura a reusit ceea ce nu a reusit UEFA: sa goleasca Oblemenco.

Obiectivul minim acceptat si declarat public era clasarea pe primele doua pozitii si castigarea Cupei sau calificarea in grupele EL. In Europa suntem departe iar in Liga 1 aratam cam ca o echipa de locul 10. Suprinzator, cand lotul nostru pare mai bun ca in anii trecuti, ai decis sa il oferi celui mai slab antrenor. Anul trecut s-a pierdut campionatul cu echipele mici, anul acesta sa intelegem ca nu mai e cazul?

Faptul ca Papura inca este antrenorul Stiintei la aceasta ora reprezinta o jignire pentru suporteri, iar fiecare zi petrecuta de el pe banca tehnica va adanci si mai tare prapastia.

Papura semeni, culegi furtuna. Noi suntem #impreuna pentru demiterea lui!

Gruppo Capitala


EXCELENT PUNCT DE VEDERE!

Redmi Note 7 (Tapatalk)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de florinkeke » 12 Aug 2019, 11:27

Observatiile mele:
Echipa joaca dezlanat,fara organizare atat defensiva cat si ofensiva.Nu faci presiune nici pe apararea adversa,nu ai combinatii,culoare,un doi-etc.Defensiv gafam as always dar nu exista nici o organizare clara.
Borta este foarte slab ca si solutie U21.A avut multe oportunitati sa centreze si nu a facut-o.
Pigli s-a plasat foarte prost la gol.
Acka si Kelic sunt comici.Primul a gafat inexplicabil,desi jucase binisor.Al doilea are mingea pe frunte in 6 metri si nu nimereste poarta.
Mijlocasii sunt zapaciti.Ivanov slab de tot.Cicaldau fara vlaga,cade la fiecare duel si cand a avut mingea in 15 metri perpendicular pe poarta da pasa la portar.Qaka a fost cel mai bun al nostru si incepe sa isi intre in ritm.Barbut capiat,nu degaba era rezerva lui Gustavo.Bancu nu poate sa le faca singur si Constantin in afara de sutul acela scos de portar nu a avut nici o realizare.Roman 0.Fortes a avut mingea pe cap si a dat-o in brate la portar.
Ionita nu exista.
Mihaila a aratat in 30 de minute ca este de departe cel mai bun u21 al nostru

Gazonul este un alt adversar cu care ne luptam si care ne incurca extrem de mult cu echipele mai putin techince ca noi .

Pe Papura il tin rezultatele.Momentan are 3 intrangerila rand si poate ajunge lunea viitoare la 5.DE bun simt ar fi sa isi dea demisia de acum pentru a nu mai continua dezastrul.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 12 Aug 2019, 11:38

Degeaba i-a dat termen 3 meciuri pt ca la botosei ne-o furăm iar.Deci lunea viitoare o sa zicem pa-pa lui Papurish.Normal ar fi ca si Sorinel sa-si dea demisia,pt ca el,dupa parerea mea,este actorul principal in piesa asta de teatru dramatic.Echipa era pe val cu Mangia cand a fost instalat Cartu,iar imediat au inceput rezultatele negative si ratarea pe rand a obiectivelor.Pare o coincidenta,dar nu este!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 12 Aug 2019, 11:47

Si eu cred ca dupa meciul cu Botosani, Papura mai poate scoate maxim 6 puncte din cele 3 meciuri.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Jimmy Darmody » 12 Aug 2019, 12:01

Botosani astia sunt un fel de Barcelona din partile moldovenesti ale Romaniei, acolo deja nu mai speri decat sa iei bataie la putine goluri diferenta :))))), acolo se parjolesc granele si se otravesc fantanile :)))))

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 12:34

problema care se pune acuma este - pe cine va pune antrenor? cine va accepta sa vina in acest moment dificil?
eu zic ca ar trebui sa inceapa de acum conducerea tatonarile pentru posibilele piste. si chiar sper ca se vor gandi la un antrenor de valoare, iar criteriile vor fi structurate pe evidenta, nu pe promisiuni sau vise.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de robertc » 12 Aug 2019, 12:36

Papura a reusit ceea ce nu a reusit UEFA: sa goleasca Oblemenco.

perfect zis.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 12 Aug 2019, 12:40

Liviule,daca pleaca papura si ramane Cartu,viitorul antrenor va fi Sandoi.De un antrenor cu CV vorbim dupa ce pleaca Sorinel.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 12:50

eu sper ca actionarii sa se dezmeticeasca in ceasul al 12-lea. Antrenorul e cel mai important angajat, degeaba aduci jucatori de valoare daca nu ai pe cineva sa ii struneasca.
chiar daca nu mi-a fost niciodata o persoana simpatica, eu pe Lucescu il vad antrenorul care ar putea sa ne duca la un nivel superior din toate punctele de vedere. chiar daca va costa mult, sunt convins ca isi vor recupera investitia. omului astuia ii place sa construiasca, exact de ceea ce avem noi nevoie.
#Florinkeke - Ionita nici nu avea ce sa faca in cele 10 minute in care a fost bagat, moment in care zburau numai mingi pe sus. el trebuia bagat mai devreme si nu in locul lui Barbut ci in locul lui Ivanov, aveam nevoie de cineva care sa lege jocul.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de lory69 » 12 Aug 2019, 12:57

Adevarat spui...ne trebuie cineva care sa lege jocul.Ionita nu poate face asta,Cicaldau nu poate sau nu mai vrea....Urmariti-l diseară pe Ogenda...cred ca s-ar plia foarte bine la jocul nostru.Bineinteles jocul nostru cu un nou antrenor,nu turcă lui Papura.Cât despre antrenor...Eu l-as alege pe Iordănescu jr....a facut din rahat bici la mediaș.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de florinkeke » 12 Aug 2019, 12:59

@Liviu nu sunt antrenor si incerc sa nu imi dau cu parerea despre tactica,insa sunt total de acord cu tine, eu as fi incercat Ionita in locul lui Ivanov de prin min 60. Ivanov in rep a doua nu a existat

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de u2blue » 12 Aug 2019, 14:47

Bobby scrie:
12 Aug 2019, 11:08
Papura mai primeste o sansa - pe nervii nostril :

https://www.fanatik.ro/corneliu-papura- ... v-19048452
E clar, nu mă mai uit la următoarele 3 meciuri. Ce să văd ? Cum aplica Chiar_nu_inteleg tactica lui de snooker. Maxim 2 puncte in următoarele 3 meciuri: căldură, oboseală, ghinion, arbitrii etc

Închis