[Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte raman in Banie dupa meciul cu Sepsi?

Poll ended at 12 Aug 2019, 00:50

3 puncte, echipa se redreseaza
10
40%
1 punct, meci greu
5
20%
0 puncte, echipa este in picaj
10
40%
 
Total votes: 25

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de dantes » 12 Aug 2019, 15:47

Problema e ca Lucescu are foarte probabil o avere egala sau destul de apropiata de a lui Rotaru. Oameni de acest calibru nu poti angaja in Romania, ci eventual ii iei parteneri. Si nu vad ce ar putea sa-i ofere Rotaru. Eventual un argument intr-o posibila negociere cu Negoita pt Dinamo, singurul club pt care Lucescu ar putea fi suspectat ca ar avea o infima slabiciune
Desi cred ca, la varsta si inteligenta lui, Lucescu se gandeste mai putin la banii pe care-i va lasa in urma drept mostenire si mai mult la reputatia si locul sau in istoria fotbalului romanesc.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de alex.p » 12 Aug 2019, 15:53

Tocmai, poti discuta cu el doar daca ii oferi posibilitatea de a mai castiga trofee. Legat de mostenirea lui, crezi ca nu i-ar surade sa fie omul care a adus un nou titlu la Rapid si Craiova dupa zeci de ani?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 12 Aug 2019, 16:22

Nu cred ca Mircea Lucescu va mai antrena in Romania. Trebuie ca Rotaru sa se gandeasca la un antrenor cu ceva realizari la activ si care sa fie dispus sa antreneze 2-3 ani la Craiova. Eu prefer un antrenor strain, care sa fie in afara influentelor din fotbalul romanesc sau craiovean.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 12 Aug 2019, 16:22

Eu am zis de Lucescu atunci cand se plimba ca un pensionar pe la televiziuni si am fost luat la misto ca nu stiu ce vorbesc. Eu cred ca nu ar muri nimeni daca ar fi intrebat macar, atat. Nu cred ca banii sunt problema #1.

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 16:43

intocmai, si dupa cum a spus si Alex, ar trebui marsat pe stimularea ambitiei de a lua un titlu cu o a treia echipa din Romania si mai putin pe bani, pe oportunitatea tehnica, nu financiara. cred ca si-ar dori mai mult sa stie ca sunt toate conditiile asigurate.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de malus dacus » 12 Aug 2019, 17:26

...hai, c-o să ne râdem. Chiar sunt curios cum va aborda meciul cu botoșeii? Să vezi tranșee să scoată un punct care să-l țină-n viață! El, care zice că, vezi Doamne, fac alții anti-joc! Păi bă, penibilule, zii merci că unii încă se mai tem și mai respectă numele când vin aici, se mulțumesc să scoată un punct și stau dreaqu la cutie. Dacă veneau să joace, te umflau și Chindia și Clinceniul...

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2019, 17:34

pai sa ne spuna care antijoc, ca vreo 10 minute din a doua repriza nu am trecut centrul terenului

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2019, 17:43

Facem schimb
Papura cu Iencsi

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de calugaru' vaxile » 12 Aug 2019, 17:51

va admir optimismu' ... va ginditi la un alt antrenor. eu nu cred ca scapam de neacornel. asta nu iese nici cu inalbitor. pina nu ne retrogradeaza nu se lasa. iar patronatu' cred ca inca marseaza pe publicitate agresiva si mincinoasa (careia ii zice "strategie de comunicare")

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Jimmy Darmody » 12 Aug 2019, 19:58

Eu chiar nu inteleg de unde atata ostilitate pt Mister Papura, o legnda de antrenor in devenire :)

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Aug 2019, 11:09

À propos de Botosani : eu sunt departe de fi un ,, académicien'' in limba romana insa eu intelege bine sens de cuvinte.

Mie placut forte declaratia de un jucator de Botosani dupa meci de la Viitorul, el avusese de raspuns la intrebare: ,,cum tu explici résultat bun si mai ales joc bun de voastre équipe ?"
Baiat raspuns : ,,eu crede ca la primul rand conteaza ALTITUDINE, eu crede ca noi avut o forte buna ALTITUDINE de grup.''

Nu, insa oare Botosani este echipa cu cel mai mare medie de taille din L1 romana ori doar sufit de intrat in ...Regat de Rege Hagi acest illettré care stapaneste limba romana egal de slab ca mine, pentru ca prostit la cap prin osmose ?
:lol: :lol: :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Aug 2019, 11:10

Arthur Rimbaud scrie:
13 Aug 2019, 11:09
À propos de Botosani : eu sunt departe de fi un ,, académicien'' in limba romana insa eu intelege bine sens de cuvinte.

Mie placut forte declaratia de un jucator de Botosani dupa meci de la Viitorul, el avut de raspuns la intrebare: ,,cum tu explici résultat bun si mai ales joc bun de voastre équipe ?"
Baiat raspuns : ,,eu crede ca la primul rand conteaza ALTITUDINE, eu crede ca noi avut o forte buna ALTITUDINE de grup.''

Nu, insa oare Botosani este echipa cu cel mai mare medie de taille din L1 romana ori doar sufit de intrat in ...Regat de Rege Hagi acest illettré care stapaneste limba romana egal de slab ca mine, pentru ca prostit la cap prin osmose ?
:lol: :lol: :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Rocain » 13 Aug 2019, 15:01

:lol: :lol:

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de robertc » 13 Aug 2019, 16:34

papula asta care ne explica el cum se castiga campionatul cu echipele mici... ia facut domni pe sibiu si voluntari

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Arthur Rimbaud » 13 Aug 2019, 16:57

robertc scrie:
13 Aug 2019, 16:34
papula asta care ne explica el cum se castiga campionatul cu echipele mici... ia facut domni pe sibiu si voluntari
Voluntari? :o
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis