Competitii Europene (discutii generale)

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de florinkeke » 13 Aug 2019, 23:45

CFR este exemplul perfect in care cu un antrenor bun si cateva achizitii bunicele faci performanta.Aviz alor nostri.Aduceti frate un Piturca ,Galca,Bergodi si te bati la titlu.
Bravos CFR.cinste voua

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de zeddDarko » 13 Aug 2019, 23:47

La cum joaca CFR, nici aia cu cupa nu il mai salveaza pe Mihaita.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de fanucrv » 13 Aug 2019, 23:52

Anul trecut, după ce-a comis-o jedi, l-au dat afară instant, n-au stat la discuții și au avut atunci o campanie de presa, ca vai ce neprofesioniști și imorali sunt. Dar oamenii și-au dat rapid seama ce trebuie sa facă și au scăpat de balast. E valabil și în privința jucătorilor. La CFR nu o sa vezi jucători gen Briceag, fortes, Kelici, Thiago etc ca stau bine mersi pana la finalul contractului și ca bonus mai primesc o prelungire.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de marius_vl » 14 Aug 2019, 00:01

Ce umilit și frustrat mă simt în momentul ăsta! Unde este cfr în momentul ăsta și unde suntem noi cu papura! Și culmea nesimțirii, ăla încă este antrenorul Științei în momentul ăsta! Rușine, ariciule!

LiviuB

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de LiviuB » 14 Aug 2019, 00:11

Pai Mariuse, nu il laudai pe Papura acum 2 saptamani?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2019, 00:28

...ba e plin fb pe pagini de-ale noastre felicitari cluj cu litere mari. Da-i in zloboz castigara , foarte bine hai pa ce atatea felicitari pisa mas pe stema lor...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2019, 02:16

marius_vl scrie:
14 Aug 2019, 00:01
Ce umilit și frustrat mă simt în momentul ăsta! Unde este cfr în momentul ăsta și unde suntem noi cu papura! Și culmea nesimțirii, ăla încă este antrenorul Științei în momentul ăsta! Rușine, ariciule!
Cum s-a topit toata increderea ta in Papula dintr-un foc... Ai ajuns la vorbele mele :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2019, 05:56

Diferenta dintre profesionisti (CFR) si amatori de doi lei - Craiova. Cu echipa a doua domina liga 1, cu prima echipa fac istorie in Europa. Tribunele goale pina la sfirsitul campionatului merita astia din Banie.

Daca ar avea un pic de bun simt - Papura, MP si Cirtu ar pleca naibii si ar iesi toti la pensie. Sa nu mai vorbeasca nici unul de fotbal niciodata ca nu se pricep.

LiviuB

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de LiviuB » 14 Aug 2019, 08:26

Pai Papura a fost numit de Rotaru. Cartu a spus ca a fost dorinta patronului

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2019, 09:56

Pai sa plece si Rotaru, din punctul meu de vedere. Nici asta nu se pricepe. Nu zic ca nu vrea - dar nu-l duce capul si nu se pricepe. 6 ani fara antrenor ca lumea ! Sa se duca la Steaua si sa-i aduca in liga 1. A readuce un brand la viata pare ca stie. Dar performanta in fotbal nu e treaba lui.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Paul » 14 Aug 2019, 10:08

Eu in continuare nu inteleg de ce nu se incearca o discutie cu Mircea Lucescu. Omul a oferit destule indicii ca vrea sa mai faca ceva in Romania, acum. Si nu, nu e doar Dinamo o posibila optiune, ca a intrat si in vestiarul Stelei.
Are bani de nu are ce face cu ei, daca il convinge cineva poate fi partener. Are tot ce ii trebuie la Craiova sa mai faca o mare echipa, nu vad de ce ar zice nu.
Pe timpul comunistilor a participat la chestii nashpa care printre altele au dus la disparitia Craiovei Maxima, dar la vremea aia generatia era oricum batrana si nu venea nimic din spate, asa ca se poate spune ca le-a mai intins o mana lui Cami si Balaci.
Nu mai pleaca nicaieri acum, are o varsta. Poate sa ii faca loc lui fiu-sau daca ridica Craiova si se implica de pe pozitii de partener.
Cu astia mai poti spera la ceva, cu Papi, Marci si Cartu, stam si ne uitam cum ne ducem ca prostii in cap.
Zic si eu. Poate gresesc total, dar as vrea sa inteleg de ce nu se incearca, de ce se considera optiunea asta un non-starter.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de u2blue » 14 Aug 2019, 10:14

Ce înseamnă să ai antrenor vs ce înseamnă sa ai un Chiar_nu_înțeleg

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de valynet » 14 Aug 2019, 10:35

La asta ma gandeam si eu aseara. Ce inseamna sa pui un antrenor cu experienta si sa il lasi sa isi construiasca el lotul, dupa viziunea si stilul lui de joc. Fara comisii de evaluare a jucatorilor si alte nebunii. Si sa nu mai punem la socoteala ca nici n-a bagat mana adanc in buzunar pentru transferuri. E drept ca a adus jucatori cu o varsta inaintata, care nu mai pot fi revanduti pe milioane de euro, dar isi ating obiectivul financiar prin rezultate (titlul de campioni, accesul in grupele competitiilor europene). Si daca ar mai avea si un public ca al nostru ar mai castiga o gramada de bani si din marketing. E cumva un paradox: stilul asta cu cumparatul de jucatori tineri si apoi vanduti pe bani multi s-ar preta mai degraba la CFR Cluj, unde nu sunt suporteri si nu existe presiune din partea publicului. In schimb stilul CFR-ului axat pe rezultate imediate cred ca ar prinde mai bine la Craiova, unde se afla cel mai mare bazin de suporteri. Daca am avea rezultatele CFR-ului, stadionul nostru ar fi sold-out la fiecare meci. Nu mai vorbesc de ce profit ar face si magazinul clublui.

Din pacate noi stam cel mai bine la suporteri si marketing, dar suntem corigenti la rezultate. Si asta dintr-o incapatanare de neinteles a conducerii in a nu aduce un antrenor cu experienta la echipa. Pacat de toate celelalte lucruri care sunt bine facute la club.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2019, 10:45

u2blue scrie:
14 Aug 2019, 10:14
Ce înseamnă să ai antrenor vs ce înseamnă sa ai un Chiar_nu_înțeleg
"De unde atata ostilitate?!" :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de lory69 » 14 Aug 2019, 10:53

Fratilor....noi am avut antrenor,dar ne-am batut joc de el!Daca nu i-o puneau servită lui Mangia cu vanzarea vedetelor,dupa ce au facut stagiul de pregatire cu lotul,unde eram acum?Va garantez eu ca Mangia cu lotul de acum,minus Roman la care a renuntat...plus alt atacant,lua titlul.Dar nu a vrut Carti si cativa din suporteri...inclusiv colegi de forum.O sa-l regretăm..fiindca va trece timp pana vom avea antrenor capabil aici.Anul asta e compromis din start,deci rotarel gândeste profund la sezonul viitor.Si apropo...sa nu mai dăm vina pe Papura pr înlăturarea lui Mangia...el saracul e un mielusel trimis la taiere .Sorinel este actorul principal,iar din surse sigure 100%,el taie si spanzura in cadrul clubului.De aceea cred ca va fi facuta o schimbare de fatada la nivel de antrenor,va dif înlăturat Papura,pt ca asa vrem noi,si va fi instalat Sandoi,pt ca asa vrea el.

Scrie răspuns