[Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu grecii de la AEK Atena in deplasare?

Poll ended at 15 Aug 2019, 19:32

Ne calificam!
3
8%
Victorie, dar stam acasa.
0
No votes
Un egal
6
15%
Inca o infrangere
31
78%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Aug 2019, 12:47

Ma asteptam sa nu vrea la bek Tiago, este baiat destept.....

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Aug 2019, 14:20

DeuxEx scrie:
14 Aug 2019, 10:56
De ce ti se pare tie ca e paralel? Pentru ca nu a vrut sa mearga la oi?
adevaru' e ca el se potriveste perfect in dezastru' ala de echipa

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2019, 21:28

DeuxEx scrie:
14 Aug 2019, 10:56
De ce ti se pare tie ca e paralel? Pentru ca nu a vrut sa mearga la oi?
Pentru ca baiatul asta e penibil pe terenul de joc. Evident ca nu mai e dorit la echipa - dar se agata cu disperare de contractual asta la Craiova. Daca ar avea valoare ar fi oferte pentru el, corect ?

Tiago va cost clubul 400 k - salariu pe un an plus 300 k care trebuie dati acum la FCSB ca s-a sucit si nu mai vrea sa plece.

Un ahtiat dupa bani, si amator la sportul asta e domnul Tiago.

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Aug 2019, 22:15

@Bobby

Tiago nu se agata de nimic, mai are un an de contract si mi se pare absolut normal sa si-l duca la capat daca asta doreste. Tiago nu costa clubul 400.000 pentru ca nu cred ca l-a intrebat cineva daca vrea sa plece la schimb cu Balasa si nici nu e obligat sa faca asta. Rotaru ar face bine ca data viitoare sa il intrebe si pe jucator care ar fi conditiile sale sa participe la schimburi de genul asta.

dpdv sportiv da, Tiago trece printr-o pasa proasta insa in trecut a demonstrat ca poate sa fie un jucator bun, de lot. nu inteleg graba si dorinta de a-l face pachet la fcsb din moment ce nu vad pe altcineva transferat in locul lui. abea acum avem si noi 4 fundasi centrali in lot.

eu pe Tiago l-as premia ca nu vrea la fcsb, nu l-as marginaliza. daca nu mai e dorit atunci sa ne despartim frumos de om, cand am avut nevoie de el a fost bun, acum ca trece printr-o perioada mai slaba, gata, sa-i dam sut. si unde.. la spurcaciunile alea de la fcsb [smile10]

nu stiu cat de ahtiat dupa bani e Tiago dar nu mi se pare absolut deloc anormal sa fie platit pana in ultima zi de contract, ca nu si-a facut Tiago singur contractul respectiv. sau cluburile platesc jucatorii doar atata timp cat dau randament, cand nu mai dau randament ne descotorosim de ei ca de sosete. misto mentalitate [smile33]

nici macar pe Briceag nu l-as vrea dat afara, aruncat in strada. pana la urma clubul i-a prelungit contractul, nu le-a pus el arma la cap. sa-si primeasca omul banii pana la final, asa cum e normal.

Bobby tu o mai arzi si foarte occidental. pai asa e civilizat, sa ii impui unui om ce sa faca si daca nu face cum vrei tu e penibil si ahtiat dupa bani? nu suna foarte occidenta :-D mentalitatea asta e mai aproape de Dambovita decat de occident :)

p.s. asa slab cum e Tiago a castigat, recent, o cupa in tricoul Stiintei. acum e penibil, amator si ahtiat dupa bani.. ce memorie scurta avem.
Last edited by JustME on 14 Aug 2019, 22:21, edited 2 times in total.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Aug 2019, 22:19

contractu' e contract, si exista acolo scris cum se rupe si in ce conditii.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2019, 22:41

...corect, contractul e contract. Dar daca ai pretentii ca esti fotbalist, te cari cand nu mai esti dorit...

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 14 Aug 2019, 22:45

si daca ai pretentii ca esti antrenor ... :). sincer, nuu inteeleeg

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Aug 2019, 22:47


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 14 Aug 2019, 22:48

Nu vad cum ar mai putea ramane Papura

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Aug 2019, 22:57

JustME scrie:
14 Aug 2019, 22:15
@Bobby

Tiago nu se agata de nimic, mai are un an de contract si mi se pare absolut normal sa si-l duca la capat daca asta doreste. Tiago nu costa clubul 400.000 pentru ca nu cred ca l-a intrebat cineva daca vrea sa plece la schimb cu Balasa si nici nu e obligat sa faca asta. Rotaru ar face bine ca data viitoare sa il intrebe si pe jucator care ar fi conditiile sale sa participe la schimburi de genul asta.

dpdv sportiv da, Tiago trece printr-o pasa proasta insa in trecut a demonstrat ca poate sa fie un jucator bun, de lot. nu inteleg graba si dorinta de a-l face pachet la fcsb din moment ce nu vad pe altcineva transferat in locul lui. abea acum avem si noi 4 fundasi centrali in lot.

eu pe Tiago l-as premia ca nu vrea la fcsb, nu l-as marginaliza. daca nu mai e dorit atunci sa ne despartim frumos de om, cand am avut nevoie de el a fost bun, acum ca trece printr-o perioada mai slaba, gata, sa-i dam sut. si unde.. la spurcaciunile alea de la fcsb [smile10]

nu stiu cat de ahtiat dupa bani e Tiago dar nu mi se pare absolut deloc anormal sa fie platit pana in ultima zi de contract, ca nu si-a facut Tiago singur contractul respectiv. sau cluburile platesc jucatorii doar atata timp cat dau randament, cand nu mai dau randament ne descotorosim de ei ca de sosete. misto mentalitate [smile33]

nici macar pe Briceag nu l-as vrea dat afara, aruncat in strada. pana la urma clubul i-a prelungit contractul, nu le-a pus el arma la cap. sa-si primeasca omul banii pana la final, asa cum e normal.

Bobby tu o mai arzi si foarte occidental. pai asa e civilizat, sa ii impui unui om ce sa faca si daca nu face cum vrei tu e penibil si ahtiat dupa bani? nu suna foarte occidenta :-D mentalitatea asta e mai aproape de Dambovita decat de occident :)

p.s. asa slab cum e Tiago a castigat, recent, o cupa in tricoul Stiintei. acum e penibil, amator si ahtiat dupa bani.. ce memorie scurta avem.
Pai in companiile private atunci cind exista semnale discrete ca un angajat nu mai e dorit - acel angajat incepe in secunda 2 sa-si caute altceva. Asta e realitatea. Cind tu, ca angajat, nu mai aduci valoare unei organizatii, cam simti si in mod normal iti cauti un loc unde chiar poti sa fii de folos. Pentru ca nu esti ahtiat doar dupa bani - te gindesti si la impactul pe care il aduci unei organizatii.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 14 Aug 2019, 23:04

o abordare profesionista ar fi ceva de genul ca să anunțe clubul ca s-a decis de comun acord rezilierea iar papura asigura interimatul pana cel târziu în pauza de iarna pana când se găsește antrenor, ca să nu ne trezim cu alt nume luat pe fuga.

Pana atunci cauți, negociezi și aia e

cred ca toate părțile ar fi satisfăcute, acum deja s-a pierdut cu mutarea asta și nu cred în mutări surpriza care sa ne satisfacă pretențiile pe măsură a ceea ce putem oferi.

Eu as cauta strain pt ca avem lacune mari de mentalitate și abordare și ne ajuta și la imagine și nici nu ar fi blazați ca asa e fotbalul aici și nu se poate mai mult

Mangia, de ce nu, sa facem o mutare aidoma CFR cu petrescu

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Aug 2019, 23:47

Bobby scrie:
14 Aug 2019, 22:57
Pai in companiile private atunci cind exista semnale discrete ca un angajat nu mai e dorit - acel angajat incepe in secunda 2 sa-si caute altceva. Asta e realitatea. Cind tu, ca angajat, nu mai aduci valoare unei organizatii, cam simti si in mod normal iti cauti un loc unde chiar poti sa fii de folos. Pentru ca nu esti ahtiat doar dupa bani - te gindesti si la impactul pe care il aduci unei organizatii.
si pentru Tiago care era semnalul ala discret ca nu mai e dorit? ca i s-a nazarit lu' Rotaru "pe la 11 noaptea" sa il abordeze pe cioban pt un schimb Tiago-Balasa? nu de alta dar pana la momentul respectiv semnalele erau fix invers, ca e chiar dorit. l-au luat in cantonament, l-au bagat la amicale, l-au bagat in cupele europene, l-au bagat in campionat. semnalele erau cam pozitive :)

vorbesti de impactul angajatului asupra organizatiei dar impactul organizatiei asupra angajatului? cand negociezi in toiul noptii schimburi de angajati si vrei sa iti trimiti angajatul la o companie de ca.c.at aflata in plin colaps poate se gandeste si omul ala ca organizatia nu e tocmai interesata de bilele lui si tinde sa-si vada propriul interes.

hai sa lasam vrajelile astea de 2 parale, pe Tiago s-a contat mereu pana in momentul in care le-a stricat combinatia lu' nea Mihay si nea Ciobby. oh, ce nasol, ce trist :)-

da, sa se care Tiago pentru ca nu are caracter de sclav pe plantatie si are pretentii, nu accepta in secunda 1 conditiile impuse de altii. rusine, Tiago :mincinos

daca Tiago nu mai era bun trebuia anuntat in vara asta ca nu se mai conteaza pe el, lasat acasa si pus sa-si caute echipa. daca ne daduram seama ca nu mai e bun acum dupa ce facu pregatirea cu noi si trecura 5 etape din campionat, nasol. sa fie platit pana la finalul contractului si pe viitor sa fie mai atenti 'antrenorul', presedintii, managerii si actionarii.
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 00:19, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 15 Aug 2019, 00:00

Mie-mi place cum l-a jucat Tiago pe cioban. Vrea sa-l ia ca sa nu pice de fraier? Sa cotizeze prima de instalare! Nu vrea? La revedere!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2019, 00:02

foarte bine, sa cotizeze da-l in [cenzurat] mea. daca tot se duce la pacalicii aia macar sa-i stoarca de bani. orice om zdravan la cap si-a dat seama ca fcsb in momentul asta e o vaca de muls, bravo lui Tiago ca nu accepta orice conditii si are pretentii financiare pentru realizarea tranzactiei.

era obligat' sa accepte pohtele lu' Rotaru si ciobanu' care, in toiul noptii, pusesera de un schimb de jucatori. ntz, ntz ntz :smoke:

p.s. atat de profesionist si occidental se desfasoara lucrurile la noi la club incat presedintele clubului habar nu avea de schimbul Tiago-Balasa. ma tem ca clubul are probleme mult mai grave decat ca nu vrea Tiago sa plece la fcsb in orice conditii.
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 01:41, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 15 Aug 2019, 00:21

...daca facura gestul asta, bravo lor! Cat de sclav esti ba??? Astepti sa-ti dea Rotaru ok-ul ca sa-ti dai demisia! Ce meduza...

Închis