[Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu grecii de la AEK Atena in deplasare?

Poll ended at 15 Aug 2019, 19:32

Ne calificam!
3
8%
Victorie, dar stam acasa.
0
No votes
Un egal
6
15%
Inca o infrangere
31
78%
 
Total votes: 40

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 01:47

fabius_2014 scrie:
14 Aug 2019, 22:48
Nu vad cum ar mai putea ramane Papura
cu nesimtire!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Aug 2019, 04:47

DeuxEx scrie:
15 Aug 2019, 00:00
Mie-mi place cum l-a jucat Tiago pe cioban. Vrea sa-l ia ca sa nu pice de fraier? Sa cotizeze prima de instalare! Nu vrea? La revedere!
Tiago nu l-a jucat pe cioban. Tiago tocmai a scos 400 k din conturile Stiintei prin aceasta miscare. Adica bani mai putini pentru achizitii. Prin refuzul lui Tiago de a merge la FCSB, Craiova ar trebui sa plateasca 300 k pe Balasa, plus 100 k salariul lui Tiago pina in iunie 2020.

Deci daca Tiago a tras-o cuiva, a tras-o Stiintei. Un gol de 400 k. Ciobanul a iesit pe plus pentru ca portughezul a refuzat sa mearga acolo - Tiago nu face 300 k. Nici macar 100 k nu cred ca ar da cineva pe Tiago.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 15 Aug 2019, 06:57

@Bobby, daca pe Tiago nu l-a intrebat nimeni nimic inainte de a da in presa ca el merge la schimb, nu vad unde greseste acum, ba chiar le da o palma binemeritata tuturor. Nu stim daca asta e situatia insa.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Aug 2019, 08:56

Eu cred ca am luat un fundas excelent, de nationala, la un pret excelent! Balasa va rezolva multe dintre problemele noastre defensive!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 15 Aug 2019, 10:45

Si eu sunt de aceeasi părere....Balasa nu e tipul de fundas care paseaza inaooi,ci verticalizeaza prin pase lungi.,,,plus ca are un sut foarte puternic.Ca mai greseste in aparare...asta este,macar sa-l vedem ca are atitudine in joc.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 15 Aug 2019, 11:04

Să nu uităm că execută și lovituri libere. Cu toate că și Cicâldău este o variantă.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 15 Aug 2019, 11:59

O judgement! Thou art fled to brutish beasts and men have lost their reason!
Adica suntem in iarmaroc si facem aici tranzactii de oi si capre? Da-mi-o pe aia ca ti-o dau pe cealalta? Sau la targul de sclavi?
Vorbim de oameni aici, de profesionisti, de viata lor, de dreptul lor de a alege ce fac cu ea. Care dintre noi nu s-ar simti lezat profund daca cineva cu care am fi sub contract ar veni si ar spune, te-am dat lui X in schimbul lui Y.
Oare nu Tiago ar fi trebuit sa fie primul invitat la o discutie pe aceasta tema de catre club, daca clubul se respecta pe sine, daca-si respecta jucatorii?
Respect, Tiago!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 15 Aug 2019, 12:25

Un amator si ahtiat dupa bani e domnul rotaru...aa, scuze, Tiago.
Nu se gandeste deloc la binele organizatiei sau macar la buzunarul lu’ mihai.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 15 Aug 2019, 12:55

De unde 400k Bobby? Pai 100k e salariul pe care clubul e OBLIGAT sa ii dea, chiar daca nu se facea acest schimb. Iar ceilalti 300k costa Balasa, nu Tiago.

JustMe, ai perfecta dreptate.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 14:31

bobby zicea ca de aia 100k nu prea face nimic. si asa e. da' prost nu e ala care cere, ci ala care da.

singura intrebare acum e daca aia 300k pe balasa au meritat. o sa vedem in fro 7-8 meciuri.

de la meciu' de azi nu am nici o intrebare. nu ne calificam si su scapam de neacornel.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 14:32

Eu nu cunosc problème la profund lui, insa asa ceva nu faci. Nici un conducator du club professionnel nu face transactions pe la dos de oameni lui. Atunci acest nu este club professionnel dar mai degraba un ,, marché aux puces'' (nu stiu cum traduce asta: este un fel de magasin, de targul de lucrurile vechi, defecte, unde merge oameni saraci si cauta printre lucruri). Conducatori de Craiova nu trebuie sa aduca rusine la blason de club de Craiova prin asemenea attitudes de stapani de turme de animale. Thiago a facut proba de colonne vertébrale. RESPECT !!!
CRAIOVA JE T'AIME !!!

iuli

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 15 Aug 2019, 14:37

@bobby,logica ta e infailibila.nici macar nu ma mai faci sa rad.Sint alti obligati sa piarda bani,ca sa faci tu mai multi?

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 14:51

pai asa sen fac afacerile. unii pierd bani si unii cistiga

iuli

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 15 Aug 2019, 15:16

calugaru' vaxile scrie:
15 Aug 2019, 14:51
pai asa sen fac afacerile. unii pierd bani si unii cistiga
calugare,cand il obligi pe unul sa faca ceva cu scopul de a face tu banii mai multi,se cheama santaj.in niciun caz afacere.

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 15:22

Ca de obicei boby are grija de finantele lui roty.il plange pe arici ca nu o sa mai aiba bani de alt transfer daca da 300 k pe balasa.( in sport.ro a aparut ca a dat 200k).parca roty se lauda cand a venit din america ca are in cont 5 mil de euro si ca asteapta alte 5 anul acesta!.se vede clar ca individul NU VREA PERFORMANTA LA UNIVERSITATEA CRAIOVA!
pe alta parte roty se poarta ca idolul sau,oierul.considera fotbalistii ca fiind sclavi pe mosia lui.tiago trebuia sa fie intrebat ,asta este clar.si oricum gasesc ca este peste acka.va amintiti pe extensiv cand s-a oprit ca ultimul fundas,clamand o accidentare si l-a lasat pe atacant sa ne dea gol? de atunci nu-l suport pe mercenarul asta.adus tot de papy.

in privinta antrenorului ,tare mi-e frica ca ne vom trezi cu sandoi sau chiar neagoe pe cap,ca doar sunt craioveni!
papy a fost ieri injosit de catre ziaristi la conferinta de presa.nicio intrebare! si el tot nu pleaca!

suntem din nou lasati in ceata de profitorii de banii ai ariciului.
nu ni s-a spus daca am avut reprezentanti la nyon,cum a fost apararea si de ce spre deosebire de unguri care au avut 2 reprezentanti de la federatia lor nationala,pe noi frf nu ne-a bagat in seama! de ce s-a mers la inceput pe o suspendare mai mica si la interventia vicelui bozgor din comisie a crescut pedeapsa?consider ca si pentru asemenea explicatii exista un astfel de site...dar lingaii lui roty apar pe aici cu alte speculatii,atacand si suporterii care ard pentru UNIVERSITATEA CRAIOVA!
ma rog,pe asta il avem deocamdata, cu asta defilam.dar ma deranjeaza chestia cu creditarea clubului.tipul zice ca nu a luat nimic din sumele luate pe jucatorii vanduti,dar mareste cu 30% fondul de salarii.din care se infrupta papagalii angajati la el! si care mai misuna si pe aici!
vadim de la betano se lauda ca el ne face strategia de marketing! atunci de ce este platita o armata pe langa el?!
ps iar joaca cu vata in atac?
Last edited by marty on 15 Aug 2019, 15:39, edited 2 times in total.

Închis