[Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu grecii de la AEK Atena in deplasare?

Poll ended at 15 Aug 2019, 19:32

Ne calificam!
3
8%
Victorie, dar stam acasa.
0
No votes
Un egal
6
15%
Inca o infrangere
31
78%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 15 Aug 2019, 22:45

Ma oftic frate...am avut atatea ocazii.Grecii au picat fizic din min 50.In tur puteam lejer sa scoatem egal.Si noi ca prostii iesim din Europa.Reper,cu un antrenor bum ii scoteam.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 15 Aug 2019, 22:46

A dat cu capu verde Fortes, ce vrei...

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 15 Aug 2019, 22:55

Merci pentru emoțiile din repriza a doua.
Fortes ar trebui dat la fiare vechi, nu găsesc cuvinte sa ii caracterizez prestația.
Echipa blazată 100%, meritul antrenorului care nu înțelege nimic!

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 23:02

e un rezultat peste asteptari. singurul care a jucat EXACT in parametri a fost predatoru' siminica.

si cu repriza asta papura si-a mai asigurat o luna de contract. ceee ma bucur

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:03

Acesti nemernici pe DIGI1 vorbeste doar despre cum poate rateze Fortes, nici un cuvant despre arbitraj de curve nenorocite.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Aug 2019, 23:04

trebuie neapărat fundas central si atacant, fără astea 2 piese nu trecem de locul 3...cu antrenoru însă e mai complicat, papura nu mai sta mult dar pe cine luam totuși acum după ce a început campionatul?!

Fortes cred ca ne-a convins, rămâne rezerva pana revine koljic și apoi vb cu tiago ca sunt portughezi amândoi poate își fac o afacere în Portugalia si sa joace fotbal de placere, ca nu au treaba la profesioniști

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:05

iepurakis scrie:
15 Aug 2019, 22:41
Nu ne interesează PSG prietene, ne interesează ca francezul asta e nesimțit.
Stai liniștit ca am avut 15 ani asociați francezi și știu cât de porci pot fi :) și cât de simpatici in același timp.
Dar arbitrul asta... vai. Ma enervează! Ma enerveaza mai ales ca o sa fie găsit țap ispășitor de Papura!
Ah tu sa nu te lasi pacalit. Porci sunt simpatici la marea lor majoritate. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 23:10

daca aveam antrenor, aveam sanse mari de calificare.si mai ales daca aveam suporteri in stadion...idiotii aia.
daca ariciul baga mana in buzunar si aducea 2-3 fotbalisti aveam sanse de grupe.
un alt an irosit.sper sa nu fie motivul ca pogoniciul sa vanda jucatori anuntand a cata oara, restructurarea.
trebuie sa dispara din lot indivizi precum briceag-care data trecuta ne-a mancat meciul,fortes-care azi ne-a mancat meciul.
cu koljic in atac azi castigam fluierand.
o gura de oxigen pentru papuris?
francezul- o jigodie ! un penalty de se vedea si de pe akropolis.
oile fecebiste au avut din nou norok.
in trecut am avut 0-2 la craiova cu bayern,desi am jucat binisor.in retur geolgau ne-a adus egalul,1-1!
si a fost inceputul afirmarii internationale a UNIVERSITATII CRAIOVA!
se repeta istoria? dar cu alt ANTRENOR,nu cu adormitul asta.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de iepurakis » 15 Aug 2019, 23:10

Arthur Rimbaud scrie:
15 Aug 2019, 23:05
Ah tu sa nu te lasi pacalit. Porci sunt simpatici la marea lor majoritate. :lol:
Ça depend! “Slanina” fait la difference!
Arbitrajul a fost totuși slab, dar văzând câte ocazii au fost și mai ales cum a încurcat Fortes, e normal ca moderatorii sa pună accent pe asta. F bine ca multescu a zis cum lucra finalizare cu baluta pana ii cădea capul. E clar ca actualul nu are astfel de metode.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:14

Bun. Concluziile:
1. AEK fost forte prenable. Avantaj de stadion vide caci insa daca stadion plin presiune se va fi resimtit.
2. Craiova poate jucat bun football daca : A.concentrat
B. Gazon bun
C. Jucat seara fara caldura torride.
3. Arbitraj de meu compatriote nu pénible insa criminel. ( Que je t'encule sale salace de putain de ta race. Espèce d'étron de rat d'égout !!! ) Asta ce adresat eu lui trebuie sa ramas intre noi, francezi. :)(
4. Papura va urma sa aiba un argumente prin aceasta buna prestation de ramas entraîneur. Pacat.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 15 Aug 2019, 23:16

Probleme structurale grave. De la plecarea lui Geolgau, se poate constata o lipsa de clarviziune evidenta la nivel de club. Sunt atatia ani in care n-am reusit sa crestem sau sa achizitionam un tanar de valoare in care sa investestim incredere. Cred ca putem enumera vreo 7 atacanti straini incercati degeaba de-a lungul anilor.
Nu inteleg cum s-a putut intoarce Vatajelu mai slab decat a plecat.
Bancu este o resursa fantastica aruncata in vant. Isi rateaza un viitor stralucitor de frica sa nu piarda nationala. O va pierde. Frica n-a fost un sfetnic bun niciodata.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:18

iepurakis scrie:
15 Aug 2019, 23:10
Arthur Rimbaud scrie:
15 Aug 2019, 23:05
Ah tu sa nu te lasi pacalit. Porci sunt simpatici la marea lor majoritate. :lol:
Ça depend! “Slanina” fait la difference!
Arbitrajul a fost totuși slab, dar văzând câte ocazii au fost și mai ales cum a încurcat Fortes, e normal ca moderatorii sa pună accent pe asta. F bine ca multescu a zis cum lucra finalizare cu baluta pana ii cădea capul. E clar ca actualul nu are astfel de metode.
Ça dépend aussi : lard, lardon ori saindoux ? :)(

Bun. Eu incetez. Cunosc acest sentiment de frustration. Mie pare sincer rau ca un compatriote de meu facut atat de rau la Craiova.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 15 Aug 2019, 23:21

Cu un antrenor pe banca, azi ii bateam la scor pe greci. Si cand zic antrenor, nu ma gandesc la un Mou sau Klopp, ci la unul mai amarat, gen Mogosanu sau Multescu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:22

dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:16
Probleme structurale grave. De la plecarea lui Geolgau, se poate constata o lipsa de clarviziune evidenta la nivel de club. Sunt atatia ani in care n-am reusit sa crestem sau sa achizitionam un tanar de valoare in care sa investestim incredere. Cred ca putem enumera vreo 7 atacanti straini incercati degeaba de-a lungul anilor.
Nu inteleg cum s-a putut intoarce Vatajelu mai slab decat a plecat.
Bancu este o resursa fantastica aruncata in vant. Isi rateaza un viitor stralucitor de frica sa nu piarda nationala. O va pierde. Frica n-a fost un sfetnic bun niciodata.
Frica?

,,La frousse est la dernière vertu des esclaves, comme l'espoir d'ailleurs''. Talleyrand.

T'as bien raison mon pote. [bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Aug 2019, 23:32

dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:16
Probleme structurale grave. De la plecarea lui Geolgau, se poate constata o lipsa de clarviziune evidenta la nivel de club. Sunt atatia ani in care n-am reusit sa crestem sau sa achizitionam un tanar de valoare in care sa investestim incredere. Cred ca putem enumera vreo 7 atacanti straini incercati degeaba de-a lungul anilor.
Nu inteleg cum s-a putut intoarce Vatajelu mai slab decat a plecat.
Bancu este o resursa fantastica aruncata in vant. Isi rateaza un viitor stralucitor de frica sa nu piarda nationala. O va pierde. Frica n-a fost un sfetnic bun niciodata.
Rambe, Glavina, Fortes, Roman, Fajic, Jazvic, Cristea.

Nu exista minte le acest club de loc. Am mai scris - cred ca Rotaru & Andrici au facut ce puteau. Nu pot mai mult. Nu ii duce nici capul, si nici portofelul. Daca vrem mai mult - trebuie alti actionari.

Închis