Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Discutii legate de evolutiile jucatorilor, jucatorii preferati, antrenori, etc. Cine vine? Cine pleaca? Ce parere aveti?

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Jimmy Darmody
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - sezonul 2019/2020

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Aug 2019, 17:34

Leonard Albert scrie:
23 Aug 2019, 17:07
Nu ma trag de siretruri cu nimeni, tocmai asta e ideea. Nu e job, e hobby si inteleg perfect. Subiectul Piturca incheiat din partea mea, respect Deux!
Mare caracter....... :laughing: unii useri sunt mai mult cu pasa intre picioare , te speriasi de ban printeso ? :-x

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Aug 2019, 17:55

Da, ma cacai pe mine de frica. Iti dai seama, nu mai puteam dialoga cu tine si ma spanzuram de lustra pana deseara.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2019, 18:12

Jimmy, si tu vad ca insisti...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Jimmy Darmody
suporter
suporter

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Aug 2019, 18:48

DeuxEx scrie:
23 Aug 2019, 18:12
Jimmy, si tu vad ca insisti...

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Noooo, nu mai insist cu asta, nu are sens , eu mi le asum cand derapez pe nebunia mea ca sa zic asa usteag ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2019, 19:01

Jardel scrie:
23 Aug 2019, 16:39
Bobby scrie:
23 Aug 2019, 16:20
Daca Piti aduce din nou bucatari rasi in cap, luam titlul. In plus, Rotaru invata de la Piti ce e aia prosciutto si parmezan.

Culinar si sportiv vom fi OK.

Mersi pentru link - am revazut imaginile astea dupa 8 ani. Am ris cu lacrimi - daca iei un scenarist si-l pui sa scrie comedie, nu poate sa produca ceva la nivelul acestei scene. Si unul, si celalalt au avut replici mortale in acea discutie.

Acum, in 2019, ma amuz cu doua replici ale lui Piti :

"Pai bai Adriane, vezi ce fals esti si ce mincinos esti ?". Cea mai buna descriere a chelului, facuta in stil de Suca.

"Am condus echipe multe in viata mea, la Steaua, la echipa nationala, unde era bufet, care tu habar n-ai ce e prosciutto si ce e parmezanul" :laughing:".

Bine - din perspectiva perena a prostiei omenesti, replica chelului cu bucatarii rasi in cap ia premiul de top. Voi va dati seama ce ***** cretin e booveanul asta si cum o parte a Romaniei l-a promovat, si inca il mai asculta ? Cum e posibil ca un asemenea ***** sa fie prezent in ziare si la TV ?

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 23 Aug 2019, 19:50

dupa doi ani in care am vazut (dupa cat timp?) un personaj de maxim bun simt in pozitia de antrenor, a venit acum unul cu care putem rade ca la vacanta mare sau trazniti in nato. smecherie romaneasca, misto rau.

la fel de misto ca usurinta cu care poti trece peste faptul ca omul e un trisor la cazino, prins asupra faptului. sa tinem cont totusi ca era ditamai antrenorul de nationala cand facea asta, nu membru anonim in vreun clan din berceni. putina decenta ar trebui ceruta de la oricine si mai ales de la un personaj atat de public.

mai e misto ca uitam in cor ca Piturca a facut toate jocurile clanului becali cat era la nationala. sau ca e mai degraba un manager pus pe combinatii decat antrenor. va mai aduceti aminte in ce hal juca nationala in ultimul lui mandat? sau europenele in care am jucat toate meciurile la egal? temporizare si de-a latul, fotbal din vremea lui tata puiu. sper ca si-a folosit anii de pauza sa mai invete ceva scheme tactice din fotbalul modern, desi pare mai preocupat de business decat de fotbal.

da, e bine ca Piturca are un nume si nu o sa se bage rotaru peste el sa-si incerce norocul in scouting si antrenorat. dar inceputurile oricarei relatii sunt frumoase, problemele apar doar dupa un timp. o sa fie interesant sa vedem daca rotaru chiar o sa renunte complet la a se baga in echipa, daca a prins acum gustul, si cum o sa-l faca sa se simta ca i s-a luat complet jucaria. totusi e patron, iar patronii romani sunt din pacate speciali...

Piturca are de spalat ceva pacate. si nu ma refer la a fost intre el si ne-a ady, nu il plang in vreun fel pe ccacatul ala. sper sa-si spele pacatele acum, sa ajungem noi campioni, in grupele EL sau CL, si sa cantam cu totii de bucurie. acum totusi nu mi se pare ca am facut cea mai mare afacere.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Leonard Albert
suporter
suporter

Mesaj de Leonard Albert » 23 Aug 2019, 20:34

@R.E.N.: prietene, ai calcat pe bec. Te-ai luat de faraon. Stai sa se termine meciul si o sa te ia baietii in primire. N-ai voie sa gandesti asa ca te ard astia pe rug. Chestia aia de pe vremuri cu "Te lepezi de Satana? Ma lepad de Satana!" acuma nu mai merge. E exact invers. :laughing:

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2019, 21:10

Eu as vrea sa veniti cu argumente, nu cu tâmpenii.
Ma repet, Leonard, pentru ca vad ca nu intelegi: nu il înghit pe Pițurcă ca om. Insa ca antrenor e un magician care poate coaliza tot ce înseamnă Universitatea Craiova.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

OVI2806
fanatic
fanatic

Mesaj de OVI2806 » 23 Aug 2019, 23:51

Dupa mult timp scriu un mesaj si dupa mult timp imi revine pofta de fotbal. Nu ascund faptul ca sunt un fan Victor Piturca, iar acum un vis mi s-a implinit, Piturca nu e doar antrenor, ci manager general.
Am aflat asta abia acum 2 ore, sunt departe de tara si stirile ajung mai tarziu la mine. Vad ca sunt destui sceptici, baieti, omul a venit pe 200000 pe an practic pe nimic, eu cred ca el vrea sa faca performanta cu Craiova, daca Piti nu poate nimeni in Oltenia nu va reusi. o: o: o:

fanUCV
membru
membru

Mesaj de fanUCV » 24 Aug 2019, 00:02

hai, frate, să fim o perioadă mai optimiști .. ! .. măcar până la play off și în play off vedem cum iese .. ceva răbdare, nu ne strică ..
doar nu va sta, Pițurcă, cât Ferguson la ManU .. !?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

BiancoAzzurro_AS.
membru
membru

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Aug 2019, 00:18

Eu am devenit pragmatic din fire după multe episoade negative și vreau sa vad toate aspectele și negative și pozitive și dacă acest "împreună" prinde contur hai sa facem treaba și cu Piți, dar sa avem și mentalitate de profesioniști dar vedem și rezultate....eu personal aștept transferuri de calitate, pt ca la nivelul asta deja e bătălie pe jucătorii buni, pe antrenorii buni, banii pica pe locul 2

Dar poate ne dam seama ca tratamentul aplicat unuia de al nostru pana acum nu a fost fair, papi avea peste 30 de ani în club...

Gândiți-vă ca în 20 ani poate bancu e în locul lui papi.. Si dc nu are rezultate, merita același tratament?!?! .. Poate mai ridicam și mana sa recunoaștem ca principiile trebuie sa primeze, cel puțin asta era spirtul în care am crescut adică sa ne aplaude toată lumea când câștigăm, nu sa câștigăm cu orice pret

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 24 Aug 2019, 00:54

BiancoAzzurro_AS. scrie:
24 Aug 2019, 00:18
Eu am devenit pragmatic din fire după multe episoade negative și vreau sa vad toate aspectele și negative și pozitive și dacă acest "împreună" prinde contur hai sa facem treaba și cu Piți, dar sa avem și mentalitate de profesioniști dar vedem și rezultate....eu personal aștept transferuri de calitate, pt ca la nivelul asta deja e bătălie pe jucătorii buni, pe antrenorii buni, banii pica pe locul 2

Dar poate ne dam seama ca tratamentul aplicat unuia de al nostru pana acum nu a fost fair, papi avea peste 30 de ani în club...

Gândiți-vă ca în 20 ani poate bancu e în locul lui papi.. Si dc nu are rezultate, merita același tratament?!?! .. Poate mai ridicam și mana sa recunoaștem ca principiile trebuie sa primeze, cel puțin asta era spirtul în care am crescut adică sa ne aplaude toată lumea când câștigăm, nu sa câștigăm cu orice pret
Perfect de acord. Papura nu e cel mai bun antrenor dar pe de alta parte niciodata nu a dat impresia ca nu ii pasa de club. Unii pe aici il urasc doar pt ca il iubeau pe Mangia, ceea ce nu e un criteriu corect.

Napoli1986
membru
membru

Mesaj de Napoli1986 » 24 Aug 2019, 01:04

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 24 Aug 2019, 02:15

...nu-i contesta nimeni atasamentul fata de club, dar pur si simplu nu poti sa te prezinti cu el ca antrenor. Dupa ce ca e total depasit de nivelul ligii 1, mai e si natantol cu declaratiile alea pe la conferinte plus morga aia insuportabila. Sa ramana sa faca alte chestii pe la club, n-are nimeni nimic cu el...

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 24 Aug 2019, 04:11

Transfermarket comunica suma de transfer pentru Vatajelu : 350 k. Universitatea Craiova a cheltuit 800 k in aceasta vara pentru achizitii - o suma importanta pentru fotbalul romanesc. La bani bagati in achizitii sintem pe locul 2 in acest an, dupa FCSB. Din pacate prestatia echipei nu reflecta efectul banilor bagati in achizitii.

Scrie răspuns