[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primul meci cu VP666 pe banca - cate puncte lasa oile in Banie?

Poll ended at 15 Sep 2019, 18:56

3 puncte, Satana surclaseaza cuplul preacredinciosilor Jiji - Arges-Vintila
28
76%
1 punct, oile scot un egal
5
14%
0 puncte, revenire spectaculoasa a oilor din picaj
4
11%
 
Total votes: 37

LiviuB

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 16 Sep 2019, 21:56

Da-l draq de rezultat. Aseara a fost un mesaj clar care s-a dat - Universitatea este echipa cea mai iubita din tara. Intr-un fotbal romanesc parasit de suporteri, noi jucam cu casa inchisa cu 3 zile inainte de meci.
Au fost superbe imaginile alea din debutul meciului.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Jimmy Darmody » 16 Sep 2019, 21:59

Fumezi ceva tare rau,pai tu faceai sprit in curtea scolii gen Mihaila? :)) clar creierul lui s-a blocat cand a ajuns aproape de poarta,e inca mic...va creste......baiatul e speedy

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 16 Sep 2019, 22:05

Suporterii au fost extraordinari, doar pe stadioanele din Germania mai vezi ceva asemanator. As spune ca o " coregrafie " cu tot stadionul nu am vazut nicaieri.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 16 Sep 2019, 22:35

Privesc acum la meciul Viitorului si vad ce inseamna sa ai un jucător creativ la mijlocul terenului..Asta one trebuie si noua,un jucător gen Houri, care sa construiască fazele de atac si sa pună in valoare atacantul...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 16 Sep 2019, 22:52

cortinadampezzo scrie:
16 Sep 2019, 21:50
Dragomir avea dreptate, Craiova nu are decat 4-5 jucatori de Liga 1.
Am aratat de 2-3 ori ca putem sa-i tinem la respect pe FCSBisti. Altfel luam cele mai proaste decizii in cele mai critice momente. Pase riscante cand trebuie sa jucam simplu. Ne relaxam cand trebuie sa iutim jocul. Jucam cu portarul cand trebuie sa verticalizam. Dam la poarta cand trebuie sa pasam...

Piturca a inceput cu 4-1-4-1 in prima repriza si sistemul tactic nu a mers deloc. Nici nu ne-am vazut la mijlocul terenului.
Apoi am trecut in 4-3-3 un sistem pe care il cunoastem mai bine si care ne-a impins in atac dar nu ai jucatori de pasa decisiva.

Nu poti sa ai pretentii cand cel mai bun jucator ofensiv al tau e Pigliacelli.
Nu poti sa ai pretentii cand nu gasesti solutie pe dreapta. E nevoie sa faci trei schimbari pe acelasi post pe dreapta, intron meci.
Nu poti sa ai pretentii cand nu tragi la poarta. Barbut si Ivan, Mateiu gimnastica, Mihaila paralel. Trebuie sa nimeresti poarta... am jucat si eu in curtea scolii si eram dintre aia slabi, care era ales ultimu in echipa, dar niciodata nu am dat mingea peste gard...

Piturca nu are ce sa le faca, nu poate sa-i invete fotbal acum. Trebuie sa ii schimbe pe toti
tu chiar vii cu citate din unul din cele mai scarboase personaje vomitate la tv? bine ca nu citezi din ne-a ady, ca e cam la acelasi nivel..

4-5 fotbalisti de liga 1? te-ai uitat vreodata la liga 1? noi avem 9 fotbalisti care au jucat in nationala, plus cativa de la tineret. ii trimite voma de dragomir la liga a doua si tu ii repeti imbecilitatile. iti mai aduci aminte cum aceiasi fotbalisti, doar cu Mitrita in plus in atac si cu o gramada de jucatori in minus fata de ce avem acum, puteau sa faca spectacol? nu, ca e mai usor sa rumegi rahatul lui dragomir.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de THE LION » 16 Sep 2019, 23:20

Ne mai trebuie un mijlocas central de calitate si sa gasim solutii interne pt U21.
Cu revenirea jucatorilor accidentati sau in urma cu pregatirea vom sta bine. In rest pregatire si ... cine rade la urma rade mai bine.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanucrv » 16 Sep 2019, 23:21

Ca sa fim corecți pana la capăt, pe lângă Mitrita mai era un Baluță,un Gustavo si nu în ultimul rând Kolici. Iar la singura noastră victorie cu oile a mai jucat un băiat cu fizic :Fedele. Acum l-am avut pe Ivanov, pe care mulți îl vad fotbalist, dar pe mine nu ma convinge.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 16 Sep 2019, 23:24

Cit aud pe unii ca n-avem jucatori imi vine rau. Antrenorii iti inventeaza jucatori din nimic. Iancu abia respira la Calarasi si acum e golgeter cu Hagi. Practic totul la Viitorul vine din jucatori refuzati de altii si tineri de care nimeni n-a auzit.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fanucrv » 16 Sep 2019, 23:32

Pai d-asta unii sunt mai antrenori decât alții :)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 16 Sep 2019, 23:40

Bobby, las-o mai usor cu Viitorul.Hagi are cea mai extinsa retea de scouting din Romania. Regula tampita cu 2 jucatori U21 este impusa special pentru a-i umple conturile lui Hagi. In urma cu 10 min. Hagi a anuntat ca nu mai vinde jucatori in Romania. Sa-mi fie cu iertare, dar Hagi e tare needucat, as spune chiar nesimtit.Valoarea de antrenor a regelui se vede in meciurile din cupele europene cand Viitorul ia bataie la scor. In Liga 1, Viitorul beneficiaza de arbitraje favorabile, "generozitatea " lui Gigi si uneori de imensul respect pe care noi i-l purtam.

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Preator12 » 17 Sep 2019, 00:47

fabius_2014 scrie:
16 Sep 2019, 23:40
Bobby, las-o mai usor cu Viitorul.Hagi are cea mai extinsa retea de scouting din Romania. Regula tampita cu 2 jucatori U21 este impusa special pentru a-i umple conturile lui Hagi. In urma cu 10 min. Hagi a anuntat ca nu mai vinde jucatori in Romania. Sa-mi fie cu iertare, dar Hagi e tare needucat, as spune chiar nesimtit.Valoarea de antrenor a regelui se vede in meciurile din cupele europene cand Viitorul ia bataie la scor. In Liga 1, Viitorul beneficiaza de arbitraje favorabile, "generozitatea " lui Gigi si uneori de imensul respect pe care noi i-l purtam.
Complet de acord cu tine.Si totusi,trebuie sa recunoastem-Viitorul in momentul de fata practica un fotbal mai frumos ca al nostru

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 17 Sep 2019, 02:09

fabius_2014 scrie:
16 Sep 2019, 23:40
Bobby, las-o mai usor cu Viitorul.Hagi are cea mai extinsa retea de scouting din Romania. Regula tampita cu 2 jucatori U21 este impusa special pentru a-i umple conturile lui Hagi. In urma cu 10 min. Hagi a anuntat ca nu mai vinde jucatori in Romania. Sa-mi fie cu iertare, dar Hagi e tare needucat, as spune chiar nesimtit.Valoarea de antrenor a regelui se vede in meciurile din cupele europene cand Viitorul ia bataie la scor. In Liga 1, Viitorul beneficiaza de arbitraje favorabile, "generozitatea " lui Gigi si uneori de imensul respect pe care noi i-l purtam.
Pai hai se ne uitam la echipa folosita de Viitorul cu Medias :

- Iancu, esuat complet, nici la Calarasi n-a facut fata; revitalizat complet de Hagi;
- Rivaldinho, data afara de la Dinamo si din Bulgaria;
- Artean, a costat 100k de la ACS Poli, jucator neinteresant pentru granzi;
- Achim dat afara de la FCSB;
- Boboc, venit de la Scoala GP, copil pe care Stiinta nu l-a bagat in seama;
- doi straini anonimi adusi de Hagi in Romania, pe care i-a facut jucatori de liga 1 : Houri, de Noijeer;

Astia-s titularii.

Pe banca :

- portarul Cojocaru, adus gratis, a esuat peste tot dupa plecarea la FCSB;
- Ganea Jr., nebagat in seama la CFR Cluj, venit pe gratis iarna trecuta;
- Calcan, a incercat cite ceva in Romania si Olanda, adus gratis la Hagi;
- S. Filip. esuat in Croatia si pe la Calarasi;
...........................

Hagi a avut si citiva jucatori din propria pepiniera cu Medias - dar marea majoritate sint refuzatii de mai sus. Adusi cu 100 k, toti !, si platiti sub ce Craiova plateste lunar pe unul care nici in primii 18 nu mai intra : Tiago.

Ai ochi si pricepere - faci fotbal si in Romania. Si cu bani putini !

LiviuB

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2019, 07:00

Si nu au presiune, Bobby, ti-am mai spus asta. Una e sa joci la Ovidiu si una este sa ai 30.000 de spectatori vulcanici. Pai avea Nitu niste emotii... nu poti compara.
In rest, sunt de acord, Hagi stie mult fotbal, dar si Fabius are dreptate.

iuli

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de iuli » 17 Sep 2019, 08:11

Bobby scrie:
16 Sep 2019, 09:37
Buna analiza lui Vochin, singurul ziarist de fotbal din Romania - desi articolul ar fi fost mai bun fara anumite sarje ironice la Piti :

https://www.fanatik.ro/analiza-lui-andr ... u-19074668

Instat zice ca cei mai modesti jucatori de cimp ai Craiovei au fost Ivan si Ivanov. Bulgarul are niste cifre de groaza in acest meci daca il comparam cu Pintilii, de exemplu. Cine l-a adus pe asta la Craiova si inca pe bani ? Cum sa te bati cu FCSB si CFR cu unul ca Ivanov ?

Instat il evidentiaza pe Pantiru. Si pe mine m-a impresionat baiatul asta de cind a ajuns la FCSB. A costat la fel cit Qaka, dar e mai tinar. Qaka la noi nu prea face nimic, la FCSB Pantiru arata curaj si eficienta. Jale cu scoutingul la echipa asta !
jale cu comparatiile tale de 2 lei,cum dracu sa compari un fundas stanga cu un mijlocas defensiv?ai un spirit manipulator enervant,daca il luai ca termen de comparatie pe Vatajelu ce se intampla?Apropo de cuie,de unde ati luat smantana?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2019, 08:20

Bobby,te întreb si eu......venea Pantiru rezerva la Craiova?Sper sa nu-mi spui ca-i lua fata lui Bancu

Închis