[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Primul meci cu VP666 pe banca - cate puncte lasa oile in Banie?

Poll ended at 15 Sep 2019, 18:56

3 puncte, Satana surclaseaza cuplul preacredinciosilor Jiji - Arges-Vintila
28
76%
1 punct, oile scot un egal
5
14%
0 puncte, revenire spectaculoasa a oilor din picaj
4
11%
 
Total votes: 37

conStiinta

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de conStiinta » 17 Sep 2019, 14:15

Deci tu ai impresia ca un sistem de joc se schimba cum iti schimbi tu sosetele. Azi albe cu sandale ca alea de ieri, negre cu dungi purtate cu papuci de plaja, nu i-au placut iubitei ...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 17 Sep 2019, 14:30

Da, se poate schimba sistemul in zece zile. Papura a schimbat sistemul de la primul meci spre exemplu.

Nu e ca si cand pierdeau toata “strategia” pe care o invatasera cu Papura in rahatul asta de sistem, in care nu jucam nimic de jumate de an.

Trebuie sa-ti schimbi gusturile pentru sosete..
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de s9k3k3- » 17 Sep 2019, 14:36

R.E.N. scrie:
17 Sep 2019, 14:30
Da, se poate schimba sistemul in zece zile. Papura a schimbat sistemul de la primul meci spre exemplu.

Nu e ca si cand pierdeau toata “strategia” pe care o invatasera cu Papura in rahatul asta de sistem, in care nu jucam nimic de jumate de an.

Trebuie sa-ti schimbi gusturile pentru sosete..
Tu esti pe mana cu Chirila? Ca esti pe sisteme forta...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 17 Sep 2019, 14:41

R.E.N. scrie:
17 Sep 2019, 12:38
inainte sa ne saboteze presa, ne sabotam singuri. la o echipa pe care Mangia a lasat-o pe 3 cu cateva etape inainte de final, au fost adusi OPT jucatori. fotbalisti, nu umpluturi. nu a plecat nimeni de la echipa. si pe aici se vorbeste ca ne mai trebuie inca 4-5 jucatori, se citeaza din voma lui dumitru dragomir, ca avem doar 4-5 jucatori de liga 1. pai daca avem doar 4-5 jucatori de divizia a, acum dupa ce au fost adusi inca OPT fata de anul trecut, Mangia trebuie sa fi fost un magician sa fie pe 3.

@Bobby, sunt partial de acord cu tine ca un antrenor trebuie sa inventeze fotbalisti din nimic. un antrenor ajuta fotbalistii sa fie mai buni, uneori chiar ii reinventeaza. la noi nu e cazul sa inventam fotbalisti din nimic, noi suntem deja la nivelul urmator. aveam niste fotbalisti buni, au fost adusi altii buni, trebuie antrenati si scos maxim de la ei, ca e evident ca ai cu cine.

si mi se pare de-a dreptul incredibil ca nimeni pe aici nu a spus un cuvant despre strategia de rahat a lui Piturca din meciul asta. ca asta a fost, o strategie de rahat. joci cu o echipa care a dat TREI goluri in ultimele 5 meciuri si tu bagi 4-1-4-1, te aperi practic cu 10 oameni, ai grija numai sa inchizi culoarele, de parca jucam impotriva Barcelonei. Iar bagi trei mijlocasi centrali care nu conteaza, ca tot jocul e cu degajari catre varf sau pe benzi. tii un singur jucator in fata, izolat la 20 de metri de restul echipei intre doi fundasi adversi si te astepti la ce? sa joci atat de prost cu un asemenea lot e inadmisibil. eu va inteleg ca va place de Piturca, fiecare poate avea simpatii, dar sa te apuci sa dai vina pe jucatori, sa spui ca mai trebuie adusi nu stiu cati cand tu ai cel mai bun lot din ultimii 25 de ani, fara sa vezi ca problema e de strategie si antrenament, e noaptea mintii.
Ca ne place sau nu, ne mai trebuie minim trei jucatori.
1- Un portar bun pentru a-i face concurenta lui Mirko. Daca Mirko nu poate juca un meci, cine ii ia locul ?
2- Un mijlocas de gabarit, pentru a da forta mijlocului. A spus-o si Piturca si se vede clar in jocul Craiovei nevoia unui astfel de mijlocas.
3- Un al doilea U21, in afara de Mihaila, pe care sa te poti baza minim 45 min. pe alt post decat cel al lui Mihaila.
Este adevarat ca avem concurenta mare pe unele posturi, cate 4 jucatori, de exemplu fundas dreapta, dar sunt pozitii in care nu avem concurenta.
In alta ordine de idei, ca sa poti implementa un sistem de joc iti trebuie timp, nu sunt indeajuns 10 zile, mai ales cand il urmezi pe Papura.
Evident ca lotul este mai bun decat cel de pe vremea lui Mangia, dar nu a mai fost antrenat de la numirea lui Papura pana la sosirea lui Piturca si asta se cunoaste. Nu sunt fan Piturca, dar pentru a-i putea judeca munca cred ca este nevoie de mai mult timp.
Daca altcineva are o parere diferita de a ta, nu este noaptea mintii, e doar o alta opinie care poate fi buna sau rea, dar indiferent cum este trebuie respectata, mai ales cand vine de la un alt suporter al Universitatii Craiova.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2019, 14:49

Agentia de impresariat care ii are sub contract pe Zakaric,Kelic,Koljic....are in momentul asta un alt jucător liber de contract,foarte interesant.Un mijloc as ofensiv,1.86 înălțime,a jucat la Hajduk,apoi in Belgia si Olanda....pe nume Tino Sven Susic. Ar juca exact pe postul deficitar la noi.....

Thunder

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2019, 15:00

R.E.N. scrie:
17 Sep 2019, 14:07
la ce echipa avem, ma asteptam sa jucam mult mult mai bine.
Pai de ce te asteptai tu la asa ceva? Nu e tot echipa aia de a luat bataie de la Sepsi? Sau care a castigat chinuit 2 meciuri in ultimele minute? Sa nu uitam ca ne inghesuise clinceniu` in propria jumatate o juma` de ora in primu` meci, ca vezi doamne era oboseala mare dupa primu` meci cu azerii...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 17 Sep 2019, 15:44

chiar din cauza echipei ma asteptam. ca jucatori avem. din nou, e aceeasi echipa care a terminat aproape pe 3 anul trecut, la care au fost adusi opt jucatori. cat era Papura antrenor, eram aproape toti de acord ca jucam prost din cauza antrenorului. de cand a venit Piturca, jucam prost ca nu avem jucatori...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de gsm » 17 Sep 2019, 16:01

lory69 scrie:
17 Sep 2019, 09:08
Stam foarte rău la cartonașe galbene...avem parca 4 jucători cu cate 3 galbene.Grav este cazul jucătorilor under21...Mihaila are 3 cartonașe,iar daca ia altul la Mediaș,nu stiu care pusti va face fata 90 minute cu Viitorul.Nici Baiaram,nici Markovic nu duc mai mult de o repriza,iar asta ar insemna ca titular under21 ar fi doar Vladoiu in meciul respectiv,asta daca el este apt dpdv fizic.
felicitarile mele ptr observatie apld,
asa este, cei de la U21 care sunt in vizorul echipei mari, trebuiesc rodati, sa li se dea minute la fiecare in parte. noi ne-am bazat pe mihaila, markovici si constantin. aici este si vina lui mangia ca nu a dat credit deloc jucatorilor U21.

Thunder

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2019, 16:08

R.E.N. scrie:
17 Sep 2019, 15:44
chiar din cauza echipei ma asteptam. ca jucatori avem. din nou
Chiar nu avem, nu mai avem atacanti din iarna! Nici macar 1! Iar Koljici pana in primavara nu va fi ce trebuie. Sa nu uitam ca atunci cand a venit jucase si in Bosnia si marcase goluri, il luaseram in forma, acum va fi altceva, va dura pana-n iarna sa isi reintre in mana si numai ''bine'' o sa vina pauza de iarna.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 17 Sep 2019, 16:38

poti sa-ti pui problema ca nu ai atacanti atunci cand ajunge o minge utila la ei si nu fac nimic cu ea. dar noi n-am fost in stare sa caram nici macar o data mingea la atacant timp de 90 de minute.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Thunder

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Thunder » 17 Sep 2019, 16:51

In meciul asta da, dar in altele au ajuns destule si s-au facut de ras. Roman are 2 goluri date cu poarta goala, din devieri norocoase, Fortes la fel singurul lui gol. Noi putem sa aducem 100 de mingi in fata, pana nu intra careva acolo s-o bage in poarta, o sa fim la fel de slabi ca si pana acum.

LiviuB

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2019, 16:53

R.E.N. scrie:
17 Sep 2019, 16:38
poti sa-ti pui problema ca nu ai atacanti atunci cand ajunge o minge utila la ei si nu fac nimic cu ea. dar noi n-am fost in stare sa caram nici macar o data mingea la atacant timp de 90 de minute.
au fost destule mingi aduse la Atena

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de R.E.N. » 17 Sep 2019, 17:17

pai vorbeam de meciul cu fecesebee. baga un varf, vezi ca nu joaca si dup-aia poti sa te plangi ca n-ai jucatori. dar problemele in meciul asta mie mi s-au parut a fi de strategie, nu de lipsa de jucatori. am jucat practic cu om in minus in atac tinand trei mijlocasi centrali mai degraba defensivi. dovada ca n-am adus nici macar o minge utila catre varf un meci intreg..

iar Fortes si Roman mi se par niste rezerve utile pentru Koljic. Nu cred ca poti sa iei inca un atacant de careu cand tu ai deja patru in lot, daca il punem la socoteala si pe Markovic.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

LiviuB

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2019, 17:25

asta in conditiile in care Koljic revine la forma de la inceputul anului sau de anul trecut

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2019, 18:00

Noi putem sa-l avem si pe Cavani tot pe sec ar ramane si el.Cat timp vom construi atacurile doar pe benzi sau pe degajari ale fundasilor spre varf,nu vom realiza nimik ofensiv.Mijlocasi nostri nu mai ajuta la constructia atacurilor si de asta la adversari le este usor sa ne blocheze.O sa rîdeți,dar eu l-as pune pe Fortes in spatele varfului....imi pare destul de tehnic si are si sunt puternic...asta pana revine Ionita si va fi testat in centru.As renunta la Ivanov si as juca cu Fortes in centru.De la mijloc in sus ar fi cam asa.....Mateiu Cicaldau - Ivan Fortes Mihaila - Markovic ( Koljic )

Închis