Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Albastru » 25 Sep 2019, 10:44

Pana la urma buna decizia de a lasa calul pe Oblemenco, am vazut cu totii ce inseamna echipa familiei, 3-4 k de adepti plus 3-4 k de gura casca, in conditiile in care pt ei aseara a fost meciul secolului.
Pe net este o liniste totala din partea mititeilor, probabil si-au dat si ei seama cat sunt de penibili, si nici nu cred ca-i vom mai vedea pe Oblemenco. Ajica a iesit pe minus dupa meciul asta.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 25 Sep 2019, 11:03

A iesit pe plus, stai linistit, o sa traiasca un an din meciul asta.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 25 Sep 2019, 11:08

malus dacus scrie:
24 Sep 2019, 19:51
..."Orasul nostru, regulile noastre". Baietii sunt in grafic...
De fapt au avut un comportament clasic de deplasare: batut cu masini pe strada, corteo, aruncat la miso cu petarde pe la picioarele oamenilor, lipsa aproape totala a materialelor - in special frica de a afisa bannerele de brigazi, ocuparea simbolica a centrului(cum ati vazut si la unguri si cum se practica in general in cupele europene)
Last edited by SLH on 25 Sep 2019, 11:21, edited 1 time in total.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de THE LION » 25 Sep 2019, 11:15

Cica miti are bani de gazon. Dar de plata datoriilor nu il intreaba nimeni?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 25 Sep 2019, 11:18

Financiar cred ca a fost o mare gaura pt el. s-ar putea ca acest meci sa il "ajute" sa intre in faliment mai repede. iar un alt beneficiu a fost ca au iesit sobolanii la iveala - cei care veneau la noi la meciuri dar care aseara si-au dat arama pe fata (de exemplu - romeo seliste). dar pt mititelu si ai lui a fost o mare gura de oxigen - s-au intors din pentru cateva ore din negura binemeritata in care intrasera.
e dezamagitor sa il vezi din nou pe Oblemenco pe cel care a omorat echipa o data si care apoi a facut orice pentru a bloca renasterea Universitatii Craiova - inclusiv constructia noului stadion.
plus ca nici nu vreau sa ma gandesc la felul in care arata gazonul...

o mare greseala a fost dispensarea de Adi Dobre. desi stiu ce spunea acum cativa ani - din momentul in care a fost angajat de clubul nostru si-a schimbat atitudinea si apreciez faptul ca si dupa ce colaborarea a fost intrerupta, el a vorbit frumos de noi. eu cred ca trebuia pastrat, are o voce puternica in presa romaneasca si ne-ar fi ajutat mult, mai ales in contextul in care nu vad pe cineva din club capabil sa ia atitudine

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 25 Sep 2019, 11:25

Are destui bani momentan, nu e nicio gaura, a impartit bilete moca in toate partile, imaginea ii intereseaza pe ei, banii nu sunt deocamdata o problema.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de valynet » 25 Sep 2019, 11:26

azzuro scrie:
25 Sep 2019, 10:41
https://m.sport.ro/tenis/mititelu-vrea- ... .html..Iar se pisa ajica pe noi si clubul nu face nimic ! Poate isi dau si ei seama ce greseala au facut lasandu-l sa joace pe stadion! ...Iar comunicatul clubului a venit inainte de decizia primariei!!!
Voi nu vedeti ca articolele cu ajica nici macar nu sunt la rubrica fotbal? Sunt trecute la tenis :lol: ! Cu toate ca eu cred ca trebuia bagat la rubrica biliard.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 808
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Doomsday » 25 Sep 2019, 11:52

Inca astept o reactie a clubului in urmatoarea perioada. Exact cum banuiam, chelul a renascut, e in presa centrala, sterge pe jos cu Piturca, ca face el teren, ca nu se pricepe Piti...

Cat despre meciul de aseara, am prieteni/colegi care s-au dus la meci, care tin cu ambele echipe, nu-i deranjeaza ca se numeste fcu sau fc calu, vor fotbal, sunt neutri. Ajica, daca arunca fumigene, imi e teama ca vor ajunge booveni, in paralel cu lipsa de reactie a clubului.
Adica tot ce au construit in atatia ani, se pot pierde prin bagarea in seama a chelului.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 25 Sep 2019, 11:55

Acasa la noi, primiti cu bratele deschise.
Fişiere ataşate
fcu tabela.jpg

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2019, 12:00

O fotografie si mai elocventa:
Imagine

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de White&Blue » 25 Sep 2019, 12:15

Cu toate astea presa insista pe 10.000, iar noi nu cred ca o sa fim prea multi asta seara dupa cum arata eventim acum.
Eu inca sunt uimit ca a reusit sa mobilizeze 6, 7 mii de aiuriti aseara. Cat despre faptul ca si-a afisat chinezariile pe tabela si bancile de rezerva, nu mi se pare mare lucru si nici nu cred ca avea ce sa faca clubul atata timp cat nu suntem chiriasi cu exclusivitate, aia e, le dam jos.
Cel mai dureros si frustrant este ca lpf, frf accepta faptul ca doua echipe sustin ca sunt aceeasi entitate.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 25 Sep 2019, 12:18

Doar una sustine ca este ceea ce nu este, aia sunt booveni, ar trebui taxati de lpf/frf.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de White&Blue » 25 Sep 2019, 12:23

Eu stiu asta dar altcineva trebuie sa nu mai accepte situatia asta penibila.
Apropo, de toata greata si declaratiile ginerelui lui Ilie Balaci aseara despre adevaratii suporteri... Chiar nu e nimeni in stare sa ii dea peste nas sau macar sa ii aminteasca ce parere ar avea Ilie Balaci despre asta?

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 25 Sep 2019, 12:40

Deux,diferentele sunt in primul rand ca in poza 1 e un srl,iar in a doua este echipa Craiovei,dar hai sa nu comparam un meci sold out cu fecewece,caci nici noi nu avem sold out decat cu ei......de ce nu avem sold out cu dinamo,cu viitorul,cu cefere parca am avut in iarna inaugurari,dar suntem departe de acest stadion full macar in proportie de 30% din meciurile de acasa,si la astia acum multi tarani au venit din curiozitate,altii din lipsa de ocupatie,daca ar mai juca sapt viitoare ma indoiesc ca mai vin 2000.....in fine....imaginea cu tabela este epica,stim cu totii ca cel inteligent cedeaza primul,poate si asta este o tactica....nebagarea in seama pe viitor

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2019, 13:10

Meciul asta a reprezentat pentru ei exact ce a reprezentat meciul cu oile pentru noi. E vorba de mobilizare...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns