[Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in meciul cu Viitorul?

Poll ended at 30 Sep 2019, 01:11

3 puncte, Piti intotdeauna va fi profesorul lui Hagi
22
76%
1 punct, Hagi este egalul lui Piti
4
14%
0 puncte, Hagi isi depaseste profesorul
3
10%
 
Total votes: 29

iuli

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de iuli » 01 Oct 2019, 21:47

popescu,deceptie imensa.a ramas neschimbat da-l in [****].a uitat povestea cu blugii rupti si Stefanescu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 01 Oct 2019, 22:13

...daca avea minim de coloana vertebrala si respect pt. locurile in care a fost botezat, refuza sa vina la o emisiune in care trebuia sa vorbeasca impotriva Craiovei si trimitea dreaqu un trepadus. Dar n-are tupeu sa caraie impotriva lui hagi, iar ala numa de-al dracu il trimise pe el...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2019, 22:45

Sa ne fie invatatura de minte! L-am primit pe Hagi ca pe un rege in Banie, desi noi aveam aici regele nostru... Iarta-ne, Ilie!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Nea Marin » 01 Oct 2019, 23:09

ucv
Ce vor inventa cand vom fi pe locul 1? Poate discriminam femeile, ca n-avem destule in echipa. Depunctare ajunge, nene Neom, sau doriti direct retrogradare?
STIINTA SUNTEM NOI !

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de s9k3k3- » 02 Oct 2019, 10:40

Imi cer scuze ca fac opinie separata, dar eu sunt putin de alta parere.
Eu cred ca Bancu chiar a zis acele cuvinte cum cred ca si Anghel l-a injurat pe Sovre. Astia de la Viitorul puteau sa inventeze, dar cu siguranta nu inventau lucruri rasiste, iar reactia lui Bancu de dupa meci la inteviu este suficient de sugestiva, nu are rost sa ne ascundem aici intre noi. Faptul ca nu e scris in raport, ca nu a fost focalizata o camera pe el in acel moment este norocul lui si al nostru. Bine ca am scapat, dar problema trebuie abordata intern foarte serios, este pacat ca un jucator de nivelul lui Nicusor sa nu fie controlat si sa aiba de suferit spre satisfactis unor jeguri.

Referitor la Gica Popescu, din punctul meu de vedere atitudinea lui este foarte normala, este angajatul unui alt club si este normal sa-i apere interesele, sa fie acid si sa-si faca meseria. Nu tocmai asta ceream si noi de aici sa faca oficialii nostri? Sa fie mai rai, sa apere clubul etc.
Remarcile ca este sclav pt ca a mers la Hagi, ca a luat bani pt credite de la Hagi etc, este fix problema lui. Omul nu este sclav, este angajat si isi face treaba. Daca esti angajat inseamna ca esti sclav? Piturca e sclav? Craioveanu e sclav? Hagi si Popescu sunt in familie, cati dintre noi nu ne ajutam rudele? Faptul ca Stiinta sau cei care s-au ocupa de club nu l-au adus pe Popescu aici, nu au colaborat cu Scoala lui si nu au profitat de experienta lui Popescu, sunt principalii vinovati. Omul trebuie sa lucreze, trebuie sa-si intretina familia, ii dam noi de mancare?
Domnilor suntem in 2019, trebuie sa trecem la o mentalitate occidentala, sa intelegem ca fiecare om are meseria lui si responsabilitatile sale, nu e rusinos sa muncesti, mai rusinos e ce a facut cand a furat si a fost condamnat.
Cat despre Hagi, cum zicea si Dantes, omul a facut si face enorm pt fotbalul romanesc, daca nu era el acum eram si mai jos. A nu se uita, cei mai buni jucatori ai Stiintei si de pe urma carora sau luat bani frumosi sunt Baluta si Mitrita, crescuti de Hagi.


@Thunder
De acord cu tine in mare masura, daca era tigan si ii zicea ca e tigan si-l bagam unde ii era locul, era adevarat ceea ce spuneai cu sclavagismul, dar omul e negru si se simte afectat.
Trebuie sa fim mai atenti la cuvintele pe care le folosim cand ne exprimam.

Important e sa ramanem cu lucrurile bune si sa invatam din cele rele. Stiinta a jucat bine, sa speram ca o ss continuam si o sa castigam cu Iasi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 02 Oct 2019, 10:57

Eu in schimb nu cred ca Bancu a zis ceva rasist din simplu motiv ca avand colegi de alta rasa a ajuns sa inteleaga ca asa ceva nu se face. Daca ar fi jucat in echipe in care nu erau alte rase, as fi crezut.
Declaratia lui de dupa meci nu mi se pare ca il incrimineaza, pentru ca a admis ca au existat injuraturi, nimic mai mult.
In momentul in care ajungi sa cunosti oameni de alte rase, sa fi coleg si sa mananci o paine impreuna, nu cred ca te comporti rasist. Mie Bancu mi se pare un baiat cu bun simt si cred ca pur si simplu este vanat aiurea.
Inca o data, cand au facut declaratii la cald, unul a zis ca a auzit cioara iar altul negru. Sunt cuvinte diferite si nu cred ca le puteau confunda. Au vrut sa provoace un scandal, stiind ca e o acuzatie cu care il pot infunda.
Eu asa cred.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 02 Oct 2019, 11:02

s9k3k3- scrie:
02 Oct 2019, 10:40
Imi cer scuze ca fac opinie separata, dar eu sunt putin de alta parere.
Eu cred ca Bancu chiar a zis acele cuvinte cum cred ca si Anghel l-a injurat pe Sovre. Astia de la Viitorul puteau sa inventeze, dar cu siguranta nu inventau lucruri rasiste, iar reactia lui Bancu de dupa meci la inteviu este suficient de sugestiva, nu are rost sa ne ascundem aici intre noi. Faptul ca nu e scris in raport, ca nu a fost focalizata o camera pe el in acel moment este norocul lui si al nostru. Bine ca am scapat, dar problema trebuie abordata intern foarte serios, este pacat ca un jucator de nivelul lui Nicusor sa nu fie controlat si sa aiba de suferit spre satisfactis unor jeguri.

Referitor la Gica Popescu, din punctul meu de vedere atitudinea lui este foarte normala, este angajatul unui alt club si este normal sa-i apere interesele, sa fie acid si sa-si faca meseria. Nu tocmai asta ceream si noi de aici sa faca oficialii nostri? Sa fie mai rai, sa apere clubul etc.
Remarcile ca este sclav pt ca a mers la Hagi, ca a luat bani pt credite de la Hagi etc, este fix problema lui. Omul nu este sclav, este angajat si isi face treaba. Daca esti angajat inseamna ca esti sclav? Piturca e sclav? Craioveanu e sclav? Hagi si Popescu sunt in familie, cati dintre noi nu ne ajutam rudele? Faptul ca Stiinta sau cei care s-au ocupa de club nu l-au adus pe Popescu aici, nu au colaborat cu Scoala lui si nu au profitat de experienta lui Popescu, sunt principalii vinovati. Omul trebuie sa lucreze, trebuie sa-si intretina familia, ii dam noi de mancare?
Domnilor suntem in 2019, trebuie sa trecem la o mentalitate occidentala, sa intelegem ca fiecare om are meseria lui si responsabilitatile sale, nu e rusinos sa muncesti, mai rusinos e ce a facut cand a furat si a fost condamnat.
Cat despre Hagi, cum zicea si Dantes, omul a facut si face enorm pt fotbalul romanesc, daca nu era el acum eram si mai jos. A nu se uita, cei mai buni jucatori ai Stiintei si de pe urma carora sau luat bani frumosi sunt Baluta si Mitrita, crescuti de Hagi.


@Thunder
De acord cu tine in mare masura, daca era tigan si ii zicea ca e tigan si-l bagam unde ii era locul, era adevarat ceea ce spuneai cu sclavagismul, dar omul e negru si se simte afectat.
Trebuie sa fim mai atenti la cuvintele pe care le folosim cand ne exprimam.

Important e sa ramanem cu lucrurile bune si sa invatam din cele rele. Stiinta a jucat bine, sa speram ca o ss continuam si o sa castigam cu Iasi.
Nu intelegi sau nu vrei sa intelegi si te ambitionezi sa postezi. Acuzatia este FALSA si extrem de dura si noi toti, club, suporteri, simpatizanti, trebuie sa avem o pozitie comuna. " Aici intre noi " pot sa citeasca si apoi sa citeze rauvoitori, sclavii analfabetului, ziaristi GSP etc.
Poate ne ajuti cu o filmare, cu olandezul obraznic dupa golul Viitorului, in care provoaca galeria Universitatii Craiova.
Evident ca GP nu este sclavul cumnatului sau, dar are mentalitate de sclav. E la figurat.

Thunder

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Thunder » 02 Oct 2019, 11:18

s9k3k3- scrie:
02 Oct 2019, 10:40
@Thunder
De acord cu tine in mare masura, daca era tigan si ii zicea ca e tigan si-l bagam unde ii era locul, era adevarat ceea ce spuneai cu sclavagismul, dar omul e negru si se simte afectat.
Trebuie sa fim mai atenti la cuvintele pe care le folosim cand ne exprimam.

Important e sa ramanem cu lucrurile bune si sa invatam din cele rele. Stiinta a jucat bine, sa speram ca o ss continuam si o sa castigam cu Iasi.
O sa divaghez mult acum dar fac o explicatie mai profunda a ideii mele de a nu-l considera pe Bancu vinovat de ceva si de a nu-l blama.

Faptul ca-l faci pe un negru negru, acum e rasism conform legilor ue de care tre` sa tinem si noi. La noi cam asta as vrea, ca tara, sa luam o pozitie contra acestor legi. De ex cuvantul ni.g.g.er nu are echivalent in romana iar faptul ca noua de ex ni se interzice sa-l folosim este rasism impotriva noastra si voi explica si de ce.

Constructia legala a infractiunii de rasism cu privire la culoarea pielii unui om a luat amploare in SUA anilor 40-50-60. De acolo a inceput totul, in ideea stupida in care albii au ajuns sa fie considerati vinovati de sclavageala negrilor din Africa pt vreo 400 de ani, intre 1500 si 1900, zic negrisorii (realist vorbind e de fapt vorba de doar vreo 200 de ani). Schema e ca-n perioada aia pe noi ne sclaveau, invadau si omorau, alternand, rusii, turcii (cel mai mult dintre toti), austriecii, tatarii, asa ca sa fim scuzati dar noi ca albi am suferit cel putin la fel de mult ca negrisorii, ba chiar mai mult. Ca aia cand erau luati ca sclavi, erau hraniti, imbracati si cazati pe cand la noi ce sa vezi, nu prea era nevoie de populatia locala asa ca am avut parte de maceluri grupa mare si fara numar.

Practic noi am halit-o de la americani si ca sa fim si noi mai cu mot am adoptat niste legi de la ei si de la UE fara ca noi sa avem treaba cu asa ceva. Ca idee, 6 tari europene au luat sclavi negri, Franta, Anglia, Spania, Portugalia, Olanda si Belgia. Germania si Italia au avut colonii in Africa pt o perioada foarte scurta de timp dar nu au avut niciodata sclavi si nici n-au participat la comertul cu sclavi. Sunt 50 de tari in Europa, pt ce au facut 12% din ele timp de vreo 200 de ani (Anglia a declarant ilegal comertul cu sclavi in 1807 obligand inclusiv aliatii ei din razboiul contra lui Napoleon sa renunte la comertul cu sclavi, Portugalia fiind cea mai afectata de decizia asta) tre` sa platim toti ? Sa ni se inchida gura tuturor? Nu prea mi se pare normal. Alta chestie de care nu se vorbeste e comertul cu sclavi practicat de tarile musulmane, unde negrisorii erau castrati sa nu se inmulteasca, motiv pt care azi in Africa de Nord nu exista negri bastinasi, da` ai dracu daca zice vreounu ceva de treaba asta. Basca aia au facut-o aproape 1000 de ani si in prezent au reinceput obiceiul asta. Dar na, hai sa fim albi si sa ne invinovatim de ce n-am facut noi niciodata ca o si ducem noi bine rau, ne tre` si vina pt fapte care nu ne apartin si nu ne-au apartinut vreodata.

Inca o chestie misto, Africa e de fapt numele dat de romani fostului imperiu cartaginez dupa ce l-au cucerit. Practic vorbind Africa insemna de fapt Tunisia, Algeria, Maroc si Libia. Faptul ca azi se incearca impunerea folosirii denumirii de africani/afro americani si afro europeni e de o stupizenie incredibila. Aproape 40% din Africa nu este locuita de negri. Practic vorbind, acum 2000 de ani daca il faceai pe un negru African, minteai pt ca negrii nu aveau nicio legatura cu cele 4 tari care compuneau provincia Africa.

Alta chestie, nu la fel de misto. In ultimii 2019 ani, Romania a beneficiat de fix 201 de ani de independenta (cu 25 l-am inclus si pe tovarasu` nea nicu desi opiniile internationale sunt impartite, dar treaca de la mine). 106 din astia sunt aia pana la moartea lu` Decebal. In rest, timp de 1818 ani am fost calcati in picioare din toate directiile, in ordinea numerelor de pe tricou: Imperiul Tarist, Rusia Comunista, Austria Habsburgica, Austro-ungaria, ungaria solo, 3 triburi de tatari, Imperiul Otoman, Imperiul Bulgar (doar 50 de ani, finalizat cu un fel de uniune dinastica dar cu conducere bulgara), hoarda mongola sub Gingis Han, hoarda mongola sub fi`su, Kublai Kan, Polonia in diferite ocazii (evident ca iau in considerare si agresiunile impotriva tarilor medievale in perioada in care eram impartiti in 3 si le pun la Romania, ca sa fie clar) si Imperiul Bizantin dar foarte putin si fara cuceriri teritoriale sau suzeranitate pierduta pt perioade mari de timp.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2019, 12:09

Seke - Popescu, inainte de a face activitatile din fisa postului de la viitorul ar fi trebuit sa isi aduca aminte ce a insemnat Craiova pentru el. Putea, elegant, asa cum pretinde el ca este, sa se delimiteze de acest scandal. Inainte de a semna cu viitorul facea pe victima, si toata lumea era siderata de modul in care a fost el tratat pe Oblemenco. acum m-a facut si pe mine sa regret pentru faptul ca nu am fost de acord atunci cu pozitia peluzei. In concluzie, nu il consider sclav, dar ma incearca un sentiment de dispret fata el. nu a invatat nimic din faptele care l-au condus la puscarie. si atunci a facut tot activitati pe care le doreau cei din anturajul lui.

cu privire la Bancu - noi facem furtuna intr-un pahar cu apa. Tocmai astfel de atitudini, pe care tu le manifesti, fac de 100 de ori mai rau decat posibilul cuvant spus de Bancu. Pentru ca in Romania, dupa cum mentioneaza si Thunder, acest fenomen nu se manifesta (oricat de mult vor unii sa se inteleaga altceva). Poporul roman este, dimpotriva, extrem de permisiv si tolerant. Dar astfel de pozitionari (politically correct) te conduc exact catre zona asta. Cu ce e mai rau daca spun negru imputit decat du-te in pi.. ma-tii?!!!! daca-l injura se simtea mai bine? nu mai era deranjat?
interesanta pozitia asta de fata mare a acestui maimutoi de la viitorul. ce sa mai spun, ar trebui sa ii fie rusine lui Bancu, ca asta a avut o atitudine ireprosabila.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 02 Oct 2019, 13:19

...ba e scalv cu acte, bagat la machedoni. A fost un nume urias, mult peste rejele vietii, a castigat din fotbal poate chiar mai mult decat haji si n-a fost in stare de nimic, nu si-a facut nimic al lui din care sa poata trai linistit si onorabil pana la batranete. Nici de academia aia n-a fost in stare, a trebuit sa intervina tot hagi s-o scoata din faliment. S-a bagat in toate rahaturile, a pierdut bani pe toate partile si ajunse la batranete atarnatorul lui hagi, angajat pe salariu! Ii da ala flit in direct la Tv, citez: " Gica Popescu sa vorbeasca mai putin si sa munceasca mai mult". De-aia e sclav, ca nu e capabil de nimic, n-are demnitate si onoare si daca-i da hagi drumul din brate ajunge cersetor la colt de strada!...

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2019, 15:11

stie cineva ce s-a intamplat cu Ionita, de ce nu a fost pe foaie luni la meci?

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de s9k3k3- » 02 Oct 2019, 16:00

malus dacus scrie:
02 Oct 2019, 13:19
...ba e scalv cu acte, bagat la machedoni. A fost un nume urias, mult peste rejele vietii, a castigat din fotbal poate chiar mai mult decat haji si n-a fost in stare de nimic, nu si-a facut nimic al lui din care sa poata trai linistit si onorabil pana la batranete. Nici de academia aia n-a fost in stare, a trebuit sa intervina tot hagi s-o scoata din faliment. S-a bagat in toate rahaturile, a pierdut bani pe toate partile si ajunse la batranete atarnatorul lui hagi, angajat pe salariu! Ii da ala flit in direct la Tv, citez: " Gica Popescu sa vorbeasca mai putin si sa munceasca mai mult". De-aia e sclav, ca nu e capabil de nimic, n-are demnitate si onoare si daca-i da hagi drumul din brate ajunge cersetor la colt de strada!...
E sclav ca munceste? Deci daca nu reusesti in afaceri si te angajezi esti sclav, interesanta gandire. Tu, esti patron sau sclav? De fapt ai macar varsta de angajare?
Paul scrie:
02 Oct 2019, 10:57
Eu in schimb nu cred ca Bancu a zis ceva rasist din simplu motiv ca avand colegi de alta rasa a ajuns sa inteleaga ca asa ceva nu se face. Daca ar fi jucat in echipe in care nu erau alte rase, as fi crezut.
Declaratia lui de dupa meci nu mi se pare ca il incrimineaza, pentru ca a admis ca au existat injuraturi, nimic mai mult.
In momentul in care ajungi sa cunosti oameni de alte rase, sa fi coleg si sa mananci o paine impreuna, nu cred ca te comporti rasist. Mie Bancu mi se pare un baiat cu bun simt si cred ca pur si simplu este vanat aiurea.
Inca o data, cand au facut declaratii la cald, unul a zis ca a auzit cioara iar altul negru. Sunt cuvinte diferite si nu cred ca le puteau confunda. Au vrut sa provoace un scandal, stiind ca e o acuzatie cu care il pot infunda.
Eu asa cred.
Paul, nu ma intelege gresit. Nici eu nu cred ca baiatul e rasist, ca uraste negrii si astea, omul a spus la nervi acele cuvinte care intr-adevar sunt rasiste. Problema aici este, Bancu a progresat sj a ajuns un jucator important cu cota, este pacat ca pe niste iesiri nervoase sa fie penalizat, iar penalizarea este foarte dura privind acest subiect.
Zicea cineva, imi cer scuze ca nu retin numele ca era mai ok daca-l baga in pzda ma-sii. Da, era mai ok pt ca exact cum zice Thunder, e o nebunie in lume cu chestia asta cu rasismul la fel ca si cu feministele alea obosite care se cred discriminate la orice pas. Uitati-va ce se intampla in Anglia cu aia 2 de la City si atentie sunt colegi, se inteleg si au facut o gluma si uitati ce scandal este.
Daca doamme fereste exista vreo proba sa dovedeaca ce au zis aia de la Viitorul pt Bancu era catastrofal, sa i se lege de gat un astfel de scandal ii afecta toata cariera, plus pe noi ca si club pt ca il pierdeam cateva etape.
Cat strict la ce ai zis tu Thunder, asa e, doar ca noi nu putem face opinie separata fata de lume si asa ne dau astia peste cap cu orice, iti dai seama ce ar face cu noi da a am lua o pozitie impotriva curentului asta cu rasism, care intr-adevar exista prin unele parti intr-o forma urata.
La noi s-a ajuns sa se considere rasism ca ii zici unui tigan ca e tigan....atat de mare e dementa.

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 02 Oct 2019, 16:13

nu, nu era deloc ok sa il bage in ma-sa. e tot comportament nesportiv. si daca vrem sa fim atat de cuprinsi de etica, trebuie sa pedepsim toate aceste iesiri necontrolate.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 02 Oct 2019, 16:45

s9k3k3- scrie:
02 Oct 2019, 16:00
E sclav ca munceste? Deci daca nu reusesti in afaceri si te angajezi esti sclav, interesanta gandire. Tu, esti patron sau sclav? De fapt ai macar varsta de angajare?
...nu e despre ca munceste, ci despre unde munceste. Daca se angaja manipulant la Metro si tot era demn de mai mult respect...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 02 Oct 2019, 22:16

s9k3k3- scrie:
02 Oct 2019, 16:00

E sclav ca munceste? Deci daca nu reusesti in afaceri si te angajezi esti sclav, interesanta gandire. Tu, esti patron sau sclav? De fapt ai macar varsta de angajare?
E sclav pentru ca a ales sa munceasca pe plantatia lui Hagi, omul a carui afacere are numai de suferit daca Universitatea Craiova se ridica. De ce zic asta? Tu, ca tata oltean al unui copil talentat la fotbal, ce ai alege? Sa-ti duci copilul la malul marii, alaturi de alti sute de copii si sa speri ca va avea norocul ca Hagi sa-l promoveze? Sau ai opta sa ti-l duci la Craiova unde #VP666 e cunoscut ca un antrenor ce promoveaza tinerii talentati?
Iar GP a fost angajat de Hagi cu un singur scop - robinetul cu talente din Oltenia sa nu se inchida prea curand! In plus, influenta lui Iuda la FRF e de notorietate si Hagi spera ca in viitor sa il poata instala pe GP la conducerea FRF sau macar a Ligii Profesioniste.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis