[Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Ploiesti?

Poll ended at 09 Noi 2019, 17:29

Victorie
21
84%
Egal
3
12%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 09 Noi 2019, 21:28

faza golului primit, făceam schema asta când jucam "în fața blocului" .. să ai, presupuși, mingicari ca Ioniță sau Zakaric și să nu te poți impunes vs 10 "muncitori" ..
ne entuziasmăm, mereu, prea mult când batem dinamo .. trebuie pași mici dar constanți!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

FreakBoy

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 09 Noi 2019, 21:32

Am vrut sa explic de ce are dreptul Mihăilă să aibe aere de vedetă... pentru că e bun, pentru că poate să fie mai bun de atât, și pentru că nu are aerele de vedetă.
În loc să zic de ce are dreptul să fie vedeta, zic de ce are dreptul să ne dea la ****: pentru că e tânăr (19 ani vărule), pentru că e bun, și pentru că poate mai mult decât noi și decât el în momentul asta... la fotbal cel puțin.
Noi, ne mulțumim că scrie jegulica, frate cu jandarmii, pe forum... Apoi râdem de căței că au jandarmi membrii de peluză... mișto ar fi sa fie aceeași (cu greu spus) persoana.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 09 Noi 2019, 21:45

Bocitoarele sa posteze pe topicul meciului cu Dinano. E adevarat, Piti a gresit tactica / echipa azi. Însă 1 punct nu e rau iar atâta timp cand echipa a fost luată din mers, putem sa-l scuzam Trebuie sa intram in playoff ... si după putem sa-l discutăm si pe Piti.

JustME

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Noi 2019, 02:10

cam greu de zis ca a gresit echipa sau tactica, practic am jucat in aceeasi formula ca la meciul cu dinamo + Balasa, - Acka. erau greu de scos din echipa Ivan, Barbut, Mihaila, Cosic sau Ivanov care facusera meciuri bune etapa trecuta. daca umbla la formula ii sarea lumea in cap ca iar a schimbat si nu ofera continuitate jucatorilor.

daca Piti a gresit undeva a fost la pregatirea mentala, nu a reusit sa ii responsabilizeze dupa meciul exuberant cu dinamo. dar nici el nu poate sa faca mai mult decat sa vorbeasca cu ei, dupa e datoria lor sa isi insusasca ceea ce li se transmite de la staff. si nu cred ca Piti&co le-au transmis "stati lejer baieti, nu va strofocati, ca ii batem oricum". si din pacate cam asta a fost atitudinea echipei..

orice tactica gandeste un antrenor, orice formula de joc foloseste, daca jucatorii intra pe teren apatici, fara chef, nu o sa iasa nimic. fusaram excesiv de lenti, cu greseli de preluare, dinamica zero (rar vedeai cate un jucator sa iasa din dispozitiv sa ofere solutii omului cu mingea, eram statici si visatori), puzderie de centrari aiurea. pacat ca nu avem acces la cifrele InStat, chiar sunt curios cate dueluri castigara ai nostri in in meciul asta, asa, ochiometric, paru ca nu foarte multe. jucatorii Chindiei pareau mereu primii la minge, dispusi la efort, agresivi (uneori peste limita).

lipsa de concentrare se vazu' clar la faza golului gazdelor. dormiram pe noi si nu e prima data, am luat un gol similar de la Sabail. tot din faza fixa (chiar corner daca nu ma insel), la fel de ridicol. deci avem o problema de concentrare destul de evidenta.

pacat, nu plang dupa cele doua puncte insa imi pare foarte rau cand vad ca nu avem mentalitate de invingatori. in meciul asta trebuia sa tragem cu dintii, nu sa ne culcam pe-o ureche ca am batut pe dinamo - si nu as vrea sa minimalizez victoria cu dinamo pt ca a fost extrordinara, din contra vreau sa o folosesc ca argument in sensul ca am demonstrat ca putem. iar stacheta ar trebui urcata in niciun caz coborata.

JustME

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Noi 2019, 06:10

p.s. ca o nota pozitiva, la capitolul "asa, da", trebuie dat exemplu Balasa. a venit de ~3 luni si nu doar ca e titular indiscutabil dar, in comparatie cu el, restul fundasilor par extrem de rudimentari. interventii bune, deposedeaza magistral + elegant cu mingea la picior. e doar parerea mea dar cred ca ar face un cuplu fantastic cu Cosic. ei doi sunt exact genul de fundasi centrali care te-ar ajuta enorm la constructie, ma uitam azi dupa iesirea lui Balasa cum Acka si Tiago efectiv se chinuiau sa urce cu mingea la picior. e diferenta enorma de calitate din punctul asta de vedere intre oricare dintre fundasii nostri centrali si Blasa + Cosic.

ca mijlocas nu e tocmai rau Cosic, de fapt tinand cont ca omul este fundas central e chiar remarcabil faptul ca se descurca in pozitia asta dar in unele momente parca se vede ca nu e chiar ce trebuie acolo. nu l-am vazut jucand fundas dar, din punctul meu de vedere, l-as vedea mai util echipei in aparare. departe de mine gandul sa ii dau staturi tactice lui Piti, e doar o parere.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Noi 2019, 08:50

Nu avem om de gol și asta se vede și în faptul ca golgheterul echipei are 3 goluri. Anul trecut Mitrita și Kolici aveau fiecare câte 11-12 goluri și eu cred ca asta e buba

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Noi 2019, 08:54

Nu e normal totuși sa joci cu o echipa de b și cu un om în plus o ora și din min 70 după ce am egalat sa n ai nici un șut pe poarta

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Noi 2019, 08:57

Ce mi sa parut interesant e ca in 11 vs 11 ii omoram.
Sutul lui Mihaila, ratarea lui Ivan cu capul, Luftul lui Cosic.
Cred ca un 3-0 la pauza nu supara pe nimeni.

Ca apoi in repriza a2a noi sa fim aia in inferioritate. Lipsa de tonus de rautate de pofta de joc.
De 3 ani de zile de incurcam in echipele care se baga in poarta. Nu am avut niciun antrenor care sa stie sa joace cu o echipa autobuz.

Cum ne-am pricopsit noi cu jucatori ca Fortes, Zakaric, Cosic si Ionita....ba eu cred ca burlacu facea cat toti 4. Sper ca Mateiu sa-l scoata repede din echipa pe cosic asta

LiviuB

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Noi 2019, 13:35

Ai perfecta dreptate, Just. Una din principalele probleme pe care le avem atunci cand trebuie sa desfacem apararile supra-aglomerate este ineficienta fundasilor centrali. Pe faza ofensiva (cu exceptia lui Balasa) nu poti construi cu ei, sunt lenti, nu sunt capabili sa dea o pasa mai lunga de 5 m, nu urca, nu creaza superioritate pe zone, nu trag la poarta, iar la fazele fixe nu castiga niciun duel in careul advers. In astfel de meciuri conteaza mult sa ai un fundas central care sa concretizeze fazele fixe.
Cu privire la Mihaila, sigur ca la varsta lui nu poate fi constant. Dar aseara a avut momente de superficialitate. Atac in atac, cat si in aparare. Mai vedeti faza la care Bancu a provocat faultul dinaintea golului Chindiei, Mihaila nu s-a sinchisit deloc sa coboare la dublaj.
Una peste alta e un punct castigat la modul la care am jucat.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 10 Noi 2019, 15:07

De acord ca trebuie sa ai fundasi centrali care sa ajute la constructie si nu sa incetineasca jocul cum fac Kelic,Acka si Tiago.Dar ce ne lipseste noua foarte mult sunt fundasii laterali care sa stie sa centreze.Bancu construieste bine,dribleaza bine,dar la centrari e nul.Vladoiu cum trece de centrul terenuluise blochează.Ramane ca noi sa construim fazele de atac prin combinatii,iar aici ieri noi am stat rau de tot,

LiviuB

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Noi 2019, 15:44

Sa speram ca a fost un accident. Dar e pacat ca se pierd puncte importante.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Noi 2019, 15:51

FreakBoy scrie:
09 Noi 2019, 21:32
Am vrut sa explic de ce are dreptul Mihăilă să aibe aere de vedetă... pentru că e bun, pentru că poate să fie mai bun de atât, și pentru că nu are aerele de vedetă.
În loc să zic de ce are dreptul să fie vedeta, zic de ce are dreptul să ne dea la ****: pentru că e tânăr (19 ani vărule), pentru că e bun, și pentru că poate mai mult decât noi și decât el în momentul asta... la fotbal cel puțin.
Noi, ne mulțumim că scrie jegulica, frate cu jandarmii, pe forum... Apoi râdem de căței că au jandarmi membrii de peluză... mișto ar fi sa fie aceeași (cu greu spus) persoana.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
In felul tau ai dreptate, dar mai este unul pe nume Messi care este cel mai bun din lume si care nu da la ... nimanui, in schimb da gol dupa gol si este mereu modest. Jucatorii foarte buni pe langa talent si munca au si educatie. Mihaila are talent, munceste mult, cred ca are si educatie, dar la meciul cu Chindia a fost indolent si pentru asta merita criticat ca sa invete pe viitor.

LiviuB

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 10 Noi 2019, 20:21

Pe asta cu forumul eu nu am inteles-o. Adica daca e din politie nu are voie sa scrie aici? E o platforma deschisa oricui.... e total altceva fata de o galerie.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 10 Noi 2019, 20:39

Urat meci, frustrant.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2019, 02:07

LiviuB scrie:
10 Noi 2019, 20:21
Pe asta cu forumul eu nu am inteles-o. Adica daca e din politie nu are voie sa scrie aici? E o platforma deschisa oricui.... e total altceva fata de o galerie.
Nu-ti bate capul cu respectivul... Nu poate sa distinga intre o profesie si omul care o profeseaza. In plus, sa pui egal intre politie si jandarmi e ca si cum ai pune egal intre taximetristi si pilotii de avioane, sau intre medici si medicii veterinari... Sau, mai rau, e ca si cum ai pune egal intre Peluza Nord si PCH.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis