[Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Ploiesti?

Poll ended at 09 Noi 2019, 17:29

Victorie
21
84%
Egal
3
12%
Infrangere
1
4%
 
Total votes: 25

iuli

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 11 Noi 2019, 08:17

LiviuB scrie:
10 Noi 2019, 15:44
Sa speram ca a fost un accident. Dar e pacat ca se pierd puncte importante.
cam multe accidente in ultima vreme.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 11 Noi 2019, 11:27

Eterna noastra problema cu echipele mici. Cand jucam cu piticii atomici in atac o mai rezolvam cu o combinatie rapida.Dupa ce l-am luat pe Koljic ne rezolva el meciurile cu o executie individuala.Acum nu mai avem nici una nici alta.
La Ploiesti nu am avut nici una nici alta.Poate pe final ne-ar fi ajutat un Fortes in atac...aveam totusi superioritate numerica.Zakaric momentan e degeaba la echipa.Barbut pe stanga a fost la fel.Cosic e bun cu echipele fizice,cand evorba de combinatii rapide se blocheaza.Ionita nu a adus absolut nici un plus desi trebuia sa desfaca apararea adversa.
Degeaba bati Dinamo daca nu continui evolutiile bune daca apoi irosesti puncte cu echipele "mici".

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 11 Noi 2019, 12:30

Nu e chiar degeaba victoria cu Dinamo, cum nu a fost degeaba nici victoria din cupa cu Voluntari, echipa mica si ea, dar acolo ne-a iesit.
Sunt de acord cu observatiile legate de ce ne-a lipsit la meciul asta si ce a mers alta data intr-o situatie similara, dar eu cred ca nu e un capat de tara, ba chiar cred ca e mai bine sa se intample poticneli din-astea acum, inainte de play-off.
Uite ca nici CFR, cat e el de CFR de ni-l dau toti exemplu de "ASA DA", nu batura Dinamo, pe care noi i-am eviscerat in etapa trecuta.
E pauza pentru nationala, Pitzi stie ca are de lucru si sper ca gaseste solutii, ca timp este, si cred ca are destui de unde alege.
Pacat cu Ionita, eu sper sa isi intre in forma pana la urma, si sa il pastram, pe merit, daca e cazul.
Zicea cineva ca Burlacu e mai bun decat nu stiu cati din cei noi. Posibil, dar de ce nu a jucat acum la Chindia, si cate goluri a mai dat de cand a plecat de la noi? Nu intreb cu ironie, ci pur si simplu nu am auzit mare lucru despre el, ceea ce ma face sa cred ca nu prea ii merge din plin.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2019, 12:38

Campionatele se castiga cu echipele mici... Din pacate, se pare ca noi nu putem sa facem asta, sa castigam meciurile cu ultimele 8 echipe din campionat.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 11 Noi 2019, 21:44

...si pe mine m-a lovit la operatie egalul asta cu Chindia dar cred ca, odata scapati de problema gazonului, vom incepe sa castigam cam tot acasa. Mai lejer, mai chinuit, nu conteaza. Iar in deplasare nu vad cum vom mai pierde. M-a lovit optimismul. Firza Stiinta!...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 11 Noi 2019, 22:14

Te-a lovit chiar rau optimismul...noi afara mai avem la Sepsi, Astra,Viitorul,wcsb si Iasi.Toate meciuri foarte usoare,cum sunt si aproape toate de acasa....Botosani,Gaz si cfr.Doar cu Hermanstadt si Voluntari ar trebui sa defilam fara probleme,cu restul trebuie muncit!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 11 Noi 2019, 23:10

...bun. Deci stabilim ca defilam cu Hermanstadt si Voluntari. Pe botosei si Gaz ii batem pe valoare iar pe cfr cu publicul. Ii ardem pe sexi si pe Iasi, iar cu Astra, Viitorul si wcsb pierdem unul si scoatem doua egaluri...

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 12 Noi 2019, 10:23

Astra și fcsb, vin tare din urmă .. cum am mai zis, ne lipsește un lider, un jucător mingicar, care să desfacă apărările .. sper ca, suporterii de rezultat, să mai aibă răbdare până se termină regulatul ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

FreakBoy

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 12 Noi 2019, 21:40


DeuxEx scrie:
LiviuB scrie:
10 Noi 2019, 20:21
Pe asta cu forumul eu nu am inteles-o. Adica daca e din politie nu are voie sa scrie aici? E o platforma deschisa oricui.... e total altceva fata de o galerie.
Nu-ti bate capul cu respectivul... Nu poate sa distinga intre o profesie si omul care o profeseaza. In plus, sa pui egal intre politie si jandarmi e ca si cum ai pune egal intre taximetristi si pilotii de avioane, sau intre medici si medicii veterinari... Sau, mai rau, e ca si cum ai pune egal intre Peluza Nord si PCH.
Ba tocmai că fac distincția dintre om și profesie. Partea proasta e că profesia e mai nobilă decât majoritatea oamenilor, și asta e destul de grav ținând cont de profesie.Avea Calin un banc sau povestire cu " in Olanda vezi politia zici că e ok, in Anglia o vezi zici că e ok, in Romania zici că ce [cenzurat] mea or vrea și ăștia"...
Egal pun doar intre jandarm și milițian.
Despre forum deschis oricui, nu știu ce să zic... Poate le-aș asculta părerea exprimata pe un forum, atât timp cât la următorul meci nu ar fi în civil sau in țestoasă gata să își exprime adevărată părere... Și la cum scrie topitul ăla, ar vrea rău să fie țestoasă... de jandarmul in galeria lui dinamo, "fratele lui elias", nu credeam că ar trebui să lămuresc pe aici oameni care au mai patit-o cu jandarmii... Sau poate nu ați patit-o, ăla e unde trebuie, jegulica are voie la opinii pe forum, dar sunt eu nesimțit. Vorba aia, mă scuzați, poate vă lămuresc ei.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 13 Noi 2019, 14:30

DeuxEx scrie:
11 Noi 2019, 12:38
Campionatele se castiga cu echipele mici... Din pacate, se pare ca noi nu putem sa facem asta, sa castigam meciurile cu ultimele 8 echipe din campionat.
Exact , nu am avut nici o emotie cu dibao, in schimb eram convins ca vom lua bataie cu chindia, cand au ramas in 10 am mai sperat la o victorie.... :smoke: .....sunt convins ca vor juca bine cu astra....viitorul...fcevece...dar mai sunt....sepsi....bobocei.....sibiu.... :smoke:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2019, 17:56

FreakBoy scrie:
DeuxEx scrie:
LiviuB scrie:
10 Noi 2019, 20:21
Pe asta cu forumul eu nu am inteles-o. Adica daca e din politie nu are voie sa scrie aici? E o platforma deschisa oricui.... e total altceva fata de o galerie.
Nu-ti bate capul cu respectivul... Nu poate sa distinga intre o profesie si omul care o profeseaza. In plus, sa pui egal intre politie si jandarmi e ca si cum ai pune egal intre taximetristi si pilotii de avioane, sau intre medici si medicii veterinari... Sau, mai rau, e ca si cum ai pune egal intre Peluza Nord si PCH.
Ba tocmai că fac distincția dintre om și profesie. Partea proasta e că profesia e mai nobilă decât majoritatea oamenilor, și asta e destul de grav ținând cont de profesie.Avea Calin un banc sau povestire cu " in Olanda vezi politia zici că e ok, in Anglia o vezi zici că e ok, in Romania zici că ce **** mea or vrea și ăștia"...
Egal pun doar intre jandarm și milițian.
Despre forum deschis oricui, nu știu ce să zic... Poate le-aș asculta părerea exprimata pe un forum, atât timp cât la următorul meci nu ar fi în civil sau in țestoasă gata să își exprime adevărată părere... Și la cum scrie topitul ăla, ar vrea rău să fie țestoasă... de jandarmul in galeria lui dinamo, "fratele lui elias", nu credeam că ar trebui să lămuresc pe aici oameni care au mai patit-o cu jandarmii... Sau poate nu ați patit-o, ăla e unde trebuie, jegulica are voie la opinii pe forum, dar sunt eu nesimțit. Vorba aia, mă scuzați, poate vă lămuresc ei.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
La cine te referi mai exact? La mine?

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 14 Noi 2019, 18:02

da da, la tine se refera, tu esti jegulica :-D :laughing:

FreakBoy

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 14 Noi 2019, 21:00


DeuxEx scrie:
FreakBoy scrie:
DeuxEx scrie:
Nu-ti bate capul cu respectivul... Nu poate sa distinga intre o profesie si omul care o profeseaza. In plus, sa pui egal intre politie si jandarmi e ca si cum ai pune egal intre taximetristi si pilotii de avioane, sau intre medici si medicii veterinari... Sau, mai rau, e ca si cum ai pune egal intre Peluza Nord si PCH.
Ba tocmai că fac distincția dintre om și profesie. Partea proasta e că profesia e mai nobilă decât majoritatea oamenilor, și asta e destul de grav ținând cont de profesie.Avea Calin un banc sau povestire cu " in Olanda vezi politia zici că e ok, in Anglia o vezi zici că e ok, in Romania zici că ce **** mea or vrea și ăștia"...
Egal pun doar intre jandarm și milițian.
Despre forum deschis oricui, nu știu ce să zic... Poate le-aș asculta părerea exprimata pe un forum, atât timp cât la următorul meci nu ar fi în civil sau in țestoasă gata să își exprime adevărată părere... Și la cum scrie topitul ăla, ar vrea rău să fie țestoasă... de jandarmul in galeria lui dinamo, "fratele lui elias", nu credeam că ar trebui să lămuresc pe aici oameni care au mai patit-o cu jandarmii... Sau poate nu ați patit-o, ăla e unde trebuie, jegulica are voie la opinii pe forum, dar sunt eu nesimțit. Vorba aia, mă scuzați, poate vă lămuresc ei.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
La cine te referi mai exact? La mine?

Redmi Note 7 (Tapatalk)
La jimmy nu știu cum, preten cu jandarmii...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Thunder

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 14 Noi 2019, 23:13

minte da-l dracu, de tine zice :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 16-a] Chindia Targoviste - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 15 Noi 2019, 13:04

Termopane, hai pe la Tg-Jiu ca azi e zi de cules fulare si bannere cu PUZ 97

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis