Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 18 Dec 2019, 13:30

alex.p scrie:
18 Dec 2019, 08:30
fabius_2014 scrie:
18 Dec 2019, 08:02
... l-as vrea pe Felix Grigore presedinte.
Sau pe Ionut Lupescu :cool:
Pe oricine, numai sa il intereseze subiectul si sa inteleaga ca asta e o prioritate.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Dec 2019, 14:35

Nu mai conteaza ce se intampla in urmatorii 2 ani de recurs.

Omul de rand a inteles. Am un vecin microbist pe scara blocului, pensionar tipic - rapidist. Pentru el si pentru restul lumii echipa Craiova din liga 1 e clona si cu asta - basta. Oricum nu cred ca mai apuca recursul la anii lui, iar nepotii nu se uita la fotbal. Sunt preocupati de alte sporturi, LoL si DoTA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 18 Dec 2019, 14:59

cu un campionat si un parcurs bun in Europa, Mititelu si mizeria lui de echipa sunt uitare

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Dec 2019, 15:02

...FIFA a avut de rezolvat o plângere de la un băiat cu cineva care i-a dat o țeapă și a rezolvat-o simplu, în condițiile în care Ajîcă, fiind vorba totuși de o suma modică, a ridicat mâna și a zis: "da, bă, e corect, io sunt țeparul. Dați-mi să urc alea mai repede pe fb, să mai prostesc niște proști". A rezolvat cu banii, nu stă FIFA să-și bată capul cu alte chestii. Aveam despre ce discuta doar dacă Ajîcă nu ridica mâna sau dacă pur și simplu, actuala Adibas nu mai era înscrisă în competiții. Atunci, cred că FIFA ar fi rezolvat trimițându-i decizia lui Rotaru și cu asta basta...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 18 Dec 2019, 16:25

Toate au fost premeditate: Mititelu îl caută pe ăla și îl pune sa facă o cerere la FIFA pentru o restanța salariala modica. Între timp își pregătește susținerea în presa cumpărând spațiu publicitar. Aici a suflat și-n iaurt și a dat ceva bănuți fiscalizați ca să nu se trezească cu vreo belea. După care știm toți ce a urmat... Și sunt convins ca mai urmează dacă ești flower - power.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 18 Dec 2019, 16:43

zeddDarko scrie:
18 Dec 2019, 13:07
Bobby, vezi ca actul ala constituitiv(sau cum draci se numeste) al lui ajica e fix pix.Asta e o inventie dea lui...
Corect ! Dar e un document trecut pe la tribunal...Daca omul abereaza acolo - macar sa folosesti prostiile lui impotriva cauzei lui.

JustME

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JustME » 18 Dec 2019, 20:12

ma vere cititi ce au scris aia de la FIFA, fiti atenti la formulare. oamenii aia nu dau verdicte definitive si irevocabile ce priveste continuitatea (si pentru ca nu asta se judeca in spetza respectiva, acolo se judeca un litigiu financiar), fromularea lor este "appears to be", ori asta inseamna "pare sa fie". mai mult, argumentele alea cum ca noua jucarie booveana este succesoarea vechii jucarii nu stau in picioare. numele este diferit (si n-are vreo legatura cu denumirea de Universitatea Craiova pt ca nici vechea jucarie nu avea dreptul legal de a folosi acest nume), logou-ul este diferit (practic o caricatura sinistra care oricum e contestata. mai mult, exista un proces in care ajica si fosta FCU pierd marca Fotbal Club Universitatea Craiova. deci demunirea si logo-ul pica din start), suporteri - aici tocmai ne-a facut jegsepeul un mare favor practic demonstrand ca langa echipa lu' mititelu a ramas un numar foarte mic de suporteri, deci si criteriul asta pica, istorie - care istorie? faptul ca ajica foloseste abuziv istoria Stiintei nu inseamna ca are istoria. jucatorii - pai noi cred ca am avut mai multi jucatori de la fosta FCU decat au ei in prezent (Velcovici, Stancu, dananae, Acka, Roman), stadion - Doamne fereste, mai are rost sa argumentez punctul asta?

e foarte usor sa demontezi argumentatia celor de la FIFA folosindu-te fix de propriile lor criterii. insa nici nu e nevoie sa faci asta, oamenii aia scriu negru pe alb "appears to be". e destul de clar..

gargara booveana e zero barat, FIFA a judecat un litigiu financiar si a amendat noul club al booveanului pt ca acesta "appears to be" succesorul vechiului club. asa pare, mai ales pt cei de la FIFA care nu au avut la indemana toate informatiile in ceea ce priveste complexitatea situatiei de la Craiova.

ajica se agita ca un c.o.i in caldare iar amenintarile lui cu reclamatii la FRF si TAS sunt fix frectie, nu cred ca cineva zdravan la cap o sa ne deposedeze de niste lucruri pe care le detinem legal (nume, brand etc) pt ca a zis FIFA ca noul club boovean APPEARS TO BE succesorul clubului din faliment.

acum exista si precedentul fcsb vs CSA Steaua in care clubul becaliot e clar succesorul vechii CSA, aia nici macar nu au fost dezafiliati, nu s-au retras din competitie, nu au dat faliment, acolo e clara continuitatea si cu toatea astea s-a decis de catre JUSTITIE ca fcsb NU este steaua. deci ce sens are sa luam in considerare aberatiile astea cu continuitatea cand avem un exemplu foarte clar in care continuitatea sporiva este irelevanta?

in ceea ce priveste perceptia publica si cum ca, vezi domne, lumea percepe clubul nostru drept clona e fix vrajala (din punctul meu de vedere). sunt convins ca-s persoane care gandesc asta insa la fel de adevarat este ca sunt si suficiente persoane cu discernamant, capabile sa distinga adevarul de minciuna. uite de exemplu baietii astia de la CSA Steaua care au facut o analiza fantastica a ultimei basini cu stropi a clanului mititelu. cititi acest articol al stelistilor:
FIFA A DOVEDIT DIN NOU CĂ NU RESPECTĂ LEGILE
decembrie 16, 2019 · by Steaua Libera

https://www.steaualibera.com/2019/12/16 ... 7eqrnJvZkk
mai sunt inca oameni care gandesc, chiar daca nu-s atat de evidenti precum grobienii carora le place sa urle si sa fie cat mai vizibili, ei exista.
Last edited by JustME on 18 Dec 2019, 21:21, edited 14 times in total.

JustME

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JustME » 18 Dec 2019, 20:22

si ca sa nu avem discutii cum ca vorbesc de dragul de a ma afla in treaba, APPEARS TO BE ( :!: )

01.jpg
am ajuns in punctul in care efectiv m-am plictisit de pasivitatea clubului nostru. s-a ajuns aici pt ca pe cei de la club i-a durut in [cenzurat] de lucrurile astea. parerea mea este ca in cazul in care in 2017, cand booveanul si-a inscris circul in liga a 4-a, nu stateau pasivi si contestau afilierea la FRF a acelei echipe atunci nu mai eram in situatia actuala. eu cred ca ar fi fost usor de facut asta deoarece echipa respectiva era o echipa noua, infiintata in 2013 cand FCU inca nu intrase in faliment care ulterior a obtinut CIS-ul (lucru ce practic a transformat-o in entitate sportiva) in 2015. cei de la FRF sunt obligati sa garanteze ca noile echipe afiliate nu isi insusesc identitate membrilor deja afiliati ceea ce inseamna ca noi fiind (re)afiliati in 2013 aveam tot dreptul din lume sa cerem ca echipa lu' ajica sa nu fie afiliata in 2017, aveam senioritate la afiliere fiind deja membri afiliati. poate bat campii dar puteau macar sa incerce, poate nu e asa cum zic eu dar puteau sa incerce ceva, orice, nu sa asiste pasivi.

dar i-a durut in c*r, au stat cu mana infipta in fund, nu i-a interesat. tocmai d-asta imi vine greu sa cred ca ii intereseaza foarte mult acum chestiile astea ce tin de identitatea clubului. sper sa ma insel.
Last edited by JustME on 18 Dec 2019, 21:19, edited 7 times in total.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 18 Dec 2019, 20:35

Sa imi bag pl...cata manipulare, nu ma mai uimeste ca merge, sunt terminati ca bubico care sar HAS la orice balarie, vezi sa nu aluneci pe gheatza cand vine poleiul ca nu mai poti invia topicul vietii, fgm de lingau !

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 18 Dec 2019, 21:52

ideea de ansamblu e ca mai mult se zbat sa demonteze elucubratiile milogului suporterii. clubul doarme in post. trist, delasator. poate le place namolul cu care arunca ala in ei
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 18 Dec 2019, 23:14

https://www.steaualibera.com/2019/12/16 ... ta-legile/

Pentru mai multe clarificari despre manipulare brutarului.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2019, 00:01

...hai, ca ma saturai si de steauavietii. Vad ca preluara toti ai nostri si pusera pe pagini, de zici ca descoperira gaura din covrig. O chestie doua sunt ok in ce zic ei acolo, in rest bat campii...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2019, 03:29

JustME scrie:
18 Dec 2019, 20:22
si ca sa nu avem discutii cum ca vorbesc de dragul de a ma afla in treaba, APPEARS TO BE ( :!: )


01.jpg

am ajuns in punctul in care efectiv m-am plictisit de pasivitatea clubului nostru. s-a ajuns aici pt ca pe cei de la club i-a durut in **** de lucrurile astea. parerea mea este ca in cazul in care in 2017, cand booveanul si-a inscris circul in liga a 4-a, nu stateau pasivi si contestau afilierea la FRF a acelei echipe atunci nu mai eram in situatia actuala. eu cred ca ar fi fost usor de facut asta deoarece echipa respectiva era o echipa noua, infiintata in 2013 cand FCU inca nu intrase in faliment care ulterior a obtinut CIS-ul (lucru ce practic a transformat-o in entitate sportiva) in 2015. cei de la FRF sunt obligati sa garanteze ca noile echipe afiliate nu isi insusesc identitate membrilor deja afiliati ceea ce inseamna ca noi fiind (re)afiliati in 2013 aveam tot dreptul din lume sa cerem ca echipa lu' ajica sa nu fie afiliata in 2017, aveam senioritate la afiliere fiind deja membri afiliati. poate bat campii dar puteau macar sa incerce, poate nu e asa cum zic eu dar puteau sa incerce ceva, orice, nu sa asiste pasivi.

dar i-a durut in c*r, au stat cu mana infipta in fund, nu i-a interesat. tocmai d-asta imi vine greu sa cred ca ii intereseaza foarte mult acum chestiile astea ce tin de identitatea clubului. sper sa ma insel.

Nu stiu daca i-a durut in cot sau - dar cazul Craiovei e foarte complex. Versiunea celor de la club este ca actuala constructie a Craiovei fotbalistice nu este continuatoarea FCU care a murit o data in 2011, si a murit definitiv in 2014. Ajica singur s-a batut si se bate pentru a se lega de fostul FCU. Nimeni nu-l va deranja. Cei de la club nu s-au putut baga de loc in treaba lui Ajica cu FIFA. Ajica ii baga pe ei la mijloc la FRF, si apoi se va ajunge cu siguranta la TAS. Iar la TAS se cam poate intimpla orice. Daca lumea de aici citeste sentinta TAS in cazul Iancu - Timisoara va avea ceva frisoane. Exista acolo vreo 2-3 cuvinte in sentinta care sint problematice - acele 2-3 cuvinte ii ofera deschidere booveanului pentru ca schimba tonul deciziei TAS (detalii pe privat daca cineva e interesat).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2019, 07:06

Bine - daca cei de la club isi fac treaba ca lumea, exista destule bombe anti Ajica numai bune puse la dosar :

1. Actele semnate de FRF in vara anului 2013 prin care i se spune booveanului ca nu poate folosi numele "Universitatea Craiova" in competitiile FRF (am acel act).

2. Pe 29 ianuarie 2013 FRF a emis un comunicat oficial prin care se spune clar ca firma lui Mititelu nu putea pretinde palmaresul istoric : "Istoria si performantele Craiovei Maxima, echipa fanion a fotbalului romanesc, cea care a deschis drumul echipelor romanesti de club in fazele superioare ale competitiilor europene, nu pot fi acaparate de o singura persoana. Acestea apartin orasului si suporterilor sai de pretutindeni. Chiar si din punct de vedere formal, Adrian Mititelu nu poate revendica decat palmaresul clubului de fotbal AS FC UNIVERSITATEA CRAIOVA, un club inregistrat ca entitate privata in anul 1994."

3. Fosta firma a lui Mititelu nu putea juca regulamentar in liga 2 in campionatul 2013-2014. FRF l-a integrat pe Ajica in liga 2 in campionatul 2012-2013 cu "toate obligatiile regulamentelor FRF" (am acea scrisoare oficiala). SRL-ul trebuia retrogradat automat pentru ca nu s-a prezentat in acea competitie.

Pai daca FRF (nu unul de pe strada) iti spune ca Ajica nu poate folosi numele Universitatea Craiova si nici nu detine palmaresul istoric, atunci tu, clubul sportiv, poti face echipa care sa reinnoiasca traditia clubului fondat in 1948.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2019, 09:02

Clubul Universitatea Craiova nu poate interveni direct in ceea ce priveste decizia FIFA de a amenda mizeria lui Ajaca pentru ca nu are nici o calitate in cazul respectiv, dar o poate face indirect prin intermediul FRF care ar putea trimite cateva precizari si lamuriri la FIFA.
Un lucru e clar, Ajaca a dat de ceva bani si ataca pe toate fronturile .
GSP gaseste cate un rahat in fiecare zi pentru a ataca Universitatea Craiova, dar raspunsul clubului nu exista, iar al suporterilor este anemic.

Scrie răspuns