Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
LiviuB

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de LiviuB » 28 Iun 2019, 12:13

Eu sper sa ne vedem cu ei incepand din toamna, cand se reiau meciurile din preliminarii pt Euro. Merita multi dintre ei.
Profit de ocazie ca sa le multumesc pentru faptul ca mi-au readus la viata niste sentimente care intrasera intr-o lunga stare de lehamite.
Le multumesc pt demnitatea cu care au purtat tricoul tricolor. Pe langa rezultatele formidabile, jocul a fost in acelasi registru. Nu se poate spune ca am obtinut ceva cu noroc, dimpotriva. Au jucat de la egal la egal cu fiecare dintre adversari, aseara, in prima repriza a existat o singura echipa pe teren.
Si ii multumesc lui Mirel pt ceea ce le-a insuflat jucatorilor. Pt mentalitatea sanatoasa. Fata de alti antrenori de la lot nu l-am auzit plangandu-se de calitatea ligii 1, nu l-am auzit sa isi caute alibii. Sunt convins ca va fi un mare antrenor (de fapt eram convins de dinaintea turneului, am si scris ca il doream mult sa vina la noi antrenor).

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de mihu » 28 Iun 2019, 12:24

eu nu as fi asa sigur ca ne vom vedea cu multi din ei la toamna la echipa mare...sa nu uitam ca acolo este Balanel antrenorul impresarilor..Credeti voi ca va intra vreodata in mandatul astuia Cicaldau titular inaintea parlitilor pe care ii aduce el la nationala ???
eu am mici sperante
ai mult ca sigur din toamna voi intrat din nou in starea de nepasare fata de nationala lui Balanel
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Bobby » 28 Iun 2019, 12:41


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Bobby » 30 Iun 2019, 17:54

Detaliile fac diferenta in fotbal :

https://www.digisport.ro/fotbal/euro-20 ... ori-683733

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 19 Aug 2019, 13:43

Lista jucatorilor U21 convocati de Radoi (stranieri):
Andrei Rațiu (Villareal)
Vlad Dragomir (Perugia)
Mihai Dobre (Bournemouth)
Adrian Petre (Esbjerg)
Alexandru Pașcanu (Leicester)
Denis Drăguș (Standard Liege)
Vladimir Screciu (Genk)

Tricolorii Under 21 se vor reuni duminică, 1 septembrie, la Centrul National de Fotbal de la Buftea. Timp de o săptămână ei se vor pregăti și vor debuta în meciul cu Danemarca la Aalborg. Meciul cu Danemarca e programat pe 10 septembrie, de la ora locala 18:30 (19:30, ora Romaniei).

Programul tricolorilor mici în preliminariile Euro 2021

10 septembrie 2019: Danemarca – România
10 octombrie 2019: România – Ucraina
14 octombrie 2019: România – Irlanda de Nord
14 noiembrie 2019: România – Finlanda
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România
31 martie 2020: România – Danemarca
4 septembrie 2020: Finlanda – România
8 septembrie 2020: Malta – România
9 octombrie 2020: Ucraina – România
13 octombrie 2020: România – Malta
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de DeuxEx » 04 Oct 2019, 23:57

Lotul naţionalei de tineret a României pentru meciurile cu Ucraina şi Irlanda de Nord, anunţat de Mirel Rădoi. 22 de jucători convocaţi

Portari: Andrei Vlad (FCSB), Marian Aioani (Chindia Târgoviște), Cosmin Dur-Bozoancă (Universitatea Cluj)

Fundași: Andrei Rațiu (Villarreal / Spania), Radu Boboc (Viitorul Constanța), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Denis Ciobotariu, Ricardo Grigore (ambii Dinamo), Alexandru Pașcanu (CFR Cluj), Mihai Velisar (Gaz Metan Mediaș)

Mijlocași: Tudor Băluță (Brighton / Anglia), Marius Marin (Pisa / Italia), Andrei Ciobanu (Viitorul Constanța), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaș), Olimpiu Moruțan, Răzvan Oaidă, Dennis Man (toți FCSB), Mihai Neicuțescu (Dinamo), Valentin Mihăilă (Universitatea Craiova)

Atacanți: George Ganea (Viitorul Constanța), Adrian Petre (Esbjerg / Danemarca), Denis Drăguș (Standard Liege / Belgia)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de malus dacus » 05 Oct 2019, 19:14

...slab stam la capitolul asta, cu un singur jucator convocat. Si gazu e peste noi...

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de george_7002 » 06 Feb 2020, 13:42

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat, că partida naţionalei under 21 cu reprezentativa similară a Danemarcei, contând pentru preliminariile Euro-2021, se va disputa la Craiova, pe stadionul Ion Oblemenco.

https://www.news.ro/sport/meciul-romani ... 1219257434
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Bobby » 06 Feb 2020, 18:48

Iar vine circul la stadion.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de SLH » 06 Feb 2020, 19:18

Marea Nationala mica vine la Craiova

Salutam alegerea Federatiei de a aduce in capitala Olteniei cel mai important meci din aceasta campanie a Tricolorilor mici.
Speram in acelasi timp ca de aceasta data sa nu mai incerce sa profite de dragostea Oltenilor pentru fotbal, iar biletele sa aiba preturi decente, similare cu cele avute in alte orase(15 lei Ploiesti, 10 lei Cluj). Nu am uitat ca la amicalul cu Suedia pretul biletelor a fost cu pana la de 3 ori mai mare decat la ultimele meciuri oficiale jucate in provincie de Nationala.
Stim ca orasul nostru este unul unic, iar Stadionul Central/Oblemenco este unul legendar, dar asta nu inseamna ca federatia trebuie sa profite financiar de aceste aspecte si sa le fure sansa pustilor de la U21 de a juca in premiera acasa cu 30.000 de oameni in spate!
De asemenea, anuntam ca suporterii tuturor echipelor sunt bineveniti in acea zi la Craiova atat timp cat scopul lor este sustinerea Echipei Nationale. Speram sa nu mai fim iarasi nevoiti sa reactionam si toata lumea sa inteleaga ca seara de 31 de martie nu este despre ei, ci despre o generatie care poate sa schimbe complet destinul fotbalului romanesc. Cine nu o sa faca asta si o sa incerce sa foloseasca prilejul pentru interese proprii o sa dea dovada de lipsa de caracter si mentalitate si o sa plateasca in consecinta!
Nu avem nici o indoiala ca suporterii Stiintei o sa fie iarasi la inaltime, la fel cum au fost la amicalul cu Suedia, iar Tineretul o sa simta din plin ca joaca pe terenul pe care au calcat Oblemenco, Balaci, Craioveanu, s.a.m.d.
Revenim cu detalii pe masura ce ele o sa fie publicate.

#PeluzaNordCraiova

https://www.facebook.com/PeluzaNordCrai ... =3&theater

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de malus dacus » 06 Feb 2020, 19:56

...bun comunicat. Chiar as fi curios daca e conceput/scris fix de aceiasi oameni care l-au facut pe cel din timpul pregatirii. Ala la care s-a dezbatut intens...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de SLH » 07 Feb 2020, 02:16

Toate sunt facute 'fix de aceiasi oameni'.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Bogho » 07 Feb 2020, 09:46

SLH scrie:
06 Feb 2020, 19:18
De asemenea, anuntam ca suporterii tuturor echipelor sunt bineveniti in acea zi la Craiova atat timp cat scopul lor este sustinerea Echipei Nationale. Speram sa nu mai fim iarasi nevoiti sa reactionam si toata lumea sa inteleaga ca seara de 31 de martie nu este despre ei, ci despre o generatie care poate sa schimbe complet destinul fotbalului romanesc. Cine nu o sa faca asta si o sa incerce sa foloseasca prilejul pentru interese proprii o sa dea dovada de lipsa de caracter si mentalitate si o sa plateasca in consecinta!
Eu nu îmi dau seama de ce trebuie neapărat amenințările astea. Sunt destui prin toate galeriile cărora le lipsesc ceva neuroni, iar asta ar suna mai degrabă a invitație la scandal. Poate ar fi trebuit să nu fie și paragraful bolduit de mine.
Parcă și văd suporteri ai noștri oprind mașini la podul peste Olteț de la Balș și întrebând "Veniți în pace?".

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de nyk_sorin » 07 Feb 2020, 10:52

Este destul de evident ca paragraful ala priveste suporterii unei singure echipe, altii din tara nu prea au de ce sa se simta vizati.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Bogho » 07 Feb 2020, 11:01

Chiar și așa, consider că pare mai degrabă o invitație la scandal, mai ales când e vorba de unii care se dau mari și tari prin ligile inferioare unde sunt singuri.

Scrie răspuns