Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte adunăm pentru intrarea în playoff?

Poll ended at 09 Feb 2020, 08:38

3
23
56%
1
9
22%
0
9
22%
 
Total votes: 41

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Feb 2020, 08:38

Acka a fost schimbat, din primul 11, pentru ca s-a accidentat, NU pentru ca a fost inspirat Papura. In rest, sunt total de acord cu Bobby.
Din nefericire, playofful de anul asta pare croit pentru FCSB, cu Botosani, Viitorul si Astra nu stiu ce sanse are CFR, iar noi suntem departe de realitate. Sa nu ne imbatam cu apa rece, Viitorul, CFR si FCSB, in momentul asta, sunt peste noi ca joc. Ca lot, eu cred ca suntem
de locurile 2-3.
Si eu consider ca daca terminam pe 3, este extraordinar.
Sa speram ca batem la Iasi pentru ca dupa aia incepe greul.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Feb 2020, 09:30

fabius_2014 scrie:
10 Feb 2020, 08:38
Acka a fost schimbat, din primul 11, pentru ca s-a accidentat, NU pentru ca a fost inspirat Papura. In rest, sunt total de acord cu Bobby.
Din nefericire, playofful de anul asta pare croit pentru FCSB, cu Botosani, Viitorul si Astra nu stiu ce sanse are CFR, iar noi suntem departe de realitate. Sa nu ne imbatam cu apa rece, Viitorul, CFR si FCSB, in momentul asta, sunt peste noi ca joc. Ca lot, eu cred ca suntem
de locurile 2-3.
Si eu consider ca daca terminam pe 3, este extraordinar.
Sa speram ca batem la Iasi pentru ca dupa aia incepe greul.
Si Ivan a cerut schimbare, altfel nu il schimba nici pe el.

Felicitari pentru 3 puncte, dar meciul a fost slab. Sper sa vad o crestere in joc in urmatoarele etape, dar e Papura ...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 10 Feb 2020, 10:18

Felicitari pentru victorie. Vad ca noi continuam sa gasim "nod in papura" in orice context. Am auzit de o gramada de ori pe aici "o echipa mare castiga si cand joaca mai slab". Acum vad ca nu se mai aplica?! Daca mai aducem un varf si un fundas central buni, mie nu imi este teama de nimeni. Baietii au alergat, s-au daruit, fazele Viitorului au venit strict pe greseli aiurea ale apararii noastre ( dar, na, jocul greseala asteapta). Contraatacul nostru de gol a fost IMPERIAL, dar noi vorbim de lucruri urate. Tactic mi-a placut enorm sa vad schimbari de directie ( de f multe ori, deci e clar ca sunt faze lucrate) cu pasa exacta de pe stanga in partea dreapta ( pase de 30-40 de metri cand adversarul vine in presing supranumeric si partea opusa ramane libera) si triunghiuri de pase din prima ( inca nu iasa toate, dar este doar al 2-lea meci oficial). Am jucat fara Cicaldau. Inca o data, "nu ma imbat cu apa rece", dar eu am incredere in echipa si sunt convins ca jocul va creste de la o etapa la alta. Iar pentru cei care ne vad asa "slabi", daca ati fi fost suporteri ai fcsb, cfr sau astra, ce anume din ce ati vazut in primele doua meciuri la astia, v-ar fi facut sa-i laudati, sa va dea sperante?
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Feb 2020, 10:58

Eu vreau 3 puncte indiferent de joc, ca fotbalul e pe goluri, nu pe impresie.
CRAIOVA NESUPUSA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 10 Feb 2020, 13:27

nici mie nu mi se pare ca am jucat rau. ocaziile Viitorului au aparut in cea mai mare parte pe greseli individuale, nu pentru ca ne-ar fi ascuns aia mingea. am vazut ceea ce n-am vazut de mult, contraatacuri in viteza cu pase din prima. nu inteleg unde le-au exersat, ca in meciurile de pregatire n-am vazut asa ceva.

Martic trebuie convins sa ramana, ar fi penibil sa-l pierdem. fara el si urcarile lui, cred ca era altul rezultatul. a fost principalul om care a initiat faze de atac si a impins jocul, cel putin in prima repriza.

banda stanga slaba, sper ca Bancu sa-si revina cat mai repede. nu cred ca i-a dat nicio pasa utila lui Mihaila.

daca am fi avut un antrenor ca Mangia sau macar Multescu aveam sanse reale la campionat. cu Papura mai vedem, sper sa ne faca tuturor cea mai mare surpriza. sunt printre cei care credeau ca avem sanse mari sa jucam cu dinamo in play out.

eterna :-x victor piturca, cel mai obosit, expirat, orgolios si infatuat antrenor. si-a facut ambitiile de mare SEF cu niste jucatori care castiga meciuri. sa ne imaginam cum am fi aratat aseara fara Mateiu, Martic si Pigliacelli.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Feb 2020, 13:49

...chiar dacă nu s-a remarcat, eu zic că se simte prezența lui Ceapă acolo la mijloc. Nu i-au ieșit toate pasele dar iuțește și schimbă jocul ca lumea, plus că e genul de jucător căruia nu-ți e frică să-i dai pasă. În schimb, apărarea pare o dramă fără de sfârșit. N-ai cum să speri la ceva cu așa apărare...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Feb 2020, 19:58

Tin mibte ca intr-un meci s--a apelat la martici ca fundasi central, si se achitase foarte bine de sarcini. Cred ca ar face un cuplu foarte bun cu cosici sau balasa.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Feb 2020, 20:00

Tin minte ca intr-un meci s--a apelat la martici ca fundasi central, si se achitase foarte bine de sarcini. Cred ca ar face un cuplu foarte bun cu cosici sau balasa.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Feb 2020, 20:25

gsm scrie:Tin mibte ca intr-un meci s--a apelat la martici ca fundasi central, si se achitase foarte bine de sarcini. Cred ca ar face un cuplu foarte bun cu cosici sau balasa.
Martici a fost fundasi central??? Amandoi Marticii saubera unul mai gras pe 2 pozitii?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 10 Feb 2020, 20:35

A fost folosit odata fundas central, mi se pare ca aveam doar 2 centrali valizi si unul din ei era suspendat, dar am impresia ca vorbim de campionatul trecut...

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 10 Feb 2020, 20:38

alex.p scrie:
10 Feb 2020, 20:25
gsm scrie:Tin mibte ca intr-un meci s--a apelat la martici ca fundasi central, si se achitase foarte bine de sarcini. Cred ca ar face un cuplu foarte bun cu cosici sau balasa.
Martici a fost fundasi central??? Amandoi Marticii saubera unul mai gras pe 2 pozitii?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
A jucat intr-un meci fundas central, intr-un 3-4-3 ......

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de valynet » 10 Feb 2020, 21:16

Asa e, Martic a jucat un meci fundas central si a facut-o bine. Era Mangia antrenor.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Feb 2020, 21:23

A jucat cu cainii in tur, cand am batut 2-0. Nu asta era mesajul meu, ci ma refeream la "Martici" si la "fundasi central".

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 10 Feb 2020, 21:25

Martic a jucat central si in meciul de la dinamo, cand in dreapta a jucat Borta, inlocuit in repriza a doua de Vladoiu.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 24. FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 10 Feb 2020, 22:11

alex.p scrie:A jucat cu cainii in tur, cand am batut 2-0. Nu asta era mesajul meu, ci ma refeream la "Martici" si la "fundasi central".

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Demența! Cred că pe WhatsApp "va râdeți de va căcați pe voi de ce i-ai zis" pe alt topic decât cel de dezbateri libere.
Fii calm, mâine ai oameni de condus!

Sent from my HD1900 using Tapatalk

I N I M I T A B I L I

Închis