Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

De pe ce loc intrăm în playoff

Poll ended at 23 Feb 2020, 12:33

1
6
13%
2, dar egalitate de puncte
29
62%
2
6
13%
3
6
13%
 
Total votes: 47

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanucrv » 23 Feb 2020, 22:11

Câtă aroganță e în Chipciu ăsta!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2020, 22:21

Baietii astia de la CFR au venit cu lectia bine invatata - sa provoace, sa fragmenteze, sa distruga moralul alor nostri. Si au reusit.

A cistiga in fotbal nu tine de poezie, de frumusete si entuziasm ca nu sintem Barcelona. Bine ca cel putin fata de meciul din toamna, Craiova a sutat la poarta. De 7 ani avem o echipa ingrozitor de naiva, cara joaca cu inima si nu cu capul. Doar in timpul lui Cirtu si Sandoi parca era o o doza de realism, in rest...chiuieli inainte de meciuri si lacrimi dupa.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanUCV » 23 Feb 2020, 22:39

au fost momente bune dar .. faza golului doi, cred că Bancu pierde naționala .. locul 3, rămâne realizabil!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 23 Feb 2020, 22:45

Martici praf,gol si pasa de gol pentru adversari,tarani suporterii la faza cu Ivan.
Mental am cazut in repriza secunda.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 23 Feb 2020, 22:53

Bine ca baturam.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 23 Feb 2020, 22:57

SLH a spus ca atunci cand se va intoarce norocul o sa fie rau si s-a intors. Avem lot de primul loc, dar nu avem antrenor. Eu spun ca locul 3, anul asta, este foarte bun si la anul cu un antrenor adevarat putem sa speram la campionat. Sa nu uitam ca am jucat cu echipa a doua a CFR-ului, pe stadionul nostru si ne-au invins.
Astazi au jucat foarte bine Nistor si Cosic.
Pana la urma se pun cartonasele in playoff ?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2020, 23:08

Eu nu cred ca avem lot de primul lot. Eu cred ca CFR cistiga campionatul daca joaca toate meciurile in 9 oameni, nu in 11. Baietii astia au siguranta si stapinirea de sine a valorii. Sint prea cinici pentru liga 1. Am jucat doua meciuri cu ei in campionatul regulat - ne-au batut de doua ori, au marcat 4 si n-am dat nici macar un gol. E clara diferenta de valoare la toate nivelele. CFR va avea cel putin 6-8 puncte in fata noastra pina la meciul din ultima etapa.

Eu jucam meciul de azi la egal - autobaza, tata, ca pe vremea lui Cirtu. 9 jucatori in jumatatea proprie, Mihaila si Koljic sa incerce vreo minune in atac. Inacceptabil golul primit atit de rapid.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 23 Feb 2020, 23:12

Cand va aud pe toți ca franarii au jucat cu echipa a doua,nu-mi vine sa cred!Pana la urma au jucat Hoban in locul lui Bordeianu,Chipciu in locul lui Deac si poate Rondon in locul lui Omrani. In afara lui Deac ,nu vad mari diferente intre ei.Cartonasele galbene din play-off se reseteaza,dar cine a luat azi nu va juca in urmatorul meci.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 23 Feb 2020, 23:17

Pai ce-i mai rau : sa te bata cu echipa a doua, sau se te bata cu prima, aia stoarsa de energie dupa meciul cu Sevilla ?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 23 Feb 2020, 23:20

Avem jucatori valorosi, dar joaca dupa ureche. Pase intre fundasii centrali si apoi lansare pe diagonala. Ne-a invatat toata lumea.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lory69 » 23 Feb 2020, 23:27

Bobby..o cam întorci ca la Ploiesti.Inainte ziceai ceva de echipa a treia a clujului,acum o dai pe oboseala.Dar ce-ar fi sa vii si cu întrebarea....daca intra un gol din ocaziile avute care ar fi fost urmarea?Eu unul sunt multumit de joc,iar pe Martic nu il vad ca țap ispasitor...se intampla si la case mai mari!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 23 Feb 2020, 23:38

lory69 scrie:
23 Feb 2020, 23:27
Bobby..o cam întorci ca la Ploiesti.Inainte ziceai ceva de echipa a treia a clujului,acum o dai pe oboseala.Dar ce-ar fi sa vii si cu întrebarea....daca intra un gol din ocaziile avute care ar fi fost urmarea?Eu unul sunt multumit de joc,iar pe Martic nu il vad ca țap ispasitor...se intampla si la case mai mari!
Am avut noroc cu Viitorul, in meciul cu Iasi ne-a intrat tot, era normal sa urmeze un meci cu ghinion. Apoi, pana la primul gol al CFR-ului nu prea am miscat si in repriza a doua. la fel.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 23 Feb 2020, 23:41

...bag pl in cinismul lor,.echipa infecta! As fi jucat meciul la fel, minus Mihaila, daca as fi avut solutii. Nu poti sa bagi autobaza cu 30 de mii de spectatori in tribune. Asta e. La ocaziile avute trebuia sa rezolvam in prima rep. dar nu fu sa fie. Dezamagirea e mare dar tr. sa mergem inainte si sa speram pana la capat. Trebuie gasita varianta la Mihaila acolo...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 23 Feb 2020, 23:42

Si pe mine m-au disperat cele minim 5 lansari in diagonala pe Mihaila din prima repriza, dar n-am jucat doar atat. Am avut 25 de minute in care puteam sa dam macar trei goluri daca am fi jucat cu incredere si n-am fi avut ghinion. Cu combinatii cu mingea jos, cu tehnica si pase frumoase. Fotbal!

Ne mai trebuie incredere. Ca n-am dat gol si am luat golurile alea fix de prea multa agitatie si lipsa de incredere.

Mie mi-au placut si Ivan si Martic. Ivan contribuie foarte mult la jocul nostru si poate cu un antrenor ca lumea o sa explodeze din nou. Martic e gresit azi, dar nu pot sa-i reprosez ceva, e unul din motoarele echipei.

Ma **** pe cfr si pe dan petrescu, cea mai urata si trista echipa si cel mai cribdos si isteric antrenor de echipe triste. Daca fotbalul ar fi numai cu echipe care joaca in stilul asta, ar ramane fara spectatori.

Avem echipa! Daca ne revenim dupa mizeria asta si castigam primul meci din play-off, o sa ne luptam acolo sus.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: Etapa 26. Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Casual » 24 Feb 2020, 00:13

Mie mi s-ar parea nedrept sa dam in Papura sau in jucatori.
Am jucat cu cea mai buna echipa din campionat, dar am jucat fotbal. Doar sansa ne-a lipsit azi. La 1-0 pt ei, au avut sansa cat intru-un campionat, altceva era daca egalam. CFR istii stateau numai pe jos, dadeau la gioale, cautau sa intrerupa meciul din orice... ANTI FOTBAL pur si simplu. Iar noi, asa ocazii mari si asa determinare de joc in prima repriza...e greu sa-mi amintesc chiar si din vremea lui Mangia. Apoi poate a intervenit si frustrarea dar oricum e greu cand aia se apara toti in careu.
Daca nu castigam noi campionatul, nu ne ia nimeni locul 2. Sunt convins de asta.

Închis