Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Luam puncte de la Cluj?

Poll ended at 30 Iun 2020, 17:01

3
16
55%
1
7
24%
0
6
21%
 
Total votes: 29

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Iun 2020, 05:40

:)) :hai
de acum suntem pe cont propriu.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 29 Iun 2020, 06:11

O fotografie cit o mie de cuvinte - nu vad o descriere mai potrivita pentru nebunia Craiovei :

https://www.facebook.com/SezioneUltra/p ... =3&theater

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 29 Iun 2020, 07:05

Sunt curios sa vad indicii INSTAT din meciul de aseară.....o sa-i pună azi sigur pe Fanatyk.Cred ca o sa avem mari surprize,iar printre fruntasi or sa fie Ivan si Acka...cei pe care-i injuram toti pana mai ieri.Acka l-a facut anonim pe Omrani!Nici Balasa nu a facut un meci rau,dar cred ca el trebuia schimbat inainte de primirea golului doi,pt ca se vedea ca se resimte fizic..

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 29 Iun 2020, 13:16

Extrem de putine comentarii dupa acest meci,pe vremuri se umpleau zeci de pagini pe forum.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 29 Iun 2020, 13:37

lory69 scrie:
29 Iun 2020, 07:05
Sunt curios sa vad indicii INSTAT din meciul de aseară.....o sa-i pună azi sigur pe Fanatyk.Cred ca o sa avem mari surprize,iar printre fruntasi or sa fie Ivan si Acka...cei pe care-i injuram toti pana mai ieri.Acka l-a facut anonim pe Omrani!Nici Balasa nu a facut un meci rau,dar cred ca el trebuia schimbat inainte de primirea golului doi,pt ca se vedea ca se resimte fizic..
Unde se pot vedea indicii completi? Banuiesc ca se cumpara, dar este pe unde public cam cat costa?

Meci colosal. Spera sa batem cu noroc, dar i-am batut la fotbal fara drept de apel.

Bebelusul din poza este cel mai nou membru SU. De fapt Perspectiva Ultra' ca la noi nu merge cu nepotisme.
Last edited by SLH on 29 Iun 2020, 13:55, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iun 2020, 13:44

1. Optimisme meu nu a fost doar o simpla utopie. :up:
2. Dat fiind fapt ca la scor de 2-2 eu am avut poulse de 120/min, resimtit câteva extra systoliques /palpitations (eu am si injurat ca un mare porc [miti]), cred ca eu am toate drepturi de sa ma considerat Oltean. [miti] :up:
3. Infecte personnage acest Petrescu (,, a fost penalty / daca era VAR era offside / o echipa s'a antrenat pe cand alta a respectat prevederi de autoritati / de acum incolo toate echipe de playoff vor fi alaturi de Craiova.'') Spirit grincheux (eu nu stiu sa gasesc cel mai bun termen pentru sa traduc asta).
4. Ah, la 2-2 eu, in culme de furie am lansat de toata putere ultima mea sticla de vin de Dragasani contre zid de langa télé. Nu stiu daca sa fiu mandru ori jenat. :up:

5. SUCE MON ZBOUB PETRESCU & CFR!!! [smile88]
Scuze pentru termen arabe . :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 29 Iun 2020, 14:05

SLH.....Bobby sau Deuxex ziceau ceva de pretul pt indicii INSTAT.Dar eu ma uit pe Fanatik unde,dupa fiecare meci important,afiseaza toți indicii jucătorilor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 29 Iun 2020, 16:31

De ca Craiova a cistigat - a avut mai multe suturi pe poarta decit CFR si a cistigat mai multe dueluri :

https://www.fanatik.ro/alexandru-cicald ... j-19243200

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Iun 2020, 18:12

Nu s-a mai vorbit asa fumos de Craiova de prin vara anului trecut , dupa meciul cu Honved sau Sabail.
Ilie Dumitrescu ne ridica in slavi - club cu un management serios, jucatori cu tehnicitate deosebita, antrenor cerebral care nu a mai lasat loc de intrebari, Nistor sau altcineva, Ivan sau altcineva, astia sunt jucatorii din primul 11, punct. Craiova echipa cea mai rapida in benzi din campionat, cel mai bun mijloc prin Nistor si Cicaldau.
Bai frate atatea superlative de zici ca i-a platit Rotaru .

Presiunea e pe noi

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Iun 2020, 18:51

cortinadampezzo scrie:
29 Iun 2020, 18:12
Nu s-a mai vorbit asa fumos de Craiova de prin vara anului trecut , dupa meciul cu Honved sau Sabail.
Ilie Dumitrescu ne ridica in slavi - club cu un management serios, jucatori cu tehnicitate deosebita, antrenor cerebral care nu a mai lasat loc de intrebari, Nistor sau altcineva, Ivan sau altcineva, astia sunt jucatorii din primul 11, punct. Craiova echipa cea mai rapida in benzi din campionat, cel mai bun mijloc prin Nistor si Cicaldau.
Bai frate atatea superlative de zici ca i-a platit Rotaru .

Presiunea e pe noi
Dupa Gaz - Craiova 1-2/ Astra - CFR 1-1, noi o sa mutam putin presiunea, iar dupa Craiova - CFR 2-1
noi o sa mai avem doar champagne pe noi. :)( :up: ucv usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 29 Iun 2020, 20:04

cea mai importanta victorie a noastra din 91 incoace :up: :up: :up: sau cel putin din ce tin eu minte. daca se mobilizeaza baietii pana la sfarsit, daca o sa fie uniti si daca avem si un pic de noroc, o sa bem toata vara de bucurie :)( parca mi-e si frica sa sper.

dar chiar nu spuneti niciunul nimic si de antrenor? ca dupa atatea meciuri cu pase intre fundasii centrali, bubuieli pe aripa si poate ceva sclipiri individuale, dupa atatea scandaluri, in sfarsit jucam fotbal! mai mult de doua goluri si alte minim trei ocazii mari pe meci. si toate astea in urma unor faze construite asa frumos incat imi aduc aminte ce puteau baietii pe vremea lui Mangia. si asta in trei etape. cu Gustavo singurul transfer. foarte bun transfer de altfel, ma bucur mult ca s-a intors, se vede ca e fotbalist.

p.s. Andrei Ivan usteag usteag usteag
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 29 Iun 2020, 21:32

Ne-am revenit? :laughing:
Chiar mi-a placut Ivan de data asta, a jucat pt. echipa. Chiar si Acka, atunci cand vrea sa joace si e atent e destul de bun. De ceilalti ce sa mai zicem! Koljic fundas pe final, ehei! S-au vazut faze lucrate, se pare ca Bergodi a pregatit bine meciul.
Sper sa fim consecventi si sa luptam asa si in meciurile mai mici, ca asa se aduna punctele.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Iun 2020, 21:47

@Arthur, esti unul de -ai nostri fara dubiu!
Nu ma mai satur sa revad fazele si declaratiile diverse de dupa meci.
Petrescu e un caracter mizerabil, iar echipa lui de roboti cotonogari e dupa chipul si asemanarea lui.
Cei care o tot tineati ca sunt la alt nivel, tot asa va uitati cu jind la mizeriile lor?
Naum a suferit cu decenta, a scapat doar cateva intepaturi cu CSU infiintata direct in liga a doua.
Una peste alta, sunt mandru de baietii nostri, foarte mandru.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Iun 2020, 00:50

Deja începură ăștia de la cfr cu manevrele lor obosite, îl puseră pe Mara să miaune la tv., cu vocea aia pițigăiată, că "viciere de rezultat". Iar "colegii lui naum" traseră o dungă roșie cumva la faza cu Mihăilă, că cică ofsaid! Bun, Mara e pus de cfr să miaune, deci să miaune, n-am o problemă, dar p-ăștia de la digi nu i-aș lăsa așa ușor. Băi digi, ai tehnologie VAR să tragi dungi roșii pe faze litigioase și să le prezinți publicului? Dacă da, e ok. Dacă nu, eu cred că tu induci publicul în eroare în mod intenționat, aduci prejudicii de imagine clubului și suporterilor Universității Craiova și, dacă nu unei instanțe de judecată, măcar CNA-ului ar trebui să explice "colegii lui naum" cum și mai ales de ce, trag ei, de capul lor, dungi roșii pe faze litigioase din meciuri? Culmea tupeului, mai era și Cârțu în direct și îl puneau să comenteze!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 5. CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 30 Iun 2020, 01:32

R.E.N. scrie:
29 Iun 2020, 20:04
cea mai importanta victorie a noastra din 91 incoace :up: :up: :up: sau cel putin din ce tin eu minte. daca se mobilizeaza baietii pana la sfarsit, daca o sa fie uniti si daca avem si un pic de noroc, o sa bem toata vara de bucurie :)( parca mi-e si frica sa sper.

dar chiar nu spuneti niciunul nimic si de antrenor? ca dupa atatea meciuri cu pase intre fundasii centrali, bubuieli pe aripa si poate ceva sclipiri individuale, dupa atatea scandaluri, in sfarsit jucam fotbal! mai mult de doua goluri si alte minim trei ocazii mari pe meci. si toate astea in urma unor faze construite asa frumos incat imi aduc aminte ce puteau baietii pe vremea lui Mangia. si asta in trei etape. cu Gustavo singurul transfer. foarte bun transfer de altfel, ma bucur mult ca s-a intors, se vede ca e fotbalist.

p.s. Andrei Ivan usteag usteag usteag
Cristiano Bergodi este antrenor! o: usteag Și dacă avem antrenor, avem și echipă... ucv

Închis