Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte mai adăugăm la cele 38 deja existente?

Poll ended at 14 Iul 2020, 12:02

3
23
72%
1
4
13%
0
5
16%
 
Total votes: 32

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de Bogho » 08 Iul 2020, 12:02

Duminică, de la ora 21:00 plecăm cu un handicap moral (6 meciuri consecutive fără victorie), dar avem destule avantaje să credem în victorie.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de _BGD_ » 08 Iul 2020, 12:47

Imagine

Avem un palmares catastrofal impotriva fc fcsb. In 20 de meciuri: 1 victorie, 2 remize si 17 infrangeri.
Cu toate acestea, la casele de pariuri, suntem favoriti clar: 1.68 victorie 4.65 infrangere

Iata si singurele noastre rezultate pozitive impotriva oilor:

01 Martie 2015

30 Iulie 2017

21 octombrie 2018

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de Arthur Rimbaud » 08 Iul 2020, 13:45

2-1

usteag
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de adi_g » 08 Iul 2020, 14:14

Să încerc un pronostic: 2-1 sa 3-1....

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de malus dacus » 08 Iul 2020, 15:00

Victorie. Palmares, nepalmares, de data asta îi deșălăm. Dăm în ei ca surdu-n tobă. 4-0! Hai Știința!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 08 Iul 2020, 15:07

Batem cu scorul deja binecunoscut: 2-1! E suficient, desi as vrea sa le dam morti si sa ii umilim.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de zschortau » 08 Iul 2020, 19:41

2-1


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de fanUCV » 08 Iul 2020, 21:27

iar schimbară antrenorul înaintea meciului direct .. venea Reghecampf, Săndoi era fără Sorinaccio, 0-2 la Pitești .. venise Piți dar știm cum a fost .. și vor să ne reamintească cum am cedat cu Viitorul în 2017 ..
dacă stadionul era populat, poate, aveam curaj pentru un scor mai consistent ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de adi_g » 08 Iul 2020, 23:21

fanUCV scrie:
08 Iul 2020, 21:27
iar schimbară antrenorul înaintea meciului direct .. venea Reghecampf, Săndoi era fără Sorinaccio, 0-2 la Pitești .. venise Piți dar știm cum a fost .. și vor să ne reamintească cum am cedat cu Viitorul în 2017 ..
dacă stadionul era populat, poate, aveam curaj pentru un scor mai consistent ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Eu nu prea o cred cu asta cu puterea publicului. Multi sunt suporteri de rezultat...Nu isi mai incurajeaza echipa daca suntem condusi si mai mult, incep sa fluiere si sa huiduie..,,Poate o sa va sochez, dar eu cred ca deja eram iesiti din lupta pentru titlu, daca se juca cu spectatori... La meciul cu Astra, nu mai inscriam golul victoriei pentru ca unii mari suporteri din tribune incepeau sa îi ia in colimator pe baieti... Nu toti îi injura si îi huiduie desigur, dar cred ca aproape nimeni nu ii incurajeaza daca echipa joacă mai slab... Am sesizat asta , de exemplu, la meciul cu Iasi din toamna si chiar la un meci cu fcsb...Păcat! Dar, paradoxal, tocmai absenta spectatorilor pe stadion s-ar putea sa ne aduca titlul.Nu mai exista presiunea psihologica exercitata asupra unor jucatori. Si de ce nu, baietii daca prind o zi buna, pot face scor cu fcsb..Mare atentie in aparare!!!
Last edited by Bogho on 08 Iul 2020, 23:47, edited 1 time in total.
Motiv: Am actualizat formularea de la citat sa fie ok.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de Paul » 09 Iul 2020, 07:10

Adevarul e ca si eu m-am saturat de cate ori m-am contrat cu oamenii de langa mine la T2 care incepeau sa injure si sa ia in colimator jucatorii daca nu era totul perfect. Am un prieten care nu stiu daca o face special sa ma enerveze, dar inclusiv acum cand suntem pe locul 1 si am batut in fiecare meci, el imi explica cat de mare tzeapa e cu Ivan, Gustavo si Vatajelu, si ca daca il mai aduc si pe Baluta, atunci e clar ca o luam la vale.
Stiu ca si pe aici multa lume e atenta ca nu cumva vreunul din "ratatii" nostri sa isi revina, ca atunci nu corespunde cu cliseul din capul lor cum ca nimeni nu mai are o a doua sansa in viata.
Mie tocmai faptul ca jucatori care au fost plecati aleg sa vina inapoi si clubul vrea sa ii ajute, mi se pare un lucru foarte omenesc si eu tin cu baietii astia, asa cum tin si cu echipa. Inteleg spiritul critic, dar nu inteleg lipsa de empatie si de incredere, mai ales ca avem cazul lui Mitrita in care a castigat toata lumea. Apropos, si pe Mitrita incepusera niste neni fara dinti in gura sa il injure ca are figuri in cap.
Toate astea fiind spuse, castigarea titlului fara spectatori ar fi, poate, o ocazie ca unii sa isi dea seama ca fac rau cu carcoteala, pentru ca daca e sa conteze suporterii in viata unei echipe, atunci conteaza si la rau, nu numai la bine, adica te trag in jos daca o tin langa cu nemultumirile.
Baietii de la peluza fac ce trebuie sa faca suporterii adevarati, restul mai au de invatat.
Sa batem FCSB-ul si dupa sa luam titlul, asta e grija de acum, si cand se vor intoarce suporterii pe stadioane sa fim deja in grupele EL!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de adi_g » 09 Iul 2020, 11:13

Paul scrie:
09 Iul 2020, 07:10
Adevarul e ca si eu m-am saturat de cate ori m-am contrat cu oamenii de langa mine la T2 care incepeau sa injure si sa ia in colimator jucatorii daca nu era totul perfect. Am un prieten care nu stiu daca o face special sa ma enerveze, dar inclusiv acum cand suntem pe locul 1 si am batut in fiecare meci, el imi explica cat de mare tzeapa e cu Ivan, Gustavo si Vatajelu, si ca daca il mai aduc si pe Baluta, atunci e clar ca o luam la vale.
Stiu ca si pe aici multa lume e atenta ca nu cumva vreunul din "ratatii" nostri sa isi revina, ca atunci nu corespunde cu cliseul din capul lor cum ca nimeni nu mai are o a doua sansa in viata.
Mie tocmai faptul ca jucatori care au fost plecati aleg sa vina inapoi si clubul vrea sa ii ajute, mi se pare un lucru foarte omenesc si eu tin cu baietii astia, asa cum tin si cu echipa. Inteleg spiritul critic, dar nu inteleg lipsa de empatie si de incredere, mai ales ca avem cazul lui Mitrita in care a castigat toata lumea. Apropos, si pe Mitrita incepusera niste neni fara dinti in gura sa il injure ca are figuri in cap.
Toate astea fiind spuse, castigarea titlului fara spectatori ar fi, poate, o ocazie ca unii sa isi dea seama ca fac rau cu carcoteala, pentru ca daca e sa conteze suporterii in viata unei echipe, atunci conteaza si la rau, nu numai la bine, adica te trag in jos daca o tin langa cu nemultumirile.
Baietii de la peluza fac ce trebuie sa faca suporterii adevarati, restul mai au de invatat.
Sa batem FCSB-ul si dupa sa luam titlul, asta e grija de acum, si cand se vor intoarce suporterii pe stadioane sa fim deja in grupele EL!
Gustavo??!! Este un profesionist adevărat. Se vede că are stofă de fotbalist imediat ce intră în teren..Și să nu uităm că a fost gogheterul echipei în 2018, când am câștigat Cupa...Este unul dintre preferații mei, dintre jucătorii Craiovei de la revenire...Și Ivan dă semne serioase de revenire...Grupele E.L ar fi minuant, ar veni bani frumoși, am căpăta experiență internațională. În grupele UCL ar fi acum extrem de dificil, dacă nu aproape imposbil...Dar dacă luăm titlul, cresc șansele pentru grupele EL...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de SLH » 09 Iul 2020, 13:12

Eu cred ca ne bate fcsb, dar tot il luam.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 09 Iul 2020, 14:46

Eu pe de alta parte cred ca dacă batem fcsb e posibil sa luam titlu, bazându-mă pe descătușarea morala.. Sunt de părere ca 90% se joaca la Craiova oricum titlul în ultima etapa

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de malus dacus » 09 Iul 2020, 14:53

SLH scrie:
09 Iul 2020, 13:12
Eu cred ca ne bate fcsb, dar tot il luam.
Dacă ne bate fbsc acasă, nu-l merităm și, nici nu-l luăm. Pe fsbc nu doar că trebuie să-i batem, trebuie să-i umilim! Forza Știința!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 7. Universitatea - fcsb

Mesaj de adi_g » 09 Iul 2020, 17:14

Incredibil, revine cotonogarul ala ordinar de cristea cu noi...

Închis