Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte, puncte. Să vină punctele...

Poll ended at 20 Iul 2020, 21:35

3
18
78%
2
1
4%
1
4
17%
 
Total votes: 23

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 644
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 15 Iul 2020, 23:45

le_boc scrie:
15 Iul 2020, 14:34
Se stă la 4 cartonașe luate strict în play-off.
Momentan doar Bancu și Nistor sunt la limita suspendării.
Multumesc! E mai bine asa. I-am avea dubluri pe post pe Vatajelu si pe Gustavo...

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Thunder » 16 Iul 2020, 09:49

N-am batut niciodata la astia, daca tot e sa fie sezonul nostru, ar mai fi cazul de inca o premiera!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 16 Iul 2020, 10:07

Trebuie sa batem, e anul nostru! Nu l-ati auzit pana si pe Dan Petrescu, cel mai bun atrenor roman si cel mai fair play om din fotbal, cand a spus cu gurita lui ca lumea s-a plictisit de CFR. Cu alte cuvinte pana acum i-au tinut in brate si nu se aplica, iar el, ca un plangacios, spune lucrurilor pe nume. Sigur la meciul cu noi va avea numai herpesuri de oftica pe buze, in plus fata de spumele normale pe care le are.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Iul 2020, 10:23

Thunder scrie:
16 Iul 2020, 09:49
N-am batut niciodata la astia, daca tot e sa fie sezonul nostru, ar mai fi cazul de inca o premiera!
Acum abia eu am aflat ca in Romania finala de Cupa se dispute inainte de final de campionat (immense stupidité ).
Asta este total défavorabile pentru Craiova. Eu sunt curios sa vazut cum Botosani va juca cu CFR la caz unde fc.becali castiga trophée de cupa de Romania.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 644
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 17 Iul 2020, 14:26

S-a schimbat ora meciului nostru de duminică. Jucăm de la 19, 30.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 17 Iul 2020, 16:00

Arthur Rimbaud scrie:
16 Iul 2020, 10:23
Thunder scrie:
16 Iul 2020, 09:49
N-am batut niciodata la astia, daca tot e sa fie sezonul nostru, ar mai fi cazul de inca o premiera!
Acum abia eu am aflat ca in Romania finala de Cupa se dispute inainte de final de campionat (immense stupidité ).
Asta este total défavorabile pentru Craiova. Eu sunt curios sa vazut cum Botosani va juca cu CFR la caz unde fc.becali castiga trophée de cupa de Romania.
...ești în România, "cea mai țară proastă" , vorba unui clasic interlop. Aici, toate se fac cucurul în sus. E un banc, ți-l zic pe scurt - la Facerea lumii, se plângeau diverse popoare la Dumnezeu - dar, Doamne, nu-i corect, ai pus în această tară și aia, și aia...La care Dumnezeu: - stai, să vezi ce conducători le dau!...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 17 Iul 2020, 19:50

malus dacus scrie:
17 Iul 2020, 16:00
Arthur Rimbaud scrie:
16 Iul 2020, 10:23
Thunder scrie:
16 Iul 2020, 09:49
N-am batut niciodata la astia, daca tot e sa fie sezonul nostru, ar mai fi cazul de inca o premiera!
Acum abia eu am aflat ca in Romania finala de Cupa se dispute inainte de final de campionat (immense stupidité ).
Asta este total défavorabile pentru Craiova. Eu sunt curios sa vazut cum Botosani va juca cu CFR la caz unde fc.becali castiga trophée de cupa de Romania.
...ești în România, "cea mai țară proastă" , vorba unui clasic interlop. Aici, toate se fac cucurul în sus. E un banc, ți-l zic pe scurt - la Facerea lumii, se plângeau diverse popoare la Dumnezeu - dar, Doamne, nu-i corect, ai pus în această tară și aia, și aia...La care Dumnezeu: - stai, să vezi ce conducători le dau!...
Eu iti zic la rândul meu un banc: Cand Dumnezeu a facut France, Saint Pierre lui a zis: Doamne, eu cred ca tu ai exagérat un pic. Tu ai facut acest tara mult forte frumos si alti tari se vor simti nedreptatiti. Dumnezeu : tu ai dreptate Saint Pierre. Nu este nimic, in compensatie o sa ii fac pe francezi. :mad:

P. S. 1. Eu am vazut tari mult mai indisciplinati si dezorganizati decat Romania.

P. S. 2 Eu inca nu tin minte daca substantif,, tara '' este masculin precum in franceza ori féminin. Scuze in caz de eroarea.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Augustus Caesar » 18 Iul 2020, 03:55

Este o etapa grea intre echipele din p-off care mai au un obiectiv prin urmare ma astept la meciuri tari- cred ca toti cei de pe aici avem aceleasi asteptari in ceea ce priveste deznodamantul acesteia. Pana una alta sper ca pustimea pe care vrea berbecul sa o bage cu franarii sa fie suficient de motivata si sa scoata un rezultat bun cu ei. Hai Stiinta, hai baietii !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 18 Iul 2020, 09:06

Ioan Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a apelat la guvernul maghiar pentru a căpăta o finanțare așa cum au Sepsi și Csikszereda. Executivul pe care-l conduce Viktor Orban încă nu le-a apropbat campionilor României infuzia de capital pe care au solicitat-o, dezvăluie gsp.ro.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 18 Iul 2020, 09:43

sorinyki scrie:
18 Iul 2020, 09:06
Ioan Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a apelat la guvernul maghiar pentru a căpăta o finanțare așa cum au Sepsi și Csikszereda. Executivul pe care-l conduce Viktor Orban încă nu le-a apropbat campionilor României infuzia de capital pe care au solicitat-o, dezvăluie gsp.ro.
...e bună de făcut bâză, dar, să fim serioși, "dezvăluie gsp"? Hai să ne ințelegem: fără subiectivism că sunt dușmanii noștri, dar ca sursă de știri, jegsp e capac/cuie/pământ/groapă. "Exclusivele" lor sunt numai invenții, fake news grosolane, iar asta li se trage de la faptul că mai toata lumea îi evită, pt. că știu că sunt puși pe scandal. Nu le mai dă nici dreaqu nicio informație, au ajuns să citeze saituri obscure gen 3muci.net. Ei trăiesc din chiloțăreală - prodanca și știri de genul + ce râgâie becali. Și din interviurile cu interlopi ale lui nea Ovi, de unde extrag chestii de scandal. Îți bagă un articol de scandal sau inventat, intră lumea revoltată și comentează. Asta e taraba lor...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Paul » 18 Iul 2020, 17:36


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 18 Iul 2020, 17:43

Paun e om de baza, sigur a luat contact cu o grămadă, posibil sa mai fie și alții, mai ales ca se pare ca nu e asimptomatic

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Iul 2020, 18:18

Paul scrie:
18 Iul 2020, 17:36
Amanara meciul Fcsb Cfr, Covid
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... e-19061758

Oare sa fie adevar ori doar un misérable fals Petrescu style pentru sa astepte sa vada ce se intampla la finale de Cupa ? :)-

Eu cred acest om, cu cei din spatele lui, capabil de orice lucru misérable.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 644
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de adi_g » 18 Iul 2020, 19:02

Nu cred asta...Este totusi, in dezavantajul lor, clar. Nu se pot antrena si vot trebui sa joace, daca nu mai au cazuri, la 3-4 zile...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 8. Botoșani - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Iul 2020, 19:19

adi_g scrie:
18 Iul 2020, 19:02
Nu cred asta...Este totusi, in dezavantajul lor, clar. Nu se pot antrena si vot trebui sa joace, daca nu mai au cazuri, la 3-4 zile...
Eu sper asta.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis