Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Daca se joaca meciul, luam puncte de la Giurgiu?

Poll ended at 29 Iul 2020, 14:20

3
12
71%
2
0
No votes
1
5
29%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Leonard Albert » 01 Aug 2020, 12:26

Nepoti, Arthur, nepoti :)

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de u2blue » 01 Aug 2020, 12:39

Batem, demonstrăm ca suntem mai buni si basta.
Xcum, fără presiune, sezonul a fost f bun.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 13:01

Meciul cu Astra s-ar mai putea juca după 3 august, doar daca nu va decide campioana...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 13:38

Leonard Albert scrie:
01 Aug 2020, 12:26
Nepoti, Arthur, nepoti :)
Ah, da, adevarat. Nepot/nepoti/nepota/nepote. Multumesc Albert. o:

Ei bine, atunci daca va fi sa se intample o asemenea misère eu o sa am ce povestit la nepoti mei. :lol: :-(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 13:42

adi_g scrie:
01 Aug 2020, 13:01
Meciul cu Astra s-ar mai putea juca după 3 august, doar daca nu va decide campioana...
Deci eu sa inteleg ca la ora de meci de Craiova--CFR inca nu o sa se cunoasca verdicte pentru Astra-Craiova? Hallucinant. :lol:

Iar daca meci Craiova-CFR se incheie égal? :lol:
Vine verdicte la 23.59? :lol:

Incroyable tara.
O intreaga scène de théâtre mea mult iubita Romania. :lol: [miti] :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 17:19

Înseamnă că s-ar juca, în principiu, dacă nu ar mai avea miză pentru Universitatea Craiova sau cfr...dacă nu se va juca, este probabil să fie decis la comisii...Eu așa am înteles...
Dar mi s-a părea normal și totuși cred că până luni seara, știm exact de ce rezultat avem nevoie (victorie sau egal) pentru a fi campioni... ucv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 17:26

adi_g scrie:
01 Aug 2020, 17:19
Înseamnă că s-ar juca, în principiu, dacă nu ar mai avea miză pentru Universitatea Craiova sau cfr...dacă nu se va juca, este probabil să fie decis la comisii...Eu așa am înteles...
Dar mi s-a părea normal și totuși cred că până luni seara, știm exact de ce rezultat avem nevoie (victorie sau egal) pentru a fi campioni... ucv
Asta pentru a intra in sphère de minim normal. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de sorinyki » 01 Aug 2020, 18:40

Articol Cosmin Staicu
FCSB a împins-o şi ea pe CFR Cluj pe primul loc
De Cosmin Staicu -11:38 1 august 2020049
În timp ce Universitatea Craiova nu a putut să-şi apere poziţia de lider, meciul de la Giurgiu fiind anulat, CFR Cluj a avut parte de două meciuri mai uşoare ca antrenamentele, cu FC Botoşani şi FCSB, şi a revenit pe primul loc, cu 2 puncte peste Ştiinţa, şi cu un meci în plus. Cu Botoşaniul, arbitrul marius avram, partener de afaceri cu oficialii din Gruia, a împins CFR-ul spre victorie, cu un penalty care ar fi amuzant, dacă nu ar fi tragic. Japcă pe faţă, aşa se spune pe stadioane.

Şi fcsb a dat o mare mână de ajutor CFR-ului, care, fără Djokovic, Bordeianu şi Dan Petrescu, nu ar fi câştigat niciodată în faţa echipei lui gigi becali, dacă pe teren ar fi fost titularii, în frunte cu Man, Coman şi Tănase, şi nu nişte copii. E problema fecesebiştilor cu ce formulă joacă, dar gigi becali ar trebui să se abţină să mai vorbească de dreptate, demnitate sau alte lucruri care cu care nu are nimic în comun.

Mai mult, de teamă că prietenul lui meme stoica, Dan Petrescu, s-ar fi putut încurca şi aşa, au mai ieşit la pauză şi Moruţan şi Creţu. Iar portarul andrei vlad, debutat în Liga I chiar de Craiova, s-a umplut e penibil, când a înlesnit ambele goluri ale clujenilor. Nici măcar un goal-keeper slab ca el nu putea să gafeze în halul acela!

Într-un final, oaspeţii au luat punctele ardeleneşte, împinşi fiind spre titlu din toate părţile. Inclusiv de FRF, care a stabilit, ca niciodată, finala Cupei României, cu mai multe etape înainte de finalul campionatului, astfel încât Botoşaniul şi fcsb erau deja cu sacii în căruţă când au întâlnit CFR-ul, dar nu şi când au jucat cu Craiova.

Luni seara, cu arbitrul hoţegan la centru, CFR va avea încă un atu în faţa Craiovei, lipsită de căpitanul Bancu, cel care n-a avut ocazia să-şi ispăşească suspendarea

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2020, 18:59

Felicitari lui Cosmin Staicu! Unul dintre foarte putinii ziaristi care mai sunt de partea noastra.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de marius_vl » 01 Aug 2020, 19:04

Și cum planul nenorociților este foarte bine pus la punct, în cele mai mici amănunte, este mai mult ca sigur că nu ni se va acorda victoria cu Astra! Așa că luni seară, în cazul unui egal, care este extrem de probabil, cfr va fi campioană! Eu aș boicota meciul dacă luni seară până la fluierul de start nu ni se acord cele 3 puncte!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 19:09

marius_vl scrie:
01 Aug 2020, 19:04
Și cum planul nenorociților este foarte bine pus la punct, în cele mai mici amănunte, este mai mult ca sigur că nu ni se va acorda victoria cu Astra! Așa că luni seară, în cazul unui egal, care este extrem de probabil, cfr va fi campioană! Eu aș boicota meciul dacă luni seară până la fluierul de start nu ni se acord cele 3 puncte!

UEFA nu trebuie sa aiba doua masurile. Exista un précédent in Espagne, trebuie judecata égale.
Eu gasesc ca fédératie de Romania risque mult daca face misères.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de adi_g » 01 Aug 2020, 19:15

Dacă nu luăm acum campionatul, nu îl mai luăm nciciodată...Oricum, observ mai degrabă un val de pesimism, iar cfr e vazută aproape campioană.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de fabius_2014 » 01 Aug 2020, 19:20

ucv Felicitari Cosmin Staicu ! ucv
ucv Chiar daca se fac jocurile impotriva noastra trebuie sa luptam pana la capat. Sa nu disperam, sa nu ne fie frica, sus inima si sa muscam din ei. ucv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Aug 2020, 20:00

adi_g scrie:
01 Aug 2020, 19:15
DACA NU LUAM ACUM CAMPIONATUL NU IL MAI LUAM NICIODATA ...Oricum, observ mai degrabă un val de pesimism, iar cfr e vazută aproape campioană.
Ah, da. Din fericire tu noua dai un mare val de optimisme. [miti]
apld
:lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Playoff. Etapa 9. Astra - Universitatea

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2020, 20:09

adi_g scrie:
01 Aug 2020, 19:15
Dacă nu luăm acum campionatul, nu îl mai luăm nciciodată...Oricum, observ mai degrabă un val de pesimism, iar cfr e vazută aproape campioană.
In sez. 72-73 am ratat primul titlu dupa o mizerie in care au fost implicate didibao si fix cfr cluj! Atunci ne-am ales cu supranumele 'Campioana unei mari iubiri', in sezonul urmator am cucerit primul titlu iar ulterior am devenit 'Craiova Maxima'. Deci, haide sa nu fim asa de fatalisti, ca daca nu e acum nu va mai fi niciodata! Nu stim ce ne rezerva viitorul. Poate ca ne-o fi scris sa devenim 'Craiova Maxima 2.0', trecand prin 'Campioana unei mari iubiri 2.0'.
Hai Craiova!

Închis