Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Moderator: grup_moderatori

Închis

Hai cu campionatul

Poll ended at 05 Aug 2020, 12:22

3
18
82%
2
1
5%
1
3
14%
 
Total votes: 22

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Aug 2020, 08:14

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/finala ... 06314.html

Dacă CFR are meci de titlu, arbitrează Ovidiu Hațegan! Statistica incredibilă a clujenilor cu el la centru
2008: titlu câștigat din penalty
2010: penalty câștigător în minutul 92
2019: iarăși penalty decisiv

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2020, 08:38

Cum vad eu intreaga aceasta charade à la CFR Cluj:
1. Pre meci Cluj- Craiova, ei sunt increzatori, arrogants, linistiti la adăpost de +4p si mai ales de nici un semn ca cineva ar putea attenta la hégémonie lor.
2. Vine Craiova si lor le face o demonstratia de valoarea si dorinta de a incheia,, regat'' lor.
Prime semne de indoiala.
3. Épisode neasteptat de Astra. Un Cluj in dérive incepe attaque verbale, psychologique contre Craiova, adversaires trecuti si viitori & arbitri care au arbitrat si urmat de arbitrat Craiova.,, Marele Cluj'' da semne de slabiciunea si de lipsa de caractère.
4. Pentru Cluj urmeaza doua meciuri forte grele: vs Botosani si fc. beca'limax. Deci o épidémie de covid se impose repede pentru a évita aceste meci inainte de finale de coupe (intelligent programmée de federatia). Aproape tot lot este atins.
5. Finale se incheie cum dorit de Cluj. Effet este extrême bénéfique, face minune in organismes de lot de Cluj, Jésus El ar,, ingalbenit'' de invidia, si toti se vindeca peste noaptea.
6. Cu o pregatirea physiques précaire, sarmani jucatori de Cluj, fac fapte héroïques si cu multa daruirea de sine si effort maxim, ingenuncheaza monstrueuses équipes de Botosani si fc.beca'limax. Admirable.
7. Oameni de conducere de football roman mie par atat de uimiti de aceste fapte de gloire de Cluj incat ei nu mai stiu ce decizia sa prinda in un caz simple pana chiar pentru un copil de maternelle.
In acelasi timp, este clair ca nimeni in afara de ei nu este mai competent in tara de Romania.



P. S. Acum sérieux, eu sunt convins ca aceste jocuri,, proaste'' pe care Cluj a facut post finale de coupe, cu cele doua echipe clowns, si ele fac parte din aceasta charade buna doar de adormit prosti.

Eu am courage de tot pariat ca CFR va fi total alta équipe contre Craiova. Macar sa fie doar ei alta,, équipe'' nu si... altcineva in spate lor, caci de ei singuri mie nu e frica deloc.

In orice caz eu sunt consterné de ce se poate intampla in football roman.

Eu credeam ca asa ceva este possible doar in tari de Afrique, Amérique Centrale sau ex soviétiques.

Nu jocurile misérables de un club sau alt club pe mine ma uimeste (OM este un maestre in misères in France) ci lipsa de réactia de officiels care,, conduc'' football roman, lucru care pe mine ma obliga sa gandesc ca federatie romana nu este chiar... équidistante. Eu spere ca DOAR incompetente.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de adi_g » 03 Aug 2020, 09:57

FORZA ȘTIINȚA! HAI CRAIOVA!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2020, 11:41

Prieteni si conoscuti mei de Paris si de France, precum si famillie mea, voua va transmit prin mine messages de encourageare pentru meci de aceasta seara.
Eu spere ca aceasta énergie positive franceza sa fie bénéfique si sa combatta orice lucru... ascuns.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de sorinyki » 03 Aug 2020, 11:54

Am emoții deja.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de sorinyki » 03 Aug 2020, 11:56

Conform DigiSport:

Craiova - CFR, "finala campionatului" | Bogdan Mara: "CFR se gândeşte să nu se prezinte la acest meci"
Directorul sportiv al celor de la CFR Cluj, Bogdan Mara, a dezvăluit că gruparea din Gruia se gândeşte să nu se prezinte la partida programată în această seară.

"Să vedem dacă se va disputa această finală. Toată echipa și toți jucătorii noștri se gândesc să nu se prezinte în această seară și să nu disputăm acest meci.

Toată echipa e speriată de ceea ce s-a întâmplat în această perioadă și le e frică să ia contact cu cei din echipa Craiovei.", a declarat Bogdan Mara, la ProX.

Craiova - CFR, "finala campionatului" | Bogdan Mara: "Luăm în calcul să facem plângere penală împotriva DSP Dolj"
Oficialul campioanei României a mai spus că CFR Cluj ia în calcul să facă plângere penală împotriva DSP Dolj.

"Faptul că la Craiova au fost descoperite trei cazuri de COVID și trei cazuri care au foarte mare legătură cu echipa. Vorbim de preparator fizic, de antrenor secund, de team manager. Protocolul a stabilit că în cazul unui caz de COVID, jucătorii să fie testați la 7 zile. Așa cum a fost la CFR, la Dinamo, Petrolul, Botoșani, Astra. Toate aceste echipe, DSP-urile din orașele respective au respectat acest protocol și nu le-au dat dreptul să se antreneze. Noi am stat 10 zile fără să ne antrenăm și am retestat 10 zile.

Ultima testare a fost pe 24 iulie. Suntem în 3 august. Socotiți câte zile sunt. Conform prtocolului trebuiau testați la 7 zile și să vedem rezultatele. Craiova e în altă țară, nu e în România? Acest protocol e clar, e stabilit de Ministerul Sănătății, FRF, LPF. Echipele trebuie testate la 7 zile. Cum se poate ca DSP Dolj să dea o altă adresă și să le dea drept imediat de antrenament, în care să se spună că acele cazuri nu legătură cu echipa?
Last edited by sorinyki on 03 Aug 2020, 12:02, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 03 Aug 2020, 12:00

Arthur Rimbaud scrie:
03 Aug 2020, 11:41
Prieteni si conoscuti mei de Paris si de France, precum si famillie mea, voua va transmit prin mine messages de encourageare pentru meci de aceasta seara.
Eu spere ca aceasta énergie positive franceza sa fie bénéfique si sa combatta orice lucru... ascuns.
Multumim frumos, speram sa se bucure cu noi la sfarsitul acestei zile memorabile!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Paul » 03 Aug 2020, 12:01

Daca o dau pe DSP Dolj si ca ei nu mai vin la meci e perfect, asa sa faca, si o iau in mana.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de sorinyki » 03 Aug 2020, 12:03

Se pare că le frica de bătaie! Sau vor sa ne enerveze, să pună presiune pe noi!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de sorinyki » 03 Aug 2020, 12:10

Craiova răspunde cu aceeași monedă
Mihai Rotaru, finanțatorul Craiovei, a ripostat: „Să îi întrebăm pe cei de la CFR când s-au testat ei ultima dată. Ei au făcut ultima testare lunea trecută, la ora 08.30. Să nu uite să o facă astăzi, pentru că altfel pierd cu 3-0. Gluma e glumă, dar conform protocolului trebuie să le facă la 7 zile. Dacă nu le fac astăzi și nu vin cu aprobare, noi o să cerem pierderea meciului la masa verde”.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2020, 12:15

sorinyki scrie:
03 Aug 2020, 11:56
Conform DigiSport:

Craiova - CFR, "finala campionatului" | Bogdan Mara: "CFR se gândeşte să nu se prezinte la acest meci"
Directorul sportiv al celor de la CFR Cluj, Bogdan Mara, a dezvăluit că gruparea din Gruia se gândeşte să nu se prezinte la partida programată în această seară.

"Să vedem dacă se va disputa această finală. Toată echipa și toți jucătorii noștri se gândesc să nu se prezinte în această seară și să nu disputăm acest meci.

Toată echipa e speriată de ceea ce s-a întâmplat în această perioadă și le e frică să ia contact cu cei din echipa Craiovei.", a declarat Bogdan Mara, la ProX.

Craiova - CFR, "finala campionatului" | Bogdan Mara: "Luăm în calcul să facem plângere penală împotriva DSP Dolj"
Oficialul campioanei României a mai spus că CFR Cluj ia în calcul să facă plângere penală împotriva DSP Dolj.

"Faptul că la Craiova au fost descoperite trei cazuri de COVID și trei cazuri care au foarte mare legătură cu echipa. Vorbim de preparator fizic, de antrenor secund, de team manager. Protocolul a stabilit că în cazul unui caz de COVID, jucătorii să fie testați la 7 zile. Așa cum a fost la CFR, la Dinamo, Petrolul, Botoșani, Astra. Toate aceste echipe, DSP-urile din orașele respective au respectat acest protocol și nu le-au dat dreptul să se antreneze. Noi am stat 10 zile fără să ne antrenăm și am retestat 10 zile.

Ultima testare a fost pe 24 iulie. Suntem în 3 august. Socotiți câte zile sunt. Conform prtocolului trebuiau testați la 7 zile și să vedem rezultatele. Craiova e în altă țară, nu e în România? Acest protocol e clar, e stabilit de Ministerul Sănătății, FRF, LPF. Echipele trebuie testate la 7 zile. Cum se poate ca DSP Dolj să dea o altă adresă și să le dea drept imediat de antrenament, în care să se spună că acele cazuri nu legătură cu echipa?


PUTAAAAAAAINNNNNNN DE BORDEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLL DE MERDEEEEEE!!!

J'EN HALLUCINEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!! :lol: :lol: :lol:


Mii de excuse, va rog, insa eu chiar nu pot sa crede ca asa ceva este adevar!!!
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2020, 12:21

Nu, gata. Eu imi anunt famillie ca eu incep proceduri de obtinere citoyenneté romana.

Au diable Paris.
Au diable post meu de professeur d'histoire d'art médiéval balkanique la Sorbonne.
Eu vreau sa devin ROMAN. Prea forte tara aceasta. [miti] :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2020, 12:28

Paul scrie:
03 Aug 2020, 12:00
Arthur Rimbaud scrie:
03 Aug 2020, 11:41
Prieteni si conoscuti mei de Paris si de France, precum si famillie mea, voua va transmit prin mine messages de encourageare pentru meci de aceasta seara.
Eu spere ca aceasta énergie positive franceza sa fie bénéfique si sa combatta orice lucru... ascuns.
Multumim frumos, speram sa se bucure cu noi la sfarsitul acestei zile memorabile!
[bere]
Tu sa ierti pe mine Paul, insa eu am impressie ca traiesc in un space surréaliste in acest moment.
Bun simt meu mie refuse sa accept aceasta (i)realitatea.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Aug 2020, 12:36

Nu depinde de ei.
EAD, compania aia care da suta aia de milioane ii baga in teren si cu holera ... asta daca mai vor banii aia

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Playoff. Etapa 10. Universitatea-CFR

Mesaj de adi_g » 03 Aug 2020, 12:38

Ce curve s-au facut astia de la cfr! Pai nu tipau ei ca vor neaparat sa se decida titlul pe teren?!!

Închis