Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 23 Sep 2020, 22:16

NightKing, ușor cu pianul pe scări. fanatic16, ai doua avertismente, verbale ce e drept, doar pe pagina asta. La al 3-lea nu supunem la vot.
Nyk_sorin, câțiva ani am fost booveni și noi... Bine, eu inca sunt și încă unul mare din cate am auzit. Omul nu a jignit, s-a exprimat fara ocolișuri și fără jigniri, eu as zice că merită să îl lăsăm să vorbească... cel puțin momentan.
I N I M I T A B I L I

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 23 Sep 2020, 22:29

Mda.
Nu stiu atunci de ce se judeca si un recurs si o revizuire a deciziei pentru care s-a facut recursul.
Mie mi se pare aceeasi speta si sunt de parere ca nu poate sa fie alta decizie.

Eu in locul lui Rotaru nu ma aruncam intr-un proces pentru palmares. Doar i-a ridicat mingea la fileu lui mititelu care asa demonstreaza ca echipa nu are palmaresul, chiar daca nu zice nicaieri ca il are el.
Lui mititelu ii confisca astia tot dar de ce nu scoate nimeni la licitatie palmaresul echipei care a ajuns in faliment? Cu palmaresul ala si marca, n-ar mai avea nimeni ce sa zica.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2020, 22:40

NightKing scrie:
23 Sep 2020, 21:02

O echipa nu are palmaresul - decizie definitiva.

Niciuna din echipe daca e sa o luam asa nu e Universitatea Craiova.
Asta e falsa pina la urma; in Romania toate echipele noi infiintate care au preluat stema si brandul - noile UTA, FC Arges, U Cluj, Petrolul, Otelul, Farul, Rapid, Ripensia etc. - sint considerate continuatoarele echipelor vechi. Iti aduc aminte ca noua UTA si vechea FC UTA chiar erau in competitii in acelasi timp prin 2013-2014 ! Asta e una la mina.

Doi - in procesul marcii, instanta a decis clar ca fostul FCU nu era continuatorea clubului fondat in 1948, de aia si marca FC Universitatea Craiova a fost luata de la familia mititelu. In acelasi proces, clubul sportiv de drept public a fost considerat continuatorul clubului fondat in 1948 - de aceea a primit drept exclusiv de marca.

Deci la palmares sint decizii contradictorii - dar sigur este ca fostul FCU nu este continuatorul clubului fondat in 1948.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2020, 22:48

NightKing scrie:
23 Sep 2020, 22:29
Mda.
Nu stiu atunci de ce se judeca si un recurs si o revizuire a deciziei pentru care s-a facut recursul.
Mie mi se pare aceeasi speta si sunt de parere ca nu poate sa fie alta decizie.

Eu in locul lui Rotaru nu ma aruncam intr-un proces pentru palmares. Doar i-a ridicat mingea la fileu lui mititelu care asa demonstreaza ca echipa nu are palmaresul, chiar daca nu zice nicaieri ca il are el.
Lui mititelu ii confisca astia tot dar de ce nu scoate nimeni la licitatie palmaresul echipei care a ajuns in faliment? Cu palmaresul ala si marca, n-ar mai avea nimeni ce sa zica.
Chiar daca procesul la ICCJ se pierde, si eu zic ca se pierde, asta doar inseamna ca vor fi doua decizii contradictorii. In procesul marcii instanta a decis clar ca fostul FCU nu este continuatorul clubului fondat in 1948, pe cind actualul club sportiv este continuatorul clubului fondat in 1948. Uita-te pe articolul asta in care am pus clar decizia instantei : https://craiova-maxima.ro/aici-e-palmar ... i-sinteti/

Nici o federatie din lume nu-i va recunoaste lui mititelu vreun palmares cind o instanta civila a decis ca fostul SRL nu era continuatorul clubului fondat in 1948. Asta ar insemna ca nimeni nu mai are palmaresul - si singurele bunuri ramasa sint stema si marca.

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 23 Sep 2020, 22:48

Bobby scrie:
23 Sep 2020, 22:40

In acelasi proces, clubul sportiv de drept public a fost considerat continuatorul clubului fondat in 1948 - de aceea a primit drept exclusiv de marca.
Avem o motivare la indemana sa vedem exact ce s-a decis in procesul cu marca?
Pentru ca daca nu ma insel, tocmai de asta a fost pierdut palmaresul la Timisoara.

Deci tare curios sunt atunci de ce se contrazic instantele din Romania.

^Got it.
Dar totusi acolo e doar o parte. As vrea sa citesc toata motivarea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2020, 22:54

NightKing scrie:
23 Sep 2020, 22:48
Bobby scrie:
23 Sep 2020, 22:40

In acelasi proces, clubul sportiv de drept public a fost considerat continuatorul clubului fondat in 1948 - de aceea a primit drept exclusiv de marca.
Avem o motivare la indemana sa vedem exact ce s-a decis in procesul cu marca?
Pentru ca daca nu ma insel, tocmai de asta a fost pierdut palmaresul la Timisoara.

Deci tare curios sunt atunci de ce se contrazic instantele din Romania.

^Got it.
Instantele in Romania se contrazic pentru ca precedentul judiciar e fix apa de ploaie in Romania, pe cind in alte tari civilzate precedentul judiciar e sfint. E o aberatie. In procesul marcii PRIMA instanta a decis ca exista identitate intre vechiul club sportiv si noul club sportiv. In procesul palmaresului A DOUA instanta zice invers. Deci doua decizii total aiurea. In procesul palmaresului curtea de la Timisoara doar a respins cererea clubul sportiv - nu i-a dat nici un palmares mititelului.

Hai sa-ti mai zic una buna de tot. In statutul fostului FCU se scrie negru pe alb ca daca fostul FCU dispare, proprietarul marcii "Fotbal Club Unverstitatea Craiova" continua activitatea fostului FCU. Stii cine decine acum aceasta marca ? Clubul sportiv al lui Badea ! Se mai fac procese inca 10 ani pe tema asta - nu stiu daca Rotaru vrea sa fie continuator al FCU, ca nu vrea datoriile lui Ajica.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 23 Sep 2020, 22:58

NightKing scrie:
23 Sep 2020, 22:48
Bobby scrie:
23 Sep 2020, 22:40

In acelasi proces, clubul sportiv de drept public a fost considerat continuatorul clubului fondat in 1948 - de aceea a primit drept exclusiv de marca.
Avem o motivare la indemana sa vedem exact ce s-a decis in procesul cu marca?
Pentru ca daca nu ma insel, tocmai de asta a fost pierdut palmaresul la Timisoara.

Deci tare curios sunt atunci de ce se contrazic instantele din Romania.

^Got it.
Dar totusi acolo e doar o parte. As vrea sa citesc toata motivarea.
O poti gasi pe aici pe unul dintre topicuri sau pe net. Dar ce am pus eu acolo e motivul pentru care mititelu pierdut marca.

https://www.mediafax.ro/sport/tribunalu ... i-15103597

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 24 Sep 2020, 18:01

Interesant ca booveanul pierduu recursul la decizia dun iunie!!!!!! Nu poate sa mai asocieze universitatea cu craiova!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2020, 18:03

fanatic16 scrie:
24 Sep 2020, 18:01
Interesant ca booveanul pierduu recursul la decizia dun iunie!!!!!! Nu poate sa mai asocieze universitatea cu craiova!
Unde scrie asta ? Sint la munca si nu prea am avut timp de nimic azi in afara de munca.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 24 Sep 2020, 18:51

Bobby scrie:
24 Sep 2020, 18:03
fanatic16 scrie:
24 Sep 2020, 18:01
Interesant ca booveanul pierduu recursul la decizia dun iunie!!!!!! Nu poate sa mai asocieze universitatea cu craiova!
Unde scrie asta ? Sint la munca si nu prea am avut timp de nimic azi in afara de munca.
https://www.fanatik.ro/universitatea-cr ... i-19310374

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 24 Sep 2020, 18:58

boovenisimule ce decizie a instantei a stabilit ca are mititelu palmaresul?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2020, 19:06

fabius_2014 scrie:
24 Sep 2020, 18:51
Bobby scrie:
24 Sep 2020, 18:03
fanatic16 scrie:
24 Sep 2020, 18:01
Interesant ca booveanul pierduu recursul la decizia dun iunie!!!!!! Nu poate sa mai asocieze universitatea cu craiova!
Unde scrie asta ? Sint la munca si nu prea am avut timp de nimic azi in afara de munca.
https://www.fanatik.ro/universitatea-cr ... i-19310374
Numai timpenii in "comunicatele" booveanului. N-are nici o treaba familia dementului cu marca "Universitatea Craiova". Mai zice mincinosul ca el poate folosi stema cu leul - stema cu leul este la clubul spotiv. El foloseste niste clone de doi lei - pe care clubul sportiv incearca sa le anuleze la OSIM.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 24 Sep 2020, 20:20

SLH scrie:
24 Sep 2020, 18:58
boovenisimule ce decizie a instantei a stabilit ca are mititelu palmaresul?
Mititelu se bazeaza pe naivitatea si necunoasterea oamenilor. Cati sustinatori ai booveanului au citit, in intregime, o decizie a unei instante ? Scuze, poate le-au citit pe-alea in care erau condamnati. E foarte ciudat ca un analfabet ca booveanul poate manipula atatia oameni, chiar daca majoritatea sunt prosti sau excesivi de prosti.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2020, 09:04

fabius_2014 scrie:
24 Sep 2020, 18:51
Bobby scrie:
24 Sep 2020, 18:03
fanatic16 scrie:
24 Sep 2020, 18:01
Interesant ca booveanul pierduu recursul la decizia dun iunie!!!!!! Nu poate sa mai asocieze universitatea cu craiova!
Unde scrie asta ? Sint la munca si nu prea am avut timp de nimic azi in afara de munca.
https://www.fanatik.ro/universitatea-cr ... i-19310374
Care e de fapt realitatea : https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19104221

Clubul sportiv a deschis acest proces - ca tot sint destui care se pling ca nimeni nu face nimic in a-l opri pe boovean. Dar justitia in Romania se misca greu..pina la urma ieri s-a reusit o victorie importanta.

Clubul sportiv Universitatea Craiova are alt proces in care l-a reclamat pe Ajica dar si OSIM-ul, pe teme de sigle acordate chelului aiurea : http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3

Dupa cum se vede, inca un proces deschis acum citiva ani de clubul sportiv Universitatea Craiova.

Dupa modelul Becali, si mititelu a inceput alt proces cu clubul sportiv, ca sa anuleze marca Universitatea Craiova (dupa ce Becali a pierdut marca Steaua, acelasi Becali a incercat sa anuleze marca Steaua din proprietatea CSA Steaua Bucuresti). Asta e procesul deschis de mititel : https://www.jurisprudenta.com/dosare-pr ... q3q2018-3/

Mititelu incearca acum sa amestece palmaresul cu marca - desi in procesul Steaua Bucuresti cele doua subiecte sint tratate separat. Asta e istoria - nebunia asta va mai dura 5 ani lejer.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 25 Sep 2020, 16:56

Asta e ordonanta presedintiala:
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar ... &id_inst=2

Solutia pe scurt: Respinge apelul principal ca nefondat. Admite apelul incident. Schimbă în parte sentin?a apelată, în sensul că : Obligă pârâta la încetarea oricărei activităţi de folosire, comercializare, distribuire, promovare şi orice alt act de utilizare în activitatea comercială, inclusiv în mediul online ?i prin intermediul website www.fcuniversitatea.ro sau orice alt website, a produselor şi serviciilor care poartă denumirea Universitatea Craiova, inclusiv prin asocierea la această denumire a altor litere sau cifre. Men?ine în rest dispozi?iile sentin?ei . Definitivă

Partea boldata este in plus fata de prima sentinta, a tribunalului.

Scrie răspuns