Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2020, 18:05

nyk_sorin scrie:
25 Sep 2020, 16:56
Asta e ordonanta presedintiala:
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar ... &id_inst=2

Solutia pe scurt: Respinge apelul principal ca nefondat. Admite apelul incident. Schimbă în parte sentin?a apelată, în sensul că : Obligă pârâta la încetarea oricărei activităţi de folosire, comercializare, distribuire, promovare şi orice alt act de utilizare în activitatea comercială, inclusiv în mediul online ?i prin intermediul website www.fcuniversitatea.ro sau orice alt website, a produselor şi serviciilor care poartă denumirea Universitatea Craiova, inclusiv prin asocierea la această denumire a altor litere sau cifre. Men?ine în rest dispozi?iile sentin?ei . Definitivă

Partea boldata este in plus fata de prima sentinta, a tribunalului.
Da - ca asta facea derbedeul : isi zicea "FC Universitatea Craiova 1948". :-) Adica mai baga citeva litere si cifre...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 26 Sep 2020, 16:56

NightKing scrie:Nu sunt niciun boovean, draga taran care esti, cel putin dupa vocabular.
Am mai zis-o pe aici: sustin ambele echipe.
Dar cand vad prostia si ura din ambele tabere, imi vine sa-mi bag * in el de oras in care parca au ramas doar prostii, taranii si minoritatile (sa fiu dragut).

Astazi, Inalta Curte a respins cererea de revizuire pentru procesul in care s-a pierdut palmaresul.
Deci asta e pierdut definitiv.
https://www.scj.ro/1094/Detalii-dosar?c ... 0000326733
Susținător al ambelor echipe?! Wtf!?! Ai greșit forumul, baiatu'meu...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Sep 2020, 18:43

O specie aparte de cretini, mai slinoasa decât 'ajîcul' este 'sustinatorul ambelor echipe'. Nici eu nu inteleg ce cauta si cum se strecoara astia pe-aici?!

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 26 Sep 2020, 21:11

Haha.
Am mai zis-o pe aici. Sustin orice echipa din Craiova, indiferent de cum se numeste.
Dorinta mea e sa avem o singura Universitatea Craiova cu palmaresul, marca intacte si o alta echipa care n-are niciuna din cele enumerate si care ar trebui sa-si gaseasca un nume nou. Nu ma intereseaza care din ele castiga procesele. Deja am ajuns de rasul lumii si singura voastra problema in continuare ramane mititelu.
Craiova mereu s-a luptat cu capitala. In loc sa ne vedem de rivalitatile cu alte echipe, stam sa ne batem ca prostii in oras desi ambele tabere sustin aceeasi istorie. Fiecare tabara are propriile motive pentru decizia luata si a fost obligata sa aleaga o echipa anume. Eu nu.

Eu sunt boovean? Voi n-ati sustinut ma aceeasi echipa timp de 20 ani, fiind continuatoarea pe plan sportiv a fostei echipe?
Voua v-a trebuit 20 ani sa vina Badea sa va spuna ca erati booveni? Hai sa fim seriosi si sa lasam ipocrizia. Daca echipa asta o lua de la capat din Liga 4 precum Steaua si nu avea puterea financiara sa promoveze, acum multi inca erau la curul lui mititelu.

Spiritul Stiintei a murit oricum. A murit atat din cauza voastra, cat si a fanilor fanatici ai echipei lui mititelu.
Stiinta era cea mai iubita echipa din Romania. Acum 2 echipe se bat pentru fanii din Craiova in timp ce in restul Olteniei gasesc mai multi stelisti si dinamovisti decat fani ai uneia din cele 2.

In momentul de fata, Craiova a revenit puternic in fotbal si avem chiar puterea de a castiga din nou titluri.
De cand nu s-a mai intamplat asta? Pai unii nici nu erati nascuti cand se intampla asta. Invatati sa va bucurati de momentele astea si nu mai cautati sa distrugeti tot. Pare rau dar vad cateodata mai multa ura pentru tabara adversa decat iubire pentru echipa favorita.

@malus dacus, specia aia a parte de cretini a investit si investeste in fotbalul din Craiova de peste 20 ani. Tu platesti macar biletul de 5 lei?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 26 Sep 2020, 21:29

NightKing scrie:
26 Sep 2020, 21:11
Haha.
Am mai zis-o pe aici. Sustin orice echipa din Craiova, indiferent de cum se numeste.
Dorinta mea e sa avem o singura Universitatea Craiova cu palmaresul, marca intacte si o alta echipa care n-are niciuna din cele enumerate si care ar trebui sa-si gaseasca un nume nou. Nu ma intereseaza care din ele castiga procesele. Deja am ajuns de rasul lumii si singura voastra problema in continuare ramane mititelu.
Craiova mereu s-a luptat cu capitala. In loc sa ne vedem de rivalitatile cu alte echipe, stam sa ne batem ca prostii in oras desi ambele tabere sustin aceeasi istorie. Fiecare tabara are propriile motive pentru decizia luata si a fost obligata sa aleaga o echipa anume. Eu nu.

Eu sunt boovean? Voi n-ati sustinut ma aceeasi echipa timp de 20 ani, fiind continuatoarea pe plan sportiv a fostei echipe?
Voua v-a trebuit 20 ani sa vina Badea sa va spuna ca erati booveni? Hai sa fim seriosi si sa lasam ipocrizia. Daca echipa asta o lua de la capat din Liga 4 precum Steaua si nu avea puterea financiara sa promoveze, acum multi inca erau la curul lui mititelu.

Spiritul Stiintei a murit oricum. A murit atat din cauza voastra, cat si a fanilor fanatici ai echipei lui mititelu.
Stiinta era cea mai iubita echipa din Romania. Acum 2 echipe se bat pentru fanii din Craiova in timp ce in restul Olteniei gasesc mai multi stelisti si dinamovisti decat fani ai uneia din cele 2.

In momentul de fata, Craiova a revenit puternic in fotbal si avem chiar puterea de a castiga din nou titluri.
De cand nu s-a mai intamplat asta? Pai unii nici nu erati nascuti cand se intampla asta. Invatati sa va bucurati de momentele astea si nu mai cautati sa distrugeti tot. Pare rau dar vad cateodata mai multa ura pentru tabara adversa decat iubire pentru echipa favorita.
Craiova fotbalistica a reintrat pe drumul distrugerii - inca o data din cauza lui mititelu. Ca asta va urma - distrugere brutala. Am avut o iluze frumoasa vreme de 7 ani, se cam termina. Cauza principala - mititelu si sclavii lui din presa si din oras. In nici un oras din Romania 2 echipe care se pretind aceeasi echipa nu pot rezista. Cauza unica - mititelu si sclavii lui. Iti dai seama sa vina acum unul dintre fostii gropari din Ploiesti sau Cluj sa fondeze FC SRL Petrolul sau FC SRL U Cluj ? Zero oameni vor veni dupa acele circuri, si pariez ca acel gropar ar fi luat in suturi afara din oras. Doar la Craiova scirbele de sclavi mititei isi vor urma interlopul favorit pina la moarte. Asta e boala psihica (daca citesti cu atentie antisocial personality disorder si narcisistic personality disorder vei vedea ca mititelu are multe dintre simptome la cele doua boli psihice; doua boli - nu una). Cum altceva poti sa-i numesti pe dementii care urmeaza un bolnav psihic ? De aceea nu pot exista doua echipe : una care e noua, dar care continua cumva spiritul echipei vechi; si alta care e constructia recenta a unui bolnav psihic, sustinuta de sclavii mai cretini decit bolnavul psihic. Nici un om sanatos mintal nu poate fi fascinat de catre un bolnav psihic - doar cei cu probleme grave la cap pot cadea in capcana asta.

P.S, simptome la antisocial personality disorder https://doc.ro/sanatate/tulburarea-de-p ... ntisociala :

Simptome
Caracteristicile comune ale celor cu tulburare de personalitate antisocială sunt:
- mint și fura in mod persistent
- dificultăți recurente cu legea
- tendința de a viola drepturile altora (la proprietate, fizică, sexuală, legală, emoțională)
- agresivitate, comportament violent, deseori este implicat în lupte
- inabilitatea de a păstra un serviciu
- persistența unei dispoziții agitate sau depresive
- inabilitatea de a tolera plictiseala
- lipsa de interes față de siguranța sa și a altora
- diagnostic de tulburare de conduit în timpul copilăriei
- lipsa regretului că au făcut rau altora
- prezența unui farmec superficial
- impulsivitate
- un simt extrem de îndreptățire
- inabilitatea de a-și face sau a menține relații de prietenie.

P.S.2 simptome la narcisistic personality disorder - https://doc.ro/relatii-si-familie/tulbu ... sonalitate :

Are un sentiment grandios de auto-importanta (de exemplu, isi exagereaza realizarile si talentele, se asteapta sa fie recunoscuta ca fiind superioara fara sa aiba realizari corespunzatoare)
Este preocupata de fantezii de succes nelimitat, putere, stralucire, frumusete sau iubire ideala
Considera ca este "speciala" si unica si poate fi inteleasa sau se poate asocia doar cu alti oameni (institutii) tot “speciali” sau cu un statut ridicat
Are nevoie de admiratie excesiva
Are un sentiment foarte puternic ca i se cuvine totul (de exemplu, are asteptari nerezonabile legate de un tratament deosebit de favorabil sau de respectarea automata a asteptarilor sale)
Ii exploateaza pe ceilalti (de exemplu, profita de ceilalti pentru a-si atinge propriile scopuri)
Lipsa empatiei, nu doreste sa recunoasca sau sa se identifice cu sentimentele si nevoile celorlalti
Este adesea invidioasa pe altii sau crede ca altii o invidiaza
Afiseaza regulat comportamente sau atitudini arogante

P.S. 3 facem un exercitiu public si alegem simptomele lui mititelu din listele de mai sus ?

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 26 Sep 2020, 21:42

Distrugere?
Va faceti prea multe griji.
Sunt niste procese pe rol. Daca mititelu pierde si o sa fie obligat sa schimbe numele, stema, culorile (nu inteleg de ce nimeni nu a cerut schimbarea culorilor), o sa ramana fara sustinatori sau chiar daca o sa fie, nu o sa aibe niciun efect asupra echipei lui Rotaru.
Problema in momentul asta e justitia care se misca incredibil de incet si juristii ambelor tabere care mi se par niste amatori.

Eu zic ca decizia finala e interpretabila. Oricare din tabere ar putea castiga un proces final iar asta cred ca depinde doar de judecator.
mititelu are un mare minus insa pentru ca el chiar daca ar castiga, echipa pentru care s-ar lupta in tribunal ar fi echipa intrata in faliment.

Acum Universitatea Craiova e pe primul loc. Craiova sta cel mai bine dpdv sportiv dupa zeci de ani. Si voi va ganditi la distrugere?
Tot voi singuri puteti sa ajungeti la asta cu o lupta vs mititelu inutila (ar trebui doar ignorat), cu lupte cu conducerea pentru persoane ca piturca (acolo n-am vazut nicio diferente intre fanii PN si ce facea inainte PS) iar mai nou cu implicari din nou in politica locala (iar mititelu ca motiv).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 26 Sep 2020, 23:55

NightKing scrie:
26 Sep 2020, 21:42
Distrugere?
Va faceti prea multe griji.
Sunt niste procese pe rol. Daca mititelu pierde si o sa fie obligat sa schimbe numele, stema, culorile (nu inteleg de ce nimeni nu a cerut schimbarea culorilor), o sa ramana fara sustinatori sau chiar daca o sa fie, nu o sa aibe niciun efect asupra echipei lui Rotaru.
Problema in momentul asta e justitia care se misca incredibil de incet si juristii ambelor tabere care mi se par niste amatori.

Eu zic ca decizia finala e interpretabila. Oricare din tabere ar putea castiga un proces final iar asta cred ca depinde doar de judecator.
mititelu are un mare minus insa pentru ca el chiar daca ar castiga, echipa pentru care s-ar lupta in tribunal ar fi echipa intrata in faliment.

Acum Universitatea Craiova e pe primul loc. Craiova sta cel mai bine dpdv sportiv dupa zeci de ani. Si voi va ganditi la distrugere?
Tot voi singuri puteti sa ajungeti la asta cu o lupta vs mititelu inutila (ar trebui doar ignorat), cu lupte cu conducerea pentru persoane ca piturca (acolo n-am vazut nicio diferente intre fanii PN si ce facea inainte PS) iar mai nou cu implicari din nou in politica locala (iar mititelu ca motiv).
Parte din caderea Craiovei fotbalistice in anii 90 a inceput o data cu promovarea lui Electroputere in liga 1. Orasul nu poate tine doua echipe in liga 1 - ca marketing, imagine, interese. Daramite 2 echipe care se pretind a fi aceeasi echipa. Cind fc mititelu ajunge in liga 1, probabil ca in primul sezon va avea 5-6000 de spectatori in medie (probabil 15-20.000 la meciurile tari) pe Oblemenco, iar U Craiova va avea probabil 7-8000 in medie, 25-30.000 la meciurile tari, asta si in functie de locul ocupat in clasament). Parte din fenomen este cauzata de mass media, care nu a fecebizat noul srl al familiei (pentru ca se platesc bani grei la ziaristi).

Toate procesele alea sint frectie - sclavilor mititei nu le pasa, iar ziaristilor platiti de familie nici atit. Daca treaba asta cu Covid-ul l-ar curata pe boovean, SRL-ul familiei moare in 6 luni, chiar daca ar mai avea bani. Sufletul srl-ului este chelul.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 27 Sep 2020, 14:44

NightKing scrie:Distrugere?
Va faceti prea multe griji.
Sunt niste procese pe rol. Daca mititelu pierde si o sa fie obligat sa schimbe numele, stema, culorile (nu inteleg de ce nimeni nu a cerut schimbarea culorilor), o sa ramana fara sustinatori sau chiar daca o sa fie, nu o sa aibe niciun efect asupra echipei lui Rotaru.
Problema in momentul asta e justitia care se misca incredibil de incet si juristii ambelor tabere care mi se par niste amatori.

Eu zic ca decizia finala e interpretabila. Oricare din tabere ar putea castiga un proces final iar asta cred ca depinde doar de judecator.
mititelu are un mare minus insa pentru ca el chiar daca ar castiga, echipa pentru care s-ar lupta in tribunal ar fi echipa intrata in faliment.

Acum Universitatea Craiova e pe primul loc. Craiova sta cel mai bine dpdv sportiv dupa zeci de ani. Si voi va ganditi la distrugere?
Tot voi singuri puteti sa ajungeti la asta cu o lupta vs mititelu inutila (ar trebui doar ignorat), cu lupte cu conducerea pentru persoane ca piturca (acolo n-am vazut nicio diferente intre fanii PN si ce facea inainte PS) iar mai nou cu implicari din nou in politica locala (iar mititelu ca motiv).
Nu știu cine ești, nici nu-mi pasă. Dar aparusi aici din neant. Habar nu ai. Nici de istoria Craiovei, nici de procese, nici de realitate. Ce [****] aștepți? Joci la 2 capete? Adică, ești inclusiv sclavul lui ajica. Vorbești ca ai investit tu 20 de ani? Ce? Cât? Ai idee ca echipa asta nu s-a născut și nu moare odata cu ajica? Avem stemele, toate! Cele originale, cele care contează! Palmares? Nu există palmares pe hârtie în legislația românească. Din păcate. Mai studiază. Sau dacă tot continui cu limbile date srlului lui ajica, du-te la el.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 27 Sep 2020, 15:12

NightKing scrie:
26 Sep 2020, 21:11
Haha.
Am mai zis-o pe aici. Sustin orice echipa din Craiova, indiferent de cum se numeste.
Dorinta mea e sa avem o singura Universitatea Craiova cu palmaresul, marca intacte si o alta echipa care n-are niciuna din cele enumerate si care ar trebui sa-si gaseasca un nume nou. Nu ma intereseaza care din ele castiga procesele. Deja am ajuns de rasul lumii si singura voastra problema in continuare ramane mititelu.
Craiova mereu s-a luptat cu capitala. In loc sa ne vedem de rivalitatile cu alte echipe, stam sa ne batem ca prostii in oras desi ambele tabere sustin aceeasi istorie. Fiecare tabara are propriile motive pentru decizia luata si a fost obligata sa aleaga o echipa anume. Eu nu.

Eu sunt boovean? Voi n-ati sustinut ma aceeasi echipa timp de 20 ani, fiind continuatoarea pe plan sportiv a fostei echipe?
Voua v-a trebuit 20 ani sa vina Badea sa va spuna ca erati booveni? Hai sa fim seriosi si sa lasam ipocrizia. Daca echipa asta o lua de la capat din Liga 4 precum Steaua si nu avea puterea financiara sa promoveze, acum multi inca erau la curul lui mititelu.

Spiritul Stiintei a murit oricum. A murit atat din cauza voastra, cat si a fanilor fanatici ai echipei lui mititelu.
Stiinta era cea mai iubita echipa din Romania. Acum 2 echipe se bat pentru fanii din Craiova in timp ce in restul Olteniei gasesc mai multi stelisti si dinamovisti decat fani ai uneia din cele 2.

In momentul de fata, Craiova a revenit puternic in fotbal si avem chiar puterea de a castiga din nou titluri.
De cand nu s-a mai intamplat asta? Pai unii nici nu erati nascuti cand se intampla asta. Invatati sa va bucurati de momentele astea si nu mai cautati sa distrugeti tot. Pare rau dar vad cateodata mai multa ura pentru tabara adversa decat iubire pentru echipa favorita.

@malus dacus, specia aia a parte de cretini a investit si investeste in fotbalul din Craiova de peste 20 ani. Tu platesti macar biletul de 5 lei?
Desi crezi ca este intelept ceea ce spui, in realitate dai dovada de multa superficialitate. Universitatea Craiova nu doreste sa aiba nici un conflict cu echipa familiei Mititelu, suporterii Universitatii Craiova nu doresc sa aiba de-a face cu suporterii si angajatii familiei Mititelu. Ideea aia ca " Sustin orice echipa din Craiova, indiferent de cum se numeste." este valabila atunci cand fiecare isi vede de treaba lui, dar in cazul nostru Mititelu are ca scop distrugerea Universitatii Craiova. Am sustinut orice echipa din Craiova, Electroputere, CFR si care au mai fost, dar atunci fiecare isi vedea de treaba. Mititelu si talibanii lui, NU.
" Voi n-ati sustinut ma aceeasi echipa timp de 20 ani, fiind continuatoarea pe plan sportiv a fostei echipe? " Ma, intamplator cam stiu CV-ul lui Mititelu si de cand acesta a retrogradat prima oara echipa Craiovei am avut foarte multe indoieli si retineri. Mititelu este o specie de cartita care pentru a-si atinge scopul sapa orice si pe oricine.
" specia aia a parte de cretini a investit si investeste in fotbalul din Craiova de peste 20 ani." In ce fel investeste in fotbal specia aia ? Poate ne lamuresti si pe noi pe ce post joci si al cui angajat esti.
Daca esti asa corect, poate iei atitudine fata de actele de vandalism comise pentru a intimida fotbalistii care au scris istorie in Craiova si care nu se inchina familiei Mititelu. Poate te revolta amenintarile la adresa lui Cartu, component de baza al Craiovei Maxima.
Imi trebuie trebuie 200 de pagini pentru a scrie toate motivele pentru care echipa familiei Mititelu nu reprezinta Craiova si nu trebuie sa fie sustinuta. Daca nu ai vazut pana acum cat de intrigant si cat pervers poate sa fie piticul ghebos nu stiu ce te mai poate convinge.

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 27 Sep 2020, 16:06

Am zis eu ceva de bine de mititelu? Ma indoiesc.
Pot eu sa-l opresc daca? Nu?
Poate cineva sa-l opreasca? Nu.

Inca are puterea sa ridice o echipa si are sustinatori care nu se identifica cu echipa din prima liga? Bravo lui.

Nu joc la niciun capat. Vad imaginea de ansamblu oarecum din afara si nu imi place deloc ce vad din partea suporterilor desi din punct de vedere sportiv stam foarte bine.
Cu ce ma ocup? In general ma implic in academii de juniori.
Nu ma plang de banii bagati in fotbal. Sunt pe plus.

Eu sper ca echipa din prima liga sa castige definitiv procesele dar chiar si asa nu o sa fiu 100% multumit de ceea ce se intampla.
De ce? Pentru ca o situatia asemantoarea poate sa apara oricand in viitor.
Avem o colaborare in 3 si care risca oricand sa se rupa din cauza politicului.

Rotaru are echipa, clubul vine cu marca. Ce o sa se intample atunci cand o sa avem pe cineva la putere care sa zicem ca e de partea lui mititelu? Expira contractul cu Rotaru si ii dam marca lui mititelu si tot asa iar clubul eventual o sa fie iar fortat sa-si schimbe numele si sa ramana cu un palmares si cu un numar de trofee pe un anumit numar de ani?
Mie asta mi se pare o aberatie iar in locul vostru mai degraba m-as lupta sa ma asigur ca nu o sa se intample. Si aici sunt 2 solutii. Ori clubul/suporterii primesc majoritatea actiunilor din club si Rotaru ramane ca investitor, ori marca trebuie cedata de club pentru activitati fotbalistice.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 27 Sep 2020, 21:07

NightKing scrie:
27 Sep 2020, 16:06

Eu sper ca echipa din prima liga sa castige definitiv procesele dar chiar si asa nu o sa fiu 100% multumit de ceea ce se intampla.
De ce? Pentru ca o situatia asemantoarea poate sa apara oricand in viitor.
Avem o colaborare in 3 si care risca oricand sa se rupa din cauza politicului.

Rotaru are echipa, clubul vine cu marca. Ce o sa se intample atunci cand o sa avem pe cineva la putere care sa zicem ca e de partea lui mititelu? Expira contractul cu Rotaru si ii dam marca lui mititelu si tot asa iar clubul eventual o sa fie iar fortat sa-si schimbe numele si sa ramana cu un palmares si cu un numar de trofee pe un anumit numar de ani?
Mie asta mi se pare o aberatie iar in locul vostru mai degraba m-as lupta sa ma asigur ca nu o sa se intample. Si aici sunt 2 solutii. Ori clubul/suporterii primesc majoritatea actiunilor din club si Rotaru ramane ca investitor, ori marca trebuie cedata de club pentru activitati fotbalistice.
Eu cred ca mai exista o solutie si anume ca in liga 1 sa evolueze doar o singura echipa din Craiova si asta sa fie Universitatea Craiova, iar echipa lui Mititelu sa se mute in Severin.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 28 Sep 2020, 05:19

NightKing scrie:
27 Sep 2020, 16:06
Am zis eu ceva de bine de mititelu? Ma indoiesc.
Pot eu sa-l opresc daca? Nu?
Poate cineva sa-l opreasca? Nu.

Inca are puterea sa ridice o echipa si are sustinatori care nu se identifica cu echipa din prima liga? Bravo lui.

Nu joc la niciun capat. Vad imaginea de ansamblu oarecum din afara si nu imi place deloc ce vad din partea suporterilor desi din punct de vedere sportiv stam foarte bine.
Cu ce ma ocup? In general ma implic in academii de juniori.
Nu ma plang de banii bagati in fotbal. Sunt pe plus.

Eu sper ca echipa din prima liga sa castige definitiv procesele dar chiar si asa nu o sa fiu 100% multumit de ceea ce se intampla.
De ce? Pentru ca o situatia asemantoarea poate sa apara oricand in viitor.
Avem o colaborare in 3 si care risca oricand sa se rupa din cauza politicului.

Rotaru are echipa, clubul vine cu marca. Ce o sa se intample atunci cand o sa avem pe cineva la putere care sa zicem ca e de partea lui mititelu? Expira contractul cu Rotaru si ii dam marca lui mititelu si tot asa iar clubul eventual o sa fie iar fortat sa-si schimbe numele si sa ramana cu un palmares si cu un numar de trofee pe un anumit numar de ani?
Mie asta mi se pare o aberatie iar in locul vostru mai degraba m-as lupta sa ma asigur ca nu o sa se intample. Si aici sunt 2 solutii. Ori clubul/suporterii primesc majoritatea actiunilor din club si Rotaru ramane ca investitor, ori marca trebuie cedata de club pentru activitati fotbalistice.
Marca in miini publice se practica la mai multe cluburi din Romania : FC Arges, Petrolul, U Cluj, Steaua Bucuresti etc. Asta e una la mina.

Doi - orice nebun poate avea sustinatori. Daca miine mititelu zice ca e doua reincarnare a lui Iisus, asta nu inseamna ca o iau razna si ma apuc sa-i pictez mutra prin biserici.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Sep 2020, 08:45

Clubul nu trebuie să fie proprietatea niciunui patron cu ci al clubului mamă Universitatea Craiova condus de Pavel Badea.... Nu zicea Bădița în 2012 că se va evita situația de când era patron Staicu sau mititelu?

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de florinkeke » 28 Sep 2020, 15:26

Clubul trebuie sa fie cum este acum.Marca la Clubul Sportiv controlat de primarie si contract de asociere cu contract cu perioada clara si clauze la fel de clare.Nu trebuie sa mai traim vreodata perioada Miti cand un lunatic se crede stapanul absolut.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de adi_g » 28 Sep 2020, 15:31

florinkeke scrie:
28 Sep 2020, 15:26
Clubul trebuie sa fie cum este acum.Marca la Clubul Sportiv controlat de primarie si contract de asociere cu contract cu perioada clara si clauze la fel de clare.Nu trebuie sa mai traim vreodata perioada Miti cand un lunatic se crede stapanul absolut.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Subscriu. Mititelu este cel mai mare nenorocit din istoria Universității Craiova. Un analfabet falit..Și megaloman, pe deasupra...

Scrie răspuns