Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 17 Oct 2020, 22:26

Bobby eu cred ca stii care e diferenta dintre contractul de inchiriere pe care l-ai trimis tu si intre a da spre folosinta un bun public care sa fie folosit in scop comercial pe o durata de 10 ani.

Am intrebat daca se pricepe cineva. Nu sunt nici eu expert dar stiu sa citesc o lege. Bunurile publice se inchiriaza doar cu licitatie publica pe o perioada de maxim 5 ani. Daca era doar o asociere, isi permiteau maxim sa zica ca sunt in colaborare cu Clubul Sportiv, nu spre ex. sa vanda produse cu marci detinute de stat. Atunci, asocierea aia o mai pot face cu inca 10 cluburi de fotbal. Cine mai e Universitatea Craiova in final?
Last edited by Tony7 on 17 Oct 2020, 22:42, edited 1 time in total.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 17 Oct 2020, 22:36

Daca parteneriatul e legal, atunci foarte bine.
Am zis-o mai sus, Clubul Sportiv Universitatea Craiova nu este U Craiova 1948 Club Sportiv.

Atat timp cat dpdv legal, clubul poate sa acorde drepturile pentru marca oricarei echipe, asta nu e Universitatea Craiova. Dar e un miraj frumos pe termen scurt. Cand nu o sa mai fie performanta, infiintam alta noua si o recunoastem pe aia.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Oct 2020, 23:36

@Tony7, este dreptul fiecarui om sa spere , dar sperantele tale se vor transforma in iluzii. In mod deloc intamplator ai aceleasi idei si sperante cu Mititelu care si el spera ca echipa asta se va desfinta si in felul asta el va avea monopol pe fotbal in Craiova si in Oltenia. Scopul lui Mititelu este sa-si recupereze averea si apoi sa o inmulteasca. O singura echipa in Craiova insemna putere pentru Mititelu, posibilitatea santajarii oamenilor politici, avantaje contra voturi si de aici bani, multi bani. Spre deosebire de altii, eu cam il stiu pe Mititelu si stiu cum gandeste. Indiferent ce se intampla craiovenii nu se vor mai alatura unei echipe al carei patron este Mititelu. Oamenii s-au saturat de umilinte, de minciuni, de ridicolul interviurilor date de un analfabet ambitios ca Mititelu. Priveste-l pe Ajica si apoi gandeste-te ca el ar putea reprezenta Craiova sau Universitatea din Craiova. Nu ti-ar fi rusine ?

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 18 Oct 2020, 00:49

N-am niciun fel de speranta de la mititelu, nu-ti face griji pentru mine.
Pentru mine echipa adevarata e moarta.

Pe mine ma deranjeaza asocierile astea cu fosta echipa, doar ca sa se mai prinda ceva sustinatori.
Chiar daca avem marci inregistrate, ele nu dovedesc nicio legatura cu Stiinta care a fost.
Vechiul Club Sportiv a fost dizolvat. Asta e un Club Sportiv cu totul nou, care n-a avut niciodata sectie de fotbal.
Si peste toate astea, mai vine si o echipa noua care pretinde ca e vechea Stiinta doar pentru ca are un contract de asociere cu clubul sportiv respectiv.
Eu cel putin nu pot sa inghit prostiile astea. Nu as putea sa accept ca azi tin cu o echipa care e sustinuta de club si poate maine trebuie sa tin cu alta.
Nu o sa vezi fanii adevarati ca fac asta. Asta fac fanii care sunt mai pe langa fotbal. Care tot ce vor e o bucurie de moment, un meci la care mearga, o echipa pe care sa o sustina in urmatorii ani.

Da bine sa vezi ca o echipa din oras mai castige ceva trofee. Dar pentru viitor o sa fie la fel de relevante ca cele castigate de Urziceni, Otelul sau Viitorul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 18 Oct 2020, 00:55

Tony7 scrie:
18 Oct 2020, 00:49
N-am niciun fel de speranta de la mititelu, nu-ti face griji pentru mine.
Pentru mine echipa adevarata e moarta.

Pe mine ma deranjeaza asocierile astea cu fosta echipa, doar ca sa se mai prinda ceva sustinatori.
Chiar daca avem marci inregistrate, ele nu dovedesc nicio legatura cu Stiinta care a fost.
Vechiul Club Sportiv a fost dizolvat. Asta e un Club Sportiv cu totul nou, care n-a avut niciodata sectie de fotbal.
Si peste toate astea, mai vine si o echipa noua care pretinde ca e vechea Stiinta doar pentru ca are un contract de asociere cu clubul sportiv respectiv.
Eu cel putin nu pot sa inghit prostiile astea. Nu as putea sa accept ca azi tin cu o echipa care e sustinuta de club si poate maine trebuie sa tin cu alta.
Nu o sa vezi fanii adevarati ca fac asta. Asta fac fanii care sunt mai pe langa fotbal. Care tot ce vor e o bucurie de moment, un meci la care mearga, o echipa pe care sa o sustina in urmatorii ani.

Da bine sa vezi ca o echipa din oras mai castige ceva trofee. Dar pentru viitor o sa fie la fel de relevante ca cele castigate de Urziceni, Otelul sau Viitorul.
Asta e viata. Sa-i multumesti lui ajica si celor dinaintea lui ca au omorit echipa/(echipele de fapt !) prin multele srl-uri facute la miez de noapte...

Au murit ele Napoli, Fiorentina Parma, FC Arges, Rapid, Petrolul, U Cluj, Otelul, Farul, Ripensia, Poli Iasi etc. etc. Toate au renascut cumva - majoritatea chiar cu bani publici. Unde s-a dus marca, acolo s-a refacut echipa care sa continue traditia...mititelu n-a lasat fotbalul Craiovei sa moara demn, si l-a pus la cersit cind tragea sa moara, dar nu il lasa sa traiasca nici acum, cind se mai intremase putin. Asta e diavolul curat - si e reconfortant ca emotiile noastre de weekend nu se mai leaga de spurcatul asta.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Rocain » 18 Oct 2020, 00:58

La fiecare cateva luni apare muicelu sub diferite nickuri sa ne mai explice aceeasi teorie pe care o are, doar sa planteze neincredere. Adevarul este insa, ca el e in deriva de mult si echipa lui numita FC Facultatea o sa aiba aceeasi soarta ca si tot pe ce pune el mana. Sunt curios unde muta sediul dupa ce se va vinde Hotel New York.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de george_7002 » 18 Oct 2020, 08:48

Nu pot să cred că inca mai sunt suporteri ai Stiintei (suporteri ce stiu să scrie si evident și să citească) ce incă nu au înteles ce s-a întâmplat :-D
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Oct 2020, 08:50

Tony7 scrie:
17 Oct 2020, 22:26
Bobby eu cred ca stii care e diferenta dintre contractul de inchiriere pe care l-ai trimis tu si intre a da spre folosinta un bun public care sa fie folosit in scop comercial pe o durata de 10 ani.

Am intrebat daca se pricepe cineva. Nu sunt nici eu expert dar stiu sa citesc o lege. Bunurile publice se inchiriaza doar cu licitatie publica pe o perioada de maxim 5 ani. Daca era doar o asociere, isi permiteau maxim sa zica ca sunt in colaborare cu Clubul Sportiv, nu spre ex. sa vanda produse cu marci detinute de stat. Atunci, asocierea aia o mai pot face cu inca 10 cluburi de fotbal. Cine mai e Universitatea Craiova in final?
Bă frate ai greșit site ul.... Go lost!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Oct 2020, 09:12

Fă-ți un site al tău în care să-ți expui teoriile tale... Eu nu înțeleg ce te mănâncă în freză să vii aici cu așa povești.. Să zicem că nu ești muicelu.. Ce ai de câștigat... Eu bag mana în foc că de pe site ul ăsta nu intra nimeni pe site le sclavilor să le frece capul...
Fraților eu atât vă spun... Nu îi mai țineți parte lui muicelu pt că nu e decât un impostor... Mi-au ajuns 30 de ani de deziluzii și nu vreau să mai sufăr... În 91 aveam 14 ani la ultimul titlu și majoritatea meciurilor le-am ascultat la radio... După în afară de o cupă și câte o finală pierduta nimic, doar impostori în frunte cu Ilinca, Popeci, netoiu și șeful lor suprem muicelu.... Ce a adus muicelu? Inițial cum face orice demagog a venit cu scandal contra Dinamo și Steaua iar după s a oc cu distrugerea Științei.... Și a bătut joc de absolut toate fostele glorii(să îmi spuneți voi de unu singur de care nu și-a bătut joc), a schimbat 1000 de societăți ca să poată primi drepturile tv(de asta nu o să câștige niciodată vreun proces pe tema asta) plus retrogradare și desființare.Olguta când umbla după capital politic inițial a apelat la impostor dar a fost refuzată (știu eu sigur pt că am citit presa din vremea aceea plus am văzut declarația lui) pt că țăranul vroia să se concentreze pe procese. Atunci a luat Bădița legătura cu Olguta și i a spus că impostorul nu are nici marcă, nici palmares, nici bani și că numele de Universitatea este la Clubul Sportiv.In prezent impostorul a făcut rost de ceva bani(nu cred că mulți) și orice face doar ca să discrediteze clubul nostru și presa ii tine parte pt a avea ce scrie și pt faptul că Știința e pe primul loc și principala favorită la titlu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 18 Oct 2020, 09:48

Trebuie sa-mi cer scuze fata de forumisti ca m-am aruncat ca gaina la muci si am comentat de buna credinta la postarea unui boovean. N-am mai vazut de mult booveni pe-aici si am postat fara sa mai citesc comentariile anterioare care put a ajîc. Greseala mea. Dincolo de asta, subiectul nu mi se pare bun de a fi dus in derizoriu. Ar trebui ca macar noi intre noi sa ne lamurim daca asupra acestei forme de asociere pot plana suspiciuni de ilegalitate. Din moment ce se practica, ba chiar a fost contestata si a ramas valabila, se pare ca nu. Totusi, nu mi se pare chiar in regula ca incredintarea unui bun public catre un tert ( a marcii, in speta de fata ) sa stea la mana unei singure persoane, fie el si Pavel Badea. Mi se pare fortat ca un contract de asociere de acest tip sa poata fi facut in baza unei simple scrisori de intentie, fara licitatie, fara a fi stipulat un minim prag de bonitate financiara sau un minim prag de performanta. Practic, Rotaru s-a oferit sa faca el o chestie iar Primaria si Clubul Sportiv au zis DA si au incheiat un contract pe nu stiu cati ani. Nu l-a intrebat nimeni daca stie sa faca treaba asta, daca are bani sa faca treaba asta si nu ne-a spus nimeni ce se intampla daca n-o face. Daca maine Rotaru isi baga picioarele si pleaca, ramane ca Badea sa-si incerce norocul cu altul, asa, pur si simplu, la inspiratie? Daca depun doi insi scrisori de intentie la primarie, cum il aleg pe unul? Scuipa Olguta in palma? Sunt chestiuni care trebuie discutate si lamurite.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 18 Oct 2020, 11:02

Unul din 10 a inteles problema pusa de mine. Macar atat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 18 Oct 2020, 13:19

malus dacus scrie:
18 Oct 2020, 09:48
Trebuie sa-mi cer scuze fata de forumisti ca m-am aruncat ca gaina la muci si am comentat de buna credinta la postarea unui boovean. N-am mai vazut de mult booveni pe-aici si am postat fara sa mai citesc comentariile anterioare care put a ajîc. Greseala mea. Dincolo de asta, subiectul nu mi se pare bun de a fi dus in derizoriu. Ar trebui ca macar noi intre noi sa ne lamurim daca asupra acestei forme de asociere pot plana suspiciuni de ilegalitate. Din moment ce se practica, ba chiar a fost contestata si a ramas valabila, se pare ca nu. Totusi, nu mi se pare chiar in regula ca incredintarea unui bun public catre un tert ( a marcii, in speta de fata ) sa stea la mana unei singure persoane, fie el si Pavel Badea. Mi se pare fortat ca un contract de asociere de acest tip sa poata fi facut in baza unei simple scrisori de intentie, fara licitatie, fara a fi stipulat un minim prag de bonitate financiara sau un minim prag de performanta. Practic, Rotaru s-a oferit sa faca el o chestie iar Primaria si Clubul Sportiv au zis DA si au incheiat un contract pe nu stiu cati ani. Nu l-a intrebat nimeni daca stie sa faca treaba asta, daca are bani sa faca treaba asta si nu ne-a spus nimeni ce se intampla daca n-o face. Daca maine Rotaru isi baga picioarele si pleaca, ramane ca Badea sa-si incerce norocul cu altul, asa, pur si simplu, la inspiratie? Daca depun doi insi scrisori de intentie la primarie, cum il aleg pe unul? Scuipa Olguta in palma? Sunt chestiuni care trebuie discutate si lamurite.
Problemele trebuie rezolvate pe rand. Pentru Universitatea Craiova este important sa rezolve problema cu Mititelu. In momentul in care un hemoroid te deranjeaza iei masurile necesare. Pentru Universitatea Craiova este un hemoroid foarte activ si trebuie neutralizat.
Din cate stiu si cei de la CSA planuiesc o asociere cu o firma privata pentru a putea juca in Liga 1. Daca Talpan a avansat ideea asta inseamna ca e legal.
Don't worry, be happy. ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 18 Oct 2020, 13:56

Tony7 scrie:Decizia TAS e normala atat timp cat justitia din Romania a dat marca Clubului Sportiv.
Daca Clubul Sportiv castiga in noiembrie, se reia procesul pentru palmares. In caz contrar, decizia de la Timisoara ramane definitiva.

Intreb si eu, poate se afla pe aici niste juristi etc, Clubul Sportiv, fiind sub Ministerul Educatiei, avea voie sa faca contractul respectiv pe 10 ani, cu o prelungire de 5 ani, fara o licitatie publica?
Marca, numele etc. sunt bunuri publice ale Clublui Sportiv.
Conform legii, ar fi trebuit sa faca licitatie publica.
Boovene, te trezisi din morți?! Fuck off!

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 18 Oct 2020, 15:06

malus dacus scrie:Trebuie sa-mi cer scuze fata de forumisti ca m-am aruncat ca gaina la muci si am comentat de buna credinta la postarea unui boovean. N-am mai vazut de mult booveni pe-aici si am postat fara sa mai citesc comentariile anterioare care put a ajîc. Greseala mea. Dincolo de asta, subiectul nu mi se pare bun de a fi dus in derizoriu. Ar trebui ca macar noi intre noi sa ne lamurim daca asupra acestei forme de asociere pot plana suspiciuni de ilegalitate. Din moment ce se practica, ba chiar a fost contestata si a ramas valabila, se pare ca nu. Totusi, nu mi se pare chiar in regula ca incredintarea unui bun public catre un tert ( a marcii, in speta de fata ) sa stea la mana unei singure persoane, fie el si Pavel Badea. Mi se pare fortat ca un contract de asociere de acest tip sa poata fi facut in baza unei simple scrisori de intentie, fara licitatie, fara a fi stipulat un minim prag de bonitate financiara sau un minim prag de performanta. Practic, Rotaru s-a oferit sa faca el o chestie iar Primaria si Clubul Sportiv au zis DA si au incheiat un contract pe nu stiu cati ani. Nu l-a intrebat nimeni daca stie sa faca treaba asta, daca are bani sa faca treaba asta si nu ne-a spus nimeni ce se intampla daca n-o face. Daca maine Rotaru isi baga picioarele si pleaca, ramane ca Badea sa-si incerce norocul cu altul, asa, pur si simplu, la inspiratie? Daca depun doi insi scrisori de intentie la primarie, cum il aleg pe unul? Scuipa Olguta in palma? Sunt chestiuni care trebuie discutate si lamurite.
Obsesiile voastre politice va fac sa gândiți aiurea. Asta sa fiu elegant cu tine. Ca ai ceva timp de când postezi pe aici. Altfel, ce ai comentat mai sus e o inepție fără margini.

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 18 Oct 2020, 15:24

Sa fac pipi pe nea adi,pe echipa lui si pe fanii ei.....
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Scrie răspuns