Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de THE LION » 28 Oct 2020, 16:23

Istoria ne spune ca miti simte un pericol in perioada urmatoare, din acest motiv e f vizibil in aceste zile.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 28 Oct 2020, 16:34

Viermele chel si-a scos idiotul util (daniel mancatorul de caaacat vlad) la inaintare si prostimea a pus botul.
Tot, dar tot, din ce a zis sau facut mititelu, nu a fost decat un caaa at numai bun de mestecat de catre sugacii lui.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2020, 17:58

THE LION scrie:
28 Oct 2020, 16:23
Istoria ne spune ca miti simte un pericol in perioada urmatoare, din acest motiv e f vizibil in aceste zile.
Nu stiu daca noi, ca oameni normali, intelegem esenta acestui dement. Plus sistemul odios numit presa sportiva. Practic omul spune ca a facut activitate de filare si urmarire a unui judecaror de la ICCJ. Si s-a laudat cu asta pe site-ul gsp.

Nu stiu daca pricepem cind de dementa e aceasta poveste - si cit de aberanta ar fi intr-o tara civilzata, la toate nivelurile. GSP s-ar inchide a doua zi. Si chelul ar fi luat cu duba in secunda 2.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 28 Oct 2020, 18:07

Se hrănește cu pericolul pt că este un infractor... El a ieșit la atac deoarece echipa lui este pe val și așa își pregătește intrarea în liga 1...doar că mai este un play off de jucat la anul și acest infractor are darul de a-și bate joc de antrenori și echipă.... Eu bag mâna în foc că echipa familiei nu va promova.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 28 Oct 2020, 18:58

dorumihnea2 scrie:Se hrănește cu pericolul pt că este un infractor... El a ieșit la atac deoarece echipa lui este pe val și așa își pregătește intrarea în liga 1...doar că mai este un play off de jucat la anul și acest infractor are darul de a-și bate joc de antrenori și echipă.... Eu bag mâna în foc că echipa familiei nu va promova.
A ieșit la atac mai degrabă pentru că are apa la gât, și revenirea pe stadion nu e chiar asa sigură. Imagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 29 Oct 2020, 07:15

sorialis scrie:
28 Oct 2020, 18:58
dorumihnea2 scrie:Se hrănește cu pericolul pt că este un infractor... El a ieșit la atac deoarece echipa lui este pe val și așa își pregătește intrarea în liga 1...doar că mai este un play off de jucat la anul și acest infractor are darul de a-și bate joc de antrenori și echipă.... Eu bag mâna în foc că echipa familiei nu va promova.
A ieșit la atac mai degrabă pentru că are apa la gât, și revenirea pe stadion nu e chiar asa sigură. Imagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk
Eu spun ca a iesit la atac pentru ca vrea sa cistige procesul la ICCJ saptamina viitoare (oricum ii dadeam sanse de 70 % booveanului sa cistige din cauza ca in Romania precedentul judiciar e zero). Ataca acest judecator ca sa forteze un verdict favorabil lui. Parca si in procesul cu evaziunea fiscala tot saptamina viitoare se pronunta. Omul asta ii ameninta pe toti judecatorii ca vine cu detectivii particulari dupa ei si le distruge imaginea publica atunci cind vrea el.

Inca o data - va dati seama ce [cenzurat] este acest gsp ? Va spun eu ca acest "interviu" cu booveanul a fost o comanda. Intimidarea publica a unui magistrat inainte de un proces, in direct la gsp - halucinanta tara Romania.

In orice tara civilizata chelul era luat cu duba si gsp era inchisa.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 29 Oct 2020, 21:23

Vazui si eu vreo 10-15 minute din interviul lui mititelu,nimeri exact la asta cu judecatorul Buda. Daca ala nu ii face ceva plangere e ultimul fraier, practic asta ii distruge cariera. Ma gandesc ca asa a facut cacatul de mititelu cu toti judecatorii, dar nu iese public decat cand nu ii merge altfel. Nonsalanta cu care ameninta un udeactor de la ICCJ este incredibila.
Ce nu stiu totusi este daca Buda asta il judeca la evaziunea cu Costea, la procesul cu palmaresul sau la cel cu marca/denumirea? Oricum ar fi acum a pus mititelu presiune imensa pe el, sper sa-l tina coaiele sa nu fie vreun pasarel si sa-si bage [cenzurat] in probe si dovezi de frica mititelului.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 29 Oct 2020, 23:29

N-are treaba cu penalul. Nici cu marca/denumirea. Se judeca cererea de revizuire a Deciziei de la Timisoara privind palmaresul, care deja a fost respinsa in prima instanta, acum fiind recursul. Si, intelegeti odata ca acest proces nu e despre Mititelu! El doar face galagie ca sa atraga atentia, sa creada prostii dup'aia ca a castigat un proces la ICCJ. Pentru ca suna bine. Prostii sunt prosti, nu stau sa caute, sa vada despre ce e vorba. Cel mai probabil, cererea de revizuire va fi respinsa si la recurs, deci Decizia de la Tm. va ramane in picioare. Ca si acum. Asta nu inseamna ca palmaresul ii revine lui Ajîcă. Dar el urmareste ca lumea sa creada acest lucru.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 29 Oct 2020, 23:53

Galagia pe care o fac suporterii nostri cu privire la procesul cu palmaresul ii convine de minune booveanului, Malus a explicat clar. Practic o decizie in favoarea noastra inseamna ca procesul se reia de la prima instanta, daca ne este defavorabila inseamna ca decizia privind palmaresul ramane valabila. In procesul asta, Mititelu si FC U Est nu sunt parte si nu au nici o calitate. Victorie pentru ei inseamna sa nu castigam noi, ca ei nu au ce sa castige.
In procesul cu evaziunea, am inteles ca Becali nu s-a mai constituit parte civila, in concluzie o pedeapsa cu suspendare e cam maxim, dar asta este chibiteala ca nu stim ce este in dosar.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 29 Oct 2020, 23:59

malus dacus scrie:
29 Oct 2020, 23:29
N-are treaba cu penalul. Nici cu marca/denumirea. Se judeca cererea de revizuire a Deciziei de la Timisoara privind palmaresul, care deja a fost respinsa in prima instanta, acum fiind recursul. Si, intelegeti odata ca acest proces nu e despre Mititelu! El doar face galagie ca sa atraga atentia, sa creada prostii dup'aia ca a castigat un proces la ICCJ. Pentru ca suna bine. Prostii sunt prosti, nu stau sa caute, sa vada despre ce e vorba. Cel mai probabil, cererea de revizuire va fi respinsa si la recurs, deci Decizia de la Tm. va ramane in picioare. Ca si acum. Asta nu inseamna ca palmaresul ii revine lui Ajîcă. Dar el urmareste ca lumea sa creada acest lucru.
Ai dreptate - dar partial. Ajica vrea sa foloseasca o decizie negativa din procesul palmaresului ca sa re-deschida procesul cu marca / denumirea. Aia e bataia lunga. Cum am mai scris - in orice tara civilizata, procesul palmaresului de la Timisoara era cistigat de clubul sportiv. Dar acel tribunal a ignorat precedentul judiciar si asa s-a ajuns aici.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 30 Oct 2020, 00:26

Bobby scrie:
29 Oct 2020, 23:59
malus dacus scrie:
29 Oct 2020, 23:29
N-are treaba cu penalul. Nici cu marca/denumirea. Se judeca cererea de revizuire a Deciziei de la Timisoara privind palmaresul, care deja a fost respinsa in prima instanta, acum fiind recursul. Si, intelegeti odata ca acest proces nu e despre Mititelu! El doar face galagie ca sa atraga atentia, sa creada prostii dup'aia ca a castigat un proces la ICCJ. Pentru ca suna bine. Prostii sunt prosti, nu stau sa caute, sa vada despre ce e vorba. Cel mai probabil, cererea de revizuire va fi respinsa si la recurs, deci Decizia de la Tm. va ramane in picioare. Ca si acum. Asta nu inseamna ca palmaresul ii revine lui Ajîcă. Dar el urmareste ca lumea sa creada acest lucru.
Ai dreptate - dar partial. Ajica vrea sa foloseasca o decizie negativa din procesul palmaresului ca sa re-deschida procesul cu marca / denumirea. Aia e bataia lunga. Cum am mai scris - in orice tara civilizata, procesul palmaresului de la Timisoara era cistigat de clubul sportiv. Dar acel tribunal a ignorat precedentul judiciar si asa s-a ajuns aici.
Decizia cu marca e definitiva si irevocabila ce putere mai are boo, nu are ce sa se rejudece cu marca bobby

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2020, 00:39

fanatic16 scrie:
30 Oct 2020, 00:26
Bobby scrie:
29 Oct 2020, 23:59
malus dacus scrie:
29 Oct 2020, 23:29
N-are treaba cu penalul. Nici cu marca/denumirea. Se judeca cererea de revizuire a Deciziei de la Timisoara privind palmaresul, care deja a fost respinsa in prima instanta, acum fiind recursul. Si, intelegeti odata ca acest proces nu e despre Mititelu! El doar face galagie ca sa atraga atentia, sa creada prostii dup'aia ca a castigat un proces la ICCJ. Pentru ca suna bine. Prostii sunt prosti, nu stau sa caute, sa vada despre ce e vorba. Cel mai probabil, cererea de revizuire va fi respinsa si la recurs, deci Decizia de la Tm. va ramane in picioare. Ca si acum. Asta nu inseamna ca palmaresul ii revine lui Ajîcă. Dar el urmareste ca lumea sa creada acest lucru.
Ai dreptate - dar partial. Ajica vrea sa foloseasca o decizie negativa din procesul palmaresului ca sa re-deschida procesul cu marca / denumirea. Aia e bataia lunga. Cum am mai scris - in orice tara civilizata, procesul palmaresului de la Timisoara era cistigat de clubul sportiv. Dar acel tribunal a ignorat precedentul judiciar si asa s-a ajuns aici.
Decizia cu marca e definitiva si irevocabila ce putere mai are boo, nu are ce sa se rejudece cu marca bobby
Ba se poate. Initial Becali a pierdut la ICCJ marca Steaua Bucuresti - decizie definitiva is irevocabila.

Apoi Becali a incercat sa anuleze acea decizie in toate felurile.

A facut contestatie in anulare a deciziei ICCJ - pierduta si aia in 2015 : https://www.mediafax.ro/sport/fc-steaua ... l-14153099

A mai facut si alte contestatii, alta facut in 2018 : pierduta de asemenea : https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... ccj-440030

Ajica spera sa foloseasca o decizie nefavorabila a ICCJ saptamina viitoare (70 % sanse sa fie nefavorabila, si asta nu din cauza clubului) - stiu ce parte a deciziei de fapt - ca sa incerce sa anuleze din nou decizia cu marca la ICCJ. Asta e planul.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 30 Oct 2020, 08:32

Inteleg ce spui, Bobby, dar st. sanse mai mari sa ajunga Romis Gogoasa presedinte la Barcelona decat sa se intample ceea ce spui tu. Personal, ma indoiesc si ca va mai incerca. Pt. ca, oricat ar fi de diliu, realizeaza si el ca e imposibil. El se va multumi sa prezinte acest esec al Clubului Sportiv ca pe victoria sa personala, intr-o maniera grosolan distorsionata - nu m-as mira sa vad titluri in ziarele lui de casa - 'Victorie uriasa pentru Adrian Mititelu la ICCJ in procesul privind palmaresul echipei istorice', inducand respiracilor pe gura ideea ca palmaresul se afla la el. Va mesteca permanent treaba asta - Curtea a stabilit definitiv si irevocabil ca echipa lui Rotaru infiintata de psd in 2013 direct in liga a 2-a nu este continuatoarea Stiintei - ceea ce pt. ai lui va fi suficient. Daca ai fost atent la interviu, ai vazut ca slinosul de Stucan chiar i-a zis la un moment dat - da, dar dupa va trebui sa obtina echipa dvs. palmaresul - la care el a facut o eschiva neraspunzand de fapt nimic, mai exact a dat-o in balarii cu - asta deja e rezolvata, a stabilit FIFA, a stabilit TAS, intr-o saptamana vor aparea noi dovezi bla bla. Ca si concluzie, mare lui miza este ca in urma acestei decizii, care se prefigureaza a fi defavorabila pt. noi, sa poata sa mai adune un snop de prosti din masa destul de mare a celor care nici acum nu stiu care e Stiinta si a cretinilor 'eu tin cu ambele echipe'.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Oct 2020, 17:12

Mie imi placut asta

Adrian Mititelu, atac la Ionuț Stroe Ministrul Sportului: „O zic pe românește: e ținut de Pavel Badea cu bani!”
„Acest copilaș îmi cerea audiențe acum vreo 15 ani. Cineva de partidul lui se ruga de mine să-l ajut să fie promovat la ziarul Ediție Specială, să ajungă mare. Acum a ajuns Ministrul Sportului.

Venea pe la oficială, îi dădeam invitații, venea pe la protocol. El este finanțat de Pavel Badea. O zic pe românește, să înțeleagă tot poporul: acest Stroe e ținut de Badea cu bani.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2020, 04:08


Scrie răspuns