Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8080
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 12 Noi 2020, 22:02

Cica U Craiova a avut oferta de 6 milioane pentru Cic, propusa de Ioan Becali, dar clubul a refuzat :

https://www.telekomsport.ro/exclusiv-of ... aign=Cross

Eu il dadeam pe banii astia...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 12 Noi 2020, 23:40

Dacă pleca și Cic, iar Papura era antrenor, nu prindeam nici macar play off..

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1158
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Noi 2020, 17:11

Bobby scrie:
12 Noi 2020, 22:02
Cica U Craiova a avut oferta de 6 milioane pentru Cic, propusa de Ioan Becali, dar clubul a refuzat :

https://www.telekomsport.ro/exclusiv-of ... aign=Cross

Eu il dadeam pe banii astia...
Pai de aia nu luai 8 mil pe Mihăilă pt ca tu ai fi vindut tot ce este peste 3 milioane

Tu ești pe business, spui că vrei performanta și vrei doar mercenari sa ia titlu insa fotbalul nu este doar despre trofee, e despre spirit, tradiție, imagine reprezentativa etc altfel devii ca oieru ca vrei sa faci bani din fotbal și ca e echipa patronului sau ca cfr cluj cu 1000 de suporteri și peste 20 de ani ceea ce nu e un business prea bun...

Spiritul nostru ne tine pe primul loc în tribune pe cel mai tare stadion, împreună dacă vrei cu jocul ofensiv și nu chinuit doar la rezultat .. Trofeele necesita și alte implicații după cum se vede cu ochiul liber, nu e doar pe teren, asta e.... keep walking..

Am prieteni dinamovisti, stelisti, rapidisti și nici unul nu vorbește de fotbal de câțiva ani buni, evita subiectul deși toti sunt suporteri

La fel plângea toată lumea anul trecut după ce a plecat Piti de zici ca nu se mai putea face nimic și ca gata mergem în playoff ...si ce sa vezi ca te-a scos tocmai Papura din rahat și apoi era sa iei titlul cu Bergodi... FACTS, nu povesti

3 ingrediente sunt obligatorii pt performanta în fotbal și care nu se pot cumpăra doar cu bani ci și cu timp : lot, omogenitate și spirit(avem din ele, se pot exploata) ... restul se cumpără cu mastercard pe loc ...

Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de sorialis » 13 Noi 2020, 19:53

BiancoAzzurro_AS. scrie:
Bobby scrie:
12 Noi 2020, 22:02
Cica U Craiova a avut oferta de 6 milioane pentru Cic, propusa de Ioan Becali, dar clubul a refuzat :

https://www.telekomsport.ro/exclusiv-of ... aign=Cross

Eu il dadeam pe banii astia...
Pai de aia nu luai 8 mil pe Mihăilă pt ca tu ai fi vindut tot ce este peste 3 milioane

Tu ești pe business, spui că vrei performanta și vrei doar mercenari sa ia titlu insa fotbalul nu este doar despre trofee, e despre spirit, tradiție, imagine reprezentativa etc altfel devii ca oieru ca vrei sa faci bani din fotbal și ca e echipa patronului sau ca cfr cluj cu 1000 de suporteri și peste 20 de ani ceea ce nu e un business prea bun...

Spiritul nostru ne tine pe primul loc în tribune pe cel mai tare stadion, împreună dacă vrei cu jocul ofensiv și nu chinuit doar la rezultat .. Trofeele necesita și alte implicații după cum se vede cu ochiul liber, nu e doar pe teren, asta e.... keep walking..

Am prieteni dinamovisti, stelisti, rapidisti și nici unul nu vorbește de fotbal de câțiva ani buni, evita subiectul deși toti sunt suporteri

La fel plângea toată lumea anul trecut după ce a plecat Piti de zici ca nu se mai putea face nimic și ca gata mergem în playoff ...si ce sa vezi ca te-a scos tocmai Papura din rahat și apoi era sa iei titlul cu Bergodi... FACTS, nu povesti

3 ingrediente sunt obligatorii pt performanta în fotbal și care nu se pot cumpăra doar cu bani ci și cu timp : lot, omogenitate și spirit(avem din ele, se pot exploata) ... restul se cumpără cu mastercard pe loc ...

Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
ucv
ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Noi 2020, 20:09

„Mangia știu de ce a plecat. Și-a dat demisia pentru că i s-a întâmplat un lucru pe care nu pot să îl spun. Nu e legat de Mihai Rotaru. Chiar a ținut la Mangia. Ceva extrafotbalistic. Sunt absolut convins că Rădoi ar avea liniște la Craiova. Suntem stabili economic, avem cele mai bune condiții din România”, a comentat Craioveanu.

se tot speculeaza cum ca mangia, desi insurat, ar fi fost homosexual, lucru ce ar fi lezat imaginea clubului, totodata stipulata si in contract ca fiind de nedorit.

Lui Mister i-a făcut mult rău meciul de la Tbilisi. Atunci poate s-au răcit puțin relațiile între el și club. Au fost câteva neînțelegeri cu câțiva jucători, cred. Eu nu înțeleg decizia, dar e a lui. Sorin Cârțu a avut multă încredere în el”, a declarat Craioveanu

este clar ca mateiu si Ivan sunt jucatori cu o influenta si in jurul celorlalti jucatori. Bergodi nu ia vrut....

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2916
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Noi 2020, 20:19

BiancoAzzurro_AS. scrie:
Bobby scrie:
12 Noi 2020, 22:02
Cica U Craiova a avut oferta de 6 milioane pentru Cic, propusa de Ioan Becali, dar clubul a refuzat :

https://www.telekomsport.ro/exclusiv-of ... aign=Cross

Eu il dadeam pe banii astia...
Pai de aia nu luai 8 mil pe Mihăilă pt ca tu ai fi vindut tot ce este peste 3 milioane

Tu ești pe business, spui că vrei performanta și vrei doar mercenari sa ia titlu insa fotbalul nu este doar despre trofee, e despre spirit, tradiție, imagine reprezentativa etc altfel devii ca oieru ca vrei sa faci bani din fotbal și ca e echipa patronului sau ca cfr cluj cu 1000 de suporteri și peste 20 de ani ceea ce nu e un business prea bun...

Spiritul nostru ne tine pe primul loc în tribune pe cel mai tare stadion, împreună dacă vrei cu jocul ofensiv și nu chinuit doar la rezultat .. Trofeele necesita și alte implicații după cum se vede cu ochiul liber, nu e doar pe teren, asta e.... keep walking..

Am prieteni dinamovisti, stelisti, rapidisti și nici unul nu vorbește de fotbal de câțiva ani buni, evita subiectul deși toti sunt suporteri

La fel plângea toată lumea anul trecut după ce a plecat Piti de zici ca nu se mai putea face nimic și ca gata mergem în playoff ...si ce sa vezi ca te-a scos tocmai Papura din rahat și apoi era sa iei titlul cu Bergodi... FACTS, nu povesti

3 ingrediente sunt obligatorii pt performanta în fotbal și care nu se pot cumpăra doar cu bani ci și cu timp : lot, omogenitate și spirit(avem din ele, se pot exploata) ... restul se cumpără cu mastercard pe loc ...

Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
ucv
Bravo.


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8080
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2020, 22:59

BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Noi 2020, 17:11
Bobby scrie:
12 Noi 2020, 22:02
Cica U Craiova a avut oferta de 6 milioane pentru Cic, propusa de Ioan Becali, dar clubul a refuzat :

https://www.telekomsport.ro/exclusiv-of ... aign=Cross

Eu il dadeam pe banii astia...
Pai de aia nu luai 8 mil pe Mihăilă pt ca tu ai fi vindut tot ce este peste 3 milioane

Tu ești pe business, spui că vrei performanta și vrei doar mercenari sa ia titlu insa fotbalul nu este doar despre trofee, e despre spirit, tradiție, imagine reprezentativa etc altfel devii ca oieru ca vrei sa faci bani din fotbal și ca e echipa patronului sau ca cfr cluj cu 1000 de suporteri și peste 20 de ani ceea ce nu e un business prea bun...

Spiritul nostru ne tine pe primul loc în tribune pe cel mai tare stadion, împreună dacă vrei cu jocul ofensiv și nu chinuit doar la rezultat .. Trofeele necesita și alte implicații după cum se vede cu ochiul liber, nu e doar pe teren, asta e.... keep walking..

Am prieteni dinamovisti, stelisti, rapidisti și nici unul nu vorbește de fotbal de câțiva ani buni, evita subiectul deși toti sunt suporteri

La fel plângea toată lumea anul trecut după ce a plecat Piti de zici ca nu se mai putea face nimic și ca gata mergem în playoff ...si ce sa vezi ca te-a scos tocmai Papura din rahat și apoi era sa iei titlul cu Bergodi... FACTS, nu povesti

3 ingrediente sunt obligatorii pt performanta în fotbal și care nu se pot cumpăra doar cu bani ci și cu timp : lot, omogenitate și spirit(avem din ele, se pot exploata) ... restul se cumpără cu mastercard pe loc ...

Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
ucv
Eu iti respect punctul de vedere. Nu ma gindesc doar la business, ma gindesc si la baietii astia care joaca la U Craiova. Ai o cariera in fata si iti rupe unul picioarele si s-a dus totul. Sau pierzi trenurile carierei pina se duce totul - ca Mirel Radoi.

Campionatul Romaniei e slab. Daca as conduce clubul asta, as vinde probabil orice jucator la care exista oferta de peste 5-6 milioane de Euro. Banii astia mi se mar mult peste cota adevarata a jucatorilor. Si nu i-as fi readus la club pe Screciu si Ivan - 2 milioane aruncate aiurea.

Problema la U Craiova nu e la lotul de jucatori - e la scouting si la banca tehnica. As vinde probabil 1-2 jucatori de top si as consolida aceste doua departamente la club. Si apoi m-as gindi la performanta.

Iubesc acest club, il vreau sanatos din punct de vedere financiar (ca inainte de performanta trebuie sa supravietuiesti !) dar nu prea vad sanse de mare performanta (titlu, grupele EL) fara imbunatatiri majore la scouting si banca tehnica. Mi-am promis sa nu mai vorbesc de bune si rele pina in iunie 2021 - cind se termina acest sezon. Hai sa vorbim atunci si sa vedem care a avut o intuitie corecta.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1158
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 14 Noi 2020, 02:00

ești expus pe 5-6 jucători vandabili pe piața, nu pe 1 sau 2...deci nu suntem disperați sa vindem la orice preț (ai 8-9 jucători de naționale acum, totuși, după ce vindusi o perla și după ce una e în ghips)...

pai dacă campionatul e slab înseamnă că nu îți trebuie un mare antrenor ca să iei titlul, e de ajuns unul rezonabil și Bergodi cam pe acolo era, cred ca sub Mangia

Nu am pierdut campionatul din cauza lui Screciu și Ivan pana una alta și ce transferuri am ratat noi pe piața internă anu asta? Și dacă te uiți cât era Ivan prin apărare Mihăilă baga sprint și hop 8.5 mil... nu acolo e buba, buba e clar atacantul, de la mitrita/baluta încoa

Scouting e cam greu, fotbalul intern e din ce în ce mai lipsit de investiții și producția autohtona e periclitata, grupele de juniori au pauza.. Suna politic frumos doar, nu se poate face fără implicarea statului - vezi Ungaria

Acum nu ne mai rugam noi de antrenori, mai trebuie sa vina și ei sa ne convingă ca pot, gata cu mediocritatea însă la fel de adevărat e ca mai sunt doar 3 nume interesante acum pe piata: Edi, Radoi și Mutu... eu altele realiste nu știu, iar cele consacrate nu mai vin în România...
P. S. cu Dan Petrescu și Hagi nu suntem compatibili ca să îți răspund înainte sa propui.... și știu ca ești bine intenționat, îți contraziceam doar ideea ta obsesiva o:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 15 Noi 2020, 11:56

BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Noi 2020, 17:11
Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
Fals!
Antrenorul de pe primul loc e Becali. Si e pe primul loc cu penalty-ul cu dinamo, cu rosul nedat cu clinceni si cu vreo 4 adversari care au facut non-combat. Fara astea, fcsb nu era in top 5.
Asta e modelul pe care il vrei la Craiova, antrenor marioneta si jocuri de culise?

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de _BGD_ » 15 Noi 2020, 15:42

Cica Andrei Burlacu fusese rechemat de Papura la prima echipa, dar s-a accidentat si mai joaca la anul

"Când se pregătea de un come-back la prima echipă a Craiovei, unde a fost solicitat de noul antrenor, Cornel Papură, atacantul Andrei Burlacu (23 de ani) a suferit o entorsă de genunchi şi va fi indisponibil cel puţin până la finalul acestui an"

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1158
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 15 Noi 2020, 19:11

SLH scrie:
15 Noi 2020, 11:56
BiancoAzzurro_AS. scrie:
13 Noi 2020, 17:11
Asa ca lăsați boceala ca e lung campionatul iar antrenorul de pe locul 1 e Petrea acum dacă e sa ne lamentam de antrenori
Fals!
Antrenorul de pe primul loc e Becali. Si e pe primul loc cu penalty-ul cu dinamo, cu rosul nedat cu clinceni si cu vreo 4 adversari care au facut non-combat. Fara astea, fcsb nu era in top 5.
Asta e modelul pe care il vrei la Craiova, antrenor marioneta si jocuri de culise?
E acceasi discuție ca anul trecut, vrem antrenor serios dar sa vina peste noapte ori e cam contradicție în termeni sa gândești o treaba serioasa fără sa stai serios de vorba... nu vreau pe papura dar nici alta soluție nu vad în 2 zile și trebuie luat și în calcul ca poate Radoi nu vine și atunci ce faci?! rămâne o singura varianta care nu e rapida :edy... Si nici unul din ei nu garantează trofeu pentru simplul motiv ca nu au mai luat.... sezonul asta avem lot, doar ca ne-a lipsit sângele dîn instalație

Cu fcsb, nu îmi doresc nimic sa fie ca la ei de la strategie, politica, oameni plus ca în 10 ani aceasta echipa nu va mai exista... Pe moment însă fotbalistic par peste noi dar sper sa ai dreptate și sa ii spulberam

P. S. Am și zis ca noi suntem altceva ca spirit, joc și imagine per ansamblu fata de orice echipa din tara

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Noi 2020, 22:51

Parca ieri jucam cu Steaua pe Extensiv si Radoi era capitan la cocalari si tot stadionu striga asa " - Miii reeeeel, Raaaa dooooooi, sa-mi bag p$$$ in m$$$ taii"

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1774
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Noi 2020, 08:57

Din păcate la noi este o stare de agitație continuă care nu este echivalentă cu performanța.... Pierdem campionatul cu CFR după ce se mai liniștesc apele pierdem cu Tbilisi, iar se liniștesc apele câștigăm ceva meciuri pierdem cu Clinceni și Chindia, își dă demisia Bergodi și ne căutăm iar antrenor.... Nu poți frate în agitația asta să faci performanță... Se retrage ciobanu și fcsb începe să câștige... Asta cred eu

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1774
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Noi 2020, 09:06

Strategia de la juniori și echipă 2a lasă de dorit și de asta și a dat seama și Rotaru și începe să cumpere juniori de la alții, vezi cazul lui Câmpanu. La juniori la under 19 am luat și 6 goluri într-un meci dacă nu mă înșel iar la a 2a echipă ne a bătut Potcoava și Colonesti. Ce să aduci de la satelit să te ajute? Pe Burlacu care a dat 2 goluri și înainte a fost refuzat de echipe din liga a 2a,pe Petre și Vadasis la fel refuzați de liga 2.An de an am avut juniori care vin din spate dar acum cred că se schimbă strategia. Dădeați exemplu de fcsb că nu au strategie.... Locul 2 cu echipa 2a și la juniori stau cu mult mai bine... Dovadă prezența masivă la România under 21,under 19, etc

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1952
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lory69 » 17 Noi 2020, 09:38

Pana la urma eu nu inteleg rolul actual al echipei a doua.Efectiv nu prea ai pe cine promova de acolo la echipa,iar in plus lipsa oricarui obiectiv se reflecta in implicarea jucatorilor de acolo.Se spune ca Rotaru a plătit 500k pe cei 3 jucători veniti acum.....Eu as fi facut altceva...cumpara tatale de banii astia pe cei mai buni 10 jucători under 17 din tara.Din toti 10,pana la urma tot nimeream 2-3ljucători foarte buni,si tineri pe deasupra,care sa fie primiti in lotul echipei mari.Sau altceva...nu mai împrumuta jucători în tara ci pune-i sa joace la echipa a doua,astfel incat sa promoveze,sa ai un obiectiv de competitie.Altfel platesti degeaba niste salarii la niste jucători care nu vor prinde 1 min in liga1,plus alte cheltuieli pe care le implica participarea in liga3 .

Închis